Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Lincoln - 10. srpna 2021   20:30

Bratislava
Bratislava
38' Zmrhal
1:1
(1:0)
Lincoln
Lincoln
90' K. Gómez
Bratislava
Šulla – Pauschek (90+2. Križan), Kašia, Božikov (C), De Marco – Weiss (90+2. Lichý), Kankava, de Kamps, Zmrhal – Strelec (80. Čavrić), Henty (70. Ratão).
Balakin – Skrypka, Nyžnik (UKR)
Národný futbalový štadión, Bratislava
4 688 diváků
Lincoln
Soler – Sergeant (86. Valarino), Wiseman, Lopes, Britto – Rosa (86. Ronan), Torrilla, Walker – Carralero (66. B. Gómez), Casciaro (C) (79. Alcazar), Ocran (67. K. Gómez).
Goldwin – Ronan, Alcazar, B. Gomez, Toscano, Valarino, K. Gómez, Yahaya.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 1 – 0.
Oba týmy čeká ještě jeden dvojzápas. Slovan si zahraje v play-off Evropské ligy. Lincoln padá do boje o Evropskou konferenční ligu, což je pro něj tak jako tak velkým úspěchem.
Slovan potvrdil svůj postup do čtvrtého předkola Evropské ligy. Z pohledu dnešního utkání moc důvodů k radosti ale nemá, protože gibraltarskému outsiderovi dal před vlastními fanoušky jediný gól. Stalo se tak v osmatřicáté minutě z voleje Jaromíra Zmrhala. Po změně stran slovenský mistr tolik nebezpečný nebyl, a to z důvodu dětinského vyloučení De Marca, jenž chvíli před svým zkratem stihl napálit břevno. S blížícím se koncem měl Lincoln trochu více ze hry a v 90. minutě dokonce vyrovnal na 1:1, když Kike Gómez dokonale nachytal při rozehrávce Michala Šullu.
90+4'
90+3'
Čavrićovi pomalu docházely možnosti, a tak se u rohu velkého vápna rozhodl pro střelu. Míčem však vyděsil jen členy bratislavského kotle.
90+2'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Filip Lichý.
90+2'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Lukáš Pauschek, přichází Richard Križan.
90+1'
Druhá půle bude běžet ještě čtyři nastavené minuty.
90'
Lincoln právě vstřelil branku!
Ha, tak to bylo opravdu lišácké vyrovnání od KIKEHO GÓMEZE. Schoval se za Šullu, který si při rozehrávce hodil míč na zem. Pak si ho jednoduše vzal a uklidil do prázdné branky. Na tento moment si bude brankář Slovanu pamatovat asi dlouho.
89'
Zajímavé řešení od Weisse. Ze standardky z pravého křídla obstřelil dvoučlennou zeď a trefil vnější boční síť Solerovy brány.
88'
Čavrić to chtěl změnit průnikem podél pravé autové čáry. Britto ho zabrzdil, ale v dalším souboji fauloval za žlutou kartu Weisse.
87'
Čavrić nebo Ratão se po svém příchodu pořádně nedotkli míče. Hraje se daleko od Solera. Pro přítomné fanoušky je škoda, že De Marcova červená karta tento duel úplně „zabila“.
86'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Jack Sergeant, přichází Julian Valarino.
86'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Marcos Rosa, přichází Kian Ronan.
85'
Napínavé je to skutečně jen na první pohled. Gibraltarský outsider není nebezpečný i přes fakt, že hraje už půlhodinu v početní převaze.
84'
Joeri de Kamps na půlící čáře zajel do Walkera. Stejný hráč Red Imps pak neuspěl při drzé kličce na dva soupeře najednou.
83'
Scott Wiseman pozdravil domácího strážce branky neškodným centrem z pravé strany. Lincoln je stále bez pořádné šance.
82'
Michal Šulla zvládl těžký odkop vysokého míče obstojně. Jeho spoluhráči však balon nevybojovali a ještě chvilku budou muset bránit.
81'
David Strelec opětoval fanouškům potlesk. Není vyloučeno, že se jim dnes představil naposledy. Přestup do zahraničí by měl být na spadnutí.
80'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází David Strelec, přichází Aleksandar Čavrić.
80'
Od vyloučení De Marca je to docela ospalá partie. Slovan si hlídá těsný náskok takřka bezchybným představením v obraně.
79'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Alan Alcazar.
78'
Weiss zvedl obě ruce a pak nakopl míč na úroveň vzdálenější tyče, kde stál pouze hlavičkující obránce Bernardo Lopes.
77'
Graeme Torrilla odchází se žlutou kartou ze souboje s de Kampsem.
76'
Na hřiště dorazili dva členové hostujícího realizačního týmu. Nějaké zdravotní trable řeší Bernardo Lopes.
75'
Jaba Kankava byl ve vlastním vápně pod tlakem Rosy. Vysvobodil jej odpískaný faul.
73'
Lincoln má stále o co hrát, byť celkově prohrává 1:4. Případná remíza ze hřiště Slovanu by byla pro gibraltarský klub velkým úspěchem.
72'
Dnešní utkání sleduje 4 688 diváků.
71'
Brian Gómez si nepohlídal ofsajd, když na něj šel nákop přes půlící čáru. Kašia v tomto případě dobře přečetl hru.
70'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ezekiel Henty, přichází Rafael Ratão.
69'
Přenesení hry na Britta bylo chirurgicky přesné. Stejně dobré bylo i zpracování tohoto levého obránce, nicméně centr už letěl do Šullovy náruče.
68'
Weissovi se tato standardka hrubě nepovedla. Trefil jediného clonícího hráče před sebou, od kterého se balon odrazil k Solerovi.
67'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Emmanuel Ocran, přichází Kike Gómez.
66'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Fernando Carralero, přichází Brian Gómez.
66'
Pauschek byl dohrán Casciarem, který je prvním hostem se žlutou kartou. Před standardkou se už bude střídat.
65'
Fernando Carralero neustál tlačenici na pravém okraji velkého vápna. Po pádu rozhazoval rukama, jenže na penaltu to v žádném případě nebylo.
64'
Jack Sergeant skočil pod nohy průbojného Hentyho. Zmrhal opět vhazuje, zatímco se chystají první změny v hráčském složení.
63'
Rosova přihrávka prošla mezi všemi ostatními fotbalisty a vycestovala až za pravou autovou čáru, odkud si chystá aut Zmrhal.
62'
Jaromír Zmrhal přihrával z levé strany pod sebe. Kankava pohotově zakončoval z prvního doteku a notně vystrašil zasahujícího Solera.
61'
Lee Casciaro se na levém křídle dostal skrz dva protihráče. Na hranici velkého vápna ale narazil do třetího. Pak už byl pískán hostující faul.
60'
Trenér Weiss vyřešil odchod De Marca stažením Zmrhala na pozici levého obránce. Není to pro něj úplná novinka, v lize na tomto postu před pár dny nastoupil.
59'
Lukáš Pauschek si přehodil míč na levou nohu, jenže z minimálně třicetimetrové vzdálenosti napálil poblíž stojícího Lopese.
58'
Casciarova přihrávka pod sebe zůstala u jeho spoluhráče nepochopena. Proti balonu vystartoval nizozemský legionář de Kamps.
57'
Další porušení pravidel od Carralera, na kterého letěl dlouhý míč k pravé postranní čáře. Podle pomezního stál v ofsajdu.
56'
Bude zajímavé sledovat, jestli vyloučení De Marca něco změní na obrazu hry. Britto podnikl výpad po levé straně, jenže na nízký centr nikdo nedosáhl.
55'
Carralero si při zpracování pomohl rukou. Sudím to neuniklo, hrát bude moci domácí kapitán Vasil Božikov.
54'
Naprosto nesmyslný počin od Verdona De Marca, jenž po svém ofsajdu nesportovně zakopl míč ze hřiště a řekl si o zbytečnou druhou žlutou kartu. Slovan bude dohrávat v deseti.
53'
Zmrhal ukázkově získal míč a okamžitě jej posunul na Hentyho, jenž udělal na Wisemanovi rohový kop. Weiss ho tentokrát přenechá českému kolegovi.
52'
Kankava snad pět vteřin držel míč uvnitř velkého vápna. Přihrávkou na střed nabil De Marcovi a ten parádní dělovkou orazítkoval břevno.
51'
Vladimír Weiss se pokusil navázat na nedávný úspěch z rohového kopu. I teď vytvořil pěknou šanci, ale Soler Hentyho koníček vyrazil zpátky za zadní čáru.
50'
A další zákrok Šully proti dalekonosné střele z voleje. Liam Walker poněkolikáté ukázal, že v sobě fotbalový talent rozhodně má.
49'
Elegantní prostrkávačka Davida Strelce k Weissovi neprošla přes vhodně postaveného stopera Red Imps.
48'
Hosté zatím hrozí jen střelami z delší vzdálenosti. Jednu takovou nyní vyprodukoval Walker, ale pro Šullu nešlo o nic nebezpečného.
47'
Druhou půli rozehráli domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Soupeř z Gibraltaru je v černočervené kombinaci.
46'
Z pohledu bratislavského celku to byla bezstarostná první půle. Prvních pár příležitostí hráči v bílém ještě nevyužili, ale v osmatřicáté minutě už svůj náskok 3:1 z prvního zápasu rozšířili o další gól. Perfektně sehraný roh z voleje zakončil český křídelník Jaromír Zmrhal. Lincoln si trochu zahrál až v koncovce, jedinou střelu Rosy si však Šulla pohlídal.
45+2'
45+2'
Po gólu Zmrhala Slovan trochu polevil. Pár minut nechal hrát hosty a nyní už jen čeká na konec poločasu při kombinaci uprostřed hřiště.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Walkerův centr na bližší tyč byl hodně nepovedený. Gibraltarský tým pokračuje jen autovým vhazováním Britta.
44'
De Kamps povalil Rosu. Wiseman rozjel standardní situaci přihrávkou nakrátko. Z následného centru resultuje rohový kop.
43'
Poprvé si dnes zachytal také domácí brankář Šulla. Skokem k pravé tyči jistil ambiciózní pokus z dálky od Rosy.
42'
Strelec si před pokutovým územím připravil hezkou palebnou pozici. Razantní střelu mu však Soler vyrazil. Dorážka už nehrozila.
41'
David Strelec nedosáhl na centr z pravé strany, kde předvedl povedený výpad Lukáš Pauschek. Soler byl u míče o chloupek dříve.
40'
Lincoln se hned po inkasovaném gólu usadil na útočné polovině, což dosud nebylo k vidění ani jednou. Šullova brána však v ohrožení nebyla.
38'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
V osmatřicáté minutě jde Slovan do vedení! Vladimír Weiss rozehrál od rohového praporku nacvičený signál. Nadýchaným centrem přesně našel dobíhajícího JAROMÍRA ZMRHALA a ten parádním volejem nedal Solerovi žádnou šanci.
37'
Wiseman poslal míč dopředu na faulujícího Ocrana, který měl proti sobě Božikova a De Marca.
36'
Zmrhal se nepochopil se Strelcem, nicméně hosté získaný míč okamžitě odevzdali. Kankava jej nechal doskákat do zámezí.
35'
Sergeant poděkoval za snahu o přenesení hry na jeho pravou stranu. Balón ho přitom přeletěl o několik metrů.
34'
De Kamps si pomohl drobným faulem na Walkera, který už je nějakou dobu zpátky na hrací ploše.
33'
Náběh Strelce byl vyslyšen centrem z pravého kraje. K talentovanému útočníkovi však nepustil míč Lopes.
32'
Red Imps se po ztrátě Hentyho dostali do mírného přečíslení. Skvělou defenzivní práci však odvedl De Marco.
31'
Po dlouhé době trocha práce pro zadní řady Slovanu, kterým se po půlhodině hry povedlo vystavit do ofsajdu Ocrana.
30'
Henty zničehonic utekl Lopesovi, ale v úniku nepřehodil vybíhajícího gólmana Solera!
29'
Ošetřování krvavého šrámu ve tváři Walkera se chvíli protáhne. Hosté budou hrát v početní nevýhodě.
28'
Sergeant si vybral Walkera, jenže toho trefil do hlavy faulující De Marco. Buse se muset žlutit a ošetřovat.
27'
De Marco už byl s míčem za levou autovou čarou, odkud uvede míč do hry Sergeant.
26'
Až Strelec trochu přitlačil na Lopese a hned z toho byl zisk balonu. Vhazovat bude Lukáš Pauschek.
25'
Slovan to moc nepřehání s napadáním, takže si hosté mohou dát vícero přihrávek z nohy na nohu. Zapojuje se i i brankář Soler.
24'
Zbytečné odevzdání míče od Hentyho. Přihrávka na volnou pravou stranu minula cíl hned o několik metrů.
23'
Pauschek byl Hentym zahnán k rohovému praporku. Následný prohraný souboj poblíž vápna ukrajinská ekipa rozhodčích neposoudila jako faul.
22'
Domácí jsou trpěliví. S míčem zacouvali až k Šullovi, který ho bude dlouhým nákopem vracet na útočnou polovinu.
21'
Trochu zbytečný nákop na Ocrana. Útočník Lincolnu nemá v soubojích s urostlejšími stopery prakticky žádnou šanci.
20'
Soler příchozí centr z levé strany vyboxoval až za opačnou postranní čáru.
19'
Z akce De Marca resultuje rohový kop Slovanu.
18'
Parádní výměnu mezi Strelcem a Weissem pokazila jen ruka Solera, který předvedl výtečnou reakci. Dorážka Zmrhala takové parametry neměla.
17'
Hentymu se díky rychle provedené kličce rozestoupili dva soupeři. Zakončení levačkou z ostřejšího úhlu ale gólman zastavil.
15'
Od Božikova šel míč do autu. Čekání Slovanu na první významnější šanci se o nějakou dobu protáhne.
14'
De Kamps přenesl těžiště na levou stranu. Zmrhalův centr ale nikoho v bílém nenašel.
13'
Nakonec to byla rozehrávka nakrátko. Kýžený efekt ale neměla, k vidění byl nákop do náruče gólmana.
12'
Ukrajinský rozhodčí posoudil strčení do Weisse jako nedovolené. Sám faulovaný provede standardní situaci.
11'
Henty prohrál souboj poblíž zadní čáry. Nařízen je odkop od branky Solera.
10'
Hra byla přerušena kvůli poničenému míči. Po restartu bude pokračovat přechodová fáze gibraltarského klubu.
9'
Od prvních minut se hraje podle slovenských not. Lincoln se pořádně nevymanil z obranné poloviny.
7'
Henty se vymotal přes červenočerný val uvnitř pokutového území. Použil k tomu svůj důraz, avšak střela levačkou moc vydařená nebyla.
6'
K praporku se pomalu přesunul Vladimír Weiss. Centr na první tyč však obrana hostujícího týmu zpacifikovala.
5'
Na přelomu páté a šesté minuty bude mít Slovan k dispozici rohový kop.
4'
Henty byl zpomalen na levém křídle. Slovan pokračoval v kombinaci, jenže Pauschek byl adresátem nechytatelného pasu na pravý kraj.
2'
Weiss rozehrál první standardní situaci, ale hostující gólman si s hlavičkovým pokusem poradil.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Pauschek, Kašia, Božikov (C), De Marco – Weiss, Kankava, de Kamps, Zmrhal – Strelec, Henty.
Náhradníci: Chovan, Trnovský – Križan, Rabiu, Dražić, Mustafić, Hrnčár, Ratão, Lichý, Čavrić.

Lincoln Red Imps FC: Soler – Sergeant, Wiseman, Lopes, Britto – Rosa, Torrilla, Walker – Carralero, Casciaro (C), Ocran.
Náhradníci: Goldwin – Ronan, Alcazar, B. Gomez, Toscano, Valarino, K. Gómez, Yahaya.

Rozhodčí: Balakin – Skrypka, Nyžnik (UKR).
1. zápas

Slovan si přivezl z úvodního střetnutí na gibraltarské půdě skvělý výsledek. Zkušený obránce Kašia otevřel skóre v 16. minutě a po změně stran se prosadili také Zmrhal s Hentym. Lincoln zvládl jen snížit na konečných 1:3 z penalty Walkera. V odvetě už by slovenský favorit neměl připustit žádný šok.
Lincoln Red Imps FC

Od přelomu milénia je hostující klub hegemonem gibraltarského fotbalu. Oslavil hned osmnáct titulů, přičemž historicky jich má ještě o sedm více. V uplynulé sezóně to žádná spanilá jízda ale nebyla. Lincoln si musel vystačit s náskokem jediného bodu před obhájci z klubu Europa. Nový ligový ročník se Lincolnu ještě nerozjel, takže hraje výhradně na mezinárodní scéně. V Lize mistrů za sebou nechal lucemburskou Folu a poté vyzval rumunskou Kluž. Na velké překvapení Red Imps nedosáhli, celkem padli 1:4.
ŠK Slovan Bratislava

Slovenskému fotbalu se letos v předkolech daří. Zásluhu na tom má také úřadující šampion z Bratislavy, který v prvním předkole Ligy mistrů porazil Shamrock Rovers a zajistil si minimálně čtyři další zápasy na evropské scéně. Ve druhém předkole nejslavnější soutěže sympaticky vzdoroval švýcarskému Bernu. Doma uhrál bezbrankovou remízu a venku prohrál 2:3. Slovan rovněž zvládl i úvodní dvě kola na domácí ligové scéně, porazil Liptovský Mikuláš a Trenčín.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Evropské ligy. Od dvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na odvetu mezi Slovanem Bratislava a Lincolnem Red Imps!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.