FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Ml. Boleslav - 25. listopadu 2018   15:00

0:4
(0:1)
Ml. Boleslav
12' Takács  (Přikryl) • 54' Komličenko  (Přikryl) • 81' Komličenko  (Matějovský) • 85' Komličenko  (Přikryl)

M. Buchta (C) – Sladký, Jemelka, Štěrba (55. Pilař) – Zahradníček (82. Manzia), Texl (46. Yunis), Kalvach, Plšek, Lalkovič – P. Dvořák, Nešpor.
Reichl – Chvátal, Yunis, Manzia, Pilař, Kotouč, Chytil.
Adámková – Paták, Antoníček
Andrův stadion, Olomouc
Šeda – Pauschek, Chaluš, Hůlka (C), Mareš – Džafić (75. Matějovský), Hubínek, Takács, Přikryl – Ladra (90. Valenta), Komličenko (86. Křapka).
Kamenár – Kateřiňák, Konaté, Matějovský, Valenta, Dan. Novák, Křapka.

SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 0:4. Komličenko prokázal svou extratřídu

Pro dnešek to je ode mě vše. Díky za pozornost a zase někdy u české F:L ligy na počtěnou!
Utkání šestnáctého kola mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví je u konce! Tým trenéra Webera si z Hané odváží tři body po vysoké výhře 4:0. První poločas patřil domácím, ale ten nevyužil několik šancí včetně penalty, naopak Mladá Boleslav využila jedinou – trefil se Ladislav Takács. Sigma se pokoušela hrát aktivně i ve druhém poločase, ale opět neskórovala, naopak dostala tři branky od Nikolaje Komličenka. Sigma se tak nadále brodí vespodu ligové tabulky.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:24.
90+4'
90+3'
Václav Pilař ve středu hřiště poslal k zemi ve vzdušném souboji jednoho z fotbalistů Mladé Boleslavi. Následně to zopakoval Pavel Dvořák a ten vidí žlutou kartu.
90+1'
Hraje se první nastavená minuta z celkových tří a spíše se dnešní duel jen dohrává. Mladá Boleslav si odveze z Olomouce tři body, Sigma nečekaně inkasovala debakl.
90'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jiří Valenta.
89'
Hra domácího celku je taková rozpačitá a Olomouc se do útoku moc nežene. Naopak hosté se stále dostávají do otevřené obrany a domácí to těžce brání.
88'
Tutovka Křapky, těsně minul Marešův centr
88'
A div, že se Mladé Boleslavi nepovedlo vstřelit pátou branku! Petr Mareš utekl po levé straně a centrovaným míčem vyzval ke skórování Křapku, který ale před Buchtou míč netrefil ideálně.
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Antonín Křapka.
85'
Komličenkův hattrick! Ruský snajpr si povodil obranu Sigmy, 4:0
85'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
NIKOLAJ KOMLIČENKO dává třetí branku v duelu a navyšuje svůj náskok na čele střelců! Ruský borec byl nehlídán a ve vápně si vyměnil míč s Přikrylem. Hostující forvard následně zakončoval k pravé tyčce a Buchta neměl šanci zasáhnout.
84'
Středočeši nyní aktivně napadali, což dělalo Olomouci problémy. Tomáš Přikryl nakonec Martina Sladkého fauloval a Sigma bude rozehrávat z vlastní poloviny.
83'
Neskutečně efektivní Mladá Boleslav. Jejich šance bychom spočítaly na rukou jedné ruky, zato u Olomouce bychom potřebovali minimálně ruce obě. A stav je jednoznačný právě po hosty.
82'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Bidje Manzia.
81'
Ekvilibrista Komličenko! Neskutečná patička a 3:0 pro hosty
81'
Marek Matějovský poslal míč na zadní tyčku, kde ve velice těžké pozici zakončoval NIIKOLAJ KOMLIČENKO! Hostující borec střílel patičkou, ale i tak se mu povedlo překonat Miloše Buchtu potřetí v duelu.
80'
Na levé straně byl faulován Petr Mareš, tedy podle sudí. Bylo to dost přísné rozhodnutí. Středočeši tak budou rozehrávat standardní situaci z levé strany.
79'
A zase Plšek. Střela zpoza vápna skončila metr vedle
79'
Jakub Plšek dalším hráčem, jenž se odhodlal ke střeleckému pokusu. Domácí hráč si naběhl před vápno, ale jeho rána k levé tyčce byla nakonec dosti nepřesná.
78'
Před vápnem dělal kličku Milan Lalkovič, jenž obešel hráče a šel do šestnáctky. Míč si ovšem moc předkopl a ten nakonec skončil v zámezí, hra bude pokračovat odkopem od branky.
77'
Martin Nešpor to zkoušel už ze zoufalosti. Před vápnem se otáčel s míčem a hned zakončoval. Rána šla ale středu branky, kde Jan Šeda s naprosto chladnou hlavou zakročil.
76'
Hostům většina akcí vychází a jejich efektivita je příkladná. Olomoučtí se mají co učit, směrem do útoku se jim opravdu nedaří. Centr od pravé lajny šel na zadní tyčku, ale nikdo se k němu nedostal.
75'
Hosté dotlačili znovu míč do sítě! Ale byl pískán ofsajd
75'
Po rohovém kopu se dostali hosté do střeleckého pokusu, který skončil brankou! Ta byla ale kvůli ofsajdu ihned odvolána a pokračovat se bude odkopem od branky Buchty.
75'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Adnan Džafić, přichází Marek Matějovský.
74'
Lukáš Pauschek si vyměnil míč s Komličenkem a dostával se ke střele zblízka. V poslední možné vteřině ovšem odkopl míč bránící hráč, důležitý zákrok domácí obrany.
73'
Buchta si zahrál na Neuera a fantasticky vyběhl proti brejku
73'
Miloš Buchta následně skvělý! Hosté postupovali ve třech na jednoho, ale právě proti dvojici hráčů vystoupil brankář Sigmy, který míč rázně odkopl. Tomáš Ladra byl ovšem blízko.
72'
Plšek sám před Šedou, boleslavského gólmana ale neprostřelil
72'
Domácím dnes není souzeno skórovat, Jan Šeda chytá parádně. Jakub Plšek byl na konci akce, kterou zakončoval z levé strany. Zblízka se mu ale vyběhnutého brankáře Mladé Boleslavi překonat nepovedlo!
71'
Jakub Yunis se na pravé straně pokoušel dostat přes Chaluše, který ale skvěle bránil. Domácí útočník nicméně vybojoval alespoň autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
70'
Parádně si do vápna nyní naběhl Martin Sladký. Bek Sigmy se dostal přes obránce a přihrával na penaltu, kde spoluhráče měl. Nakonec ale byla jeho přihrávka odvrácena na roh.
68'
Domácím se čas krátí, stále Olomouc prohrává o dvě branky a směrem dopředu to není ono. Jakub Yunis přihrávku na levou stranu nezachytil a pokračuje se odkopem od branky bezchybného Šedy.
67'
Snažení Sigmy je takové pomalejší a nic extra z toho není... Nikolaj Komličenko šel tak do protiakce, ale míč mu utekl a nejlepší střelec ligy následně fauloval Jemelku. Vidí za to kartu.
65'
Po rohovém kopu zakončoval na přední tyčce Martin Nešpor. Domácí útočník zakončoval levačkou z první, ale balon trefil lehce nešťastně. Ten skončil nakonec jen nad brankou, byl to takový dloubák.
64'
Sigma se snaží, ale zakončení nestojí za nic moc... Milan Lalkovič zakončoval před vápnem z levé strany, po zemi ale pozorného Šedu překonat nemohl.
63'
Po vzdušném souboji se na hřišti objevil Martin Nešpor, který se drží za rameno. Domácí útočník si ovšem ublížil tak trochu sám, naběhl jen do bránícího Hůlky.
62'
Martin Nešpor dostával centrovaný míč z levé strany na hranici šestnáctky, ale v záklonu se mu ideálně zakončit nepovedlo. Jan Šeda má míč a rozehrává.
61'
Matěj Chaluš podruhé v utkání vystoupil a zezadu fauloval hráče, který přijímal přihrávku. Olomoučtí budou rozehrávat ze středu hřiště, Sigma je aktivní, ale góly nedává.
60'
Pavel Dvořák byl před vápnem, ale přihrát přesně se mu nakonec nepovedlo. Stejný hráč pak následně fauloval unikajícího Džafiće a pokračovat se bude akcí Středočechů.
59'
Jakub Plšek dostával centrovaný míč na zadní tyčku, ale do zakončení zblízka se nakonec nedostal. Rozhodčí na lajně viděl ofsajd, a tak se bude rozehrávat od branky Mladé Boleslavi.
58'
Plšek v tutovce, ale byl pískán těsný ofsajd
58'
Adnan Džafić v další akci duelu podkopl Pilaře a dostává dost přísnou žlutou kartu. Sigma má k dispozici standardní situaci z dobré pozice, na přímo střelu to ovšem není.
57'
Nikolaj Komličenko jako tank šel nyní do otevřené obrany Olomouce a nakonec mu je pískán útočný faul. Hra bude pokračovat odkopem od branky Sigmy.
56'
Martin Sladký utekl podél pravé lajny a následně centroval na zadní tyčku, kde byli ovšem jen bránící hráči Mladé Boleslavi. Ti míč odvrátili a Sigma pokračuje v aktivitě.
55'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Štěrba, přichází Václav Pilař.
54'
Komličenko parádními nůžkami zvyšuje na 2:0!
54'
A vzápětí se právě NIKOLAJ KOMLIČENKO prosazuje, a to naprosto famózním způsobem! Tomáš Přikryl jej našel ve vápně, hostující borec si hlavičkou míč zpracoval a nůžkami přehodil Miloše Buchtu. Wow.
53'
Jemelka neodhadl souboj, Sladký zblokoval Džafičovu ránu
53'
Nikolaj Komličenko se následně na pravé straně uvolnil a ve vápně našel připraveného Džafiće. Ten se dostal ke střele, která byla ovšem zablokována bránícím hráčem na roh.
52'
Snad poprvé v poločase se pokoušeli hosté něco vymyslet. Petr Mareš centroval od levé lajny do šestnáctky, ale jeho rána byla zablokována pozorným bránícím hráčem.
51'
Sigma je na míči a pokouší se něco vymyslet, hraje vlastně jen domácí celek. Ten se pokusí co nejdříve vyrovnat a určitě bude myslet i na obrat v utkání.
50'
Pavel Dvořák se po levé straně dostal do vápna, ale nezakončil. Míč se ještě v šestnáctce dostal k Zahradníčkovi, kterému se ale povedlo trefit jen bránícího hráče.
48'
Jan Šeda šel z branky a hlavičkoval před dotírajícími Yunisem. Střídající hráč následně do brankáře Mladé Boleslavi vletěl a sudí mu píská útočný faul.
47'
Olomoucký celek kombinuje před vápnem hostujícího mužstva. Do vápna Mladé Boleslavi letělo několik centrů, ale ani jeden se neujal a nakonec do protiakce jdou hosté.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Jakub Yunis.
46'
První polovina duelu je u konce, Mladá Boleslav zatím vede o jednu branku, kterou vstřelil již na začátku duelu Laco Takács. Velké šance měla i domácí Olomouc, ale ta neproměnila ani jednu, včetně penalty Jakuba Plška. Sigma svého soupeře i přestřílela, ale na branku si musí počkat minimálně do druhého poločasu.
45+1'
45+1'
Nejspíše nám nastavení a první poločas nic nenabídne. Sigma hraje na vlastní polovině a sudí Adámková brzy ukončí první polovinu duelu, který ovládne Mladá Boleslav.
45'
Blíží se poločas. Nyní se Mladoboleslavští pokoušeli něco vymyslet na pravé straně, ale míč nakonec skončil v zámezí. Hrát se bude ještě o jednu minutu navíc.
43'
Snažení domácího celku bylo zakončeno centrem z levé strany. Milan Lalkovič se zbavil bránícího hráče a odcentroval do vápna. Tam ale zakročil pozorný Jan Šeda.
42'
Domácí se nyní velice čílili po zákroku Martina Nešpora. Domácí útočník šel do skluzu, ale trefil míč, což sudí Adámková trestuhodně přehlídla. Navíc dala domácímu útočníkovi žlutou kartu.
40'
Lukáš Pauschek si naběhl individuálně, aby na pravé straně našel Tomáše Ladru. Hostující středopolař pak přihrával do vápna, ale tam se nikdo k míči nedostal.
39'
Právě Adnan Džafić se pokoušel odcentrovat z hranice vápna. Jeho centr byl ale zablokován a do útoku se pokouší projít domácí celek, který nadále ztrácí jednu branku.
38'
Václav Jemelka postupoval směrem do útoku a ve středu hřiště zajel do Džafiće, hra nicméně pokračovala. Domácí bek hned odcentroval na pravou stranu, ale tam jeho pokus zachycen nebyl.
37'
Olomoučtí fotbalisté se pokoušejí tlačit a bušit do obrany Mladé Boleslavi. Ta se ale zatím brání, ačkoliv několikrát měla defenzíva Středočechů i veliké štěstí.
36'
Sigma se následně dostala po pravé straně do vápna a Jakub Plšek mohl napravit neproměněnou penaltu. Dostal míč na penaltu, ale domácí záložník trestuhodně míč minul.
34'
Po delší době se snaží aktivně kombinovat také hostující celek. Mladoboleslavští to zkoušejí, ale domácí celek vystupuje vysoko a hostům to úplně nejlépe nejde.
32'
Petr Mareš následně na útočné polovině fauloval pronikajícího domácího hráče a je prvním potrestaným hráčem utkání. Sudí Adámková mu ukazuje žlutou kartu.
31'
Šeda vychytal Plškův pokutový kop!
31'
Hůlka držel Dvořáka, sudí Adámková nařídila penaltu!
31'
Olomouc dokonce kopala po zákroku Hůlky penaltu, ale Jan Šeda chytá! Jakub Plšek byl střelcem, ale ten zakončoval nepříliš razantně a navíc to nešlo ani k tyčce. Mladá Boleslav stále vede.
30'
Nešporovu teč skvěle zlikvidoval Šeda!
30'
Jan Šeda parádním zákrokem zneškodnil střelecký pokus Martina Nešpora! Ten dostal míč z pravé strany před branku a balon lehce líznul, Šeda ale skvěle vyrazil.
29'
V další akci byl Milan Lalkovič. Domácí záložník se na levé straně zbavil bránícího hráče a centroval na zadní tyčku. Míči ale dal přílišnou razanci a míč skončil v zámezí.
28'
Pěkná hanácká kombinace, Zahradníček střílel v záklonu
28'
Následná akce vypadala již lépe, Olomouc je více a více aktivnější! Na konci postupné kombinace byl ve vápně Tomáš Zahradníček, který ale zakončoval jen do připraveného Šedy.
27'
Dvořák našel spoustu prostoru, ale nestřílel přesně
27'
Velký prostor dostal na útočné polovině Pavel Dvořák, jenž si individuálně naběhl až před šestnáctku. Jeho přízemní střela k levé tyčce ale šla trestuhodně dost vedle branky.
25'
Martin Nešpor dostával dlouhou přihrávku z obrany až na polovinu hřiště. Tam si pokoušel míč zpracovat, ale zezadu jej k zemi poslal obránce Matěj Chaluš. Pokračovat se bude rozehrou Sigmy.
24'
Centrovaný míč z pravé strany Jan Šeda vyboxoval na hranici šestnáctky, kde si jej zpracovával Milan Lalkovič. Než se ale domácí záložník dostal ke střele, byl dostoupen a míč mu byl odkopnut.
23'
Nikolaj Komličenko se dostal s míčem po levé straně za obranu a našel volného Tomáše Ladru. Ten mohl postupovat sám na branku, ale míč si předkopl a zakončoval z dálky jen do Buchty.
22'
Středočeši to zkoušeli po pravé straně. Celá akce byla zakončena centrem do šestnáctky, kde byl ale pánem celé situace Miloš Buchta. Ten padl na zem a míč schoval v rukavicích.
21'
Po dobré kombinaci se pokoušel za obranu dostal útočník Pavel Dvořák. Lukáš Hůlka jej ovšem parádně tělem odclonil a míč se tak dostal do rukavic brankáře Šedy.
19'
Dva zákroky na hráče Mladé Boleslavi. Lukáš Pauschek na pravé straně neodcentroval, protože dostal šlapáka. Hostující celek bude rozehrávat standardní situaci.
18'
Martin Sladký dostal dobrou přihrávku před šestnáctku a už natahoval ke střeleckému pokusu. Bránícími hráči byl ale dostoupen a do zakončení z dobré pozice se nakonec nedostal.
17'
Domácí celek pokračuje v kombinační hře, ale do nějakého zakončení se dostat nemůže. Vhazuje se na pravé straně, Olomoučtí to zkoušejí postupně.
16'
Tomáš Ladra byl dalším hráčem mladoboleslavského celku, který dostával míč do vápna. Hostující záložník si ale ve vzdušném souboji pomohl ramenem, čehož si rozhodčí všimli. Odkopává se od branky Miloše Buchty.
15'
Další míč vletěl do pokutového území Olomouce. Balon letěl opět na zadní tyčku, ale nyní se bránící hráči Sigmy dostali k míči a nebezpečný pokus odvrátili daleko od své branky.
13'
Hosté pokračovali v aktivním snažení. Přímý kop z pravé strany zakončoval hlavičkou na hranici šestnáctky obránce Lukáš Pauschek. Slabé zakončení ale Buchta ukryl v rukavicích.
12'
Hosté jdou po povedeném signálu při rohu do vedení 1:0!
12'
A z následného rohu padá první branka, kterou dávají hosté! Nakrátko rozehraný rohový kop, z pravé strany posílal míč na zadní tyčku Tomáš Přikryl. Hostující středopolař našel LACA TAKÁCSE, jenž se hlavičkou na vzdálenější tyčku prosazuje a Mladá Boleslav vede.
11'
Pavel Dvořák se pokoušel dostat do zakončení, ale přihrávka za obranu šla do ofsajdu. Středočeši se následně hned dostali do útoku, ale střelecký pokus byl tečován na roh.
10'
Štěrba přišlápl Hubínka, měl se kopat pokutový kop?
10'
Domácí standardka nevyšla a Jan Šeda rychle posílal míč do útoku. Mladoboleslavští se dostali do šestnáctky, kde se jim ale zakončit nepovedlo. U míče opět domácí.
9'
Hezkou kombinaci završil Dvořák povedenou dělovkou
9'
Pavel Dvořák byl na konci pohledné kombinace před brankou Mladé Boleslavi. Domácí útočník těsně před šestnáctkou zakončoval, ale jeho rána pod břevno byla Šedou vyražena na roh!
7'
Sigma se následně pokoušela také předvést něco fotbalového. Jiří Texl přihrával do vápna, ale nabíhající spoluhráče na pravé straně se nakonec k míči nedostal a hra bude pokračovat odkopem od branky Jana Šedy.
6'
Začátek utkání je hodně kouskovaný. Sledujeme hrozně moc přerušení, oba celky hrají celkem tvrdě. Uvidíme, jak to sudí Adámková zvládne, ale lehké to mít určitě nebude.
5'
Domácí celek se následně dostal do útoku a vybojoval si rohový kop z levé strany. Tomáš Zahradníček přetaženým centrem nenašel nikoho, Olomouc nicméně u míče zůstává.
4'
Hostující Adnan Džafić přes nepříjemné a nesportovní připomínky domácích skalních fanoušků opouští hřiště. Hráč Mladé Boleslavi odkulhal za čáru a Marek Matějovský se rozcvičuje.
3'
Adnan Džafić se následně ve středu hřiště objevil na zemi, zajel do něj velice nepříjemně Lukáš Kalvach a klidně se tento zákrok dal trestat minimálně kartou. Vše se stalo po odehrání.
2'
Útočné snažení domácích bylo ukončeno poté, co Jakub Plšek nešťastně šlápl na nohu hostujícímu Marešovi, který odkopával. Hra tak bude pokračovat odkopem od levé lajny.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Olomouce, kteří se hned dostali do první kombinační hry. Následně se Sigma dostala po levé straně do útoku a vybojovala vhazování blízko rohového praporku.
1'
Miloš Buchta jako domácí kapitán paní Adámkové předal kytici, což je určitě pěkné gesto. Hráči si následně podali ruce a utkání může začít!
Krásné nedělní odpoledne! Na Andrově stadionu je vše připraveno na úvodní výkop šestnáctého kola mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví! Utkání o důležité body startuje za pár chvilek a po sedmi letech jej řídí žena. Pozvánka dostatečná, přejeme příjemnou zábavu!

SK Sigma Olomouc: M. Buchta (C) – Sladký, Jemelka, Štěrba – Zahradníček, Texl, Kalvach, Plšek, Lalkovič – P. Dvořák, Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Chvátal, Yunis, Manzia, Pilař, Kotouč, Chytil.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Hůlka (C), Mareš – Džafić, Hubínek, Takács, Přikryl – Ladra, Komličenko.
Náhradníci: Kamenár – Kateřiňák, Konaté, Matějovský, Valenta, Dan. Novák, Křapka.

Rozhodčí: Adámková – Paták, Antoníček.
FK MLADÁ BOLESLAV (8.)

Středočeský celek se po ne úplně povedeném startu do nového ročníku F:L ligy dostal přesně do poloviny tabulky. Mladoboleslavští jsou na osmém fleku a na nedaleký Liberec ztrácejí šest bodů. Tým Jozefa Webera získal na venkovních hřištích šest bodů za dvě výhry, v posledním kole narazil na Duklu Prahu, se kterou doma remizoval 0:0. Hned o dvanáct branek Středočechů se postaral Nikolaj Komličenko, jenž je nejlepším střelcem české nejvyšší soutěže.

Poslední duely Mladé Boleslavi
F:L LIGA: Mladá Boleslav 0:0 Dukla Praha
F:L LIGA: Liberec 1:0 Mladá Boleslav
F:L LIGA: Mladá Boleslav 3:0 Bohemians 1905
SK SIGMA OLOMOUC (13.)

Olomoucká Sigma v minulém ročníku hrála vysoko, což se o letošním ročníku úplně říct nedá. Mužstvo od Androva stadionu se ovšem tabulkově zvedá, což bude chtít potvrdit v domácím duelu s Mladou Boleslaví. Sigma v posledních pěti duelech ani jednou neprohrála, poslední dva zápasy ovšem skončily remízou (0:0 v Teplicích a 2:2 doma s Opavou). V minulém týdnu Olomoučtí postoupili přes Zlín do dalšího kola MOL Cupu.

Poslední duely Olomouce
MOL CUP: Olomouc 2:1 Zlín
F:L LIGA: Teplice 0:0 Olomouc
F:L LIGA: Olomouc 2:2 Opava
Hezké nedělní odpoledne, i na dnešek si připravil náročný itinerář fotbalové FORTUNA:LIGY pro tuzemské fanoušky další dva její napínavé souboje. Tím prvním z nich bude bitva mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví. Utkání startuje v 15:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.