FORTUNA:LIGA - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Slovácko - 23. května 2021   17:00

0:1
(0:1)
Slovácko
18' V. Daníček

Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Kladrubský (C) (83. L. Havel) – Čavoš, Javorek – Brandner (77. Ledecký), Alvir, Mršić (46. Mészáros) – Diop (60. Kousal).
Vorel – L. Havel, P. Novák, Havelka, Ledecký, Mészáros, Kousal.
Julínek – Podaný, Antoníček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
Bajza – Tomič, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Havlík – Mareček (60. Kohút), V. Daníček – Jurečka (72. Cicilia), L. Sadílek, Navrátil (83. M. Petržela) – Kliment (72. Šimko).
Borek – M. Petržela, Kohút, Divíšek, Šimko, Cicilia, Kubala.

Budějovice - Slovácko 0:1. Těsná výhra pro hosty, rozhodl Daníček z penalty

90'
90+3'
90'
Nastavují se tři minuty.
88'
O míč se bojuje u rohového praporku, na nápor domácích to nevypadá.
85'
Po ubráněném rohovém kopu se hosté vydali do brejku, ale Mészáros se včas vrátil a zachránil situaci.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Milan Petržela.
83'
Celý Střelecký ostrov je na nohou. Hřiště totiž opouští Jiří Kladrubský, který se na budějovickém stadionu představil naposledy v kariéře.
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází David Ledecký.
76'
Žlutou kartu dostává Patrik Brandner (SK Dynamo Č. Budějovice).
75'
Brandner už neudržel míč na hrací ploše a pomezní sudí zvedl praporek.
72'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Patrik Šimko.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Rigino Cicilia.
72'
Žlutou kartu dostává Petr Javorek (SK Dynamo Č. Budějovice).
72'
Na druhé straně rychle vypálil Jurečka, ale Drobného na přední tyči nenachytal.
70'
Alvir šikovně prodloužil míč za sebe a Brandner vypálil. Bajza vyrazil a Kousal nedosáhl na dorážku.
68'
Žlutou kartu dostává Jan Kliment (1.FC Slovácko).
64'
Balon proletěl až do vápna Dynama, kde ho raději odklidil Javorek.
62'
Po pár vteřinách na hřišti se k hlavičce dostal Kousal, ale zakončoval v ofsajdu.
60'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Jakub Kousal.
60'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Michal Kohút.
58'
Nepřesná rozehrávka domácích, kteří o míč přišli.
54'
V posledních minutách jsou domácí aktivnější, ale nedaří se jim tvořit šance.
51'
Dobrá kombinace ze strany Dynama, přihrávka od Brandnera ale neprošla do vápna.
48'
Pas přes celé hřiště Havlíkovi vůbec nevyšel a skončil v zámezí.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Karol Mészáros.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, ve kterém padla jedna branka. Dočkali se jí fotbalisté Slovácka, kteří se do vedení dostali díky trefě Daníčka z penalty. Další poločas začne v 18:03.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Daniel Mareček (1.FC Slovácko).
43'
Na hřišti zůstává ležet Kliment, který se však zvedl a pokračuje ve hře.
40'
Po centru Čoliće se míč odrazil k Alvirovi, který nedokázal rychle zakončit a poslal míč jenom do obránce.
37'
Dlouhý balon za obranu vyburcoval Jaroslava Drobného vyběhnout z branky a nakonec zvládl souboj, po kterém skončil míč v autu.
35'
Tečovaný pokus Mršiće se točil do branky, ale nakonec skončil jako roh.
32'
Emoce na Střeleckém ostrově pracují naplno. Celá východní tribuna sborově skanduje na hlavního rozhodčího, který nevyhodnotil zákrok na Čoliće jako faul a ještě mu udělil žlutou kartu.
30'
Po delší době se ozvalo také Dynamo, které bude zahrávat rohový kop.
28'
Žlutou kartu dostává Matej Mršić (SK Dynamo Č. Budějovice).
24'
Žlutou kartu dostává Marko Alvir (SK Dynamo Č. Budějovice).
22'
Hezky se proti soupeři uvolnil Čavoš, ale střelou trefil jen beka před sebou.
20'
Slovácko se radovalo i z druhé branky, jenže gólové střele Klimenta předcházel ofsajd.
18'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Pomalou, ale přesnou střelou posílá VLASTIMIL DANÍČEK hostující tým do vedení.
17'
Vracející se Javorek fauloval unikajícího Klimenta a je z toho penalta!
15'
Dlouhý míč za obranu od Martina Králika skončil v zázemí.
12'
Sražený centr zamířil na roh, který bude rozehrávat hostující tým.
9'
Stejný hráč, který se dnes loučí se Střeleckým ostrovem, odcentroval do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
6'
Kapitán domácích Jiří Kladrubský raději posunul míč zpátky na rozehrávajícího Králika.
4'
Z pravé strany odcentroval Havlík, ale na míč si vyskočil Jaroslav Drobný.
2'
Velká šance v úvodu! Za obranou se zjevil volný Diop, který ještě hledal Mršiće, ale balon mu nepředal přesně.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Kladrubský (C) – Čavoš, Javorek – Brandner, Alvir, Mršić – Diop.
Náhradníci: Vorel – L. Havel, P. Novák, Havelka, Ledecký, Mészáros, Kousal.

1.FC Slovácko: Bajza – Tomič, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Havlík – Mareček, V. Daníček – Jurečka, L. Sadílek, Navrátil – Kliment.
Náhradníci: Borek – M. Petržela, Kohút, Divíšek, Šimko, Cicilia, Kubala.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Antoníček.

Poslední vzájemné utkání – 30. 1. 2021:

1. FC Slovácko – SK Dynamo ČB 0:0

ŽK: Petržela – Talovierov. Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Mikeska.

Sestava Slovácka: Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Kalabiška – Navrátil (90. Divíšek), Havlík, L. Sadílek, Jurečka (74. Kubala) – Kohút (57. M. Petržela) – Kliment.

Sestava Dynama: Vorel – Čolić, Králik, Talovierov, P. Novák – Čavoš, Javorek – Ekpai (64. Mészáros), Alvir (90. L. Havel), Mršić – Brandner (86. Ledecký).

1. FC Slovácko

Jednu z nejúspěšnějších sezon v historii prožívají fotbalisté Slovácka. S předstihem si zajistili postup do evropských pohárů, na čemž už nemohou poslední dvě kola nic změnit.

Ačkoliv ještě nemají čtvrté místo jisté, díky výsledkům z MOL Cupu je o postup do kvalifikace Evropské konferenční ligy nemůže nic připravit.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Lukáš Sadílek, který už nasázel pět branek a přidal devět přihrávek, což z něho dělá krále asistencí v celé lize. Střelecky se nejlépe daří Janu Klimentovi, o kterého zřejmě bude po sezoně velký zájem mezi jinými kluby.
SK Dynamo České Budějovice

Fotbalisté Dynama v posledním utkání nestačili na severočeské Teplice, kterým podlehli 0:2. Zápasu Na Stínadlech předcházela dvě vítězství budějovického týmu, která Jihočeši oslavili nad Příbrami a Pardubicemi.

Pro Jihočechy to v neděli bude poslední domácí utkání v této sezoně a zároveň to bude rozlučka s dvěma klubovými ikonami. Naposledy v kariéře se na Střeleckém ostrově představí Jaroslav Drobný a Jiří Kladrubský.

Jednačtyřicetiletý brankář se do Dynama vrátil v průběhu minulé sezony a výrazně týmu pomohl k postupu do skupiny o Evropskou ligu. Pětatřicetiletý Kladrubský se zase stal před dvěma roky jedním z hlavních strůjců postupu černobílých zpět do nejvyšší soutěže.
Dobrý den, vítám vás u sledování online reportáže z utkání 33. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Dynamem a hostujícím Slováckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.