FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Pardubice - 23. srpna 2020   16:30

Jablonec
61' R. Hrubý (Libor Holík)
1:0
(0:0)

V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, V. Kubista, Podaný – Hübschman (C), Považanec (88. Krob) – Ladra (46. R. Hrubý), Kratochvíl, Zelený – Schranz (90. Čvančara).
Hanuš – Jeřábek, Krob, R. Hrubý, Jovović, Čvančara, Chramosta.
P. Ardeleanu – J. Moláček, J. Hrabovský.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Tischler – Solil, Jeřábek (C) (77. Lee), Cadu (74. Petráň), Surzyn (77. Huf) – P. Černý (74. Pfeifer).
Letáček – Pfeifer, Lee, Petráň, Huf, Zukal, Sychra.

SESTŘIH: Jablonec - Pardubice 1:0. Domácí vydřeli nad nováčkem těsnou výhru

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Je dobojováno! Druhá půle už zejména díky zlepšenému výkonu Jablonce přinesla zajímavější podívanou. Zřejmě rozhodující byl příchod Roberta Hrubého, který do domácí hry vnesl velké oživení a vstřelil i jedinou branku utkání. Ani Pardubice ale nemusejí mít hlavy dole, ve své ligové premiéře potrápily favorita.
90+2'
90+2'
Libor Holík se nerozpakoval a napálil balon hluboko na obrannou polovinu Východočechů. Těm už zbývá jen minimum času.
90+1'
Pardubičtí se marně dožadovali odpískání zákroku těsně za šestnáctkou. Domácí posléze otáčejí hru a šetří cenný čas.
90'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Tomáš Čvančara.
90'
Hrát se bude ještě dvě minuty, hosté ale nyní spíše paběrkují.
89'
A další zajímavá příležitost zelenobílých. Jakub Podaný posadil protihráče na zem a z ostrého úhlu trošku překvapivě vystřelil. Balon minul vzdálenější tyč jen o píď.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Jan Krob.
87'
Ačkoliv ze samotného rohu nic nebylo, mohli Severočeši potvrdit vítězství! Po hezké kombinaci se totiž v pokutovém území zjevil Miloš Kratochvíl, po jehož nadýchaném obloučku zakončoval z bezprostřední blízkosti Jaroslav Zelený. Míč vykopl až obránce Pardubic těsně před brankovou čarou!
86'
Další souboj Holíka s Čelůstkou přinesl více radosti domácímu hráči. Získal pro svůj celek totiž další rohový kop, Jablonec tak bude moct pobýt na útočné polovině.
85'
Martin Toml se rozhodl přihrát svému brankáři. Pardubicím už pomaličku dochází čas, začínat musejí znovu odzadu.
84'
Prvního žlutého hříšníka nového ročníku už má také Jablonec, kartu viděl Jakub Podaný (JAB).
83'
Tomáš Čelůstka se z pětadvaceti metrů opřel do odraženého míče, hodně těžký kop mířil daleko mimo tři tyče Vlastimila Hrubého.
82'
Robert Hrubý svůj centr tentokrát přetáhl na Schranze, ten hlavou dobře sklepával na malé vápno a Miloš Kratochvíl přehlavičkoval Boháčovu svatyni!
81'
Hrubého centr odhlavičkoval Schranz a poté Kratochvíl, který mířil příliš nad bránu
81'
Stejně jako Pardubice, i Severočeši budou zahrávat hned dva rohy za sebou.
81'
A od rohového praporku se bude kopat také na druhé straně, Tomáš Čelůstka se totiž vložil do centru Považance.
80'
Tentokrát se k hlavičce propracoval Michal Petráň, leč v těžké pozici minul jabloneckou bránu.
79'
Hosté k velké radosti svých příznivců získali rohový kop, který se po Čelůstkově centru bude dokonce opakovat.
78'
Pardubický trenérský štáb posílá do hry čerstvé síly, zatímco Petr Rada v průběhu druhé půle doposud k žádné změně nesáhl. Prozatím jediné střídání učinil už o pauze, když na hřiště nasadil gólového Roberta Hrubého.
77'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Surzyn, přichází David Huf.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jan Jeřábek, přichází Sang-hjuk Lee.
76'
Miloš Kratochvíl si všiml na zadní tyč zabíhajícího Zeleného. Škoda pro Severočechy, že byl centr o trochu vyšší, než by domácí potřebovali.
75'
Libor Holík oběhl skuzujícího Čelůstku. V situaci, kdy už nemohl centrovat, alespoň odehrál míč za postranní čáru.
74'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Lukáš Pfeifer.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Michal Petráň.
73'
Michal Surzyn s Tomášem Solilem vytvořili na levé straně zajímavou šanci pro Emila Tischlera, jenž uvnitř vápna nastřelil jen obránce.
71'
Jakub Považanec se na ose hřiště odhodlal k parádní ráně bez přípravy. Marek Boháč měl s jeho jedovatým pokusem ze střední vzdálenosti plné ruce práce!
70'
Na Hrubého centr od pravého rohového praporku nejvýše naskočil Jakub Podaný. V obležení několika protihráčů každopádně Boháče neohrozil.
70'
Nyní se Ivan Schranz pokládal rybičkou do Holíkova centru a získal pro Jablonec rohový kop.
69'
Ivan Schranz se z hrotu útoku vrátil až na pozici pravého beka a odzbrojil Tischlera. Hrát mohou znovu domácí.
68'
Jakubu Podanému dnes nicméně centry létají převážně do Boháčových rukavic. Pardubický brankář si pochutnal i na této standardní situaci.
67'
A krátce poté získali domácí standardku z pravé strany.
66'
Robert Hrubý přinesl do jablonecké hry jasné oživení. Teď vyřešil rychlý brejk centrem na Kratochvíla, jemuž v zakončení zamezil Tomáš Čelůstka.
65'
Zaváhání Jakuba Martince hasil brankář Vlastimil Hrubý, jenž pohotově vyběhl mimo pokutové území a odehrál balon do bezpečí.
63'
Pardubičtí se na soupeřův úder snaží zareagovat a nastěhovali se na ofenzivní polovinu, kde si vyměňují přihrávky.
61'
Holík nacentroval opět na Hrubého, který tentokrát mířil hlavou přesně, 1:0
61'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeši podruhé v krátkém časovém sledu předvedli podobnou akci a teď už mohou slavit. Libor Holík krátce po autovém vhazování nacentroval z pravého křídla. ROBERT HRUBÝ tentokrát v okolí penaltového puntíku musel do souboje, ale zvládl ho a hlavičkou přesně ke vzdálenější tyči nedal Boháčovi nárok!
61'
Miloš Kratochvíl chtěl v rámci rychlého protiútoku posunout míč na nabíhajícího Holíka. Do dráhy přihrávky vstoupil Martin Toml.
60'
Pavel Černý u rohového praporku vybojoval na dvou protihráčích alespoň autové vhazování.
59'
Boháčovi se nepovedl odkop od brány a míč od jeho kopačky mířil pouze po zemi. Východočeši měli štěstí, že byl nejblíže Emil Tischler.
57'
A jako blesk z čistého nebe přišla i první tutovka domácích! Hned po autovém vhazování nacentroval Libor Holík. Před Boháčovou klecí stál zcela volný Robert Hrubý, který ale hlavou zamířil jen do náručí pardubického brankáře.
56'
Zajímavá přímočará akce Pardubic. Cadu z pravé strany nacentroval přesně do kapsy mezi beky a gólmana, do prostoru si naběhl Pavel Černý, který ve výborné pozici netrefil míč.
55'
Jablonec hned po zisku míče nakopává balony na Ivana Schranze, avšak ten je dobře střežen a moc toho nezmůže.
54'
K rohovému praporku přeběhl právě Robert Hrubý, jehož hezký centr na malé vápno trkl hlavou Jakub Martinec. Míč ale netrefil ideálně a Marek Boháč nemusel zasahovat.
53'
Robert Hrubý vzal zodpovědnost na sebe a vystřelil z dálky. Hosté ránu zblokovali na rohový kop.
52'
Zelenobílým se aktuálně nedaří prakticky nic. Libor Holík se při snaze o poslání míče do šestnáctky ukopl.
51'
Vstup do druhé půle rozhodně lépe vyšel Pardubickým. Dravý průnik Surzyna od levé postranní čáry hasili domácí až v okolí penaltové značky.
50'
Hned po Jeřábkovi to díky chybě Severočechů v rozehrávce zkusil z podobného místa i Tomáš Solil. Stejně jako kolega ale mířil přímo do Hrubého rukavic.
49'
Kapitán hostí Jan Jeřábek se za pokutovým územím hezkým naznačením zbavil Roberta Hrubého. Následná střela mu však příliš nevyšla a Vlastimil Hrubý si připisuje snadný zákrok.
49'
Pavel Černý hezky patou přenechal balon Tomáši Solilovi. Ten hledal spoluhráče v pokutovém území, dobře zasáhl stoper Jakub Martinec.
48'
Centr Jakuba Podaného se nicméně stal snadnou kořistí brankáře Marka Boháče.
47'
Jaroslav Zelený při pokusu o centr trefil prvního blokujícího hráče. Jablonec ale pořád může zahrozit, bude totiž zahrávat standardku.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Robert Hrubý.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:31.
Už jsme byli poměrně blízko k tomu, aby se v první půli nestalo vlastně nic zajímavého. Těsně před odchodem do kabin nicméně zaujal Tischler, jehož hezká individuální akce skončila střelou těsně vedle. Uvidíme, co nabídne druhá perioda. Je jisté, že zejména Jablonec bude chtít svůj výkon zlepšit.
45'
45'
A domácí znovu zkusili signál. Podaný patou posunul balon proti noze Kratochvíla, jehož pumelice vyprášila úspěšně postavenou pardubickou zeď.
43'
Tischler pěkně obešel hned několik jabloneckých hráčů, ale zakončil těsně vedle
43'
Miloš Kratochvíl využil kontaktu protihráče a získal pro svůj tým volný přímý kop z poměrně nadějného prostoru pro praváka.
42'
První vyloženou šanci utkání měl ligový nováček! Emil Tischler vytáhl z repertoáru povedenou individuální akci, když se hezkým naznačením zbavil Kubisty a pronikl až do pokutového území. Přízemní zakončení na bližší tyč ovšem skončilo jen v boční síti!
41'
Na Podaného přetažený centr trošku překvapivě doběhl Libor Holík. Krajní bek Jablonce sklepával balon do ohně, obrana soupeře znovu připravena.
40'
Tomáš Čelůstka si dobře počíhal na Považancův oblouček a odehrál míč bezpečně na tribunu.
38'
Miloš Kratochvíl zabojoval před pokutovým územím a předal balon Schranzovi, jemuž rána ze střední vzdálenosti v těžké pozici vůbec nesedla.
37'
Ivan Schranz získal autové vhazování, Severočeši budou moci pokračovat v dobývání.
36'
A znovu typický obrázek – Jablonec se snaží najít skulinku do pokutového území, hosté jsou vzorově srovnaní v obranném bloku, až se tým Petra Rady dopustí ztráty.
35'
Nákop propadl až k Ivanu Schranzovi, jenž v zajímavě vyhlížející situaci nezvládl první dotek. Pardubičtí beci jej posléze snadno dostihli.
34'
Osamocený Čelůstka se ocitl ve slibné šanci, mířil ale vysoko nad bránu
34'
Hosté znovu těžili z dobrého presingu. Zodpovědnost na sebe vzal Tomáš Čelůstka, vůbec první pokus Pardubic po postupu do nejvyšší soutěže ovšem zpoza vápna letěl vysoko nad.
32'
Jablonec měl k dispozici přímý kop, a zkusil signál. Po přistrčení centroval Tomáš Ladra, na jehož nadýchaný centr se ale Jakub Martinec nedostal. Ještě si navíc ze souboje odnesl nějaký šrám a musí být ošetřen.
31'
Michal Surzyn předvedl sympatické gesto fair-play, když přiznal, že se balon na cestě do zámezí otřel ještě o něj. Vhazovat tak budou hráči v zeleném.
30'
Jablonci se zatím nedaří proniknout přes pečlivě vystavěnou červenobílou hráz. Většina akcí svěřenců Petra Rady končí už před vápnem.
28'
Centr od rohového praporku vyboxoval Vlastimil Hrubý. Přes hráče ve svém malém vápně to ale neměl nikterak jednoduché.
27'
Po chybě Schranze se Východočeši vydali na steč. Tomáš Čelůstka ještě svým centrem trefil pouze beka, o několik sekund později už však hosté získali roh.
26'
Michal Surzyn rozehrával standardní situaci z necelé půlky hřiště. Tuhle možnost ale Pardubičtí nezužitkovali vůbec k ničemu, centr totiž mířil přímo do rukavic gólmana Hrubého.
25'
Martincová vysoká svíce doletěla až do rukavic Boháče.
23'
Domácí trestuhodně chybovali při rozehrávce a Emil Tischler z pravého křídla prudce centroval do šestnáctky. Cadu pak v dobré pozici promáchl!
22'
Rozhodčí Ardeleánu nenaletěl Surzynovi, který se v nadějně rozjetém protiútoku skácel k zemi po drobném kontaktu s Tomášem Hübschmanem. Hra plyne dál.
21'
Jan Prosek před Jakubem Podaným uklidil míč do autu. Jablonečtí v posledních minutách obléhají soupeřovo vápno, zatím ale chybí rozdílová myšlenka.
20'
Zelený s Podaným až příliš otáleli s centrem. Druhý jmenovaný nakonec nezastihl balon na hrací ploše, Marek Boháč bude vykopávat od své klece.
19'
Jan Jeřábek hezkým obloučkem našel na hraně ofsajdu operujícího Proska, jemuž při zpracování ujel míč těsně do autu. Škoda pro hosty.
17'
Počitadlo pardubických faulů se už od úvodu dostává do poměrně vysokých hodnot. Nedovolený zákrok Jeřábka na Kratochvíla ve středu pole byl spíše taktický.
16'
A exekuci si vzal na povel Jakub Podaný. Míč z jeho kopačky odvrátily Pardubice na roh, ze kterého nic vážného nevzešlo.
16'
Michal Surzyn u postranní lajny fauloval Kratochvíla, Severočechům se tedy naskýtá standardka ze slušné pozice pro centr.
14'
Martin Toml podklouzl na mokrém terénu, celkem lacino tak přišel k centru Miloš Kratochvíl. Vysoký oblouk však namířil přímo do rukavic Marka Boháče.
13'
Aktivně presující Martin Šejvl zblokoval Podaného snahu o rozehrávku do zámezí. U míče zůstanou domácí hráči.
12'
Další dobrá myšlenka Považance. Tentokrát chtěl dalekonosnou kolmicí poslat do úniku někoho z dvojice Schranz – Kratochvíl. Ani jeden nicméně nenačasoval svůj náběh zcela optimálně.
11'
Hra se v těchto chvílích poměrně hodně kouskuje, což více vyhovuje opatrněji hrajícím Pardubickým.
10'
Ze zhuštěného prostoru se svůj tým snažil patičkou vysvobodit Jakub Považanec, k vidění ale byla pouze další nepřesnost.
9'
Pavel Černý se na pravé straně marně snažil odcentrovat přes dvojnásobný blok. Hosté pak byli rádi, že za cenu faulu uhasili hrozící protiakci.
8'
Emil Tischler (PCE) si nepohlídal loket a trefil do obličeje Podaného. Svůj přestupek si hned uvědomil a omlouval se, od rozhodčího však hned viděl žlutou kartu.
6'
Kubista se nenechal uspat technikou Cadua a znovu získal balon pro Severočechy. Ti už vyhlíželi první šanci, jenže Schranz mezi stopery nezachytil dlouhý nákop spoluhráče.
5'
Pavel Černý měl ve vzdušném souboji příliš ostré lokty a rozhodčí jeho zákrok proti Martincovi na útočné polovině vyhodnotil jako nedovolený.
4'
Zelený teď dobře přerušil akci hostů, když zblokoval přízemní centr Jana Proska. Pak na sebe ještě získal nedovolený zákrok.
3'
Jaroslav Zelený hlavou posuval balon na rozeběhnutého Ivana Schranze, proti němuž pohotově vyběhl Marek Boháč a na hraně šestnáctky odhlavičkoval míč do bezpečí.
2'
Tomáš Ladra se musel vypořádat s aktivním napadáním soupeře, situaci si zjednodušil přihrávkou na svého brankáře.
1'
Hned po výkopu mířil dlouhý nákop na jabloneckého Schranze, který na hranici vápna prohrál souboj s dvojnásobnou přesilou. Domácí se i dále drží na míči.
1'
Hlavní rozhodčí Petr Ardeleánu už přivádí oba týmy na hrací plochu. Jablonec oblékl tradiční zelené dresy, Východočeši bíločervené.

FK Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, V. Kubista, Podaný – Hübschman (C), Považanec – Ladra, Kratochvíl, Zelený – Schranz.
Náhradníci: Hanuš – Jeřábek, Krob, R. Hrubý, Jovović, Čvančara, Chramosta.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Tischler – Solil, Jeřábek, Cadu, Surzyn – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – Zukal, Pfeifer, Sychra, Lee, Petráň, Huf.

Rozhodčí: P. Ardeleanu – J. Moláček, J. Hrabovský.
FK PARDUBICE

Východočechům se podařil historický úspěch, když druhou ligou projeli jako nůž máslem a z pozice vítěze poskočili do FORTUNA:LIGY. Tam mají jasný úkol – pokusit se vyhnout rychlému pádu zpět. A to by se Pardubicím mohlo povést, dokázaly totiž udržet pohromadě loňský úspěšný kádr. V přípravě se prezentovaly poměrně solidním dojmem, který si však pokazily na scéně MOL Cupu, když soutěž opustily už v prvním kole penaltovou porážkou s divizní Spartou Kolín. Jak dopadne historicky první utkání klubu v nejvyšší české lize?

Přípravné zápasy:
Chrudim – Pardubice 3:2
Pardubice – Jihlava 1:0
Pardubice – Jablonec 1:1
Pardubice – Olomouc 1:1
Pardubice – Bohemians 0:0
1. kolo MOL Cupu: Kolín – Pardubice 2:1 po penaltách.
FK JABLONEC

Tým Petra Rady má za sebou těžkou, ale přesto úspěšnou sezónu, když i přes nepříliš oslnivé výkony v nadstavbové části obsadil konečné čtvrté místo a znovu si zajistil místenku v předkole Evropské ligy. Něčeho podobného by zelenobílí chtěli dosáhnout také letos. Jablonecký kádr prošel jako obvykle relativně značnou obměnou, uvidíme tedy, jak nově poskládaná mužstvo zvládne vstup do soutěže. Výsledky v přípravě byly spíše průměrné, přesto jsou domácí jasným favoritem tohoto duelu.

Žižkov – Jablonec 3:1
Bohemians – Jablonec 0:0
Jablonec – Jihlava 2:1.
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! FORTUNA:LIGA se po krátké letní přestávce opět rozjíždí, startovní peloton tentokráte obsahuje hned osmnáct týmů. A na jednoho nováčka se zaměříme zrovna v tomto přenosu, budeme totiž sledovat duel mezi týmy FK Jablonec a FK Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.