FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Olomouc - 12. září 2021   16:00

Ml. Boleslav
25' Milan Škoda (Ewerton) • 86' Macík(vl.)  • 89' Karafiát
3:3
(1:2)
Olomouc
10' Hála   • 23' Růsek   • 72' Vaněček  (Jakub Matoušek)

Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (C), Dancák (46. Ladra) – Skalák (72. L. Mašek), Hlavatý (72. D. Mašek), Ewerton (60. Fila) – Milan Škoda.
Šerák – D. Mašek, Ladra, Fila, L. Mašek, Smrž, Zahustel.
Machálek – Vlček, Pochylý
Lokotrans Aréna
Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (70. Jakub Matoušek) – Breite (C) – Hála (70. Beneš), P. González, Daněk (56. J. Sedlák), Zifčák (65. Zahradníček) – Růsek (65. Vaněček).
Stejskal – J. Sedlák, Vaněček, Látal, Zahradníček, Jakub Matoušek, Beneš.
Macík

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 3:3. Sigma ztratila v závěru vedení o dva góly

Skončilo parádní utkání, po němž si oba celky rozdělí body po remíze 3:3. Zklamní je cítit na obou stranách. Mladoboleslavští hráči cítí, že mohli dokonat velký obrat, hosté zase nezvítězili, byť dvakrát vedli o dva góly.

Olomouc začala duel lépe a po gólech Martina Hály a Antonína Růska vedla ve 23. minutě 2:0. Domácí rychle snížili Milanem Škodou a pak měli více ze hry. Vyrovnat ale z žádné šance nedokázali a v 72. minutě naopak opět inkasovali po krásné střele střídajícího Davida Vaněčka. Stejný hráč se ale vzápětí zranil a protože už hosté využili všech možností ke střídání, museli dohrávat v oslabení. A to se v závěru projevilo. Mladá Boleslav vytěžila z obrovského tlaku vyrovnání. Kontaktní gól zaznamenal Dominik Mašek, po jehož střele do tyče se míč odrazil těsně za brankovou čáru od zad brankáře Macíka, a bod pak domácím trefil střelou do šibenice zpoza šestnáctky Ondřej Karafiát. Automobilisté pak mohli i rozhodnout, ale obrovský nápor v nastavení už nedokázali gólově zužitkovat.
90+4'
90+4'
Škoda střihl nůžky do prázdna a Dominik Mašek zahrál následně rukou, což i gestem přiznal. Rozehrávat se bude od olomoucké brány.
90+3'
Hosté se po rohu ubránili a odkopli míč až na polovinu soupeře...
90+2'
David Douděra to měl na kopačce. Jurásek ho našel přihrávkou pod sebe, ale jeho ránu vychýlil vedle tyče obránce!
90+2'
Hosté jen odkopávají míče, všichni se nacházejí ve vlastní šestnáctce. To je obrovský tlak Mladé Boleslavi!
90+1'
Centr Juráska z levé strany spoluhráči nedoskočili. Míč ale doběhl Karafiát a tlak Boleslavi pokračuje.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
89'
Bomba roku! Karafiát z dálky trefil šibenici, 3:3
89'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A je srovnáno! Odražený míč si našel ONDŘEJ KARAFIÁT, který ho z hranice šestnáctky pravačkou napálil do levé šibenice. Míč bere Dominik Mašek a nese ho na středový kruh. Domácí chtějí dokonat obrat!
89'
Hosty čekají ještě hektické závěrečné minuty. Můžeme počítat s několikaminutovým nastavením.
87'
Sudímu to posvětili také kolegové u systému VAR.
86'
Gól pro domácí, přešel však po Maškově úderu míč brankovou čáru?
86'
Domácí přeci jen dávají kontaktní gól! Přízemní centr Tomáše Ladry z pravé strany našel Dominika Maška. Ten nastřelil tyč, ale od ní se míč odrazil do zad brankáře MATÚŠE MACÍKA, který ho následně někde u brankové čáry vyškrábl zpátky do hry. Podle rozhodčího Machálka už to ale bylo za čárou a celek z města automobilů tak žije – 2:3.
85'
Tu zahrával Matějovský. Na jeho centr ale Škoda nedosáhl.
85'
Pablo González přišel v těžké pozici o míč a následně fauloval Douděru. Standardka pro domácí.
83'
Slibná šance, Ladra pálil do Macíka!
83'
Domácí uvnitř šestnáctky rozebrali obranu svého soupeře a v obrovské šanci se ocitl Tomáš Ladra. Ten však střílel přesně do Matúše Macíka!
82'
Domácí už vrhají všechny síly dopředu. Hráči Olomouce se vzhledem k okolnostem pochopitelně zatáhli.
80'
Škoda zblízka minul
80'
Matúš Macík otálel z odkopem a dostal za to žlutou kartu.
80'
Lukáš Mašek narazil míč Ladrovi, po jehož přízemním centru zakončoval těsně vedle Milan Škoda! Tohle byla velká šance bývalého kanonýra Slavie.
80'
Po Ladrově rohu se Sigma ubránila.
79'
Milan Škoda v pokutovém území prostrčil míč na Dominika Maška, ale jeho střelu dokázal srazit na roh Beneš!
78'
Je to tak. Vaněček už hrát nebude a Olomouc tak dohraje zbytek zápasu v početní nevýhodě. Tím přeci jen akcie Boleslavi ještě o něco narostly.
77'
Hosté zahrávali rohový kop. Míč po něm sebrali Mladoboleslavští, kteří míří dopředu.
76'
Vypadá to, že Vaněček nebude moci pokračovat. Kouč Jílek navíc využil všech možností střídání a Hanáci tak zatím hrají o deseti.
75'
Střelec třetího hostujícího gólu David Vaněček odkulhal do zámezí, kde podstupuje ošetření.
72'
Vaněčkova raketa vymetla šibenici, 1:3
72'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté z ničeho nic skórují a výrazně se přibližují zisku tří bodů! Václav Jemelka se po příchodu Víta Beneše posunul na levý kraj obrany a z této pozice se zapojil do útočné akce. Po jeho centru na zadní tyč sklepl Jakub Matoušek míč proti noze DAVIDA VANĚČKA, který parádní ranou z první vymetl protější šibenici Halouskovy brány – 1:3.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Dominik Mašek.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Lukáš Mašek.
70'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Vít Beneš.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Jakub Matoušek.
69'
David Douděra si dal míč daleko od nohy a nedostihl ho na hřišti. Pro domácí škoda, jejich pravý bek měl před bránou dva spoluhráče.
67'
Hosté chvíli útočili. Tomáš Zahradníček se ale vracel z ofsajdové pozice a míč tak pustil do zámezí.
66'
Zahrával ho Ladra, ale ani teď se domácí vyrovnání nedočkali.
66'
Douděra svou aktivitou na pravé straně získal pro domácí další roh.
65'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází David Vaněček.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Tomáš Zahradníček.
64'
David Douděra zajel do Zmrzlého. Trefil sice i míč, ale sudí Machálek to posoudil jako nebezpečnou hru, kterou ocenil žlutou kartou.
62'
Pablo González se snažil najít centrem nabíhajícího Pavla Zifčáka. Balón však poslal do rukavic domácího brankáře Halousky.
62'
Milan Škoda dohrál brankáře Macíka, který chytal míč na hranici šestnáctky. Domácí útočník by si měl dávat pozor, žlutou kartu už má.
60'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Daniel Fila.
60'
Standardní situaci zahrával Ewerton. Jeho centr si ale stáhl ze vzduchu Macík.
59'
Václav Jemelka musel zabrzdit Davida Douděru faulem a vysloužil si za to žlutou kartu.
58'
Centr Skaláka z pravé strany odvrátil Chvátal. Domácí ale zůstávají u míče a v náporu.
56'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Jan Sedlák.
56'
Tomáš Ladra centroval na vzdálenější tyč. Tam marně skákali Karafiát se Škodou.
55'
Skalák dloubl míč na Davida Douděru. Ten získal roh na bránícím Gonzálezovi.
54'
U hostující střídačky se chystá střídání. Do hry zřejmě půjde Jan Sedlák.
52'
Po rohovém kopu Skaláka se míč snesl k Tomášovi Ladrovi, který střílel z levé strany šestnáctky na bližší tyč. Rozvlnil sice síť, ale jen z boku. Dobrá příležitost domácích!
51'
Ladra po rohu mířil do boční sítě
51'
Tomáš Ladra posílal z pravé strany do šestnáctky zajímavý míč. Obrana Hanáků však dokázala přikrýt Ewertona i Škodu.
49'
Zahrával ho střídající Ladra. Hosté jeho centr odvrátili.
49'
Macík už nestihl tečovaný míč na hřišti. Bude to roh pro Mladou Boleslav...
48'
Macík teď raději boxoval míč před Škodou, který na něho v malém vápně dotíral.
47'
Hosté zahrávali rohový kop. Po centru Zmrzlého se míč odrazil k Florentovi Poulolovi, který ho nasměroval nad bránu.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Samuel Dancák, přichází Tomáš Ladra.
46'
Za námi je velmi zajímavý první poločas. Olomouc vstoupila do utkání mnohem lépe a dvakrát potrestala špatné bránění domácích. V 10. minutě se míč šťastně odrazil k volnému Martinovi Hálovi, který si vychutnal brankáře Halousku a poslal míč do odkryté brány. Ve 23. minutě pak mladoboleslavský gólman vyrazil střílený centr Zmrzlého jen k Antonínu Růskovi a ten už to měl poměrně snadné. Domácí však bleskově snížili zásluhou Milana Škody a poté nebyli daleko ani od vyrovnání. Další velkou příležitost měl Škoda, jehož lob zapadl těsně nad bránu a Ewerton dokonce střílel do tyče.
45+1'
45+1'
Před nabíhajícím Škodou musel odkopnout míč brankář Matúš Macík, který vyběhl daleko ze své šestnáctky.
45+1'
Žlutou kartu za faul na půlce dostal domácí útočník Milan Škoda.
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
44'
Výborně si počíná na domácí straně Brazilec Ewerton. Ten je vidět vepředu a teď zase svým spoluhráčům pomohl při rozehrávce u vlastní šestnáctky.
42'
Teď si mohli domácí oddechnout, že Martin Hála fauloval bránícího Douděru. Jinak mohl poslat do úniku Pabla Gonzáleze.
42'
Další dobrou šanci měl Michal Hlavatý. Obrana soupeře mu dala v pokutovém území trestuhodně mnoho prostoru, ovšem střela záložníka domácích byla tečována na roh!
41'
Hlavatý ve skvělé pozici nastřelil obránce
41'
Zařídit to mohl Marek Matějovský! Domácí kapitán přebral míč od Ewertona a střílel z hranice šestnáctky. Zvolil technické řešení, kterému ale scházela razance a Macík byl u své levé tyče včas.
41'
Hráči Mladé Boleslavi mají po snížení více ze hry. Snaží se se skóre něco udělat a ideálně vyrovnat už do poločasu.
40'
Škoda prodlužoval nakopnutý míč na Skaláka. Ten byl ale tentokrát v ofsajdu.
39'
Dopředu startoval Jiří Skalák, ale Jemelka si ho pohlídal a volný míč lapil Macík.
37'
Ewerton orazítkoval tyč
37'
Domácí teď měli smůlu! Ewerton si navedl míč na střed a pravačkou po zemi vypálil. Orazítkoval pravou tyč z pohledu brankáře Macíka!
36'
Milan Škoda si v pokutovém území rovnal míč na zakončení, ale na poslední chvíli mu ho sebrali Poulolo s Jemelkou. Sudí Machálek ještě chvíli komunikoval s kolegy u videa, Škoda byl ale zbaven balónu čistě.
35'
Domácí nyní obléhali pokutové území soupeře. Asi mohou litovat, že nezvolili přímočařejší řešení situace. Vše skončilo centrem Douděry, který lapil brankář Macík.
34'
Ewertonův přímák krásně chytil Macík
34'
Zahrával ho Everton, který to zkusil pravačkou na vzdálenější tyč. Macík se prolétl vzduchem a nadvakrát zkrotil míč v rukavicích!
33'
Pablo González fauloval Milana Škodu a dostal za to žlutou kartu. Navíc přímý kop ze zajímavé pozice...
32'
Karafiát z dálky mířil jen do Macíka
32'
Střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Ondřej karafiát. Mířil však přesně na střed brány a Macík zasáhl bez problémů.
32'
Breite se pokusil vysunout Antonína Růska. Přihrávka ale byla přeci jen rychlejší, než bylo potřeba a útočník, který přišel do Olomouce z Brna, míč nedoběhl.
30'
Juraj Chvátal byl po přerušení hry oceněn žlutou kartou. Bylo to za zákrok, po němž domácí dostali výhodu.
29'
Škoda s Macíkem přeloboval i bránu
29'
Mohlo být srovnáno! Douděra vysunul pěknou přihrávkou Milana Škodu, který přehazoval vybíhajícího brankáře Macíka. Balón se však snesl na horní stranu brankové sítě!
28'
Zatím sledujeme velmi zajímavý zápas. Ten už také přinesl tři góly.
27'
Po hlavičkovém souboji s Ondřejem Zmrzlým zůstal chvíli ležet na zemi Jiří Skalák. Domácí ofenzivní fotbalista ale bude v pořádku.
25'
Domácí dávají rychlý kontaktní gól! Na levém křídle měl hodně prostoru Ewerton, který odsud poslal před bránu přízemní centr a nabíhající MILAN ŠKODA balón zblízka usměrnil za záda Macíka. Mladoboleslavského útočníka nedokázal ustrážit Zmrzlý.
23'
Hosté navyšují své vedení! Střílený centr Ondřeje Zmrzlého z levé strany vyrazil brankář Halouska jen před sebe a dorážející ANTONÍN RŮSEK neměl problém s napálením míče do sítě – 0:2.
20'
Ten zahrával Ewerton, ale nabíhající Karafiát se k zakončení nedostal.
20'
Centr Michala Hlavatého z pravé strany hledal Milana Škodu. Po zásahu hostujících obránců se bude kopat roh.
18'
David Jurásek se snažil využít zaváhání olomoucké obrany, která za sebe pustila míč. Vše ale vyřešil včasným vyběhnutím brankář Matúš Macík.
18'
Hra se po živelném začátku trochu uklidnila. Domácí drží míč ve středu hřiště.
17'
Martin Hála postupoval z levé strany dopředu. Měl tam ale jen Antonína Růska a přesila domácích obránců akci zastavila.
15'
Martin Hála se neprosadil přes Davida Douděru, který zahrál tvrdě, ale čistě. Kope se od brány Mladé Boleslavi.
13'
Domácí zahrávali rohový kop. Zvolili exekuci nakrátko, což žádné nebezpečí nepřineslo.
13'
Za domácí se snažil odpovědět Michal Hlavatý. Z levé strany šestnáctky pálil vedle vzdálenější tyče!
12'
Domácí reklamovali ofsajd Hály. Ten se sice nacházel za defenzivní linií soupeře, ale jelikož se k němu míč odrazil od bránícího Suchého, tak se postavení mimo hru mávat nemohlo. Tento výklad potvrdil i VAR.
10'
Hála si vychutnal gólmana a snadno otevřel skóre, 0:1
10'
Hosté jdou do vedení! Pablo González dostal dobrou přihrávku na levou stranu pokutového území. Balón špatně zpracoval a zakončovat tak nemohl, ovšem hostům to nakonec nemusí vadit. Obrana Mladé Boleslavi totiž sehrála nešťastný biliár, když Douděra balón odkopl jen do spoluhráče Suchého, od něhož se hrací předmět odrazil k před bránou zcela volnému MARTINOVI HÁLOVI a ten si situaci vychutnal. Naznačením si položil brankáře Halousku a pohodlně poslal míč do sítě.
8'
Ondřej Zmrzlý fauloval Jiřího Skaláka. Domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
6'
Zifčák špatně rozehrál a z toho mohl těžit domácí křídelník Ewerton. Ten se snažil z levé strany šestnáctky natlačit do pozice pro zakončení, ovšem balón mu stačil vypíchnout Florent Poulolo.
4'
Domácí kontrovali dobrou kombinací, kterou mohl zakončit z hranice šestnáctky Ewerton. Jeho střela však skončila na bránícím hráči.
4'
Na centrovaný míč si naběhl Kryštof Daněk, jehož hlavička skončila mimo. Sigma chce diktovat tempo hry.
3'
Martin Hála táhl útok Olomouce na levé straně. Následně se pokusil najít Růska, domácí to řeší odkopem do autu.
1'
Hosté začali aktivně a hned dostali míč do pokutového území soupeře. Boleslavským nejprve zatápěl Daněk, poté se míč odrazil k Radimovi Breitemu, který střílel z první mimo.
1'
Hráči obou týmů už nastupují na hrací plochu. Dodám, že první dnešní utkání mezi Českými Budějovicemi a Hradcem skončilo výhrou hostí 1:0.

FK Mladá Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (C), Dancák – Skalák, Hlavatý, Ewerton – Milan Škoda.
Náhradníci: Šerák – D. Mašek, Ladra, Fila, L. Mašek, Smrž, Zahustel.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý – Breite (C) – Hála, P. González, Daněk, Zifčák – Růsek.
Náhradníci: Stejskal – J. Sedlák, Vaněček, Látal, Zahradníček, Jakub Matoušek, Beneš.

Rozhodčí: Machálek – Vlček, Pochylý.
V loňském ročníku skončilo utkání v Mladé Boleslavi remízou 1:1. Odvetu v Olomouci pak ovládli výsledkem 3:0 hostující svěřenci Karla Jarolíma. Sigma naposledy zvítězila v předloňském ročníku a to 2:0 na půdě soupeře.
FK Mladá Boleslav (8. místo, 2 – 1 – 3, skóre 8:7, 7 bodů)
Fotbalisté Mladé Boleslavi se chtějí po nepovedeném minulém ročníku vrátit do vyšších pater tabulky. K tomu mají pomoci i zkušené posily jako Marek Suchý či Milan Škoda. V týdnu navíc ve městě automobilů podepsal smlouvu i někdejší reprezentant a hráč Sparty či bundesligového Frankfurtu Václav Kadlec. Ten byl před necelými dvěma lety nucen ukončit svou kariéru pro vleklé problémy s kolenem. Během léta však začal trénovat s mladoboleslavskou rezervou a posléze se přesunul do tréninkového procesu A-týmu.

Úvod sezóny v podání boleslavských fotbalistů přinesl povedené domácí výkony proti Jablonci a Teplicím. Na mistrovskou Slavii už ale svěřenci Karla Jarolíma na svém stadionu nestačili. Venku pak Boleslav prohrála v Plzni a Ostravě. Zatím jediný venkovní bod naopak získala v Ďolíčku s Pardubicemi.

Posledních 5 zápasů Ml. Boleslavi:
Pardubice – Ml. Boleslav 1:1
Ml. Boleslav – Slavia 0:2
Ml. Boleslav – Teplice 3:1
Ml. Boleslav – Vyšehrad 4:0
Ostrava – Ml. Boleslav 1:0
SK Sigma Olomouc (6. místo, 3 – 1 – 1, skóre 16:9, 10 bodů)
Hanákům se v této sezóně po návratu kouče Václava Jílka zatím daří dobře. V tabulce jim patří šesté místo, přestože mají k dobru odložený zápas na Slavii. V jejich duelech navíc není nouze o góly a zajímavé situace. Olomoučtí fotbalisté začali porážkou 2:3 na Spartě. Z dalších čtyřech utkání však dokázali třikrát zvítězit a jednou remizovat. Před reprezentační pauzou doma přehráli Jablonec vysoko 4:0. Nejlepším střelcem Sigmy je se čtyřmi zásahy záložník Martin Hála. Velký vliv na ofenzivu mají i krajní beci Ondřej Zmrzlý a objev sezóny Juraj Chvátal. Ten z pravé strany zásobuje své spoluhráče výbornými míči a navíc dobře zahrává standardní situace.

Posledních 5 zápasů Olomouce:
Olomouc – Pardubice 3:2
Olomouc – Č. Budějovice 3:3
Zlín – Olomouc 1:4
Uničov – Olomouc 2:4 (MOL Cup)
Olomouc – Jablonec 4:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Po reprezentační přestávce pokračuje česká FORTUNA:LIGA svým 6. kolem. V rámci nedělního programu soutěže se utkají Mladá Boleslav s Olomoucí. Domácím patří v tabulce osmé místo, Sigma je zatím šestá. Oba soupeře od sebe dělí tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.