FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Olomouc - 6. listopadu 2021   18:00

0:0
(0:0)

Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), J. Sýkora – Bucha, Kalvach – J. Kopic (73. Kayamba), Al. Čermák (79. Janošek), P. Šulc (46. Chorý) – Beauguel.
A. Hruška – Kayamba, Hybš, Chorý, Falta, Janošek, Káčer.
Ginzel – Nádvorník, Antoníček
Doosan Arena, Plzeň
5015 diváků
Macík – Beneš, R. Hubník (C), Jemelka, Hála (68. Poulolo) – J. Sedlák, Spáčil, Zmrzlý (90+3. Vepřek), Daněk (83. Šíp) – Růsek (68. Zahradníček), Zifčák.
Stejskal – Vepřek, Poulolo, Zahradníček, Šíp, Látal.

SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 0:0. Spálené šance a červené na obou stranách

Je dobojováno. Branky jsme se dnes ve Štruncových Sadech nedočkali a tak si obě mužstva do tabulky připisují jeden bod. Pro domácí je to první ztráta na domácí hřišti. Šancí jsme dnes viděli hodně, leč oba brankáři podali výborný výkon.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:8. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:1.
90+6'
90+5'
Jáchym Šíp střílel z levé strany pokutového území, branku Staňka ovšem přestřelil.
90+4'
Žlutou kartu dostává Matúš Macík (SK Sigma Olomouc).
90+3'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Michal Vepřek.
90+3'
Na druhé straně si míč šteloval ke střele Pavel Bucha, přes tři bránicí hráče se ale neprosadil.
90+2'
Tomáš Zahradníček mohl utkání rozhodnout, z úniku ale trefil jen prostředek brány, kde byl připravený Staněk.
90+1'
Žlutou kartu dostává Jean-David Beauguel (FC Viktoria Plzeň).
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví čtyři minuty.
90'
Jdeme pomalu do finále, rozběhla se nám poslední minuta normální hrací doby.
89'
Kayamba tentokrát poslal hezký centr z pravé strany, nikdo z domácích ho ale nedokázal trefit směrem k Macíkovi.
88'
Rána nakonec mířila rovnou na bránu, Staněk ale zasahovat nemusel.
87'
Lukáš Kalvach si počínal nedovoleně, skluzem srazil hostujícího hráče k zemi a před Olomoucí se otevírá slušná možnost ze standardky.
Dnešní utkání sleduje 5015 diváků.
85'
Už se opět hraje, plzeňský vysoký útočník je zpět na hrací ploše.
84'
Žlutou kartu dostává Florent Poulolo (SK Sigma Olomouc).
84'
Tomáš Chorý inkasoval tvrdý direkt od Florenta Poulola a domácí útočník zatím zůstává ležet otřesený na trávníku.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Jáchym Šíp.
82'
Milan Havel se uvolnil na pravé straně, poté našel ve vápně Beauguela, který pálil z otočky, jenomže nad bránu.
82'
Kayamba udělal hezkou kličku na levé straně, ale ani jemu poté následně nevyšla přihrávka do vápna.
81'
To Beauguel už si počínal lépe, ale i jeho centr byl sražený, další roh pro Západočechy.
81'
Janoškovi první dotyk s míčem nevyšel, jeho centr do vápna byl hodně nepřesný. Domácí přesto zůstávají u míče.
80'
Deset minut před koncem kopala Plzeň další rohový kop, centr ovšem byl hodně nepřesný a Macík mohl zůstat v klidu.
79'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Dominik Janošek.
79'
Centr Spášila byl sražený Lukášem Hejdou, nic složitého pro domácího brankáře.
77'
V další šanci se ocitl Jan Sýkora, balon mu ale nepříjemně skočil a domácí záložník branku minul.
76'
A Plzeň mohla hosty okamžitě potrestat. Jako poslední pálil z pravé strany Kayamba, branku ovšem netrefil.
75'
Lukáš HEJDA vytvořil velkou chybu v rozehrávka, Pavel Zifčák šel následně sám na brankáře, branku ovšem trestuhodně přestřelil.
74'
Pavel Zifčák si naběhl za záda domácích obránců, pomezní rozhodčí mává ofsajd.
73'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Joel Ngandu Kayamba.
73'
Sýkora je dnes opravdu hodně vidět. Tentokrát si šikovně obhodil bránícího hráče, následně si míč ale předkopl a bylo po plzeňské šanci.
72'
Míč na Beauguela byl příliš dlouhý, hosté opět odvrací balon ze svého pokutového území.
71'
Vít Beneš se ocitl ve středu pole na zemi a dle rozhodčí nedovoleným způsobem. Míč pro hosty.
70'
Na druhé straně se dostal za záda obránců Jan Sýkora, ten ale později nepřesně přihrál.
69'
Tomáš Zahradníček hned napálil balon na bránu Staňka, o velký kus ji ale přestřelil.
69'
Na rohový kop si naběhl Václav Jemelka, leč míč po jeho hlavičce mířil zcela jinam, než je brána.
68'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Florent Poulolo.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Tomáš Zahradníček.
68'
Chyba v domácí rozehrávce a Olomouc bude zadarmo kopat rohový kop.
67'
Jean-David Beauguel už se chystal zakončovat z hranice malého vápna, pomezní rozhodčí ale těsně před jeho střelou mává ofsajd.
66'
Pavel Zifčák si pomohl proti Sýkorovi nedovoleně, domácí budou poblíž vlastní střídačky rozehrávat.
65'
Domácí začínají přitápět pod kotlem, tentokrát hlavičkoval Tomáš Chorý, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.
63'
Další velká šance Plzně. Hlavička Beauguela skončila na levé tyči, následnou dorážku dokázal včas zablokovat skluzem Václav Jemelka.
63'
Jan Sýkora chtěl tentokrát vracet míč do ohně z jedničky, přihrávka mu ale vůbec nesedla.
62'
Nenápadnou střelou se prezentoval z rohu vápna Pavel Bucha, Macík měl co dělat, ale nakonec míč dokázal zkrotit.
61'
Jan Sýkora se snažil najít po rohovém kopu Čermáka, toho si však hostující obrana pohlídala.
60'
Je za námi hodina hry, už i domácí hrají o deseti, oba týmy jsou tak k výhře stejně daleko.
59'
Po pár vteřinách na druhé straně měl velkou šanci Jan Sýkora, ten pálil po zemi, Macík jeho ránu dokázal včas vykopnout.
59'
Olomouc zahrávala další rohový kop, ten si však domácí obrana pohlídala.
56'
Tak pozor, hlavní rozhodčí přece jen nakonec domácímu stoperovi uděluje druhou žlutou kartu v zápase a poměr sil na trávníku se tak srovnává.
56'
Další nedovolený zákrok domácího mužstva a znovu to byl Filip Kaša. Domácí stoper může být hodně rád, že neviděl druhou žlutou kartu v zápase.
54'
Hosté si šli po standardce pro penaltu, ale hlavní rozhodčí i po poradě s kolegou u videa jejich voláni nevyslyšel.
53'
Žlutou kartu dostává Filip Kaša (FC Viktoria Plzeň).
53'
Beauguel udržel balon ve středu pole, po následném centru mu ho chtěl Chorý vrátit, leč přihrávka nebyla přesná a Macík byl u míče první.
52'
Jan Kopic pálil nepřesně z hranice vápna, domácí hráč stál stejně v ofsajdu.
51'
Odkop Pavla Buchy skončil a zámezí, hosté budou na půlce hřiště vhazovat.
50'
Macík si dává s rozehrávkou na čas, za tohle se ke konci zápasů rozhodně dávají žluté karty.
49'
Míč se po rohu dostal až k Miílanu Havlovi, který míč přiťukl Sýkorovi, jehož centr hosté dokázali odvrátit.
49'
Rohový kop i na druhé straně, míč si již staví Pavel Bucha.
48'
Následoval rohový kop Olomouce, míč letěl do vápna, tam nejvýše ale vyskočil domácí brankář Staněk.
47'
Kalvachův centr na Sýkoru nebyl přesný, Růsek záhy mohl zakončit, ale Filip Kaša ho dokázal uhlídat.
46'
Hned po půl minutě se ocitl ve vápně na zemi Tomáš Chorý, tento zákrok ale na penaltu nebyl.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Tomáš Chorý.
46'
Obě mužstva už jsou zpět na hrací ploše, druhý poločas je tu coby dup.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Viděli jsme ovšem v závěru červenou kartu, kterou dostal Roman Hubník a domácí tak celý druhý poločas budou hrát proti deseti. Rozhodně nikam neodcházejte a buďte u něho s námi.
45+2'
45+1'
Míč ze standardky nakopl Jean-David Beauguel, branku Macíka ale přestřelil.
45+1'
Hlavni rozhodčí v prvním poločase nastaví jednu minutu.
45'
Jan Kopic vystihl hostující rozehrávku, v následném souboji udělal kličku Romanu Hubníkovi a jelikož hostující kapitán byl poslední hráč od hlavního rozhodčího vidí červenou kartu.
43'
Jan Kopic se pomohl ve středu pole rukou, což neuniklo očím hlavního rozhodčího. Míč se vrací na kopačky hráčů Olomouce.
42'
Z něho ale hosté nezahrozili a hra se opět obrací na druhou stranu.
41'
Pavel Zifčák kouzlil ve vápně, jeho rána byla nakonec na poslední chvíli domácí obranou sražená na rohový kop.
40'
Daněk měl hodně prostoru kolem sebe, nadějnou akci ale pokazil zpětnou přihrávkou do zadních řad.
39'
Pavel Šulc se s balonem daleko nedostal. Domácí ale vzápětí skvěle napadali a míč si rychle vybojovali zpět na své kopačky.
37'
Hezký fotbalový moment. Pavel Bucha vypálil z velké dálky, jeho rána mířila do levé šibenice, jenomže tam skvěle skočil brankář Macík.
36'
Kopicovo centr z pravé strany prolétl přes celé vápno až k Janu Sýkorovi, jeho rána ovšem skončila vedle levé tyče. Z toho se jistě dalo vytěžit více.
35'
Hubnik čistě ubránil Beauguela, ten si následně po ztrátě balonu pomohl faulem. Hostující hráči chtějí žlutou kartu, hlavní rozhodčí ale vše řeší pouze slovně.
34'
Plzeň kombinovala, kombinovala až se balon dostal k Lukášovi Hejdovi, který ho napálil vysoko nad bránu.
33'
Filip Kaša si pomohl u půlicí čáry rukama, hosté z Moravy budou rozehrávat.
33'
Balon tentokrát letěl do vápna na první tyč, tam ovšem kralovali hosté.
32'
Čemák hezky našel rozběhnutého Sýkoru, jehož centr byl ale sražený na rohový kop.
30'
Máme za sebou půl hodinu hry, stále platí bezbrankový stav, i když šance už rozhodně byly.
29'
Hubník před Kopicem raději zahrál do autu. Plzeň poté rychle hodila míč zpět do hry, balon z levé strany ale branku přeletěl, Macík opět nemusel zasahovat.
27'
Obrovská šance Plzně. Beauguel skvěle zpracoval dlouhý balon, poté následně oslovil na levé straně Šulce, ten viděl ještě lépe postaveného Aleše Čermáka, ten však minul svatyni Olomouce.
26'
Hezky to domácí teď vykombinovali na pravé straně, míč se však od těla Beauguela odrazil vedle pravé tyče.
25'
Ani tentokrát z něho domácí nezakončili, centr Čermáka nebyl z kategorie povedených.
24'
Milan Havel poslal míč z pravé strany jen do těla hráče Olomouce, druhý rohový kop pro Plzeň.
23'
Centrovaný balon z levé strany hostující obrana odvrátila pouze k Pavlu Šulcovi, který rovněž míč napálil z jedničky, ránu plzeňskému mladíkovi ale vůbec nesedla.
22'
Naopak na druhé straně centr domácích odrazil do bezpečných vod Václav Jemelka. Poté si ale hosté pomohli nedovoleně a i Plzeň bude rozehrávat nadějnou standardku.
21'
Po odrazu napálil balon z voleje Pavel Zifčák, z velké dálky ale minul bránu.
20'
Roman Hubník si zaběhl na zadní tyč, hostující kapitán ale těsně minul pravou tyč.
19'
Kryštof Daněk byl faulován ve středu pole, rozhodčí Ginzel nejprve dal hostům výhodu, nakonec nedovolený zákrok ale přece jen odpískal.
18'
A jejich akce byla nakonec zakončena střelou, leč rána z hranice pokutového území se mezi tři tyče nevešla.
17'
Jemelka nerozehrál přesně, leč Roman Hubník balon doběhl na hrací ploše a zaútočit tak mohou po delší době opět hosté.
16'
Další faul Olomouce, podkopnutí u postranní čáry odnesl opět Pavel Šulc.
15'
Jak je již v Plzni tradicí ho hráči zahráli nakrátko, po následném centru si červenomodří pomohli faulem a hra je přerušena.
14'
Plzeň bude rozehrávat první rohový kop v zápase.
13'
Hezká akce plzeňské Viktorie. Jan Sýkora dostal opět mnoho prostoru k centru, na jeho balon si naskočil Jean-David Beauguel, hlavou ale minul svatyni Olomouce.
12'
Sýkora se snažil najít rozběhnutého Milana Havla, jeho přihrávku ale zachytila hostující obrana.
11'
Další rána na Staňka, tentokrát z hranice vápna. Domácí brankář měl štěstí, že mířila po zemi doprostřed brány a velkou práci tak neměl.
10'
Po rozehrávce od Staňka byl faulovaný Pavel Šulc, po nedovoleném zákroku budou domácí rozehrávat.
9'
Hostující trenér nadále nabádá své svěřence k velké aktivitě. Nyní to je Sigma, která je více na balonu.
8'
Lukáš Kalvach špatně rozehrál ve středu pole a hosté rozehráli rychlý brejk. Na centr z pravé strany si skákal osamocený Pavel Zifčák, jenomže ve vyložené šanci míč netrefil.
7'
Balon směřoval na levou stranu, kam si nabíhal Jan Sýkora, v hlavičkovém souboji ale domácí hráč neměl šanci a míč se následně dostal až k brankáři Macíkovi.
6'
Antonín Růsek vyslal do velké šance Kryštofa Daňka, toho ale skvěle vychytal Staněk. Jak se později ukázalo branka by stejně kvůli ofsajdu neplatila.
4'
Nadějnou akci Plzně razantním odkopem zhatil Vít Beneš, domácí přesto zůstávají u balonu.
3'
Plzeňský nápis fanoušků se otočil a z něho by bývalý hráč Plzně Michael Krmenčík rozhodně radost neměl.
2'
V krkolomné pozice se dostal k hlavičce Beauguel, Macík neměl sebemenší problém míč zachytit.
1'
Na úvod špatná komunikace mezi Kopicem a Havlem. Míč po přihrávce prvního jmenovaného končí v autu, hosté budou poblíž domácí střídačky vhazovat.
1'
Hlavní rozhodčí Ginzel poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, dnešní utkání může odstartovat – pojďme na něj! Výkop měli na starosti domácí, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Před samotným duelem si plzeňští fanoušci připravili hezké choreo pro kapitána Olomouce Romana Hubníka. Nad hlavami diváků je plzeňský dres s napísem: "Legendou v srdcích".
Obě mužstva nastupují na hrací plochu, samotné utkání bude co nevidět zahájeno.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), J. Sýkora – Bucha, Kalvach – J. Kopic, Al. Čermák, P. Šulc – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Kayamba, Hybš, Chorý, Falta, Janošek, Káčer.

SK Sigma Olomouc: Macík – Beneš, R. Hubník (C), Jemelka, Hála – J. Sedlák, Spáčil, Zmrzlý, Daněk – Růsek, Zifčák.
Náhradníci: Stejskal – Vepřek, Poulolo, Zahradníček, Šíp, Látal.

Rozhodčí: Ginzel – Nádvorník, Antoníček.
SK Sigma Olomouc

Hosté jsou třinácti odehraných duelech na osmé příčce, na šestý Hradec Králové ztrácí Moravané tři body a na vedoucí Plzeň bodů hned sedmnáct. Hosté mají za sebou šňůru tří proher v řadě, ve kterých dokonce nedali ani branku. Vše začalo v Liberci, kde prohráli 0:2, následovala porážka v Praze proti Slavii 0:1 a vše vyvrcholilo minulý víkend, kdy na domácím pažitu utrpěli ostudnou prohru 0:3 se Slováckem. Zmátoří se Sigma v těžkém zapase proti Plzni?
Viktoria Plzeň

Po třinácti odehraných kolech se Plzeňané vyhřívají na čele ligové tabulky. Svěřenci Michala Bílka hned jedenáct zápasů zvládli za tři body, první zaváhání přišlo překvapivě v šestém kole, kdy červenomodří prohráli na půdě nováčka z Hradce Králové 0:1. A druhé přišlo na řadu v posledním ligovém kole, kdy Viktoria zamířila na horkou půdu Slavie Praha. Plzeň většinu zápasu v oslabení, utkání nakonec dokončila v osmi hráčích a Pražané zvítězili 2:0. Dostanou se dnes domácí zpět na vítěznou vlnu?
Krásný a příjemný večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu fotbalu. Od šesti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční utkání čtrnácté kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem SK Sigma Olomouc.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné večer s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.