FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Jablonec - 7. listopadu 2021   15:00

0:0
(0:0)

Rakovan – Matejov, Procházka, Vraštil, Cedidla – Čanturišvili (62. Jawo), Tkáč (62. Fantiš), Conde, R. Hrubý (74. Janetzký), Y. Dramé (84. Hlinka) – Poznar (C).
Šiška – Fantiš, Hlinka, Janetzký, Jawo, Simerský.
Krejsa – Hájek, Pochylý
Stadion Letná, Zlín
2286 diváků
Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Pleštil (72. Smejkal), Považanec (46. Pilař), Kratochvíl, Malínský (90+2. Surzyn) – Doležal (83. Ali-Abubakar).
Vajner – Ali-Abubakar, Nešpor, Pilař, Smejkal, Surzyn, Vaníček.

SESTŘIH: Zlín - Jablonec 0:0. Přehlídka spálených šancí i tyčí

To už je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a zase někdy ze Zlína na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:16.
Dnešní utkání nám nakonec branku nepřineslo, oba týmy tedy berou jeden bod. Ve druhé půle byl také o něco málo lepší Zlín, žádnou ze svých příležitostí však opět nevyužil. I Jablonec se však několikrát ozval, za Matejem Rakovanem se tedy opět rozezněla branková konstrukce. Síť se však nezavlnila, takže dnešní konečný výsledek je 0:0.
90+4'
90+3'
Matej Rakovan ještě pokryje jeden nákop protivníka, nic víc už tedy v utkání nestane.
90+2'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Michal Surzyn.
90+1'
Marku Hlinkovi došla trpělivost při kombinaci a vypálil z velké vzdálenosti, jeho bomba však skončila pouze vysoko nad bránou.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Lamin Jawo se sice dostal k hlavičce, ale ta se mu hodně nepovedla, což znamenalo další zákrok pro Jana Hanuše.
89'
Libor Holík zastavil Antonína Fantiše jen za cenu faulu, s čímž tedy nesouhlasí, ale výrok rozhodčího už změnit nemůže. Zlín má tak výhodu nadějného přímého kopu.
88'
V posledních minutách základní hrací doby přece jen začínají být aktivnější domácí, ti ale nyní už delší dobu marně hledají cestu k šestnáctce soupeře.
86'
Povedený centr si na zadní tyči našel Lamin Jawo, tomu se ale vůbec nepovedlo zakončení volejem, které směřovalo pouze zpátky před branku.
85'
Vojtěch Kubista nestihl centrovaný míč na hrací ploše, takže připadl Mateji Rakovanovi, jenž rozehrává dalekým odkopem na útočnou polovinu.
84'
Jakub Janetzký to s důrazem přehnal, protihráče tvrdě poslal k zemi a vysloužil si tak žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Marek Hlinka.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Torfiq Ali-Abubakar.
82'
Jan Hanuš špatně vyběhl z brány a pustil tak své protihráče do velké příležitosti! Po krátké kombinaci tak na odkrytou branku mířil Youba Dramé, ale ten ji trestuhodně netrefil!
81'
Všem domácím fanouškům se zatajil dech! Tomáš Poznar se totiž dostal k hlavičce, která už překonala Jana Hanuše, ale nakonec skončila jen těsně vedle brány. V konečném součtu na tom nezáleží, protože zlínský kapitán se dopustil faulu.
Dnešní utkání sleduje 2286 diváků.
79'
Domácí gólman opět bez problémů pokryl slabý centr z kopačky Tomáše Malínského, s následnou rozehrávkou nikam nespěchá, protože Zlín je nejspíš spokojený i s jedním bodem.
78'
Lamin Jawo nebyl ve výhodné pozici, ze kterého ho nakonec osvobodil faulem Miloš Kratochvíl, jenž tak paradoxně svému soupeři pomohl.
77'
Matej Rakovan se svou rozehrávkou nebyl příliš úspěšný, míč poslal přímo mimo hrací plochu, čímž nutí své spoluhráče k bránění.
76'
Jakub Janetzký byl opět v akci, tentokrát se tlačil do úniku, ale přihrávka do běhu byla moc dlouhá, takže skončila jen u brankáře.
75'
Jakub Janetzký hned po svém příchodu mohl rozhodnout, jeho zakončení hlavou totiž vypadalo poměrně nebezpečně, ale nakonec z toho byl snadný zákrok pro Jana Hanuše.
74'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Jakub Janetzký.
72'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Tomáš Smejkal.
71'
Tak domácí si vybrali štěstí na tři zápas dopředu! Václav Pilař totiž dostal přihrávku mezi dva obránce a svou střelou překonal Mateje Rakovana, avšak míč následně skončil pouze na tyčce a z brankové čáry ho poté uklidil obránce!
69'
Jaroslav Zelený na středu hřiště úplně zbytečně poslal k zemi Lamina Jawa, což by však na žlutou kartu nebylo. Následně totiž odkopl míč pryč, za což už karta musela následovat.
69'
Youba Dramé si chtěl chytře přehodit Jaroslava Zeleného, ten se ale místo míče zaměřil na něj, takže ho nepustil k míči. Faul to navíc také nebyl.
68'
Tomáš Poznar v hlavičkovém souboji nebyl úspěšný, výborně ale zapracovali jeho spoluhráči, kteří následně na levé straně uvolnili Antonína Fantiše, jenž ale Jana Hanuše z úhlu nepřekonal.
66'
Robert Hrubý hledal další střeleckou pozici, kličkou ale protihráče nezmátl, který mu tedy vykopl míč a poté ho navíc poslal k zemi.
65'
Youba Dramé se zničehonic zjevil u pravé tyče, kam dostal i míč, ale to sám příliš nečekal, kvůli čemuž jeho zakončení hlavou mířilo přímo do rukavic Jana Hanuše.
64'
Václav Procházka měl na pravé straně spoustu prostoru, s centrem ale dlouho váhal, takže ho nakonec hosté bez problémů pokryli.
62'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Lamin Jawo.
62'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Antonín Fantiš.
61'
Reflexy Mateje Rakovana jsou naprosto neuvěřitelné! Jaroslav Zelený nejprve hlavičkoval pouze do břevna, od které se míč odrazil na brankovou čáru. Tam okamžitě dorážel Martin Doležal, ale domácí brankář kopačkou výborně zasáhl!
60'
Domácím začíná dělat problémy bránění pravé strany, opět tam musel přijít nedovolený zákrok na žlutou kartu, kterou tentokrát vidí Lukáš Vraštil.
59'
Jeden z jabloneckých fotbalistů se pokoušel o zakončení nůžkami, ale i kdyby uspěl, tak by mu to bylo k ničemu, protože byl v ofsajdu.
58'
Martin Doležal výborně vystihl zlínskou rozehrávku, nic z toho ale nevytěžil, protože mu v přímém souboji Martin Cedidla dovolil pouze sraženou přihrávku.
57'
Jeden z hostů už se konečně dostal k plnohodnotnému zakončení, to se mu ale vůbec nepovedlo, protože skončilo jen v sektoru jabloneckých fanoušků.
56'
Následná standardka přinesla několik nebezpečných odrazů v domácím vápnu, nakonec ale zasáhl pozorný Matej Rakovan.
55'
Žlutou kartu už si vysloužil také jeden z domácích fotbalistů, přesněji Robert Hrubý, takže zastavil unikajícího hráče po straně.
54'
Domácí si nerozuměli při rozehrávce, díky čemuž se míče chopil Miloš Kratochvíl, který tak započal další jablonecký nápor.
52'
Youba Dramé vymyslel opravdu výtečný centr, který ale ještě lépe vyrazil Jan Hanuš. Následoval ještě dalekonosný zlínský pokus, který už ale byl nepřesný.
51'
Tomáš Malínský to se svým skluzem přehnal, protihráče nebezpečně poslal k zemi a za tento svůj čin si vysloužil žlutou kartu.
50'
Jablonec po chvíli úspěšně rozehrál a opatrně hledá cestu dopředu přes levé křídlo, kde už dvakrát vhazoval.
49'
Zlín rozehrával první standardku druhé půle, opět z toho byla hlavička směrem na bránu, ale ta tentokrát byla velmi slabá, takže Jan Hanuš nemusel řešit nic složitého.
48'
Martin Cedidla nechá doputovat hlavičku soupeře za postranní čáru, následně tedy rozehrává aut na nejbližšího spoluhráče.
47'
Druhá půle začíná v poklidném tempu, hosté si jen tak přihrávají na půlící čáře a hledají nějakou díru ve zlínské obraně.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Václav Pilař.
46'
První poločas nám branku nepřinesl, i když jsme od ni mnohokrát nebyli daleko. Několik tutových příležitosti si totiž vytvořil Fastav, avšak ani jednu nevyužil. I Jablonec trochu zahrozil, nastřelil ale jen brankovou konstrukci. Oba celky tedy ukazují, že jim dnes velmi slušně funguje obrana, takže o možném vítězi nakonec může rozhodnout jediný gól.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+3'
45+2'
Libor Holík něco zkoušel vymýšlet na pravé straně hřiště, nakonec ale nedosáhl na přihrávku, takže se vhazování chopí jeden z domácích fotbalistů.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Jablonec přece jen ještě může zahrozit za pomoci dalšího rohu, ten se ale nepovedl podle představ, protože na bližší tyči bez problémů zasáhl Václav Procházka.
44'
První poločas už se začíná dohrávat, ani jeden tým už nikam nepospíchá. Nikdo tedy nechce nic riskovat.
42'
Miloš Kratochvíl při souboji kopl do bohy Cheicka Condeho, ten se tedy skácel k zemi a hlavní sudí musel odpískat nedovolený zákrok.
41'
Tomáš Malínský šikovně našel cestu až k pokutovému území, tam ale napálil míč pouze do protihráče, který ho srazil za pomezní čáru.
40'
Róbert Matejov se pokoušel o průnik přes levou stranu, tam se ale proti němu postavili dva protihráči, kteří mu dovolili jen přihrávku dozadu, pro kterou raději sáhl.
39'
Hosté rozehrávali další roh, tentokrát se ale domácí úspěšně ubránili a ihned hledají cestu do protiútoku.
37'
Jablonec po delší době zahrozil z rohového kopu, míč se navíc i tentokrát pohyboval kolem brankové čáry. Výborně však zasáhl Tomáš Poznar, který hlavou zabránil jasnému gólu!
36'
Tempo hry se v posledních minutách dost zpomaluje, o což se starají hlavně hosté, kteří se pořád zoufale snaží dostat do hry.
34'
Jan Krob nenechal míč doletěl k Youbovi Dramému, úspěšně ho vyrazil do autu, čímž zastavil nadějnou zlínskou akci.
33'
Další útočné snažení Zlína uzavírá útočný faul, míč tak opět připadne Janu Hanušovi.
31'
Jakub Považanec si dokonale splnil své obranné povinnosti, hlavou poslal míč z nebezpečný zóny, i když to bylo za cenu rohového kopu.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut, ve kterých byl asi o něco aktivnější Zlín. Žádnou z nabízených příležitostí však nevyužil, takže pořád platí bezbrankový stav.
29'
David Tkáč není příliš vysoký, i přesto se málem dostal k dalšímu zakončení hlavou. Tentokrát ale stačili zasáhnout obránci hostů.
28'
Nyní už ale brankář Jablonce rozehrál hodně nepřesně, díky čemuž může hrát druhý gólman na trávníku. Ten ale také nevystavil své spoluhráče do jednoduché pozice.
27'
Martin Cedidla to s nákopem do běhu hodně přehnal, protože skončil až u Jana Hanuše, který nic neriskoval a rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
26'
Celá situace se ale ještě kontroluje u videa, vzápětí je ale potvrzeno, že se o branku nejednalo.
25'
Tak to je neuvěřitelné, co se teď stalo v malém vápnu Jablonce! Centrovaný míč si tam totiž našel David Tkáč, který ale pálil jen do brankáře. Míč poté zůstal před brankovou čárou, kde se několikrát odrazil, ale nakonec za ní neskončil!
24'
Jan Hanuš v klidu pokryje nepřesný zlínský nákop, ale pak sám špatně rozehrával, kvůli čemuž musel vzápětí krýt nebezpečný pas Youby Dramého.
23'
Jablonec podnikal delší útočnou akci, kterou zničehonic zakončil velmi nebezpečnou střelou Miloš Kratochvíl. Ten ale orazítkoval pouze tyčku!
22'
Youba Dramé na pravé straně předvedl pěknou individuální akci, kterou chtěl zakončit přihrávkou do před bránu, ale ta neprošla přes pozorné obránce.
21'
Hlavní sudí přisoudil aut fotbalistům Jablonce i přes nesouhlas domácího publika. Hosté tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
19'
Domácí si výborně pokryli hranici vlastní šestnáctky, ale nic z toho nezískali, protože jejich pokus o protiútok byl zastaven v samotném zárodku.
18'
Jeho spoluhráči ale byli úspěšnější v souboji a nakonec si Dominik Pleštil došel pro nedovolený zákrok protivníka. Hosté tak rozehrávají poblíž středového kruhu.
17'
Jan Hanuš se v bráně rozhodně nenudí, dost často totiž musí pomáhat spoluhráčům s rozehrávkou. Většinou ale nerozehraje moc úspěšně, což platilo i tentokrát.
15'
Jablonec v posledních chvílích začíná být o něco aktivnější, celkově ale prvních patnáct minut příliš nezvládl. Ševci si rozhodně vypracovali více šancí.
13'
Miloš Kratochvíl se při napadání prezentoval hraničním zákrokem, který mu každopádně prošel, díky čemuž se dostal do přímého souboje s Matejem Rakovanem. Ten ale zvládl lépe zlínský gólman, který balón srazil na roh!
12'
Youba Dramé na dlouhý pas spoluhráče nedosáhl, balón nevybojoval ani riskantním skluzem, ale aspoň se nedopustil nedovoleného zákroku.
11'
Jeden z domácích hráčů na útočné polovině celkem zbytečně fauloval, takže Jablonec bude rozehrávat z vlastní poloviny.
10'
Tomáš Poznar zahodil tutovou příležitost! Výborným náběhem se dostal jako první k nakopnutému míči a mířil sám na brankáře, avšak míč napálil právě do něj!
9'
Hosté se snaží aktivitu soupeře co nejvíce tlumit, ale příliš se jim to nedaří. Na útočné polovině šli totiž do přihrávky, která se jim příliš nevyplatila.
8'
Vachtang Čanturišvili byl neskutečně blízko své první trefy ve Zlíně! Opět se nachystal pozici na technické zakončení, které se mu povedlo mnohem více než minule, avšak míč tentokrát skončil jenom na břevně!
7'
Martin Doležal si šikovně zpracovával přihrávku uprostřed šestnáctky, míč chtěl následně předat spoluhráči, ale to už se mu úplně nepovedlo.
5'
Gruzínský křídelník byl opět v centru dění, tentokrát ale jenom nezpracoval přihrávku, kvůli čemuž mohou hosté vhazovat na pravé straně hrací plochy.
4'
Hromadný souboj uprostřed hřiště dopadl lépe pro Zlín, díky čemuž mohl vzápětí pálit Vachtang Čanturišvili, jenž ale našel jen náruč Jana Hanuše.
2'
První nebezpečnější útok v utkání měl na svědomí Jablonec, Martin Doležal při něm vymýšlel přihrávku před branku, ale domácí si to tam bez problémů pohlídali.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, Procházka, Vraštil, Cedidla – Čanturišvili, Tkáč, Conde, R. Hrubý, Y. Dramé – Poznar (C).
Náhradníci: Šiška – Fantiš, Hlinka, Janetzký, Jawo, Simerský.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Pleštil, Považanec, Kratochvíl, Malínský – Doležal.
Náhradníci: Vajner – Ali-Abubakar, Nešpor, Pilař, Smejkal, Surzyn, Vaníček.

Rozhodčí: Krejsa – Hájek, Pochylý.

FC FASTAV ZLÍN

Ševci dosud nasbírali o jeden bod více než jejich dnešní soupeř. Pozitivní zprávou pro ně je, že na barážové příčky momentálně drží náskok pěti bodů. Zlín se po čtyřech ligových prohrách v rozmezí září a října zmátořil, v MOL Cupu přešel přes Vyškov a z následných tří ligových duelů vytěžil čtyři body. Po domácí prohře s Hradcem dokázal remizovat 0:0 na půdě Pardubic, načež minulý víkend na domácí Letné zdolal 2:0 České Budějovice po brankách Davida Tkáče a Roberta Hrubého. Zmíněný Tkáč je společně s kapitánem Tomášem Poznarem nejlepším střelcem týmu, oba nasázeli čtyři branky.

FK JABLONEC

Jablonec zatím rozhodně neprožívá dobrou sezonu. Po třinácti kolech má na kontě jen 12 bodů, takže mu patří až třinácté místo ligové tabulky. Svěřenci Petra Rady zvítězili v domácí soutěži jen dvakrát, naposledy zdolali v polovině září Karvinou. Severočeši hrají na dvou frontách. V Evropské konferenční lize si ale špatně nevedou, neboť v konkurenci Alkmaaru, Randers a Kluže pobývají na druhé příčce s pěti body. Právě s Randers hrál Jablonec ve čtvrtek. Přestože v utkání o dva góly prohrával, nakonec bral remízu 2:2. Nejlepším střelcem Jablonce v domácí soutěži je momentálně zraněný Tomáš Čvančara se čtyřmi góly na kontě.
Vzájemné zápasy z posledních sezon

10.04.2021 Jablonec - Zlín 3:1
04.12.2020 Zlín – Jablonec 0:2
26.05.2020 Jablonec - Zlín 1:0
28.09.2019 Zlín – Jablonec 0:1
Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z FORTUNA:LIGY. Fotbalisté Fastavu Zlín dnes na domácí půdě přivítají Jablonec. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.