FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Ml. Boleslav - 17. dubna 2022   17:00

Zlín
82' Reiter (Jawo)
1:2
(0:1)
Ml. Boleslav
21' D. Douděra  (Matějovský) • 51' Ladra  (Pech)

Rakovan – Matejov (79. Simerský), Procházka (C), Vraštil, Cedidla – Fillo (61. Reiter), R. Hrubý, Conde, Janetzký, Y. Dramé (79. Jawo) – Fantiš (61. Čanturišvili).
S. Dostál – Simerský, Reiter, Hellebrand, Čanturišvili, Chwaszcz, Jawo.
Radina – Vodrážka, Antoníček
Stadion Letná, Zlín
2477 diváků
Šeda – D. Douděra (82. Sladký), Suchý, Karafiát, D. Šimek – Ewerton (90+1. Skalák), Smrž, Matějovský (C), Dancák (68. Hlavatý), Pech – Ladra (68. Milan Škoda).
Mikulec – Sladký, Skalák, Hlavatý, L. Mašek, Milan Škoda, Stránský.
Šeda

SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 1:2. Ševci si po Matějovského koncertu zahrají o záchranu

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího fotbalového utkání na shledanou.
Během druhého poločasu jsme byli svědky dvou branek, které si oba celky rozdělily rovným dílem. Díky gólu z první půle se ale ze tří bodů můžou radovat mladoboleslavští, kteří se tak nyní nachází na sedmém místě. Naopak ševcům se kvůli jejich nezdaru vzdálil boj o 7. – 10. místo na ztrátu čtyř bodů.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Ondřej Karafiát (FK Mladá Boleslav).
90+1'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Jiří Skalák.
88'
Tak toto byla opravdu hodně kontroverzní situace, po které se ozvalo mnoho z domácích příznivců. Ve vápnu se totiž po kontaktu se soupeřem dostal k zemi Lamin Jawo. I přesto se ale faul nepíská a hra pokračuje.
86'
Na druhé straně se dostali k jednomu z posledních závaru ševci. Ten ale nakonec končí po faulu Cheicka Condeho. Ten se ho dopustil po vlastní ztrátě míče.
84'
Matějovského krásná rána skončila na břevně
84'
Ani dva rohy nestačili hráčům Mladé Boleslavy na změnu skóre. Daleko k tomu ale určitě neměl Michal Hlavatý, který svým zakončením trefil horní tyč.
82'
Reiter šikovně tečoval Jawův pas
82'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak tady měli ševci obrovské štěstí, které jim přineslo jejich první branku! Po nepovedené střele od Jawa se dostal ke skluzu RUDOLF REITER, a to po nepozornosti jednoho z obránců, který si zlínského hráče nepohlídal. Asistence: Lamin Jawo.
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Martin Sladký.
81'
Začíná nám poslední desetiminutovka základní hrací doby a o slovo se hlásí Jakub Janetzký. Ten se vyznamenal pokusem z poměrně dost velkého úhlu. Jeho zakončení ale skončila pouze vedle pravé tyče.
Dnešní utkání sleduje 2477 diváků.
79'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Dominik Simerský.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lamin Jawo.
77'
Tak toto byl hodně ambiciózní pokus od Youba Dramého, který skončil zcela mimo prostor mezi třemi tyčemi. Bylo to i kvůli tomu, že zmíněný hráč stál k bráně v moment zakončení zády k bráně.
75'
Po rozehrávce od vápna soupeře se postupně vrátil míč přes kopačky hostů až k brankáři Šedovi. I to dokazuje pasivnější hru Mladé Boleslavy v posledních minutách.
73'
Žlutou kartu dostává Robert Hrubý (FC Fastav Zlín).
72'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Smrž (FK Mladá Boleslav).
71'
Krásné ráně Douděry mnoho nechybělo
71'
Tak toto byla jedovatá střela David Douděra. Ten se po ukázkovém centru pokusil o zakončení z první, kterému rychlost určitě nechyběla. K jeho smůle ale minul pravou tyč zhruba o dva metry.
70'
A máme tady další pokus o zakončení ze strany domácích. Po centru jednoho z jeho spoluhráčů se dostal k hlavičce z okraje vápna Martin Cedidla. Jeho střele ale chyběla potřebná razance a přesnost, díky čemuž poměrně s klidem dokázal míč dostat brankář do svých rukou.
68'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Milan Škoda.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Samuel Dancák, přichází Michal Hlavatý.
67'
O přihrávku do běhu za obranu se hlásil Martin Cedidla. Nabídka od jednoho z jeho spoluhráčů ale mířila přesně na opačné straně, než kam zmíněný hráč běžel. Nakonec mají ševci alespoň vhazování z autové čáry.
65'
Tak toto byla opravdu velmi nepřesný pokus o střelu v podání Rudolfa Reitera. Jeho zakončení z ostrého úhlu skončilo vysoko nad horní tyčí svatyně soupeře.
63'
A máme tady po delší době i střelu ze strany ševců. Po rovnou dvou ukázkových kličkách od nově příchozího Rudolfa Reitera se dostal ke střele levačkou Youba Dramé. Jeho pokus z okraje vápna ale skončil bezpečně v náruči brankáře.
61'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Rudolf Reiter.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Vachtang Čanturišvili.
59'
Žlutou kartu dostává Lukáš Vraštil (FC Fastav Zlín).
57'
Cheick Conde se nyní po ukázkové kličce proti Ewertonovi. Jeho následná přihrávka na Hrubého ale nepřinesla příliš mnoho ovoce, jelikož se po jejím zpracování dostal k míči soupeř téměř okamžitě.
55'
Do útoku se nyní mohl dostat Martin Fillo. Jeho následná zpětná přihrávka po čáře ale skončila za autovou čárou. Jeho chyba ho ale nakonec nemusí příliš mrzet, jelikož jsou po následném faulu u míče opět hráči Fastavu.
53'
Tak toto byl zcela zbytečný faul, o který se postaral Václav Procházka, který už dokonce v dnešním zápase viděl jednu žlutou kartu. Ten po kontaktu se soupeřem poslal míč do jeho těla, když ležel, a to plnou silou. Tento hráč tak může být jen rád, že se sudí nenatáhl pro žádnou z karet do své kapsy.
51'
Pech předložil Ladrovi, ten mířil přesně
51'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak toto je velké osvobození pro TOMÁŠE LADRU. Po několika nevyužitých šancích v první půli se dokázal tento hráč prosadit po svém ukázkovém zakončení z vápna. Asistence: David Pech.
49'
Ševci už se hnali do další velké šance. Po dlouhé kombinaci ale přišlo nepřesné sklepnutí do vápna od Youba Dramého, který tak doslova odevzdal míč soupeři.
47'
Úvod druhé půle přinesl ševcům zatím největší šanci celého utkání! Po nadýchaném centru Martina Cedidly se natáhl na hlavičku Antonín Fantiš. K jeho smůle ale jen těsně minul levou tyč.
46'
Během první půle jsme byli svědky poměrně jasné dominance Mladé Boleslavy, která měla určitě nemálo šancí, podařilo se jim ale využít pouze jednu z nich. Za zmínku ale stojí určitě i výkony Marka Matějovského, který je dneska v podstatě všude, kam se člověk podívá.
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
45+1'
44'
Na okraj vápna se již hnal Róbert Matejov. Když ale jeho spoluhráč Janetzký vyslal přihrávku, nacházel se její příjemce v ofsajdovém postavení.
42'
Tak toto byla překvapivě nebezpečná střela téměř z půle, o kterou se postaral Marek Matějovský. Na jeho pokus dosáhl jen tak tak příliš vytažený brankář Zlína, který posílá míč na roh.
40'
Tak toto bylo nepřesné přenesení míče na druhou půli v podání kapitána Václava Procházky. Jeho nabídka na Fillu tak skončila pouze za autovou čarou.
38'
Po výkopu Rakovana se i přes pár komplikací dostali k míči ševci. Po ostrém, ale čistém, zákroku soupeře u okraje vápna o něj ale přišel Róbert Matejov.
36'
V útoku se pokusil zpátky vybojovat míč Róbert Matejov. Ten si při svém snažení ale počínal nedovoleně, kvůli čemuž se dostávají do hry opět hosté.
34'
Tak toto byla další velká šance pro Tomáše Ladru, a to po chybě obrany. Ten se dostal k míči po přihrávce od Matějovského, jeho následná střela ale skončila opět těsně pravé tyče.
32'
O centr do vápna se pokusil Martin Cedidla. Jeho nabídku ale zblokoval jeden z obránců. Podobnou myšlenku měl z rohového kopu i Robert Hrubý, jeho centr ale byl příliš přetažený.
30'
Tak toto byla velmi nebezpečná střela od Tomáše Ladry, která mohla skončit v prázdné bráně. Jeho zakončení z velkého úhlu po přihrávce Matějovského ale skončilo těsně vedle levé tyče.
28'
Po faulu soupeře vyslal pozemní přihrávku na kraj vápna Marek Matějovský. Jeho nabídka ale skončila pouze na kopačkách soupeře. Nakonec ho toto počínání ale nemusí mrzet, jelikož jeho chybu napravil jeden z hráčů Boleslavy.
26'
Ševci zatím jen marně hledají cestu, jak vyzrát na obranu soupeře. Jinak tomu nebylo ani tentokrát po ostrém obranném zákroku Vojtěcha Smrže.
24'
Tak toto byl zcela zpackaný přímý kop, o který se postaral Robert Hrubý. Jeho pokus byl tak nepřesný, že dokonce i přeletěl tribunu za svatyní soupeře.
22'
Žlutou kartu dostává Samuel Dancák (FK Mladá Boleslav).
21'
A máme tady první gól vážení! Po ukázkovém vyzrání na celou obranu se dostal DAVID DOUDĚRA do situace kdy stál sám před brankářem. Jeho následné přízemní zakončení skončilo v síti, díky čemuž se si tak tento hráč připisuje branku již pátém utkání v řadě. Asistence: Marek Matějovský.
20'
Douděra zužitkoval přesný pas a prostřelil Rakovana
20'
Následný rohový kop přinesl obdobné drama po neúspěšném polapení míče brankářem. Následně se k míči ale dostal jeden ze zlínských hráčů, který se postaral o daleký odkop.
18'
Na druhé straně se dostal do ještě nebezpečnější šance David Douděra po přihrávce Matějovského. Jeho zakončení do zcela prázdné brány mu ale vůbec nesedlo, díky čemuž stihl včas zastavit míč jeden z obránců.
16'
Fantiš hlavou minul branku
16'
A máme tady první faul i ze strany Mladé Boleslavy. Díky tomu se dostal k centru Fillo. Ten našel svou hlavou z nebezpečné pozice Jakub Janecký, odkud vyslal míč těsně nad horní tyč.
14'
Do útoku se pokusil vyslat svého spoluhráče Róbert Matejov. Jeho nabídka ale skončila opět pouze za autovou čárou. Hráči z Čech si po zisku míče počínají o něco lépe a vydávají se do útočného pásma.
12'
O dlouhý výkop Šedi se poprali Tomáš Ladra s Cheickem Condem. Právě zlínský hráč si v tomto souboji počínal nedovoleně, když svým loktem narazil do hlavy zmíněného soupeře.
10'
Tak toto byla nepovedená přihrávka z kopačky Antonína Fantiše. Jeho sklepnutí na Martina Filla bylo natolik nepřesné, že skončilo pouze v autu. I přesto jsou ale u míče opět ševci.
8'
Žlutou kartu dostává Václav Procházka (FC Fastav Zlín).
7'
Z rohu vyslal míč do vápna Robert Hrubý. Jeho centr ale našel svou hlavou pouze soupeř z Boleslavy jménem Ondřej Karafiát. Ten následně vyslal míč do bezpečí daleko od jeho brány.
6'
A máme tady první střelu utkání! Z okraje vápna jí vyslal Youba Dramé. Jeho pokus mu ale vůbec nesedl a skončil pouze na tribuně za svatyní soupeře.
4'
Do útoku se nyní pokusil dostat Marek Matějovský. Ani v tomto případě ale nevyzrál na defenzívu soupeře, který se ale do útoku zatím nedokázal příliš dostat.
2'
Začátek utkání vzali mladoboleslavští akčně. Jejich počínání na útočné části trávníku ale ukončil svým blokem Fantiš, od kterého se míč odrazil na jednoho z jeho spoluhráčů.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, Procházka (C), Vraštil, Cedidla – Fillo, R. Hrubý, Conde, Janetzký, Y. Dramé – Fantiš.
Náhradníci: S. Dostál – Simerský, Reiter, Hellebrand, Čanturišvili, Chwaszcz, Jawo.
Trenér: Jan Jelínek.

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, D. Šimek – Ewerton, Smrž, Matějovský (C), Dancák, Pech – Ladra.
Náhradníci: Mikulec – Sladký, Skalák, Hlavatý, L. Mašek, Milan Škoda, Stránský.
Trenér: Pavel Hoftych.

Rozhodčí: Radina – Vodrážka, Antoníček.
FK Mladá Boleslav

Hráči z Čech jsou na tom v poslední době krapet lépe než jejich soupeř. Z posledních pěti utkání si odvezli domů rovnou osm bodů, z čehož podlehli jenom jednou, a to proti pražské Spartě. Pokud by vyhráli i dnes, mohli by se dostat na poslední příčku zajišťující postup do skupiny o titul. Na trávníku Zlína se jim takovýto počin ale podařil naposledy před dvěma a půl lety. I přesto se ale od tohoto celku očekává minimálně zisk bodů.

Poslední tři utkání:
Mladá Boleslav vs. České Budějovice – 2:0
Hradec Králové vs. Mladá Boleslav – 2:2
Mladá Boleslav vs. Sparta Praha – 0:3
FC Fastav Zlín

Zlínu se podařilo v posledních třech zápasech vždy bodovat, což je v jejich situaci velice důležité. V tabulce se totiž momentálně nachází na hranici o skupinu o udržení. Pokud by se ševcům navíc dneska podařilo vyhrát, mohli by se posunout o jednu příčku na 10. místo, které již zajišťuje postup do souboje o 7. až 10. místo. I přes výhodu domácího prostředí jsou ale drobným papírovým favoritem hosté.

Jablonec vs. Zlín – 1:1
České Budějovice vs. Zlín – 2:2
Zlín vs. Pardubice – 4:1
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! Vítám Vás při sledování 29. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se dnes odehraje utkání Zlína proti Mladé Boleslavy, které, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.