FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Karviná - 17. dubna 2022   17:00

Liberec
32' Rabušic  • 61' Koscelník (Mikula)
2:1
(1:1)
Karviná
12' Ndiaye  (Mikuš)

Vliegen – Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Koscelník, Tiéhi, Ch. Frýdek (80. Stoch), Havelka (80. Michal), Ghali (63. Júsuf Hilál) – Rondić (72. Jan Matoušek), Rabušic (63. Višinský).
Pešl – Prebsl, Michal, Stoch, Višinský, Jan Matoušek, Júsuf Hilál.
Petřík – Leška, Vyhnanovský
Stadion U Nisy, Liberec
1521 diváků
Bajza – Šehić, S. Dramé, P. Buchta, Mikuš – Bartošák (C) (83. Lukáš Holík), Ndiaye (73. Túlio), Qose (66. Siňavskij), Jursa, Zorvan (83. Chvěja) – Papadopulos (66. Svoboda).
Ciupa – Stropek, Túlio, Lukáš Holík, Svoboda, Chvěja, Siňavskij.

SESTŘIH: Liberec - Karviná 2:1. Po otočce Slovan udržel naději na první šestku

Ode mě je to již pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek neděle.
Situace pro Karvinou již začíná být kritická. Pardubice přehrály Teplice 2:0 a na předposlední místo ztrácí MFK po dnešku už deset bodů. Naopak Slovan si definitivně pojistil pozici v prostřední skupině, modrobílí budou ještě v posledním kole sahat po místu v nejlepší šestce.
Už se nic nestane. Utkání končí libereckou výhrou 2:1, Slovan ukončil dlouhé čekání na gól. Z penalty se prosadil Michael Rabušic, ve druhé poločase se pak trefil ještě Martin Koscelník. Karviná mohla ještě v samotném závěru vyrovnat, ovšem Chvějově i Šehičově šanci chyběla přesnost.
90+3'
90+3'
Matoušek utíkal z půlky hřiště sám na karvinského brankáře, ale skóre se opět nemění! Rychlonohý záložník do poslední chvíle nevěděl, co vymyslí a nakonec vyzkoušel čitelnou kličku doprava, kterou Bajza vystihl.
90+3'
Stocha nachytal pomezní rozhodčí v ofsajdu.
90+2'
Další velká šance Višinského. Toho nalezl krásným pasem Miroslav Stoch, ale liberecký krajní záložník se nakonec nedokázal zakončit. Kdyby do pasu vložil nohu, Bajza by s největší pravděpodobností nedokázal reagovat.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Túlio poslal na libereckou branku lehký oblouček, který padal přesně do pravé šibenice. Vliegen si ale dráhu letu balonu pohlídal a stáhl do ze vzduchu do rukavic.
90'
Další rohový kop pro Karvinou, který vybojoval Lukáš Holík. Sám ho bude také zahrávat.
90'
Júsuf fauloval na půlící čáře a jen tak tak se vyhnul žlutému kartonku.
89'
Hosté se provinili útočným faulem. Olivier Vliegen určitě nebude spěchat s rozehrávkou.
88'
Karviná zůstává na ofenzivní polovině. Purzitidis kolenem odvrátil míč na rohový kop.
86'
A na druhé straně sahal po vyrovnání Chvěja, kterému perfektně posadil míč na hlavu Marco Túlio. Hlavička z malého vápna nakonec proletěla těsně nad břevnem Vliegenovy brány.
85'
Chvěja hlavou trestuhodně přestřelil bránu
85'
Další obrovská šance Slovanu! Po rychlém brejku mohl zakončovat ze střední vzdálenosti Stoch, ale ještě posunul míč na Višinského, který následně nahrával zpět. Střela slovenského středopolaře byla obranou zblokována, ale následnou Višinského ránu zlevé strany vápna musel dalším výborným zásahem vytěsnit Bajza mimo tři tyče.
84'
Ke střele se dostal z halfvoleje na hranici šestnáctky Jursa. Vliegen musel zasahovat. Střela letěla ale doprostřed brány a belgický gólman ji nadvakrát zkrotil.
83'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Lukáš Holík.
83'
Na liberecké vápno dopadala salva centrů, všechny se ale povedlo defenzivě Slovanu ustát. A znovu se bude střídat.
82'
Karvinští vytěžili z akce rohový kop, který bude zahrávat Lukáš Bartošák.
81'
Dramé byl o chlup rychlejší než Matoušek, který sprintoval za nakopnutým balonem na půlící čáru. Kvalitní zákrok stopera MFK znamená otočení hry směrem k liberecké bráně.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Kristian Michal.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Miroslav Stoch.
80'
Júsuf zakončil, ale nasměroval míč zády k bráně jen těsně vedle levé tyče.
79'
Júsuf dobře vysunul Denise Višinského, který prostřelil míč mezi nohama Mikuše na pravé straně vápna. Nebezpečná rána k bližší tyči Bajzu nepřekvapila, slovenský gólman zůstal pozorný. Každopádně se bude pokračovat rohovým kopem.
78'
Višinského střelu na přední tyč zneškodnil Bajza
78'
Koscelníkův centr obrana odvrátila. Střelec třetí branky zápasu si nevšiml dobře postaveného Frýdka. Slovan přišel o míč.
77'
Júsuf nabil na hranici šestnáctky Tiéhimu, který vyslal nepříliš razantní přízemní projektil. Bajza míč zkrotil bez potíží.
76'
Vliegenovi se teď vůbec nevyvedla rozehrávka, ale zachránil ho Tiéhi. Ten zpracoval těžký míč a poté, co se prosmýkl mezi napadajícími hráči ho vrátil zpět belgickému brankáři
75'
Cestu na stadion si v Liberci našlo 1 521 diváků. Slabá návštěva bude jistojistě jednou z těch vůbec nejmenších během aktuální sezony.
74'
Žlutou kartu dostává Antonín Svoboda (MFK Karviná).
74'
Další čerstvá síla na trávníku na obou stranách. Krátce po znovuzahájení hry byl tvrdě atakován Martin Koscelník, kterého prošlápl Svoboda na útočné polovině. Následovat bude žlutý kartonek.
73'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Modou Ndiaye, přichází Marco Túlio.
72'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Imad Rondić, přichází Jan Matoušek.
72'
Žlutou kartu dostává Filip Havelka (FC Slovan Liberec).
72'
Bajza si došel pro balon, který vyboxoval mimo vápno.
72'
Roh se po odkopu Svobody bude opakovat.
72'
A co víc, Slovan okamžitě zamířil do brejku, který jen těsně neskončil nebezpečným zakončením. Balon se jen těsně nedostal na Havelku, který sprintoval zavírat zadní tyč. Následovat bude rohový kop.
71'
Bylo to tak, ale Rondič dokázal odklidit balon mimo nebezpečné území.
70'
Standardní situace pro MFK. Míč si zhruba třicet metrů od brány staví Lukáš Bartošák, který se zřejmě pokusí centrem najít některého ze spoluhráčů.
69'
Žlutou kartu dostává Theodor Gebre Selassie (FC Slovan Liberec).
68'
Frýdek přízemním pokusem z hranice vápna Bajzu nepřekvapil, karvinský gólman střelu zachytil.
67'
Oba celky prostřídaly, Karvinští se pokusí nadechnout k nalezení odpovědi na poslední branku. Teď mají ale míč u nohou domácí hráči.
66'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Vasilij Siňavskij.
66'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Antonín Svoboda.
63'
Obrovská karvinská šance, mohlo být vyrovnáno. Pas Filipa Zorvana se štěstím propadl středem liberecké obrany až k úplně osamocenému Eldaru Šehičovi. Ten, ačkoliv nebyl nikým z bránících hráčů atakován, nezamířil přesně a balon z ideální pozice poslal jen vedle bližší tyče.
63'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michael Rabušic, přichází Denis Višinský.
63'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ahmad Ghali, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
62'
Rabušic se střetl s Bajzou, kterého se neúspěšně snažil obhodit v jedné z dalších situací na karvinské polovině. Následně útočník Slovanu odkulhává mimo hřiště, bude střídat.
61'
Liberec právě vstřelil branku!
Tlak Slovanu sílil tak dlouho, až se mění skóre. Hosté nenašli recept na utlumení ofenzivní snahy domácích. Po centru Mikuly z levé strany si MARTIN KOSCELNÍK sklepl míč ve vápně, zbavil se obránce a ačkoliv byl tísněn, dokázal vypálit. Balon zaplul přesně k bližší tyči, Bajza neměl nárok zakročit. Slovenský univerzál se prosadil poprvé od 30. května 2020.
60'
Tuhle šanci už Koscelník proměnil a Slovan otáčí na 2:1
60'
Frýdek byl faulován u půlící čáry.
60'
Tentokrát žádné ohrožení karvinské branky nepřišlo. Slovan pokračuje v okupování ofenzivní poloviny hřiště.
59'
Rondič byl faulován Šehičem, standardní situace pro Slovan. Rozehrána bude od pravé postranní čáry.
58'
Karviná přežila klinickou smrt! Dobrý Frýdkův centr prodloužil Gebre Selassie na zadní tyč, kde zůstal úplně osamocený Koscelník. Liberecký záložník musel předvést vysoký kop a v nekomfortní pozici napálil zblízka jen břevno Bajzovy brány. Stoprocentní šance Slovanu tak gólem nekončí, tlak domácích se ale minutu po minutě stupňuje.
57'
Obrovská šance Koscelníka skončila jen na břevně
57'
Po rozehrávce nakrátko sestřelil Frýdek Jursu, rohový kop se bude opakovat.
56'
Buchta se vrhl do rány Koscelníkovi, kterého nalezl nepokrytého na hranici vápna Rabušic. Odražený míč ještě uklízel k tyči Ahmad Ghali, trefil ale jen vnější stranu tyče. Následovat bude rohový kop.
55'
Tiéhi se řítil s Ghalim do ne zrovna ideálně postavené karvinské obrany, ale nenahrál přesně a šance tak skončila bez střeleckého pokusu.
54'
O chvíli později Dramé hezky nalezl Šehiče, který se ovšem v době pasu ocitl v ofsajdu.
53'
Karvinská akce skončila u Gebre Selassieho krátce poté, co vznikla.
53'
Rabušic se prodral k zakončení, ale míč hlavičkou poslal jen vysoko nad břevno. Na skóre se nic nemění.
52'
Frýdek skvěle vysunul Ghali a nigerijský záložník se pokusil o technický obstřel k zadní tyči. Pokus byl i tentokrát zblokován na rohový kop, Slovan ale viditelně přidal na tempu.
51'
Pěkný míč Havelky zachytil Rabušic, ale zpracováním se vyhnal až k rohovému praporku, kde neuspěl ani v kooperaci s Koscelníkem. Míč přešel celým objemem přes brankovou čáru, vykopávat bude Bajza.
50'
Mikuš je u postranní čáry připraven zpět do hry, bude pokračovat v utkání.
49'
Přetažený míč málem dopadl až ke Koscelníkovi, který číhal u zadní tyče. O chvíli později se provinil Rondič útočným faulem na Mikuše.
48'
Ghali v další akci a souboji s Buchtou, i tentokrát byla úspěšnější defenzivní opora hostů. Slovan z akce vytěžil alespoň rohový kop.
47'
Ghaliho centr do vápna odvrátil Buchta mimo vápno, Slovan ale zůstává u míče.
46'
Tiéhi pěkným pasem nalezl Koscelníka, ten ale neošálil Dramého. Přes stopera se nedostal, následovat bude aut pro Liberec.
46'
Frýdek uvedl míč znovu do hry, sestavy obou celků zůstávají beze změny.
46'
Výsledky z ostatních stadionů by znamenaly, že za současného stavu 1:1 by Slovan definitivně ztratil naději na umístění mezi nejlepší šestkou soutěže. Remíza nic neřeší ani pro Karvinou, Pardubice totiž vedou nad Teplicemi 1:0.
Druhá půle začne přibližně v 18:03.
První poločas je minulostí. K vidění byla řada nepřeností ale i zajímavých situací na obou stranách. Libereckou obranu zlobily hlavně centry Rajmunda Mikuše, jeden z nich uklidil za Oliviera Vliegena Modou N'diaye. Na druhé straně přišla odpověď z nařízeného pokutového kopu po faulu Mikuše na Ghaliho. Michael Rabušic proměnil penaltu precizně provedeným dloubákem, jímž proslul Antonín Panenka.
45+2'
45+2'
K výkopu se dostane ještě Olivier Vliegen. Na stadionu U Nisy jsou znatelné silné poryvy větru, ve druhé půli budou muset být oba gólmani obezřetní kvůli potenciálním změnám trajektorií střel.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty. Karviná se snaží na závěr první půle vykouzlit ještě jednu příležitost ke skórování.
45'
Žlutou kartu dostává Ahmad Ghali (FC Slovan Liberec).
44'
Nepříliš razantní střela Rabušice, který obstřelil Mikuše, skončila na hrudi gólmana Bajzy. Žádný problém pro 30letého brankáře.
43'
Bartošák vyslal míč na Qoseho, jenž mohl zajímavou nabídku do vápna vyřešit lépe. Po chvíli se nechal vyhnat z šestnáctky a následně ho obral o míč Tiéhi.
42'
Bartošák zahrával standardní situaci z pravé strany, liberecká defenziva ale byla úspěšnější a balon odvrátila.
41'
Liberec zamířil do přesílení čtyři na dva, to ovšem Gebre Selassie nevyřešil ideálně, když Frýdkovi nedal přesnou přihrávku. Slovan přesto dotáhl brejk k hlavičkovému pokusu Havelky, jenž ale žádné vrásky na čele Bajzovi nevykouzlil. Karvinský gólman ho v klidu zachytil do náruče.
40'
Zajímavý centr Mikuše na vzdálenější tyč sklepával Qose na před bránou volného Papadopulose, kterého zablokoval na poslední chvíli Koscelník. Slibná šance Karviné končí jen rohovým kopem, kdyby slovenský univerzál nezasáhl, mohlo se znovu měnit skóre.
39'
Koscelníkův centr prokazatelně mířil na Rabušice, Pavol Bajza ale situaci dobře přečetl a stáhl míč ze vzduchu do rukavic dřív, než stačil nadělat potíže.
38'
Ten skončil hlavičkou Ndiayeho, který zužitkoval dobrý centr Qoseho, bránu ale netrefil. Míč zamířil vedle pravé tyče a bude následovat odkop od liberecké branky.
37'
Bartošákovu střelu z levé strany srazil jeden z obránců mimo branku. Vliegen nemusel zasahovat, hosté budou ovšem rozehrávat ještě roh.
36'
Karviná po inkasované brance působí opět o něco odvážněji. Teď hosté zakládají další své ofenzivní snažení.
35'
Havelka přerušil u půlící čáry kombinaci MFK. Míč teď mění majitele po několika vteřinách, kupí se nepřenosti.
34'
Jursa rozehrával dlouhým nákopem, nikdo ze spoluhráčů se ale nedokázal k míči propracovat. Chystat si útok bude zase Slovan.
33'
Faul Tiéhiho na útočné polovině, hra je přerušena hvizdem hlavního arbitra.
32'
Rabušic si zahrál na Panenku a je srovnáno
32'
Je vyrovnáno. MICHAEL RABUŠIC zachoval absolutní klid a hru nervů nad Pavolem Bajzou vyhrál. Dloubáčkem, kterým se proslavil Antonín Panenka, uklidil míč do prostřední části brány, karvinský gólman se vydal ke své pravé tyči. Zkušený útočník zapisuje už svůj šestý gól v sezoně.
31'
Penalta pro Liberec! Ghaliho zbytečně sestřelil na levém kraji vápna Mikuš a rozhodčí bez delšího přemýšlení ukazuje na penaltový puntík. Zahrávat penaltu bude Michael Rabušic.
30'
Mikuš sestřelil Ghaliho a je z toho penalta pro hosty!
30'
Rabušic pěkně hlavičkou sklepl míč na hranici vápna Koscelníkovi, který neotálel a z první střílel. Bajza musel vytáhnout proti ráně dobrý zákrok, povedlo se mu ji ovšem vyrazit jen ke Ghalimu. Nigerijský záložník ale nezamířil přesně a poloodkrytou bránu netrefil.
29'
Ránu Koscelníka zlikvidoval Bajza
29'
Tiéhi krásně nalezl dlouhým pasem Mikulu, který se zbavil obránce a centroval do vápna. Buchta skokem napříč letícímu balonu zabránil zakončení některého z protihráčů.
28'
Rabušic znovu v záři reflektorů děje utkání. Po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku, nemělo by se ale jednat o závažnější zdravotní komplikaci.
27'
Rabušic se snažil vymotat tváří v tvář Dramému, což by znamenalo, že by se liberecký útočník dostal do úniku. Dnešní stoper francouzského původu situaci ustál a U Nisy populární „Rambo“ o balon přišel.
26'
Další nákop Frýdka na levou stranu, kde se nadechl ke sprintu Mikula. Karviná je na podobné varianty útoků Slovanu připravená a nečiní ji problémy prostory pokrývat.
25'
Bartošák byl faulován u postranní čáry Martinem Koscelníkem, rozhodčí nedovolený zákrok viděl. Slovenskému univerzálovi nepomohly ani následné protesty.
24'
Ani tentokrát žádné vzrušení akce nepřinesla. Fotbalisté v černých dresech ve vápně uspěli a odvrátili míč mimo šestnáctku.
23'
Havelka přenesl dobře hru na Mikulu, jeho následný centr byl karvinskou defenzivou (jmenovitě Filipem Zorvanem) hned v zárodku ztečován na rohový kop.
22'
Dlouhý nákop k pravé lajně nemohl Koscelník dostihnout, Karvinští ale o pár vteřin později znovu přišli o balon.
21'
Druhý dnešní ofsajd Ghaliho. Ani tentokrát pomezní arbitr nepochyboval dlouho.
20'
Rychlá patička Rondiče na Rabušice znamená další ztrátu Slovanu. Hra se otáčí na druhou polovinu.
18'
Ta k ohrožení branky nevedla, karvinská defenziva zatím působí kompaktně a nebezpečné míče do vápna bez větších potíží odvrací.
17'
Na pravé straně byl faulován Rabušic, domácí budou mít k dispozici standardní situaci.
16'
Diváci jsou opět svědky klasického libereckého držení balonu. Slovan má míč na kopačkách častěji než soupeř, zřídkakdy se ale dostává do vyložených brankových příležitostí. Teď si nerozumněl se spoluhráči Gebre Selassie, který poslal míč do outu.
15'
A zase Ghali a jeho přízemní nabídka do vápna. Obrana byla bezchybná a míč odklidila.
14'
Slovan se snaží rozehrávat z vlastní poloviny kombinační hrou. Mikula posouvá míč na levou stranu, kde číhá Ghali. Většina libereckých útoků zatím míří právě po této ose.
13'
Na druhé straně se okamžitě snažil odpovědět Ghali, ale pomezní sudí jej nachytal v ofsajdu.
12'
Hosté jdou do vedení, hlavou se prosadil N´Diaye
12'
Karviná právě vstřelila branku!
Akce jako kulový blesk, vytržená z kontextu dosavadních minut. Krásný centr Mikuše nalezl rozeběhnutého MODOUA N'DIAYEHO, jehož včas nezachytil v náběhu Michael Rabušic. Hostující záložník chytrou hlavičkou do protipohybu Oliviera Vliegena posílá MFK do vedení. Milimetrová, rychlá a efektivní akce Karviné.
12'
Přetažený centr Tiéhiho Rabušic nedokázal zpracovat a skákavý míč skončil brankovou čarou vedle vápna. Bajza znovu uvede balon do hry.
11'
Ghali neodcentroval zleva do vápna ideálně, míč byl ale sražen na roh. Další standardní situace Slovanu, kterou Liberec hodlá rozehrát nakrátko.
10'
O chvíli později se agilní Filip Zorvan dostal k první vážnější střele Karviné. Karvinský záložník využil meziprostoru na středu hřiště mezi Mikulou a Koscelníkem, jeho dalekonosná rána ovšem neměla potřebné parametry k úspěchu. Vliegen si s ní bez problémů poradil.
9'
Karvinská snaha ovoce nepřinesla, Purzitidis odvrátil míč mimo pokutové území.
8'
Mikula předvedl dobrý obranný zákrok u pravé lajny, Zorvan se přesto dostal k centru do vápna. Gebre Selassie uklidil padající míč do šestnáctky na rohový kop.
7'
Ofenzivní snaha obou celků zatím ztroskotává na přesnosti. Po zblokovaném výkopu jednoho z karvinských zadáků bude vykopávat Bajza.
6'
Koscelník se snažil projít na pravé straně, ovšem prohazovačka byla lehce lehce naivní a hlavně čitelná. Na opačné polovině se zase o chvíli později neprosadil Zorvan přes Mikulu.
5'
Qose se k míči, kteří byl jasně mířený na něj, na hranici vápna nedostal. Balon sbírá Vliegen a zakládá rozehrávku na trojici libereckých stoperů.
5'
Havelka fauloval u půlící čáry, Karvinští budou mít čas na klidnou rozehrávku.
4'
Další rychlá ztráta MFK a následný kontr Slovanu. Ten opět bude spoléhat na rychlá i technická křídla Koscelníka s Ghalim. Právě 21letá posila hraje teprve své čtvrté utkání ve FORTUNA:LIZE.
3'
Gebre Selassie zakončoval patičkou, Bajza byl ale u bližší tyče připraven a míč ukryl do rukavic. Pozornost fanoušků se pak zaměřila na Papadopulose, který se jen těžce zvedal z trávníků. U předchozí situace špatně došlápl, chvilkovou indispozici ale zvládne rozhýbat.
2'
Obrovská šance domácích! Gebre ale patičkou míč do sítě nedostal
2'
Ten dospěl ke střele Havelky obklopeného hordou protihráčů, rána byla zblokovaná a Frýdek bude zahrávat rohový kop.
1'
Tiéhi ukazuje, jak vyztužil liberecký střed hřiště. Po vybojování míče ho přesně rozdal a založil rychlý kontr Slovanu.
1'
Karvinští uvedli míč do hry, bitva Slovanu s Karvinou začíná.
1'
Utkání nám za pár chvil začíná. Slovan hraje v tradičních modrých dresech, hosté vzali své černé varianty trikotů. U Nisy není zrovna plno, ale za to na trávník dopadají sluneční paprsky. V Liberci nebude dnes k dispozici videorozhodčí, sporné situace tedy bude muset řešit arbitr podle svého nejlepšího úsudku a rad kolegů na čarách.
Z liberecké sestavy vyřadily zdravotní komplikace hned několik hráčů. Připraven nebude gólman Knobloch, Štětina ani Plechatý, Fukala a Mészáros. Za B-tým už dopoledne nastoupil Tupta, Aljagič, Faško i Doumbia. MFK zase kromě dlouhodobých marodů postrádá Kobouriho, Jánoše, Látala, Durosinmiho. Do základní sestavy se po téměř třinácti měsících vrací Tomáš Jursa, do brány se zase vrací Pavol Bajza.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Koscelník, Tiéhi, Ch. Frýdek, Havelka, Ghali – Rondić, Rabušic.
Náhradníci: Pešl – Prebsl, Michal, Stoch, Višinský, Jan Matoušek, Júsuf Hilál.
Trenér: Luboš Kozel

MFK Karviná: Bajza – Šehić, S. Dramé, P. Buchta, Mikuš – Bartošák (C), Ndiaye, Qose, Jursa, Zorvan – Papadopulos.
Náhradníci: Ciupa – Stropek, Túlio, Lukáš Holík, Svoboda, Chvěja, Siňavskij.
Trenér: Bohumil Páník

Rozhodčí: Petřík – Leška, Vyhnanovský.
Řídit bude duel hlavní arbitr Jan Petřík, jako pomezní mu budou asistovat Martin Leška a Milan Vyhnanovský. Utkání začne v neděli s úderem páté hodiny.
VZÁJEMNÁ BILANCE

Statistiky jasně mluví ve prospěch Slovanu. Severočeši vyhráli šest z jedenácti vzájemných zápasů, čtyřikrát duel skončil remízou a jednou se radovala Karviná. Stalo se tak v rámci 30. kola sezony 2018/19, kdy rozhodli Dávid Guba s Lukášem Budínským. Za Slezany tenkrát nastoupil Michal Faško, který nyní obléká barvy Slovanu, na opačné straně má exlibereckou minulost Lukáš Bartošák. Nejčastější výsledek bitev týmů je hubená výhra 1:0, jíž diváci viděli už třikrát.

Vzájemná bilance: 11 zápasů, 6-4-1 (15:7)

Sestava Slovanu v posledním utkání: Vliegen – Koscelník, Purzitidis, Štetina, Mikula (C) – Gebre Selassie – Tupta (58. Ghali), Frýdek – Rondić, Júsuf, Matoušek (75. Rabušic)

Sestava Karviné v posledním utkání: Ciupa – Mikuš (46. Látal), P. Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye, Túlio (65. Qose) – Zorvan, Bartošák (C) (73. Siňavskij), Chvěja (46. Svoboda) – Durosinmi (46. Papadopulos).
Kruh MFK KARVINÁ Kruh

Karvinští se nacházejí ještě v mnohem složitější situaci. Záchrana ligové příslušnosti se jim pomalu, ale jistě vzdaluje. Na poslední příčce tabulky aktuálně ztrácejí už sedm bodů na předposlední Pardubice, na 13. místo jim chybí propastných jedenáct bodů. Výhra U Nisy by je každopádně mohla výrazně postrčit k případnému vzepětí osudu.

MFK naposledy prohrálo se Slováckem 1:3, utkání načalo nešťastnou vlastní brankou Marca Túlia ve druhé minutě. Předtím ale Slezané remizovali na domácí půdě s Bohemians (1:1) a porazili Ostravu 3:1. Poslední kola vždy bývají plná překvapení a papírové předpoklady se smývají. V souboji dvou ze tří nejhorších ofenziv v lize mohou rozhodovat i detaily jako motivace či stav trávníku na libereckém stadionu, který v posledních kolech nebyl optimální.

Karviná ale v aktuálním ročníku dokázala zvítězit jen dvakrát, kromě Baníku přehrála ještě Slavii a to v rámci 20., tedy prvního jarního, kola na startu února. Slezané se sešívanými ani v jednom z utkání neprohráli, první vzájemné střetnutí skončilo přestřelkou – 3:3. Oba nedělní soupeři jsou zároveň se Spartou jedinými celky, které dokázaly lídra v letošním ročníku FORTUNA:LIGY porazit.
Kruh FC SLOVAN LIBEREC Kruh

Liberecká sezona jde jednoduše pojmenovat jako turbulentní. Vstup do soutěže zažil Slovan vůbec nejhorší v historii klubu, což vedlo k odvolání trenéra Pavla Hoftycha. Jeho nástupce, Luboš Kozel, i díky řadě posil dokázal s týmem vyplavat ze suterénu ligy až do prostřední skupiny, kde aktuálně tým kotví.

Na rozdíl od podzimní jízdy ovšem Slovanu chybí produktivita i body. Liberec čeká na gól už 346 minut a poslední trefu zaznamenal v utkání se Slavií, výrazně se na ní navíc podílel Peter Olayinka, jenž si dopravil míč do vlastní sítě. Kromě výhry nad lídrem soutěže dokázali modrobílí přestřílet Pardubice 4:1, jinak se soupeři čtyřikrát remizovali a Zlínu, Olomouci i Teplicím podlehli.

Velkou otázkou zůstává nejen obsazení ofenzivní části sestavy, která v posledních třech utkáních nevyprodukovala gól, ale také brankářské pozice. Naposledy debutoval v nejvyšší soutěži 23letý belgický gólman Olivier Vliegen, který v Ďolíčku vychytal čisté konto a přispěl k remíze 0:0. Jasnou jedničkou Slovanu je ovšem Milan Knobloch, jenž nastoupil do všech zbylých 27 zápasů.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z utkání 29. kola nejvyšší soutěže mezi libereckým Slovanem a Karvinou. Oba celky se nacházejí v odlišném rozpoložení, zatímco domácí okupují klidný střed tabulky a jejich primární snahou je se vyhnout poslední nadstavbové skupině, MFK bojuje o záchranu a nutně musí sbírat body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.