FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ostrava - 17. dubna 2022   17:00

Plzeň
31' Mosquera (Santos) • 65' Bucha (J. Kopic)
2:1
(1:0)
Ostrava
62' M. Havel (vl.)

Staněk – Řezník, Santos, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Kopic (85. P. Šulc), J. Sýkora (69. Chorý), Mosquera (90+2. Libor Holík) – Beauguel (85. Čermák).
A. Hruška – Pernica, Trusa, Chorý, Čermák, P. Šulc, Libor Holík.
Berka – Kříž, Váňa
Doosan Arena, Plzeň
10726 diváků
Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Takács (75. Chlumecký), Fleišman – Jaroň (66. Falta), Kaloč – Kuzmanović (66. Budínský), Boula (71. Šín), D. Buchta – Jiří Klíma (75. Smékal).
Budinský – Chlumecký, Budínský, Falta, Šín, Smékal.

SESTŘIH: Plzeň - Baník 3:1. Viktoria zabrala, zkazila tak Galáskovu premiéru

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou.
Je dobojováno, Viktoria poráží Baník Ostrava 2:1, přičemž vstřelila všechny tři branky dnešního utkání. Baník po nešťastné teči Milana Havla dokázal vyrovnat, nicméně z toho se radoval jen malou chvíli. O nedlouho poté totiž Kopic předložil míč Pavlu Buchovi, který Viktorii trefil dnešní tři body.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:12.
90+4'
90+3'
Milan Havel hodí míč poblíž rohového praporku zpět do hry, to už zřejmě Plzeňané udrží.
90+2'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Libor Holík.
90+2'
Pavel Šulc předal míč na levou stranu, kde byl Mosquera, ten ovšem nic velkého nevymyslel a brankář Laštůvka bude odkopávat od své branky.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Chorý drží balon u rohového praporku, Viktorka si jde jasně za třemi body. Pro svůj tým vytáhlý útočník nakonec vybojoval rohový kop.
88'
Buchta v obrovské šanci hlavičkoval těsně vedle brány!
88'
Buchta měl na hlavě vyrovnání, hlavou ovšem těsně minul levou tyč. To je velká škoda pro hostující Baník.
87'
Jindřich Staněk ale svou chybu napravil a Fleišmanův centr zachytil do rukavic a míč již nepustil.
86'
Jindřich Staněk šel ven z brány, nicméně domácí brankáři daroval Baníku zadarmo rohový kop.
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Aleš Čermák.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Pavel Šulc.
83'
Jean-David Beauguel byl v ofsajdovém postavení, Plzeň to ale mrzet nemuselo, jelikož hlavní rozhodčí Ondřej Berka vzápětí dopískl faul na Jhona Mosqueru.
82'
Proti nabíhajícímu Smékalovi to parádně vyřešil Eduardo Santos. Tento hráč, jenž přišel na hostování z Karviné se zatím prezentuje v parádním světle.
81'
Beauguel hledal v pokutovém území kolegu Tomáše Chorého, ten se k míči ale těsně nedostal. Drama tak pokračuje.
80'
Pokorný si nachystal míč na bombu, ale přestřelil
80'
Jakub Pokorný měl na noze vyrovnání. Hostující stope se dostal k balonu poté, co ho domácí obrana špatně odvrátila, Pokorný ale následně napálil míč vysoko nad branku.
79'
Jiří Fleišman posílal hezký centr do vápna a na poslední chvíli zachránil domácí mužstvo kapitán Lukáš Hejda. Střídající hráči Baníku hru hodně oživili.
78'
Mosquera sprintoval z levé strany, jedovku kryl Laštůvka
78'
Pavel Bucha přenechal míč na levou stranu Jhonu Mosquerovi, který tvrdou ranou trefil jen brankáře Laštůvku.
77'
Hosté kombinují na útočné polovině, Baník ještě nechce říct v zápase poslední slovo, Buchta ovšem nastřelil jen nohy stopera Lukáše Hejdy.
76'
Kaloš se dral do zakončení v pokutovém území, Santos ho ovšem do střely nepustil.
75'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ladislav Takács, přichází Martin Chlumecký.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Daniel Smékal.
74'
Bucha zkusil výborně do protipohybu překonat Laštůvku, netrefil bránu
74'
Beauguel fantasticky zády k brance udržel míč na hrací ploše, míč se záhy dostal k Pavlu Buchovi, ten ale z vápna těsně minul pravou tyč. To byla velká šance.
73'
Jan Kopic si troufl proti dvojici bránicích hráčů Baníku, z této situace domácí záložník vybojoval pro svůj tým alespoň autové vhazování.
72'
Mosquera parádně dostoupila Fleišmana a od nohou kolumbijského hráče se míč odrazil do zámezí. Hostující obránce následně velmi rychle hodil míč zpět do hry.
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Boula, přichází Matěj Šín.
71'
Další přímočarý pas za hostující obranu, tentokrát byla přihrávka na Beauguela příliš prudká a francouzský útočník se ani nesnažil balon doběhnout.
70'
Tomáš Chorý se hned po pár vteřinách zapojil do hry, tělem odmítl protihráče, jeho centr ale nezavřel Pavel Bucha, tomu chyběl krok.
69'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Tomáš Chorý.
68'
Milan Havel rozběhl své rychlé nohy po levé straně, jeho následný centr ale nebyl přesný a Jan Laštůvka míč bezpečně ukryl do svých rukavic.
66'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Lukáš Budínský.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Šimon Falta.
65'
Sýkora nachystal tutovku Kopicovi s Buchou, 2:1!
65'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria si nakonec přece jen bleskově bere zpět ztracené vedení. Sýkora vysunul do šance Jana Kopice, ten se neunáhlil, všiml si ještě lépe postaveného PAVLA BUCHY, kterému u stačilo jen trefil prázdnou bránu.
64'
Na druhé straně Baník rozehrál rohový kop, Jiří Fleišman poslal míč rovnou do vápna, Staněk kulatý nesmysl dokázal vyboxovat.
63'
Komické nedorozumění Ndefeho s Pokorným málem potrestal Beauguel!
63'
Viktoria si mohla vzít bleskově zpět ztracené vedení, Jean-David Beauguel se ocitl sám před Laštůvkou toho ovšem fantasticky vychytal Laštůvka.
62'
Baník právě vstřelil branku!
Z ničeho nic hosté vyrovnávají. David Buchta se dostal do náběhu na pravé straně, z nouze se snažil odcentrovat a jeho přihrávku si nešťastně skluzem srazil do vlastní sítě MILAN HAVEL.
61'
Buchtovu zpětnou přihrávku si Havel srazil do sítě, 1:1!
61'
Jhon Mosquera se nepříjemně srazil ve středu pole s Petrem Jaroňem, oba aktéři tohoto souboje zůstávají ležet na trávníku, vypadá to, že se avšak celá situace obejde bez zdravotníků na hřišti.
60'
Následoval rohový kop Viktorie, do zakončení se dostal na zadní tyči Lukáš Hejda, branku soupeře avšak minul.
59'
Další centr do pokutového území. Havel hledal na zadní tyči Eduarda Santose, ten se ovšem kvůli teči Kaloče k míči nedostal.
58'
Kalvach se pokoušel nacentrovat šajtlí, trefil však jen prvního bránícího hráče hostujícího Baníku.
57'
Velké nebezpečí z toho ale pro branku Jana Laštůvky nebylo. Baník se dlouhým odkopem alespoň pro tentokrát dokázal osvobodit.
56'
Viktoria bude kopat rohový kop z pod kotle hostujících fanoušků.
55'
Žlutou kartu dostává Jiří Klíma (FC Baník Ostrava).
54'
Žlutou kartu dostává Radim Řezník (FC Viktoria Plzeň).
54'
Žlutou kartu dostává Jakub Pokorný (FC Baník Ostrava).
54'
Celá věc se nadále řeší, možná se bude zkoumat i video, zdali nedošlo k nějaké hrubosti.
53'
Po zákroku domácího brankáře se posléze strhla v pokutovým území Baníku menší strkanice. Domácím se zřejmě nelíbil atak Pokorného na domácího brankáře.
52'
Obří potyčka po střetu Pokorného se Staňkem
52'
Kalvach v obranných povinnostech trefil Fleišmana, míč do vápna poslal záhy David Buchta, balon ukryl ve svých rukavic Jindřich Staněk.
51'
Kalvach vyslal z jedničky míč do pokutového území, kde se k hlavničce dostal Jan Kopic, míč ale netrefil ideálně a ten tak nakonec skončil vedle Laštůvkovy svatyně.
50'
Viktoria nadále zůstává v těsné blízkosti pokutového území, Milan Havel kousek od rohového praporku autovým vhazováním pošle balon zpět do hry.
49'
Beauguel tentokrát kroutil fantastickou přihrávku od levé postranní čáru na rozběhnutého Sýkoru, na poslední chvíli se k ní ale nedostal.
48'
Jan Laštůvka rozehrál míč od svoji svatyně zpět do hry, míč si ale sebrali na své kopačky hráči domácího celku.
47'
Ladislav Takács trefil na pravé straně Beauguela, který ještě zůstává ležet na trávníku. Vypadá to ale, že vše nakonec dobře dopadne.
46'
Žlutou kartu dostává Ladislav Takács (FC Baník Ostrava).
46'
Obě mužstva už jsou zpět na trávníku, druhý poločas je tu každou vteřinou.
Je za námi první poločas, který nabídl jednu branku. Tu vstřelil aktivní Jhon Mosquera, který parádně přehodil vyběhnutého Laštůvku. Plzeň byla v úvodní 45 minutách aktivnějším celkem a vedení Západočechů je tak zasloužené. Po krátké přestávce jsme zpět s druhým poločasem.
45'
Kopic si potáhl míč na pravé straně a prověřil Laštůvku
45'
44'
Kuzmanovič nejprve vyzrál v situaci jeden na jednoho na Eduarda Santose, ten se nicméně svědomitě stačil vrátit a míč ještě vybojovat míč zpět.
43'
Bucha se snažil narazit s Mosquerou, domácím ale míč nakonec utekl míč metr od kopaček a Baník dlouhým odkopem se na chvíli dostal do bezpečí.
42'
Nic zajímavého se ale nakonec neudálo, jelikož obrana Baníku byla pozorná a Západočechy do zakončení vůbec nepustila.
41'
Nemanja Kuzmanović fauloval na hranici vápna Jana Kopice a Viktoria má k dispozici velmi nadějnou standardní situaci.
40'
Lukáš Kalvach ovšem nerozehrál roh dle svých představ a Laštůvka tentokrát zasahovat nemusel.
39'
Míč propadl k Mosquerovi, kterého ve velké šanci vychytal Laštůvka
39'
Jhon Mosquera je zatím vynikající. Po chybě hostující rozehrávky se domácí hráč dostal opět do zakončení, tentokrát pálil z levé strany ke vzdálenější tyči, Laštůvka parádní zákrokem vytáhl míč na roh.
38'
Hezký přihrávka Klímy na Kuzmanoviče, který byl sám za domácí obranou, jako první byl ale u balonu Staněk, který míč zahrál bleskově do zámezí. Nakonec celé vzrušení bylo ale zbytečné, jelikož na poslední chvíli pomezní zamával ofsajd i na druhé straně.
37'
Jindřich Staněk dlouhým nákopem poslal míč zpět do hry, ve středu pole vyhrál hlavičkový souboj Mosquera a Viktoria pokračuje v útočení.
36'
Jhon Mosquera byl nyní v ofsajdovém postavení, což neuniklo očím pomezního rozhodčího. Dnes se všechny zápasy hrají ve stejný čas, videorozhodčí tak není na všech stadionech, na západě Čech ovšem video přítomno je.
35'
Kalvach měl míč uprostřed hřiště pod kontrolou, nikdo se mu ovšem nenabízel a tak domácí záložník vyslal balon zpět na své stopery.
34'
Jan Kopic patičkou vysunul na levé straně Beauguela, který nyní centroval na zadní tyč, tu bohužel pro něj nikdo nezavíral.
33'
Viktoria nadále útočí, snaží se rychle vstřelit druhou branku, obrana Baníku ji ale nyní do zakončení nepouští.
31'
Mosquera famózním lobem přehodil Laštůvku po nákopu Santose
31'
Viktoria jde v zápase do vedení. Eduardo Santos dlouhou přihrávkou z vlastní poloviny hřiště našel naběhnutého JHONA MOSQUERU, který lehkým lobem přehodil vyběhnutého Laštůvku.
31'
Hezká přihrávka na hostujícího Klímu, ten nicméně věděl, že stál v ofsajdu a tak se ani nepokoušel zakončit.
30'
Jean-David Beauguel se nyní pokoušel ve vápně míč zasáhnout patičkou, to se mu ovšem nepovedlo a míč jen tak proletěl celým vápnem až na druhou stranu hřiště.
29'
Jiří Klíma se ocitl na trávníku, ani tentokrát se o faul nejednalo, nicméně Plzeňští v duchu fair-play počkali, až se hostující hráč zvedne zpět na kopačky.
28'
Hezká kombinace po rychlém sledu opět na druhé straně, Beauguel se ovšem do zakončení také nedostal. Diváci se ovšem zatím rozhodně nenudí.
27'
Baník podnikl rychlý náběh ve větším počtu hráčů, do zakončení je ovšem Plzeňané nepustili.
26'
Pokorný se ocitl na trávníku, nicméně o faul se nejednalo, do zakončení tak mohl Mosquera, leč brankář Laštůvka šel skvěle ven z brány a míč včas zachytil do svých rukavic.
24'
Fleišman s Kuzmanovičem se nyní nepochopili na levé straně, Plzeň tak získala zadarmo míč zpět na své kopačky.
23'
Jean-David Beauguel se opět pokoušel dloubáčkem najít své spoluhráče, Sýkora měl ovšem k míči hodně daleko.
22'
A skutečně tomu bylo tak, nicméně hlavní rozhodčí viděl nějaký nedovolený zákrok jednoho hráčů Baníku a míč se tak vrací na kopačky domácí Viktorky.
21'
Jan Kopic stáhl tentokrát za dres Fleišmana, který zatím hraje také velice aktivně, hostující krajní bek opět pošle dlouhý balon až do pokutového území.
19'
Jhon Mosquera je zatím všude. Gigli Ndefe se snažil probít do vápna, nicméně u rohového praporku ho domácí záložník skvěle uhlídal.
18'
Stoper Pokorný jasně zatáhl za dres Jhona Mosqeru, hlavní rozhodčí Ondřej Berka si hostujícího hráče pozval k sobě na kobereček, žlutou kartu ze své kapsičky nakonec nevytáhl.
17'
Jhon Mosquera byl opět velmi agilní na levé straně, znovu míč dokázal poslat do vápna, ovšem tentokrát byl gól stejně neplatil, jelikož v předchozí situaci byl kolumbijský záložník v ofsajdu.
16'
Na opačné straně po faulu Eduarda centroval do pokutového území Jiří Fleišman, obrana Viktorie se ovšem překvapit nenechala a míč bezpečně odvrátila.
15'
Mosquera jen těsně nedosáhl na zajímavý Sýkorův centr!
15'
Plzeň nadále tlačí Baník. Jan Sýkora z pravé strany poslal opět hezký centr do vápna a Mosquerovi chybělo jen pár centimetrů, aby míč hlavou zasáhl.
14'
Řezník dostal míč za obranu, ale Laštůvku nepřekonal
14'
Nyní už to vypadalo nadějněji. Radim Řezník si na pravé straně naběhl za obranu a jeho následnou tvrdou ránu vytáhl Laštůvka.
13'
Havel po Mosquerově centru zakončil, ale ne na bránu
13'
Mosquera naservíroval parádní centr na zadní tyč, kde číhal Milan Havel, z nadějné situace ovšem Viktoria nezakončila přesně.
11'
Milan Havel po vhazování získal balon zpět, českou uličkou se snažil vysunout kolegu z obrany Radima Řezníka, stopeři Baníku jsou však nadále pozorní.
10'
Máme za sebou prvních deset opatrných minut. VIktoria nadále operuje s míčem u svých kopaček, nyní budou domácí vhazovat na levé straně.
9'
Míč si zpracoval u svých kopaček brankář Jindřich Staněk, který domácí obraně pomáhá s rozehrávkou.
8'
Jiří Fleišman na druhé straně hřiště se snažil najít své spoluhráče dlouhým centrem, do míče ale dal příliš síly a ten nakonec skončil až za základní čárou.
7'
Balon se snášel na hranu pokutového území, kde míč z voleje napálil Jan Sýkora, branku o velký kus netrefil.
7'
Míč se dostal na pravou stranu, kde se snažil odcentrovat Jan Kopic, Flešman ovšem parádně načasovaným skluzem míč opět zablokoval, opět roh pro Viktorii.
6'
Míč dlouho poskakoval po malém vápně, nakonec ho napálil Jan Sýkora, obrana Baníku ovšem balon odvrátila na rohový kop.
5'
Jean-David Beauguel se snažil rychlým obloučkem vysunout za obranu Jana Kopice, přihrávka francouzského útočníka ovšem byla nakonec krátká a obrana Baníku si míč sebrala pro sebe.
4'
První nedovolený zákrok zápasu, David Buchta srazil na pravé straně Lukáše Kalvacha a Plzeň bude rozehrávat míč zpět do hry.
3'
Plzeň je opět u balonu, konkrétně s ním operuje kolem středové čáry záložní řada, Baník se však zatím dobře brání.
2'
I Baník se snažil poprvé zaútočit, konkrétně po pravé straně, přihrávka šla ale Ndefemu na paty a míč nakonec skončil u domácí lavičky v zámezí.
1'
Buchova rána zpoza vápna Laštůvku nezaskočila
1'
Hned po pár vteřinách pálil ze střední vzdálenosti Pavel Bucha, jeho střelu doprostřed brány ale v klidu pokryl gólman Jan Laštůvka.
1'
Hlavní rozhodčí Ondřej Berka poprvé pískl do píšťalky, poslední domácí utkání Viktorie v základní části právě odstartovalo, výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.
1'
Kotel Baníku Ostrava je velmi slušně zaplněn, ostatně jako je jeho dobrým zvykem. Čeká nás tedy parádní fotbalová kulisa.
Obě mužstva nám již nastupují na hrací plochu, utkání začne za malou chvíli, buďte u něho s námi.
Ještě jednou krásné odpoledne z plzeňské Doosan Arény. Dnes na západě Čech svítí sluníčko, dalo by se říci, že panují ideální podmínky pro dobrý fotbal.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Santos, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Kopic, J. Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Pernica, Trusa, Chorý, Čermák, P. Šulc, Libor Holík.
Trenér: Michal Bílek.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Takács, Fleišman – Jaroň, Kaloč – Kuzmanović, Boula, D. Buchta – Jiří Klíma.
Náhradníci: Budinský – Chlumecký, Budínský, Falta, Šín, Smékal.
Trenér: Tomáš Galásek.

Rozhodčí: Berka – Kříž, Váňa.
Krásný nedělní večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu fotbalu. Od pěti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční 29. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FC Baník Ostrava.

Viktoria Plzeň se propadla po minulém kole na druhé místo ligové tabulky, nicméně na druhou Slavii ztrácí pouhý jeden bod. Plzeň v jarní části sezóny ještě neprohrála, z devíti zápasů jich pět vyhrála a čtyřikrát remizovala. Viktoria bude spoléhat na domácí prostředí, ve kterém se jí letos velice daří. Z Doosan Arény si odvezla bod pouze Olomouc za bezbrankovou remízu a pražská Slavia, která před čtrnácti dny hrála s Viktoriíí 1:1. O minulém víkendu zajížděli Plzeňané na horkou půdu Sigmy Olomouc a tam pouze taktéž remizovali 1:1. Aktuálně tak Plzeň nevyhrála již tři zápasy v řadě a dnes by ráda tuhle nelichotivou bilanci ukončila.

Baník Ostrava také neprožívá ideální období. Již pět kol nepoznal chuť vítězství a po minulém kole se musel pakovat z lavičky trenér Smetana. Pro dnešní duel a zbytek sezóny ho nahradit Tomáš Galásek. Hosté z posledních pěti zápasu uhráli pouhé tři body za tři remízy. Prohra na Spartě se dalo by se říci očekávala, ale především prohra 1:3 doma s Karvinou byla šokující. Před týdnem Baník uhrál jen bod za bezbrankovou remízu s Hradcem Králové. Na sedmou Mladou Boleslav mají Slezané náskok třinácti bodů, tudíž Baník bude hrát skupinu o titul.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.