FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Hr. Králové - 22. srpna 2022   19:00

Bohemians
37' Puškáč
1:2
(1:2)
Hr. Králové
23' F. Kubala   • 30' Vlkanova  (J. Kučera)

Valeš – Köstl, Křapka, Hůlka – M. Dostál, Jindřišek (C) (82. Beran), Jánoš (71. Mužík), Petrák, Kovařík (66. Nový) – Hronek – Puškáč (82. Hála).
Bačkovský – Bartek, Koubek, Novák, Dan. Krch.
Zelinka – Pečenka, Ratajová
Ďolíček, Praha-Vršovice
4321 diváků
Reichl – Ja. Klíma, O. Ševčík, Čech – J. Kučera, Rada (82. Gabriel), Kodeš, Ryneš – Vlkanova (C) (90+1. Novotný), Vašulín, F. Kubala (74. Prekop).
žlutá karta

SESTŘIH: Bohemians - Hradec Králové 1:2. Východočeši uhájili vedení, z penalty snižoval Puškáč

To je ode mne dnes vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek pondělního večera.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:11. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:18.
Ve druhé půli jsme branku již neviděli, i přes aktivní výkon domácích tak všechny tři body bere Hradec. Bohemce se nedařilo ani z velmi dobrých pozic trefovat prostor mezi třemi tyčemi, v 53. a 54. minutě pálil v těsném sledu po sobě dvakrát mimo branku Hronek. Na druhé straně byl bízko gólu i Kubala, nakonec ale zůstalo jen u jednoho zásahu z první půle.
90+5'
90+4'
Následně si trošku bizarně povodil Vašulín brankáře Valeše a nabil zřejmě Prekopovi, ten ale pouze překopl branku!
90+4'
Přímo ze standardky Bohemians neudeřili, následný oblouček Berana prodloužil jen do Reichlových rukavic Köstl.
90+3'
Mužíkův centr zblokoval skluzem Ryneš, následně stejným způsobem Mužíka sestřelil k zemi. Zkrácený roh pro Bohemku, ve vápně už je i Valeš. Domácí musí hrát vabank.
90+2'
Domácí opět zavřeli Votrokvy na jejich obranné polovině.
90+1'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Filip Novotný.
90+1'
Gabriel byl faulován až příliš dravým Köstlem.
90'
Teď ale balon kontroluje Reichl a získává vteřinky pro svůj tým.
90'
Vašulín na půlce fauloval Hůlku, domáí se pokusí o závěrečný tlak.
89'
Po dobré defenzivní práci vyrazil Hradec do brejku, Prekop ale našel Vašulína v ofsajdu.
89'
Vlkanova si neporozuměl s Kučerou a snaha Votroků končí kopem od Valešovy branky.
88'
Köstlův nepřesný nákop míří za brankovou čáru.
87'
Pěknou zidanovku teď vyšvihl Beran, jeho spoluhráči ale na jeho efektní kličku navázat úspěšně nedokázali.
86'
Žlutou enklávu v hostujících řadách nyní rozšířil i kouč Koubek. Nelíbí se mu, že podle rozhodčích míč přešel autovou čáru.
85'
Prekop si šikovně prostrčil míč mezi dvěma soupeři a byl zastaven faulem.
85'
Čech bude vhazovat až z úrovně vlastního malého čtverce.
84'
Domácí kotel vytasil světlice, mezitím se jejich miláčci ženou za vyrovnání.
83'
Dostál našel ve vápně Berana, který nabil Novému. Jeho první střela se k němu odrazila zpátky, druhý pokus poslal domácí halvbek těsně nad břevno!
83'
Hůlka i přes ztrátu rovnováhy vybojoval v souboji s Rynešem rohový kop.
82'
Radu při jeho střídání fanoušci Bohemky nevybíravě vybučeli, ačkoliv tu nyní hradecký záložník strávil několik poměrně úspěšných let.
82'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Martin Hála.
ze hřiště odchází Josef Jindřišek, přichází Michal Beran.

ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Adam Gabriel.
81'
Po chybě Hronka centroval Ševčík šajtlí po vzoru Tomáše Rosického a Vašulínovi chyběly k zasažení meruny centimetry!
81'
Radova střela se od zdi odrazila na rohový kop.
79'
Valeš vyběhl na okraj vápna a sebral Vlkanovovi skákavý míč, dle sudího jej ale zachytil mimo prostor šestnáctky. Žlutá karta pro domácícho gólmana a zajímavý přímý kop z pravé strany pro Hradec.
79'
Na Nového centr byl Hůlka krátký, bude se kopat od branky. Domácí jsou ve druhé půli jednoznačně aktivnějším celkem, čas na vytoužené vyrovnání se jim ale povážlivě krátí.
Dnešní utkání sleduje 4321 diváků.
78'
Kodeš přehnaně tvrdě dohrál Jindřiška, zkušeného středopolaře trefil ostrým skluzem a opět se nám v Ďolíčku žlutí. Navíc je tu zajímavý volný kop pro Bohemku.
77'
Táhlý centr Dostála vyboxoval Reichl k Čechovi, ten odkopává do zámezí.
76'
Obětí dalšího ostrého zákroku se stal Hůlka. Zezadu jej nevybíravě sestřelil Vašulín, ukázková žlutá karta.
75'
Po skrumáži ve vápně se vykulila meruna k Novému, jeho obstřel ale zblokovala zeď bránících hráčů.
74'
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Erik Prekop.
74'
Kodeš byl pozdě v souboji s Hůlkou a domácího stopera zastavil jen za cenu faulu.
73'
Puškáč prodloužil vysoký míč za sebe do země nikoho, máme tu další ze série výkopů Reichla.
73'
Po Klímově malé domů našel Reichl svým odkopem jen asi pátou řadu hlavní tribuny.
72'
Hůlka skvěle přečetl přihrávku Ryneše do křídla, kulatý nesmysl se od něj ale odrazil do autu.
71'
Odražený balon na vápně nejprve promáchl střídající Mužík, následná rána Nového mířila přibližně někam na tramvajové koleje.
71'
ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Ladislav Mužík.
71'
Vlkanova vypíchl do zámezí sklepnutí Petráka na Dostála, další vhazování pro domácí.
70'
Hronek se rval, seč mu síly stačily, nakonec ale i přes sympatickou snahu nedokázala donutit Kodeše chyboval a je tu další kop od branky Votroků.
69'
Mezitím se kapitán hostí Vlkanova vrátil na hřiště.
69'
Po Dostálově centru míří slaboučká střela Hůlky z otočky do zámezí, vykopávat bude Reichl.
68'
Otřesený Vlkanova opouští hřiště za doprovodu lékařů a bučení fanoušků.
68'
Vlkanova zůstal na trávníku poté, co ho při hlavičkování míče zřejmě čelem zasáhl Hůlka. Sudí nechal hru pokračovat, poté, co meruna opustila hrací plochu, ale přerušuje hru.
67'
Odražený míč se pokoušel akrobaticky zasáhnout Puškáč, jenže jej netrefil.
66'
Dostál v souboji s Čechem vybojoval roh.
66'
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Martin Nový.
66'
Kodeš si pomohl rukama v souboji s Hronkem a domácí mají další příležitost zahrozit centrem ze standardky.
65'
Vašulínovi nesedl centr z levého křídla, Křapka odkopává.
65'
Po sérii nepřesností na obou stranách vhazují hosté.
64'
Aktivní Kubala se opět uvolnil přes Köstla a obstřelem levačkou pořádně protáhl Valeše, který jeho pokus s vypětím všech sil vyrazil před sebe. Následně hledal jednoho ze spoluhráčů bezúspěšně Vlkanova.
63'
Po centru Hronka z pravé strany rozzářil svou svící celé Vršovice Kučera, balon si pak ze vzduchu stáhl Reichl.
62'
Klímův nákop za obranu si zpracoval Kubala, jenž si následně poradil s Köstlem a střílenou přihrávkou hledal spoluhráče. Defenziva Bohemians si ale poradila.
61'
Do Kubaly zezadu ostře zajel Petrák a může být rád, že se jeho počínání obešlo bez karty.
61'
Za Kodešovým dlouhým pasem na křídlo sprintoval Kučera, dobře jej ale pokryl zkušený Kovařík. Kop od branky.
60'
Ryneš mohutným odkopem dává oddychnout těžce zkoušené defenzivě Votroků. Domácí zastihla druhá půle v daleko lepším rozpoložení.
59'
Další dlouhý aut Bohemky si vezme jako vždy na paškál Hronek.
58'
Jánoš nejprve pokazil zpracování dlouhého míče, pak ale z levého křídla odcentroval na zadní tyč, kde si skákavý balon našel Hronek. Ten svoji hlavičkou asi ještě hledal spoluhráče, nechybělo ale mnoho a kulatý nesmysl by zapadl do sítě!
58'
Pořádný závar teď nastal před brankou Bohemky, k zakončení se ale hosté nedostali.
57'
Po přiklepnutí Vašulína natáhl zpoza šestnáctky Jakub Rada, jeho pumelici ale skvělou robinzonádou vyrazil na roh Valeš!
57'
Hradec se konečně může nadechnout, kombinuje až od stoperů.
56'
Jánoš chytře zahrál na jesličky Kodešovi, ten ho zastavil nedovoleně.
55'
Po dvou odhlavičkovaných centrech se pokoušel jednoho ze spoluhráčů najít z levého křídla Köstl, balon ale zaplul do náručí Reichla.
55'
Domácí celek je rozjetý a zajisté mu pomáhá podpora z tribun. Teď si vykoledoval další nebezpečnou standardku.
54'
A do třetice Klokani! Po rohu se do míče opřel Hronek, jenže svůj volej po odrazu o zemi poslal jen pár centimetrů nad břevno!
53'
A další šance Bohemky! Tentokráte se na útočný výlet vydal Hůlka a našel stříleným centrem Puškáče, jeho zakončení z dobré pozice bylo sraženo na roh.
53'
Jánoš u pravé lajny chytře odstrčil Ševčíka a pasem do vápna našel Puškáče. Ten ještě nabil Hronkovi, jehož střela měla mířit na zadní tyč, domácí záložník ale ve velmi slušné šanci minul Reichlovu svatyni!
53'
Reichl ale svůj nákop poslal pouze mezi diváky.
52'
Puškáč se zapojil do hry z evidentního ofsajdového postavení, což čárovému sudímu neuniklo.
51'
Další pobídku Dostála do šestnáctky odkopl pryč z nebezpečného prostoru Ševčík.
51'
Dostálův centr odhlavičkoval Čech, ofenziva Bohemky ale pokračuje.
50'
Teď přímo pod hlavní tribunou v souboji ostrých mužů fauloval Kodeš kapitána Jindřiška, zajímavá standardka pro domácí
50'
Köstl se vydal na ambiciózní sólo, jenže ho o míč připravili Rada se Ševčíkem.
48'
Klíma ztratil kopačku a vysloužil si žlutou kartu
48'
Co dnes obzvlášť kvituji je atmosféra. I přes deštivé počasí žene zaplněný Ďolíček své hráče kupředu, včetně kotelníků, nad nimiž ani není střecha.
48'
Máme tu již třetí kartu pro Hradec za protesty, tentokráte Klíma až příliš vehementně požadoval odpískání faulu z předchozího souboje.
48'
Klíma zůstal na zemi po souboji s Jánošem a reklamuje faul, nakonec je tu ale jen aut pro Bohemians.
47'
Ryneš šikovně obešel Dostála a rozjel útok Hradce, ten ale zakočil Vašulín nepřesnou zpětnou přihrávkou.
46'
Rozehráli domácí fotbalisté a jak oni, tak jejich dnešní soupeři nastoupili do druhé půle beze změn v sestavě.
46'
Na ploše už máme oba celky, druhá půle může začít!
Bohemáci už jsou nastoupeni na hřišti a připraveni bojovat o zvrat utkání, na Votroky se ještě čeká.
První dějství je za námi a zatím bylo opravdu na co se dívat. Mírnou ochutávku dal fanouškům svoji pumelicí do brankové konstrukce po asi čtvrt hodině hry Matěj Ryneš, první gól padl ale až ve 23. minutě, kdy Filip Kubala dorazil do sítě střelu Daniela Vašulína.

O sedm minut později bylo domácím ještě více těžko, neboť se po centru Jakuba Kučery hlavou trefil snad nejmenší muž na trávníku, Adam Vlkanova. Bohemians korigovali stav utkání pokutovým kopem, který ve 37. minutě se štěstím proměnil David Puškáč. Do kabin se tak jde za jednogólového vedení Hradce.
45+2'
45+2'
Vypadá to, že již v první půli žádnou šanci neuvidíme.
45+1'
Fantasticky se mezi trojicí bránících hráčů ve vápně proháčkoval Adam Vlkanova a nabil Vašulínovi, ten si ale chtěl kulatý nesmysl ještě zpracovat a přišel o něj.
45'
Kubala zahrál o generaci staršímu Jindřiškovi na jesličky, akce Hrrade ale k ničemu kloudnému nevedla.
45'
Na Kovaříkův centr si naskočil Puškáč, jenže v těžké pozici málo razantní hlavičkou minul
44'
Opět v akci Jánoš, tentokrát se pokoušel centrovat zprava a po souboji s Radou mají domácí možnost zahrozit z rohu.
44'
Po souboji Jánoše s Klímou mají možnost vhazování Bohemians.
42'
Jindřiškův pas za obranu proplachtil až k Valešovi.
41'
Čech našel skákavým pasem Vašulína, ten si ale merunu i kvůli tlaku Křapky zpracoval jen do autu.
40'
Jindřiškův pas na křídlo se nesetkal s přesností, aut pro Votroky.
40'
Petrák odkopem napálil presujícího Kučeru, vhazovat budou Bohemians z hloubi vlastní poloviny.
38'
Na druhé straně se ke střele proháčkoval ve formě hrající Kubala, jenže levačkou trefil jen střed branky, který měl Valeš pokrytý.
38'
Ševčík si počínal skvěle a u lajny odzbrojil Hronka.
37'
Bohemians právě vstřelili branku! Tak při této penaltě měl DAVID PUŠKÁČ více štěstí, než rozumu. Reichl totiž skočil přesně na místo, kam domácí útočník vypálil – Puškáčova střela ale měla takovou razanci, že si i přes zákrok gólmana našla cestu mezi tři tyče. 1:2, máme tu opravdové gólové hody!
36'
David Puškáč snížil z penalty na 1:2
36'
Zákrok na Jánoše byl posouzen jako faul, rozhodčí Zelinka nařídil penaltu
36'
A další žlutou za řeči směrem k rozhodnutímu sudího viděl i Rada.
35'
Žlutou kartu za protesty proti rozhodutí videorozhodčího ještě obdržel gólman Reichl.
35'
A opravdu, je tu penalta. Domácí mají jedinečnou šanci zdramatizovat vývoj utkání.
34'
A Jánoš si možná vykoledoval penaltu, inkriminovaný souboj totiž přezkoumává VAR!
33'
Pěkne si na pravém křídle narazil Puškáč s Dostálem a pak hledal zpětnou přihrávkou Jánoše, toho ale dokázal dostoupit a povalit jeden z mužů v černém.
32'
Hůlka si poradil v těžkém souboji s Vlkanovou, následně se ale domácí nedokázali prosadit před pevný střed hřiště hostí.
30'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Tak tohle byla fotbalová paráda. Hosté se pěkně prokombinovali až ke Kodešovi, který předal merunu na pravou stranu Kučerovi. Ten si míč zasekl doprostřed a slabší levačkou našel parádním centrem ADAMA VLKANOVU, který i přes svůj nižší vzrůst dokázal přesnou hlavičkou zdvojnásobit hostující vedení! 0:2!
30'
Hůlka si v souboji přidržel Kubalu, což pozornému sudímu Zelinkovi neuniklo.
29'
Útok Bohemians měl ale jepičí život, stále se tak hraje ve středu pole.
28'
Zbytečná chyba Hradce, Čech pokazil jednoduchou přihrávku na Ryneše, který se mu nabízel na levé straně.
27'
A Hradec opět vystrčil růžky. Vašulín prostrčil na Ryneše, který se mu pokoušel laskavost oplatit zpětnou přihrávkou. Tu ale zachytil Antonín Křapka.
27'
Puškáč si dlouhý nákop Hůlky skvěle zpracoval, pak ale sklepl jen na hostujícího Radu.
26'
Vašulín ve vzdušném souboji povalil Ondřeje Petráka a je mu po zásluze pískán faul.
25'
Směrem vzad výtečně zapracoval Kubala, který odzbrojil Hronka.
25'
Hostující středopolař již odkulhal mimo hrací plochu, následuje aut pro Bohemians.
24'
Na zemi zůstává po jednom ze soubojů ležet Kučera.
23'
Hosté se ujali vedení 0:1 po dorážce Filipa Kubaly
23'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Napodruhé si ale již defenziva hostů neporadila! Vlkanova si přebral míč do běhu na levé straně a prudkou přihrávkou našel Vašulína. Toho sice ještě Valeš dokázal vychytat, kulatý nesmysl se ale odrazil přímo před FILIPA KUBALU, pro něhož nebyl žádný problém rozvlnit síť. 0:1!
22'
Střílený centr Vlkanovy z levé strany odvrátil dobře postavený Köstl.
21'
Z levé strany se šikovně uvolnila hvězda hostí Adam Vlkanova, který svoji ranou pak protáhl Valeše. Ten ale střelu vyrážet nemusel a nechal ji proletět za sebe na kop od branky.
21'
Dostálova kolmice se nesetkala s pochopením veterána Jindřiška a balon sbírá Reichl.
20'
Ševčík odvrátil dlouhý pas Petráka na aut, kdyby tohle podskočil, uháněl by Puškáč sám po levém křídle.
19'
Puškáč nevědomky zřejmě trefil Ševčíka ve vzdušném souboji. Sudí přiřkl míč Hradci.
18'
Reichl Kovaříkův centr jen vyrazil před sebe, odkopem mu pak pomohl jeden ze spoluhráčů.
18'
Hradec ale záhy o balon přišel a hasil doutnající požár dalším ze série faulů. Standardka se bude kopat z levé strany kousek před půlkou.
17'
Ambiciózně za patou se pokoušel prohodit Klímu Jánoš, hostující stoper ale jeho záměr přečetl.
16'
Köstl narýsoval parádní dlouhý pas na Puškáče, který pláchl Ševčíkovi. Vyběhnuvší Reichl zmenšil domácímu střelci úhel, ten se ho tak pokoušel lobovat. Jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil.
16'
Jánošova přihrávka podél levé postranní čáry adresáta nenašla.
15'
Klíma chytře hledal vysokým míčem z hloubi pole nabíhajícího Vašulína, ten ale na míč těsně nedosáhl.
15'
Petrák se dopustil faulu na Radovi a je tu další přímý kop.
15'
Na druhé straně se neujala hlavička po centru Dostála, bude se kopat od branky.
14'
Fantasticky se ve vápně uvolnil parádní zasekávačkou za patou Ryneš a pumelicí z vnitřku vápna orazítkoval brankovou konstrukci Valešovy svatyně!
13'
Dostálův centr z pravé strany odvrací hlavou Ševčík. Domácí jsou ale zatím o poznání aktivnějším týmem.
12'
Celé akci předcházel ale velmi ostrý skluz Kubaly na Jánoše, hostující forvard byl oceněn žlutým kartonkem.
12'
Křapkův centr z levé strany proskákal až na roh vápna, kde se do míče opřel Jindřišek. Ten ale trefil jen blok těl před sebou.
11'
Po sérii tvrdých soubojů útočí domácí, nakonec vše skončilo faulem na Hronka přibližně na půlce.
10'
Centr Rady byl odvrácen a Vlkanova poté zamýšlel přihrávku šajtlí podél levé postranní čáry, jenže poslal kulatý nesmysl jen do autu.
10'
A vypadá to, že domácí se připravují rovnou odcentrovat před svatyni Valeše.
10'
Křapka povalil Vašulína v souboji, Hradec bude kopat přímý kop přibližně ze středového půlkruhu.
9'
Potlesk domácích tribun si vysloužil Adam Jánoš, poté co zvládl sprinterský souboj s Vlkanovou a ještě vybojoval aut.
8'
Kovaříkův pěkný rohlík hledal Hůlku, ten se ale k přesné hlavičce nedostal.
7'
Jánoš postupoval po křídle a před ním uklouzl Ševčík. O míč ho sice obral, domácí ale reklamovali ruku. Nakonec se Bohemians volného kopu dočkali po jednom ze soubojů u levé lajny.
7'
Po Valešově nákopu podstoupil vzdušný souboj s Kovaříkem Kučera, aut pro domácí asi z půlící čáry.
6'
Puškáčova hlavička zamířila jen do rukavic Reichla.
6'
Stále se hraje na obranné polovině Hradce, domácí se pokusí najít okénka ve zdánlivě dobře zkonsolidované obraně.
5'
Hronkův typický dlouhý aut odvrátil z první Kodeš. V jednom ze soubojů také spadl domácí Köstl, ale tohle bylo na penaltu pramálo.
4'
Puškáč vyhrál hlavičkový souboj na půlící čáře a prodloužil na Hronka, který šajtlí vysunul Jánoše. Jeho centr byl ale zblokován na aut.
3'
Reichlův nákop hledal Ryneše, tomu se ale meruna svezla po kluzkém povrchu a míří do zámezí.
2'
Čechův nákop podél levé lajny našel jen hlavu Dostála, míč se nakonec vrátil zpět k brankáři hostí, Michalu Reichlovi.
1'
Hned v úvodu utkání uháněl z levé strany sám na Valeše Vašulín, jeho slabou střelu ale domácí gólmanská jednička pokryla bez větších potíží.
1'
Hradec dnes nastoupil v černých dresech, domácí Bohemka v klasické zelenobílé kombinaci.
1'
Výkopu se ujmou hosté.
Zápas byl sice přeložen kvůli dešti, už teď je ale jisté, že se anglickému počasí nevyhneme. Za relativně hutného deště již vyvádí oba týmy na hrací plochu trojice sudích.
Zápis do statistik čeká stopera domácích Lukáše Hůlku, jelikož si dnes připíše jubilejní 150. utkání v zelenobílém dresu.
Oba celky nastoupí v pro ně typickém tříobráncovém systému, pikantní zápas pak čeká Jakuba Radu, který strávil celkem čtyři sezóny právě v Bohemians.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Köstl, Křapka, Hůlka – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš, Petrák, Kovařík – Hronek – Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Beran, Koubek, Mužík, Novák, Dan. Krch, Hála, Nový.
Trenér: Jaroslav Veselý

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, O. Ševčík, Čech – J. Kučera, Rada, Kodeš, Ryneš – Vlkanova (C), Vašulín, F. Kubala.
Náhradníci: Bajza – Rybička, Prekop, Dvořák, Gabriel, Novotný, Harazim.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Zelinka – Pečenka, Ratajová.
Nahradní termín zápasu byl stanoven na pondělí 22.8.2022 od 19:00.
Utkání bylo bohužel zrušeno z důvodu silného deště, o náhradním termínu se bude jednat.
Posledních 5 vzájemných zápasů

20.4.2022 Bohemians – Hradec Králové 1:1 (62. Hronek – 51. Kučera)
15.2.2022 Hradec Králové – Bohemians 2:1 po prodl. (90+5. Prekop, 106. Vašulín – 10. Puškáč)
24.7.2021 – Hradec Králové – Bohemians 1:1 (15. Vašulín, 53. Puškáč)
26.6.2021 Hradec Králové – Bohemians 3:1* (10. Vašulín, 22. Vlkanova, 39. Harazim – 13. Fulnek)
13.11.2020 Hradec Králové – Bohemians 0:2* (34. Pulkrab, 54. Vodháněl)

*jednalo se o přátelská utkání
FC Hradec Králové

Kometa loňského ročníku pod vedením mazaného a velezkušeného lišáka Miroslava Koubka za sebou má ohromně těžký los – během prvních tří utkání natrefila na Slavii, Slovácko a naposledy Plzeň! I z těchto ohromně těžkých střetnutí ale dokázali Východočeši vybojovat tři body a to hned v prvním kole, když doma přehráli o poznání ambicióznější a bohatší Slavii Praha poměrem 1:0.
Následovaly sice dvě prohry o gól, v každém utkání ale hrál Hradec i přes poměrně brzké červené karty s oběma soupeři více než vyrovnanou partii, Bohemians tak nečeká žádná procházka růžovou zahradou.

Mužem ke sledování v Koubkově družině je pak zajisté 22letý útočník Filip Kubala. Ten vytvořil nebezpečný tandem z dlouhánem Vašulínem a podepsal se pod oba letošní hradecké góly – na ten proti Slavii nahrál a proti Plzni se elegantní patičkou sám prosadil.
Bohemians Praha 1905

Domácí příznivci mají po úvodu určitě pocit, že se lehce pozapomněli probudit z překrásného letního snu. Vždyť zelenobílí po třetím kole společně se Zbrojovkou Brno překvapivě kralují celé soutěži! Buďme ale konkrétní – do sezóny vstoupili Bohemians drtivou výhrou 3:0 na půdě Jablonce, následně doma remizovali 3:3 s ambiciózním Baníkem (a to o poločase vedli o dvě branky!) a naposledy v Teplicích doslova ubojovali jednobrankové vítězství.

Případná výhra by pak zajisté Klokany alespoň dočasně osamostatnila na čele tabulky, neboť stejně bodů má jen Brno a Plzeň, jejichž víkendový souboj byl odložen z důvodu účasti Západočechů v play-off o Ligu Mistrů.

Trochu nečekaným zelenobílým hrdinou byl v posledních týdnech Antonín Křapka. 28letý stoper je spíše svátečním střelcem, v prvních třech kolech Fortuna Ligy se ale prosadil dvakrát a naposledy zajistil svému mančaftu tři body z teplických Stínadel.
Krásný víkend všem fanouškům tuzemské kopané! V rámci 4. kola Fortuna Ligy přivítá domácí mužstvo Bohemians Praha 1905 na půdě legendárního Ďolíčku tým FC Hradec Králové. Přeji příjemnou zábavu při sledování textové reportáže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.