FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Slovácko - 21. srpna 2022   16:00

Olomouc
40' Zorvan
1:2
(1:0)
Slovácko
68' Mihálik  (Siňavskij) • 73' L. Kozák

Trefil – Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Greššák (75. Vodháněl) – Navrátil (75. Matoušek III), Růsek, Zorvan – Chytil (64. Zifčák).
Digaňa – Šíp, Poulolo, J. Sedlák, Spáčil, Sláma.
Křepský – Paták, Dresler
Andrův stadion, Olomouc
Nguyen – Šimko, Hofmann (C), Tomič – Brandner (46. Petržela), Kohút (75. Trávník), Ljovin (46. Havlík), Doski – Siňavskij, Šašinka (46. Mihálik), L. Kozák (87. M. Kadlec).
Fryšták – Holzer, Vecheta, Kalabiška, Reinberk.
žlutá karta

SESTŘIH: Olomouc – Slovácko 1:2. Obrat dokonán po gólu Mihálika a dorážce Kozáka

90+3'
90+3'
Matoušek nedovolil protihráči, aby stihl míč. Nicméně šlo o nedovolený zákrok, tudíž žlutá karta pro domácího hráče. A s největší pravděpodobností i konec naději domácích na srovnání.
90+3'
K hlavičce se dostal Zorvan, ovšem nedůrazné zakončení skončilo v náruči připraveného Nguyena.
90+2'
Olomoučtí se hned vrhli dopředu, nicméně jejich útočná snaha skončila nepřesností.
90+2'
Siňavskij se dostal k zakončení, branku Sigmy přestřelil.
90+1'
Slovácko nikam nespěchá a vzápětí získává další standardku.
90'
Na začátku poslední minuty hosté vybojovali rohový kop.
89'
Blíží se závěr utkání. Trefil vykopává od své branky.
88'
Prakticky celý druhý poločas prší, což se začalo projevovat. Hráčům dělá kluzký terén velké problémy.
87'
Za zdržování dostává žlutou kartu hostující gólman.
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Libor Kozák, přichází Michal Kadlec.
86'
Hanáci mají problém dostat se s míčem přes polovinu.
85'
Matoušek se protáhl kolem Doskiho, nicméně než stihl odcentrovat, skončil míč v autu. Nguyen bude rozehrávat od branky.
84'
Olomoučtí kombinují na vlastní polovině.
83'
Zifčák se provinil na polovině hřiště nedovoleným zákrokem. Slovácko už nikam nespěchá.
80'
Slovácko mohlo rozhodnout. Hosté běželi do otevřené obrany, přičemž Siňavskij měl k dispozici dva spoluhráče. Jednomu z nich dokonce přihrál, ovšem v poslední chvíli se přiřítil Zmrzlý a odebral soupeři míč.
79'
Zifčák se dostal přes protihráče, který na podmáčeném terénu upadl. Asistent sudího okamžitě signalizoval směrem k hlavnímu nedovolený zákrok, což se nelíbí nikomu z domácích. Někdo z lavičky dokonce dostal žlutou kartu za protesty.
78'
Olomoučtí nezvládají závěr zápasu. Po nedovoleném zákroku si neodpustil pár slov na stranu sudího Růsek, za což dostal žluté napomenutí.
76'
Na hřišti se přiostřuje, a to i díky domu, že sudí nepíská každý souboj.
75'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Jan Vodháněl.
75'
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jakub Matoušek.
75'
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Michal Trávník.
73'
Zlepšený výkon hostů přinesl obrat ve skóre na 2:1 po dorážce Kozáka
73'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hosté během pár minut otáčí průběh utkání. Tomič pláchl po pravé straně svému obránci a dokázal vystřelit. Trefil sice tuto ránu vyrazil, ovšem jen na kopačku LIBORA KOZÁKA, který se štěstím dorazil mezi tyče.
72'
Na přední tyči odehrál míč hlavou Zmrzlý. Vzápětí hosté ještě zkusili rozehrát do strany, nicméně jelikož by šlo o ofsajd, nechal hostující hráč míč doletět do autu.
71'
Hosté jsou aktivnějším týmem a mají k dispozici standardku v podobě rohového kopu.
70'
Doski v souboji s Navrátilem byl úspěšnější a vybojoval míč. Domácí hráč navíc fauloval.
68'
Mihálik prvním gólem v novém dresu srovnal na 1:1
68'
Hosté srovnávají krok. Siňavskij dostal ideální pas do šestnáctky Sigmy a z brankové čáry poslal míč do malého vápna, kde přeletěl přes Trefila a mezI tyče jej dorazil ONDŘEJ MIHÁLIK.
66'
Hostující Doski zbytečným zákrokem zajel do Navrátila, který zůstává na trávníku. Žlutá karta pro hráče Slovácka.
65'
Chvátalův přízemní centr zakončoval jeden z domácích, ovšem míč netrefil ideálně.
65'
Olomoučtí vybojovali rohový kop.
64'
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Zifčák.
63'
Chytil zabránil hostům v rozehrávce standardky, za což vidí také žlutou kartu.
63'
Rukou nyní zahrál i domácí kapitán a tentokrát už to bude žlutá. Ovšem ne pro Breiteho, ale pro hostujícího Mihálika za nesportovní chování.
61'
Greššák ve snaze hrát míč hlavou zahrál rukou. Sudí přerušil hru, kartu ale nedává.
61'
Nyní se hraje na polovině Slovácka, kde se domácí několikrát marně pokusili odcentrovat míč do vápna.
60'
Na druhé straně neprošel Chytil přes Doskiho. Vzápětí pak domácí hráč svého soupeře fauloval.
59'
Další roh Slovácku nevyšel. Zmrzlý míč odvrátil.
58'
Slovácko pokračuje v tlaku a po tečované ráně mají k dispozici další standardní situaci.
58'
Centr Havlíka odvrátil Beneš zpět k jeho autorovi, který poslal míč znovu do ohně. A opět Beneš odvrátil. Tentokrát na další roh.
57'
Trefil musel zakročit proti hlavičkovému pokusu jednoho z hostů. Gólman Sigmy vyrazil míč na roh.
56'
Zmrzlý poslal k zemi Petrželu, za což mu sudí ukazuje zblízka žlutou kartu.
56'
Zorvan z první posunul Chytilovi, který nedokázal míč stopnout. Ten tak skončil u Nguyena.
55'
Slovácko bylo nastěhované před domácím vápnem, kde zahrál Kohút neúmyslně rukou. Sudí píská míč pro Sigmu.
54'
Růsek předložil míč do palebné pozice Breitemu, který vystřelil z první. Ránu po zemi doprostřed branky Nguyen pohlídal.
51'
Proti Hoffmanově hlavičce musel povedený zákrok vytáhnout Trefil
51'
Hofmann poslal hlavou míč na branku Sigmy a Trefil se musel blýsknout povedeným zákrokem! Uklidit míč do sítě mohl ještě Mihálik, který ale z bezprostřední blízkosti promáchl.
50'
Petržela sice přes Zorvana neprošel, nicméně domácí hráč si pomohl nedovoleným způsobem, a tak budou hosté rozehrávat z pravé strany.
49'
Na centr vyskočil nejvýše hostující Kohút, jehož pokus skončil těsně vedle domácí branky.
48'
Na druhé straně se musí činit domácí obrana. Slovácko vybojovalo rohový kop, který Sigma ubránila. Nyní se bude kopat z druhé strany.
47'
Olomoučtí mohli na úvod druhé půle navýšit vedení. Od poloviny hřiště postupovali domácí 3 na 2. Zmrzlý posunul doprava na Navrátila, který místo střely zvolil ještě přihrávku Chytilovi. Olomoucký útočník měl ale k míči daleko, a tak ani případným skluzem by jej nezasáhl.
46'
ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází Marek Havlík.
46'
ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Milan Petržela.
46'
ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Ondřej Mihálik.
46'
První půle nepřinesla zajímavý fotbal. K vidění byly pouze dvě střely v podání domácího celku. O první se postarat Breite, kterého ještě Nguyen vychytal. Proti druhé ráně z kopačky Zorvana už byl ale gólman Slovácka krátký. Domácí hráč proměnil pokutový kop po faulu na Chytila. Domácí tak po prvním poločase vedou 1:0.
45+2'
45+2'
Tomič poslal přetažený centr za branku Sigmy. Trefil bude rozehrávat, poté zřejmě již skončí první půle.
45+2'
Míč mají hráči Slovácka na vlastní polovině.
45'
U domácí střídačky skončil na trávníku Breite, kterému lékař ošetřuje kotník. Sigma se bude muset chvíli obejít bez svého kapitána.
45'
Zorvan si opět zabíhal za obranu, ale znovu si při zpracování pomohl faulem.
44'
Brandner se rozběhl s míčem, ale ještě na polovině Slovácka byl zastaven Zmrzlým.
43'
Tomičova hlavička těsně minula branku Jakuba Trefila
43'
Centr z levé strany skončil na zadní tyči na hlavě Tomiče, který nikým nehlídaný z těžkého úhlu těsně minul branku Trefila.
41'
Olomoučtí jsou při chuti a Zorvan obzvlášť. Dlouhý centr za obranu mířil na domácího střelce, který si jej chtěl zpracovat. Během toho ale vzal i nohy protihráče, a tak se píská ve prospěch Slovácka.
40'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Libor Kozák).
40'
Olomouc právě vstřelila branku!
FILIP ZORVAN si postavil míč na penaltový puntík a ránou k pravé tyči prostřelil Nguyena.
38'
Byla nařízena penalta. Sudí došel k názoru, že Chytil byl faulován. Míč si bere domácí Zorvan.
37'
Všechno může být jinak. Po krátké konzultaci sudího s videorozhodčím jde sudí Křepský k obrazovce. Chytil byl možná v předchozí situaci faulován.
36'
Faul hostujícího kapitána Hofmanna na Chytila nakonec odpískán
36'
Přízemní centr z pravé strany se dostal až k Chytilovi, který se jej pokusil usměrnit mezi tyče, ovšem do rány mu jeden z obránců soupeře vložil kopačku, a tak ke střele nedošlo.
35'
Breite posunul šikovně na Chvátala, který už mohl vystřelit. Ze strany ale ještě hledal výhodněji postavené spoluhráči, ke kterým se míč nedostal.
33'
Navrátil byl faulován a Sigma rozehrávala standardku. Hosté se obránili, ovšem domácí jsou zpět u míče.
32'
U míče jsou opět domácí, kteří často kombinují s Trefilem. Hanáci vymýšlí, jak se proti obraně soupeře prosadit.
31'
Brandner si neporadil s Růskem, nicméně Slovácko zůstává u míče na polovině Sigmy.
29'
První střelu na bránu vypálil kapitán Breite, Nguyen v problémech
29'
Po rohu sice domácí nezakončili, o chvíli později už se ale podařilo ohrozit soupeřovu branku z kopačky Breiteho. Domácí kapitán vypálil z pětadvaceti metrů a Nguyen měl problémy. Míč mu totiž vypadl a jen díky jeho spoluhráči domácí nedoráželi.
28'
Olomoučtí šli do protiútoku, ze kterého sice nezahrozili, nicméně vybojovali rohový kop.
27'
Obraz hry se mírně změnil, s míčem hrají spíše hráči Slovácka. Olomoučtí si museli dát pozor na přetažený centr, který chtěl umístit na branku Hofmann. Zdvojená obrana Sigmy nebezpečí zažehnala.
24'
Šimko odehrál míč a poté skončil na trávníku, neboť jej nešetrně dohrál domácí Chytil.
23'
Hanáci se snaží, ale zatím to vede jen hostující šestnáctce. Do zakončení se domácí celek nemůže dostat.
21'
Trefil poslal míč až k šestnáctce soupeře, kde jej Chytil posunul na Zorvana. Těsně před domácím hráčem ale míč ukopl jeden z hostů.
19'
Centr na přední tyč tentokrát uklidil do bezpečí Hofmann. Domácí se vzápětí dostávají zpět k míči.
18'
Zmrzlý našel hlavu Beneše, který zakončil, ovšem jeden z hráčů v bílém ztečoval mimo branky. Olomoučtí pokračují v tlaku a budou mít další roh.
17'
Chytil prostrčil na Růska, který už byl v těžkém úhlu, ale i tak dokázal vybojovat alespoň rohový kop pro domácí.
16'
Olomoučtí více drží míč, ovšem k ohrožení soupeřovy branky to zatím nevede. Hanáci mají problém dostat se blíže šestnáctce.
14'
Brandner se snažil odcentrovat přes Zmrzlého, což se mu i povedlo. Nicméně přízemní míč skončil jen Breiteho, který zažehnal nebezpečí.
13'
Olomoučtí stále působí na útočné polovině, do střelecké pozice je však soupeř nepouští.
11'
Po několika přihrávkách na jeden dotek poslal míč Breite do strany na Růska, pro kterého byl pas příliš prudký a nestihl jej.
10'
Přetažený centr hostující obrana odvrátila. Olomoučtí se pak sice ještě na chvíli dostali k míči, Růsek ale o něj brzy přišel.
9'
Olomoučtí prošli po pravé straně a získali rohový kop.
8'
Brandner dostal míč do běhu na pravé straně a téměř od brankové čáry jej poslal do vápna, kde chtěl hlavičkovat Siňavskij. Obránce Sigmy ale dokázal ve vzdušném souboji být u míče jako první a odhlavičkoval do bezpečí.
7'
Střelecký pokus ze střední vzdálenosti mířil mimo olomoucké tyče. Trefil následně rozehrál míč, o který Sigma vzápětí přišla.
6'
Hosté jsou s míčem na domácí polovině. O centr se pokusil Siňavskij, ovšem defenziva Sigmy byla proti.
4'
Centr na přední tyč uklidil hlavou Beneš vedle hostující branky. Nguyen bude rozehrávat.
4'
Přízemní centr z pravé strany zakopl jeden z obránců Slovácka na rohový kop.
3'
Hanáci měli k dispozici standardku, nicméně nepovedený centr skončil na kopačkách hráčů Slovácka. Brandner se následně pokusil vyvézt míč, ovšem obrana Sigmy jej stihla zastavit.
2'
Chytil tak dlouho obtěžoval Šimka, až donutil protihráče ztratit míč. Sigma kombinuje na polovině soupeře.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Olomoučtí budou hrát v tradičních modrých dresech, hosté z východu Moravy mají bílou.

SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Greššák – Navrátil, Růsek, Zorvan – Chytil.
Náhradníci: Digaňa – Šíp, Poulolo, Zifčák, J. Sedlák, Matoušek III, Spáčil, Sláma, Vodháněl.

1.FC Slovácko: Nguyen – Šimko, Hofmann (C), Tomič – Brandner, Kohút, Ljovin, Doski – Siňavskij, Šašinka, L. Kozák.
Náhradníci: Fryšták – M. Kadlec, Holzer, Vecheta, Mihálik, Trávník, Petržela, Kalabiška, Havlík, Reinberk.

Rozhodčí: Křepský – Paták, Dresler.
Vzájemná bilance je vyrovnaná. Celkem se oba celky setkaly v 36 zápasech, přičemž oba týmy vyhrály dvanáctkrát. A dvanáctkrát také skončil zápas remízou.

V minulé sezóně Slovácko dvakrát slavilo. V Olomouci vyhrálo 3:0, v domácí odvetě pak 1:0. V únoru navíc tým z východu Moravy vyhrál na Hané také v rámci čtvrtfinále národního poháru.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí fotbalisté vlétli do nového ročníku velmi dobře, hned v prvním kole zvládli vybojovat všechny tři body v Ostravě. Kdo však očekával, že Hanáci na tento výkon naváží v dalších zápasech, mýlil se.

Sigma nejprve doma ztratila všechny body s brněnskou Zbrojovkou. Minulý týden pak nestačila ani na pražskou Spartu, které na Letné podlehla taktéž 0:2. Olomoučtí tak už více jak 180 minut neskórovali. V tabulce byla Sigma před začátkem čtvrtého kola až na desáté pozici.
1. FC Slovácko

Slovácko zažívá velmi náročný vstup do nového ročníku fotbalové soutěže. Kromě soubojů v domácí soutěži totiž bojuje tým trenéra Svědíka také na evropské scéně. Díky loňskému vítězství v národním poháru si Slovácko vybojovalo účast v předkolech Evropské ligy, nicméně ve dvojzápase s tureckým Fenerbahce postup neslavili.

Ve čtvrtečním prvním zápase play-off Evropské konferenční ligy ale Slovácko dokázalo doma přehrát Stockholm vysoko 3:0 a nyní má k postupu do hlavní fáze soutěže velmi blízko.

Před odvetou je ale čeká ligový duel s Olomoucí, se kterou se pokusí navázat na pětibodový vstup do nového ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.