Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : AC Milán - 22. prosince 2019   12:30

Atalanta
10' A. Gómez (Iličić) • 61' Pašalić (Gosens) • 63' Iličić (Pašalić) • 72' Iličić (A. Gómez) • 84' Muriel
5:0
(1:0)
Atalanta
Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Castagne, de Roon, Pašalić, Gosens (88. Hateboer), Malinovskyj – A. Gómez (C) (88. Freuler), Iličić (80. Muriel).
Sportiello, F. Rossi – A. Masiello, Muriel, Hateboer, Freuler, Ibañez, Barrow.
Federico La Penna
Gewiss stadium (Bergamo)
AC Milán
G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez (46. Calabria) – Kessié, Binnásir, Bonaventura (65. K. Piątek) – Suso (85. Castillejo), Leao, Çalhanoğlu.

Skončilo nám předvánoční utkání 17. kola italské Serie A. Atalanta po skvělém výkonu naprosto roznesla AC Milán výsledkem 5:0. O branky v síti Donnarummy se postarali Alejandro Gómez, Mario Pašalić, Josip Iličić dvakrát a střídající Luis Muriel. Bergamo tak po dnešní výhře poskočilo na pátou příčku ligové tabulky. Milánský tým zůstává desátý.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 12:0. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:12.
90+1'
90+1'
Kessié po rohovém kopu skórovat nedokázal. Hráz těl před domácí bránou neprostřelil.
90'
AC Milán drží balón na své polovině. Svěřenci Stefana Pioliho se modlí, aby rozhodčí co nejdříve odpískal konec zápasu.
89'
Hakan Çalhanoğlu zkusil svým přímým kopem ohrozit čisté konto Golliniho. Brankář Atalanty se ale nachytat nenechal.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Hans Hateboer.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Remo Freuler.
87'
Donnarumma opět čaroval. Obrana hostů totiž už de facto neexistuje. Murielův pokus k zadní tyči dokázal hostující gólman vyrazit.
86'
Pokus o centr z pravé strany nebyl úspěšný. Milán se tentokrát ubránil.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Samuel Castillejo.
84'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Pátý gól nakonec opravdu přichází. LUIS MURIEL si doběhl dlouhý míč a využil toho, že Donnarumma vystartoval z brány až příliš pozdě. Slabšího okamžiku italského brankáře Muriel dokonale využil, přehodil si jej a následně také přesně zakončil do prázdné brány. 5:0.
83'
Atalanta drží míč na vlastní polovině a jednoznačně kontroluje dění na hrací ploše.
81'
Další obrovská šance. Potupnou „pětku“ mohl dokončit Timothy Castagne. Hráč s číslem 21 ale v jasné pozici neprostřelil vynikajícího Donnarummu. Ani z dorážky se domácí neprosadili, to už ale vypomohl na brankové čáře bránící hráč.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Luis Muriel.
79'
Krzysztof Piątek se chtěl protlačit mezi dva obránce Bergama. Nepovedlo se mu to, a dopředu opět vyrážejí domácí.
77'
Žlutou kartu dostává Franck Kessié (AC Milán).
77'
Gómez tahá středem hřiště další útočnou akci Bergama. Domácí tým se baví fotbalem.
76'
Jemný centr Kessiého doputoval do rukavic gólmana Golliniho, který se nyní postará o kloudnou rozehrávku.
74'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů. AC Milán bude chtít duel dohrát už bez inkasování další branky.
72'
Krása střídá nádheru. JOSIP ILIČIĆ se dalším parádním gólem znovu prosadil. Domácí rozehráli standardní situaci na krátko, ale rozhodně nikdo nemohl čekat, že Iličić bude pálit z takové dálky. Jeho levačka dokázala zakroutit míč přímo do šibenice. 4:0. Asistence: Alejandro Gómez.
71'
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
71'
Leao se teatrálně zřítil k zemi poblíž pokutového území Atalanty. Tady mohl hlavní rozhodčí klidně udělit žlutou kartu za simulování.
69'
Iličićův nadýchaný bochánek z pravé strany málem skončil na hlavě nabíhajícího Gómeze. Hosté měli štěstí, že Romagnoli zareagoval poměrně rychle.
68'
Piątek jen těsně nedoskočil na dlouhý centr, který mířil na hranici malého vápna. Gollini se ujímá odkopu.
67'
Hostující stopeři si přihrávají míč na své polovině. Jde vidět, že jsou průběhem druhé půle zaskočení.
66'
Atmosféra na stadionu v Bergamu je nyní vynikající. Nikdo nepochybuje o tom, že tři body tam dnes zůstanou.
65'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Krzysztof Piątek.
63'
Další tvrdý direkt pro milánský tým je na světě. JOSIP ILIČIĆ se dostal do brejkové situace společně s Pašalićem. Slovinský útočník si přebral míč na pravém křídle, dokázal se uvolnit a poté nechytatelně pravačkou zamířil k zadní tyči. 3:0. Asistence: Mario Pašalić.
61'
Domácí přidávají druhý gól. Gosens šikovně pronikl po levé straně až do šestnáctky, odkud také vystřelil. Těsně před bránou usměrnil míč k zadní tyči lehkou tečí MARIO PAŠALIĆ. Donnarumma byl bez šance. 2:0. Asistence: Robin Gosens.
60'
Donnarumma vyrazil Gosensův centr pouze před sebe. K dorážce se žádný z fotbalistů v zelených dresech nedostal.
59'
Malinovskyj se neprotáhl po levém křídle. Conti předvedl výtečný obranný skluz.
58'
Na trávníku zůstal ležet po ostrém střetu s Romagnolim Alejandro Gómez. Žlutou kartu tentokrát hlavní arbitr neudělí.
57'
AC Milán zůstane u míče. Bude rozehrávat autové vhazování poblíž šestnáctky domácích.
56'
Kessié si nedokázal zpracovat dlouhý pas od svého spoluhráče. Následně se sice pokusil o akrobatické zakončení, ale to mu nevyšlo dle představ.
56'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
54'
Hakan Çalhanoğlu pálil z levé strany poměrně dobře. Jeho přízemní pokus ale mezi tři tyče nedoputoval.
54'
Na polovině Atalanty došlo k útčonému faulu. Bergamo rychle rozehrálo na krátko.
52'
Ruslan Malinovskyj si obhodil hned dva soupeře, ale pokus o střelu na zadní tyč mu nevyšel. Zhruba o metr minul svatyni hostů.
51'
Hosté uklidňují situaci. Donnarumma rozehrává z vlastní šestnáctky. Momentálně čeká na nabídku svých spoluhráčů.
50'
Na zadní tyči vyplaval Timothy Castagne. Křídelník Atalanty ale netrefil míč dobře.
50'
Donnarumma dokázal včas přečíst nákop domácího fotbalisty. Vyboxoval velmi nepříjemný míč do bezpečnějších pozic.
48'
AC Milán ale načal druhý poločas poměrně aktivně. Rozhodní lépe, než půli první.
47'
Leao se rozběhl na pravém křídle, ale byl v danou chvíli až příliš osamocen. Nedokázal se dostat ke střele.
46'
Žlutou kartu dostává Timothy Castagne (Atalanta Bergamasca Calcio).
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Davide Calabria.
46'
První půle je u konce. V prvních pětadvaceti minutách jednoznačně dominovala Atalanta a nakonec šla zaslouženě do vedení. AC Milán se do hry dostal až po třiceti minutách, ale výraznější šanci si nevypracoval. Domácí po prvním poločase zcela zaslouženě vedou 1:0, jelikož k dispozici si vytvořili ještě několik dalších příležitostí.
45+1'
45'
Atalanta velmi zajímavě rozehrála přímý kop. Nacvičeným signálem se snažil Gómez vybídnout na zadní tyči spoluhráče, ale k lepší finální fázi chyběl krůček.
44'
Žlutou kartu dostává Suso (AC Milán).
44'
Začala probíhat předposlední minuta první půle. Bergamo drží balón na útočné polovině.
43'
Gómez si v rychlosti naběhl na přihrávku svého spoluhráče. Následně se snažil posunout míč na levé křídlo, ale bohužel pro domácí nebyl přesný.
42'
Malinovskyj si dokázal na středu hřiště vymodlit faul. Hrát se bude proti brance hostů.
41'
Po následném rohovém kopu se nic neudálo. Atalanta se k zakončení nedostala.
40'
Donnarumma se po určité době opět vytáhl. Potvrdilo se, že Josip Iličić má fantastickou střelu z dálky. Levačkou kroutil míč k zadní tyči, jenže italský brankář dokázal konečky prstů míč vyrazit.
38'
Kessié se pokusil v rychlosti vybídnout Leaa. Útočníkovi milánských však chyběl krok k tomu, aby míč zpracoval.
37'
Žlutou kartu dostává Mateo Musacchio (AC Milán).
37'
Hakan Çalhanoğlu vyrazil dopředu po levém křídle, jenže na obránce si nepřišel. Snažil se si vymodlit faul, ale ani hlavní rozhodčí mu na pád neskočil.
36'
AC Milán se postupem času dostal do hry, ale Atalanta brání velice dobře. Nedává hostům téměř žádný prostor.
35'
Dalekonosný pokus Binnásira zamířil zhruba dva metry nad horní tyč domácí brány. Gollini se svou rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
34'
Až nyní se pokusil vše změnit Çalhanoğlu. Zkoušel si udělat prostor ke střele, jenže z blízké vzdálenosti trefil pouze Tolóie.
33'
Hosté drží míč na své polovině. Zatím se ale na polovinu Bergama nepropracovali.
32'
Sledujeme slabší pasáž hry na straně domácího týmu. AC Milán pokračuje ve své nepříliš aktivní a pohledné hře, kterou se prezentuje po celý průběh klání.
31'
Djimsiti výborně zakřižoval přihrávku, která mířila na pravé křídlo. Následně si vypomohl s Gollinim.
30'
Atalanta získala autové vhazování. Malinovskyj na levé straně hledá varianty k přihrávce.
29'
Pokus o dlouhé přenesení hry na levou stranu hostům nevyšel. Míč skončil za postranní čárou.
28'
Milán ale vystihl rozehrávku domácího týmu. K míči se dostal levý bek Ricardo Rodríguez. Švýcarský reprezentant bránu sice netrefil, ale jeho pokus byl velice nebezpečný.
27'
Atalanta získala míč na středu hrací plochy a nyní se bude snažit něco vymyslet směrem dopředu.
26'
Leao je zatím ve hře hostů absolutně neviditelný. Teď se dostal do náběhu, ovšem před ním zasáhl Djimsiti.
26'
Balón po nepřesné akci domácích skončil v zámezí. Odkopávat od své svatyně bude Gianluigi Donnarumma.
25'
Těsně před průnikovou přihrávkou na Susa zasáhl Gollini. Domácí brankář musel dávat velký pozor.
24'
Za námi je 24 minut prvního poločasu a AC Milán toho směrem dopředu předvedl velmi málo. Atalanta je jasně lepším týmem.
22'
Alejandro Gómez znovu využil svého pohybu a snažil se dostat do dobré pozice pro střelecký pokus. Trefil však pouze před sebou stojícího obránce.
21'
Gosensovu tvrdou přihrávku nestačil na hranici vápna zpracovat Gómez. Argentinský útočník se ke střele nedostal.
20'
Hosté si přihrávají před svým pokutovým územím. Atalanta ale aktivně presuje rozehrávku Milána.
19'
Donnarumma vystartoval z brány včas a dokázal si dojít pro přetažený nákop.
18'
Suso pěkným centrem vybídl v pokutovém území hlavičkujícího Musacchia. Stoper AC však nedokázal zamířit přesně. Jednalo se o první střelecký pokus hostujícího týmu.
17'
Tolói na své polovině zvládl sprinterský souboj s Çalhanoğluem. Turecký krajní záložník se nedokázal propracovat přes pozorného obránce.
16'
Mario Pašalić natáhl k ráně z uctivé vzdálenosti. Tento pokus měl gólové parametry, jenže nakonec skončil na břevně. Milán si opět mohl oddechnout.
15'
Musacchio se tentokrát nepáral s Gómezem a čistým způsobem jej poslal na zem. Obrana hostů má velké problémy s aktivitou Atalanty.
14'
Gosens se trochu zamotal do svých kliček na hranici vápna. Přesnou přihrávku ani střelu nevyprodukoval.
13'
K faulu došlo na obranné polovině hostů. Rozehrávky se ujímá Atalanta.
12'
AC Milán se snažil odpovědět kombinací na středu hřiště. Stopeři Atalanty ale zafungovali dobře.
10'
Krásnou brankou jde domácí tým v polovině desáté minuty do vedení. Josip Iličić našel na levé straně ALEJANDRA GÓMEZE, který parádním průnikem rozvášnil fanoušky. Kličkou si obhodil Contiho a poté nádhernou střelou do zadní šibenice otevřel skóre. 1:0 . Asistence: Josip Iličić.
9'
Suso se snažil proniknout po pravém křídle. Pokusil se o dvě kličky, které mu však nevyšly dle představ.
8'
Atalanta se dostala k dalšímu rohovému kopu, který sice nerozehrála špatně, avšak obrana hostů byla pozorná.
7'
Castagne zavíral na zadní tyči Gosensův centr. Balón jen o pár desítek centimetrů proplachtil před domácím hráčem. Kdyby se dostal k zakončení, tak by se jednalo o velkou příležitost.
7'
Suso se snažil pár metrů před vápnem oslovit nabíhajícího spoluhráče, ovšem přihrávce chyběla potřebná přesnost.
6'
Bonaventura se na středu hrací plochy ocitl na zemi. Rozehrávat budou hosté.
5'
Centr kapitána Gómeze z levé strany skončil v náruči Gianluigiho Donnarummy.
4'
Nákop hostujícího brankáře skončil v moci stopera Palomina. Bergamo může s míčem pelášit dopředu.
3'
Obrana milánských ale nebezpečí odvrátila. U míče jsou už ale opět fotbalisté v zelených dresech.
2'
Atalanta následně pokračovala v aktivitě a vybojovala svůj první rohový kop.
1'
Poprvé už v první minutě zahrozil domácí Josip Iličić. Slovinský reprezentant protáhl Donnarummu, který ze svého repretoáru vytasil parádní zákrok.
1'
První nákop hostů skončil v zámezí. Autového vhazování se ujímá domácí tým.
1'
Atalanta dnes nastupuje v netradičních zelených dresech. Hostující AC Milán navlékl červeno-černou sadu.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Castagne, de Roon, Pašalić, Gosens, Malinovskyj – A. Gómez (C), Iličić.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – A. Masiello, Muriel, Hateboer, Freuler, Ibañez, Barrow.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Binnásir, Bonaventura – Suso, Leao, Çalhanoğlu.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Calabria, K. Piątek, Castillejo, Borini, Rebić, Caldara, Biglia, Krunić, Brescianini, Gabbia.

Rozhodčí: Federico La Penna.
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Atalanta se také v této sezoně prezentuje velmi pohledným a účelným fotbalem. Momentálně je Bergamo na šesté příčce, avšak na páté Cagliari ztrácí pouhý bod. Atalanta v posledním kole prohrála po čtyřech soutěžních výhrách v řadě. Nestačila na Bolognu poměrem 1:2, přestože soupeř hrál na konci duelu v deseti. Bergamu se povedl nevšední postup ze skupiny Ligy mistrů. Málokdo by si na tým kouče Gasperiniho vsadil po třech úvodních nezdarech, jenže tři výhry v řadě katapultovaly italský tým do jarní fáze nejprestižnější klubové soutěže. Postup Atalanta potvrdila na hřišti Šachtaru Doněck, kde zvítězila 3:0. V osmifinálovém dvojzápase se modro-černí střetnou se španělskou Valencií. Nejlepším střelcem mužstva je Kolumbijec Luis Muriel, který v lize vsítil už 9 gólů.
AC MILÁN

Slavný milánský klub pokračuje ve svých neúspěšných sezonách. Již dávno ztratil lesk, se kterým vládl Evropě na počátku tohoto století. AC sice neprohrálo už čtyři utkání v řadě, ale stále pobývá na desáté příčce ligové tabulky. Milánští na konci listopadu remizovali s Neapolí 1:1. Následně vyhráli zápasy v Parmě a Boloni, ale v uplynulém kole znovu remizovali. Na San Siru se Sassuolem 0:0. Poslední prohra se datuje do poloviny listopadu. AC Milán tehdy prohrál na půdě prvního Juventusu 0:1. Kouč Stefano Pioli v letošní sezoně hledá kvalitního střelce. Nejlepšími v tomto ohledu jsou čtyřgóloví Krzysztof Piątek a Theo Hernández.