Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Janov - 18. dubna 2021   12:30

AC Milán
14' Rebić (Kalulu) • 68' Scamacca(vl.)
2:1
(1:1)
Janov
37' Destro  (Zajc)
AC Milán
G. Donnarumma – Kalulu (62. Dalot), Kjaer, Tomori, Hernández – Kessié, Binnásir (74. Tonali) – Saelemaekers (62. B. Díaz), Çalhanoğlu (C) (88. Krunić), Rebić – Leao (62. Mandžukić).
Tătăruşanu, Moleri – Castillejo, Dalot, B. Díaz, Gabbia, Tonali, A. Romagnoli, Mandžukić, Meïté, Krunić, Hauge.
Calvarese – Vivenzi, Cicero
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Janov
Perin (C) – Goldaniga, Radovanović, A. Masiello – Ghiglione (57. Biraschi), Zajc, Badelj, Strootman (83. Behrami), Cassata – Scamacca (74. Pandev), Destro (57. Pjaca).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím AC Milán, které svého soupeře porazilo výsledkem 2:1. Milánský celek vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně, vypracoval si několik šancí, avšak to dlouhou dobu nevedlo k vedoucí brance. O tu se nakonec postaral hostující Scamacca, který si po rohovém kopu vstřelil vlastní branku. Janov sice měl ještě hodně času na případné vyrovnání, jenomže to se nekonalo a domácí celek si tak připisuje velice cenné tři body.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:13.
90+3'
90+2'
AC se pustilo do rychlého protiútoku, který ovšem skončil krátce za středovým kruhem.
90+1'
Do pokutového území přiletěla nabídka pro Biraschiho, který poté pod sebou našel kolegu Masiella, jehož ránu odrazil jeden z protihráčů.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. AC i nadále vede o jednu branku, navíc ještě musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Rade Krunić.
87'
Ou! Janov nebyl daleko od vyrovnávací branky! Nejprve musel zasahovat Donnarumma, poté mu na brankové čáře pomohl jeden ze spoluhráčů.
87'
S míčem se k pokutovému území dostával domácí Díaz, který se nakonec dostal ven z hrací plochy a brankář Perin tak bude moci znovu odkopávat.
85'
A hostující brankář byl dokonce donucen k zákroku. Rána totiž směřovala doprostřed branky, kde se nacházel Perin, kterému se povedlo vyboxovat.
84'
K ní se také v tomto případě postavil Calhanoglu. Jeho střílená nabídka se stala kořistí brankáře Perina, který posléze výhozem rozehrál na Biraschiho.
83'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Valon Behrami.
82'
Do kleští se před malým momentem dostal domácí Hernández, který nakonec skončil na zemi a následovat tak bude další standardní situace.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Janov v posledních minutách herně ožil, jenomže delší dobu se nedostal do vyložené šance.
80'
Donnarumma tak nemusel zasahovat, naopak se mu povedlo odehrát míč na opačnou stranu hrací plochy, kde ovšem fauloval domácí Mandžukić.
79'
K sympatickému střeleckému pokusu se před malým momentem dostal hostující Pjaca, který se snažil kroutit míč k zadní tyči, kterou ale netrefil.
77'
Na druhé straně se daleko nedostal ani zkušený Panděv, který měl kolem sebe přesilu protihráčů, přičemž jeden z hráčů odklízel pouze do zámezí.
76'
O provedení autového vhazování se posléze postaral domácí Tonali, kterému přispěchal na pomoc střídající Dalot, jenž se daleko ale nedostal.
75'
Do pokutového území se s míčem pokoušel dostat domácí Díaz, kterému se nakonec centrem povedlo najít hlavu Rebiće, jenž mířil doprostřed branky.
74'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Sandro Tonali.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Goran Pandev.
73'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Nyní byl do rozehrávky zapojen také brankář Perin, který přesně přenášel hru na Masiella.
72'
Na levém křídle to poté zkoušel vzít na sebe hostující Biraschi, který se v souboji nedostal přes Kessieho, od kterého se míč odrazil do zámezí.
71'
Janov to bude mít znovu hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá ještě hodně času, výsledek se klidně může obrátit.
68'
AC Milán právě vstřelil branku!
A další rohový kop už znamená vedoucí branku! I tentokráte se rozehrávky rohového kopu ujal Çalhanoğlu, kterému se povedlo centrovanou nabídku poslat k hranici malého vápna. Tam se do hlavičky dostával Mandžukić, nicméně nešťastnou vlastní branku si vstřelil GIANLUCA SCAMACCA.
68'
Çalhanoğlu nakonec centroval od rohového praporku přímo do rukavic brankáře Perina, který si poradil s centrem a poté rozehrál výhozem do strany.
67'
Çalhanoğlu poté nabíjel do střelecké pozice na kolegu Bennacera, který to zkoušel přímo na branku a jeho zablokovaná střela přinese rohový kop.
65'
A posléze jsme sledovali zakončení z velké vzdálenosti, o které se nakonec postaral hostující Badelj, jehož rána ovšem putovala vedle domácí svatyně.
64'
Domácí celek zahrával zajímavý rohový kop, na který si nejvýše do vzduchu dokázal naskočit obránce Kjaer, jenž mířil kousek vedle branky.
63'
Na útočnou polovinu se před malým momentem vydal hostující Zajc, kterému se povedlo přenést hru na Pjacu, jenž hrudí sklepl míč pod sebe.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Diogo Dalot.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Mario Mandžukić.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Brahim Díaz.
61'
Máme za sebou hodinu hry, která nám stále nabídla dva zásahy. AC je v úvodu druhého poločasu aktivnější, nyní znovu kombinuje u šestnáctky.
60'
V pokutovém území si pro změnu našel střeleckou pozici Calhanoglu, který to zkoušel levou nohou, jenomže míč poslal vysoko nad břevno.
59'
Janov se po dlouhé době dostal do opačného pokutového území, kde to nakonec na sebe vzal střídající Pjaca, jehož zakončení putovalo vedle branky.
58'
Snad poprvé ve druhém dějství se k míči dostal domácí brankář Donnarumma, kterému se povedlo přenést hru na levou stranu, kde číhal Hernández.
57'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Paolo Ghiglione, přichází Davide Biraschi.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Marko Pjaca.
56'
Do pokutového území si navíc dokázal seběhnout domácí Leao, který se pokoušel dostat kolem bránícího Goldanigy, jenž ovšem zakročil čistě.
55'
Na jistotu si před malým momentem počínal hostující Radovanović, který před napadajícím protihráčem odkopl do zámezí a následovat bude aut.
54'
A po dalším nedovoleném zákroku jsme sledovali další volný kop. Ten v tomto případě nabídl vzdušnou nabídku, kterou dokázal odvrátit Masiello.
53'
AC se přesto s míčem udrželo na polovině soupeře, kde to sympatickým výpadem na sebe vzal Tomori, který se dostal až na útočnou polovinu.
52'
Posléze si domácí vybojovali standardní situaci, ke které se nakonec postavil Calhanoglu, jehož střelecký pokus směřoval pouze do připraveného soupeře.
51'
Na opačné straně si v pokutovém území našel prostor k hlavičce útočník Destro, který svůj slabý pokus poslal pouze do rukavic brankáře Donnarummy.
50'
Vyloženou šanci měl na své kopačce hostující Rebić, který obdržel nahrávku k hranici malého vápna, jenomže trestuhohodně přestřelil branku.
49'
Posléze na hranici pokutového území jednal hostující obránce Radovanović, který odvracel míč mimo šestnáctku, kde ovšem našel pouze soupeře.
48'
Následovala nahrávka do pokutového území, kam si nabíhal také domácí Leao, před kterým se povedlo skluzem zakročit pozornému Goldanigovi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dva hned zásahy. Ten první obstaral domácí Ante Rebić, po tomto zásahu jsme sledovali poměrně nezáživnou podívanou, která zhruba deset minut před koncem poločasu nabídla ještě jednu branku. Prosadit se totiž dokázal také hostující Janov, a sice po rohovém kopu, po kterém přesně hlavou zamířil Mattia Destro.
45+1'
44'
Do pokutového území si poté nabíhal domácí Leao, kterému se povedlo centrem najít Rebiće, po jehož přiklepnutí pálil do protihráče kolega Hernández.
42'
Kalulu si nevěřil na výpad po pravém křídle, místo toho skončil po souboji na zemi. Nedovoleným způsobem si totiž počínal hostující Strootman.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Janov právě vstřelil branku!
A rohový kop přináší vyrovnávací branku! Na centrovanou nabídku si totiž dokázal seběhnout MATTIA DESTRO, který se v souboji dostal před protihráče a poté přesnou hlavičkou poslal míč naprosto mimo dosah brankáře Donnarummy.
37'
Po autovém vhazování to ukázkovým způsobem provedl hostující Scamacca, který měl na zádech dvojici protihráčů, přesto vybojoval rohový kop.
37'
Po delší době se do kombinace svého celku zapojil také domácí brankář Donnarumma, který z jedničky našel Tomoriho, jenž ale nenahrál přesně.
35'
Rebić poté přenechal provedení autového vhazování Hernándezovi, který to zkoušel nabídkou na prvně jmenovaného, kterým mu rychle vracel.
33'
Kjaerovi se povedlo zkušeně odvrátit míč směrem do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil Cassata.
32'
AC se pustilo do protiútoku, při kterém to nakonec na sebe za pokutovým územím vzal domácí Calhoglu, který dělovkou trefil pouze protihráče před sebou.
31'
Je za námi třetina hry, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se postaral domácí Ante Rebić. Od té doby marně čekáme na vyloženou šanci.
30'
Před brankou si útočným faulem počínal hostující Destro, který šel do souboje o míč poměrně dost aktivně, načež tvrdě zajel do obránce Kjaera.
29'
Ve vzdušném souboji se po rychlé rozehrávce povedlo zakročit hostujícímu Goldanigovi, který odvracel na druhou stranu, kde zasahoval soupeř.
28'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Donnarumma, kterému se povedlo po zemi nakrátko rozehrát na Tomoriho, jenž se dostal kupředu.
27'
Obrannou povinnost si ovšem dokázal splnit vracející se Masiello, který raději věnoval zpětnou nahrávku Perinovi, jenž se postaral o bleskový odkop.
26'
Žlutou kartu dostává Edoardo Goldaniga (Janov CFC).
25'
Domácí celek se znovu s míčem usadil na polovině soupeře, kde rozjel kombinaci, po které se Bennacerovi povedlo přenést hru na Hernándeze.
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se před malým momentem postaral domácí celek.
22'
K volnému míči se posléze dostal domácí brankář Donnarumma, který narychlo rozehrál výhozem na Kessieho, jenž se dostal na druhou stranu.
21'
Hezká kombinace domácích nakonec nabídla hodně prostoru pro Leaa, který si přehodil míč na pravou nohu, avšak poté mířil pouze doprostřed branky.
20'
Na vlastní polovině pořádně zmatkoval domácí Bennacer, který nakonec při snaze o odkop trefil pouze protihráče před sebou a míče se ujal Strootman.
19'
Janov si dokonce vybojoval svůj další rohový kop. K rozehrávce se postavil záložník Zajc, jehož nabídka doputovala pouze na hlavu Saelemaekerse.
18'
Na vlastní polovině se poté povedlo zakročit domácímu Tomorimu, od kterého šel míč směrem do zámezí a následovat bude vhazování Goldanigy.
17'
Krátce po rozehrávce jsem sledovali pas na pravou stranu, kam si nabíhal domácí obránce Kalulu, který ho nedokázal zachytit na hrací ploše.
16'
Janov to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. I tak do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně obrátit.
14'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Domácí zahrávali standardní situaci, která směřovala pouze do zdi. K odraženému míči se ovšem dostal ANTE REBIĆ, který si připravil střelu levou nohou, jenž putovala naprosto mimo dosah brankáře Perina.
14'
Badelj v souboji o míč fauloval protihráče a bude z toho poměrně zajímavá standardní situace pro domácí celek, která klidně může přinést zakončení.
13'
Posléze to středem hrací plochy vzal na sebe domácí Kessie, který se sice dostal mezi přesilu protihráčů, jenomže soupeř si znovu pomohl nedovoleně.
12'
Donnarumma poté zvolil rozehrávku nakrátko směrem na volného Bennacera, který to zkoušel nákopem za obranu, kde ale nikoho nenašel.
11'
Hlavní sudí si velice přesně všiml nedovoleného zákroku, kterým se prezentoval hostující Badelj, který se vracel na vlastní polovinu, kde fauloval soupeře.
10'
Hernández se posléze zapojil do útočného manévru, jenomže si neporadil s důraznou nahrávkou a od jeho kopačky se míč odrazil do zámezí.
9'
Jako poslední se míče dotkl domácí Hernández, od kterého šel hrací předmět směrem ven z hrací plochy a autového vhazování se tak ujme Ghiglione.
8'
Hosté se poprvé na delší časový úsek usídlili s míčem na útočné polovině, kde to na sebe vzal Goldaniga, kterému se povedlo načasovat nahrávku na Zajce.
7'
Ven z branky poté musel hostující brankář Perin, který v nouzi odkopával na opačnou stranu hrací plochy, kde k míči zavítal obránce Hernández.
6'
Donnarumma posléze rozehrával od své branky nakrátko po zemi přesně na kopačku Hernándeze. Domácí se navíc jednoduše dostali kupředu.
5'
Po vzdušném souboji skončil v bolestech na zemi domácí Rebić, který zřejmě inkasoval loktem do hlavy, avšak hlavní sudí tento zákrok neviděl.
4'
AC se s míčem usadilo na vlastní polovině, načež se na opačnou stranu dostal obránce Kjaer, který to zkoušel přenesením hry na Hernándeze.
3'
Na jistotu se před malým momentem povedlo zakročit hostujícímu Masiellovi, který před dotírajícím protihráčem odvracel míč do zámezí.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Kalulu, Kjaer, Tomori, Hernández – Kessié, Binnásir – Saelemaekers, Çalhanoğlu, Rebić – Leao.
Náhradníci: Tătăruşanu – Castillejo, Dalot, B. Díaz, Gabbia, Tonali, A. Romagnoli, Mandžukić, Meïté, Krunić, Hauge.

Janov CFC: Perin – Goldaniga, Radovanović, A. Masiello – Ghiglione, Zajc, Badelj, Strootman, Cassata – Scamacca, Destro.
Náhradníci: Paleari – Behrami, Biraschi, Czyborra, Melegoni, Onguéné, Šomurodov, C. Zapata, Rovella, Portanova, Pjaca, Pandev..
AC Milán

Na opačné straně stojí AC Milán, který bude papírovým favoritem tohoto zápasu. Milánský celek se totiž nachází na druhé pozici tabulky, přičemž na vedoucí Inter v současné době ztrácí již jedenáct bodů. AC Milán si musí dávat pozor na svá záda, v případě zaváhání se totiž klidně může propadnout až na čtvrtou pozici, kde s tříbodovým mankem v současné době číhá Atalanta. AC Milán z posledních pěti ligových duelů dokázal vyhrát hned třikrát, pouze jedinkrát prohrál a remizoval. Naposledy se AC Milán představil na půdě trápící se Parmy, kde vyhrál výsledkem 3:1.
Janov CFC

Fotbalisté Janova prožívají hodně zvláštní sezonu, momentálně z toho totiž je třináctá pozice, což i tak znamená spodní polovinu tabulky. Janov se ovšem v případě porážky klidně může propadnout na šestnáctou pozici, v tuto chvíli ho od sestupového pásma dělí hned deset bodů. Janov má v posledních duelech hodně zvláštní formu, z posledních pěti zápasů se mu povedlo vyhrát jedinkrát, posléze si připsal dvě remízy a dvě porážky. Janov poslední duel sehrál na půdě třetího Juventusu, který si zkušeně došel pro výhru a povedlo se mu zvítězit 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AC Milán a Janov CFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62