Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : AC Milán - 30. ledna 2021   15:00

Bologna
81' A. Poli (Skov Olsen)
1:2
(0:1)
AC Milán
26' Rebić   • 55' Kessié
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo (C), Soumaoro, Dijks (79. Palacio) – J. Schouten (79. A. Poli), Domínguez (67. Svanberg) – Orsolini (67. Skov Olsen), R. Soriano, N. Sansone (67. Vignato) – Barrow.
Daniele Doveri
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Tomori, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali (62. Binnásir), Kessié – Saelemaekers, Leao (73. Mandžukić), Rebić (62. Krunić) – Ibrahimović.

Utkání 20. kola Serie A mezi Bolognou a milánským AC skončilo vítězstvím hostů 2:1. První branka padla ve 26. minutě, kdy neproměněnou penaltu Ibrahimoviće dorazil do branky Ante Rebić. Na konci úvodní půle měli domácí dvě velké šance, ale hosté dnes mohli za zisk tří bodů vděčit hlavně Donnarummovi. Deset minut po pauze kopalo AC další penaltu, kterou chladnokrevně proměnil Franck Kessié. Na konci však přišlo drama podtržené gólem střídajícího Poliho. O pár minut později měl na hlavě velkou možnost k vyrovnání Soriano, ale ani on si na brankáře hostů nepřišel. AC Milán si tak připisuje další tři body a upevnění prvního místa v tabulce, které mu bude patřit i po dvaceti zápasech.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:13. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:12.
90+5'
90+4'
Theo Hernández nabízel na druhé straně míč Ibrahimovićovi, který přihrávku svého spoluhráče netrefil.
90+3'
Domácí rozehráli míč opravdu rychle, ale celou situaci nakonec jistil dnes výtečný brankář Gianluigi Donnarumma.
90+2'
Už se znovu hraje na útočné polovině Bologni a navíc došlo k faulu těsně u postranní čáry.
90+1'
Ibrahimović si při zpracování míče v pokutovém území domácích pomohl rukou. Muselo se tedy pískat.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty! Tento čas budou mít domácí k dispozici k případnému vyrovnání.
89'
Hosté mohou pošetřit alespoň trochu svých sil. Calabria totiž bude házet aut těsně u rohového praporku na útočné polovině.
88'
Po rohovém kopu domácího týmu boxoval Donnarumma daleko od své brány. Milán se ale ocitá pod velkým tlakem.
87'
Rodrigo Palacio málem zasáhl velmi dobrý centr ze strany. Tohle byla další velká příležitost Bologni, které chyběl opravdu kousek.
86'
Soriano nedokázal vybojovat rohový kop po tom, co jej skvěle dostoupil Fikayo Tomori.
85'
Ibrahimović přihrával Krunićovi, který si ale nepohlídal ofsajdové postavení, takže balón putuje zpět na kopačky domácích.
84'
Velkou šanci k vyrovnání měl Roberto Soriano. Záložník domácích si skvěle naběhl do pokutového území. Jeho následná hlavička mířila k přední tyči, ale Donnarumma se opravdu vytáhl.
83'
Domácí tým tato branka jistě povzbudila. Nyní se vydávají znovu dopředu a znovu to je po pravé straně.
81'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí se díky povedené akci dostávají na dostřel! Andreas Skov Olsen rozběhl pravou stranu, ze které vyslal přesnou přihrávku na ANDREU POLIHO, jenž se z ideální pozice v šestnáctce ranou do horních pater brány nemýlil. 1:2. Asistence: Andreas Skov Olsen.
80'
Bologna se po delší době dostala výrazněji na balón, ale už si ani zdaleka nevytváří tolik šancí, kolik jich měla v prvním poločase.
79'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Andrea Poli.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Rodrigo Palacio.
79'
Maria Mandžukiće souboj s Tomijasuem pořádně bolel. Zkušený Chorvat chvíli ležel na trávníku.
78'
Gianluigi Donnarumma si pořádně zahrál s nervy milánských fanoušků, neboť k sobě nechal doběhnout dotírajícího Barrowa, kterého pak obelstil kličkou.
77'
Hosté si mění míč z nohy na nohu a chystají se k založení další útočné akce.
76'
Na následný rohový kop si naskakoval Zlatan Ibrahimović, ale centr si nakonec převzal Łukasz Skorupski.
75'
Andreas Skov Olsen přihrávku do prostoru na středu hřiště vůbec nezvládl. Míč odevzdal do moci hostujících fotbalistů.
74'
Aut pro Milán rozehraje Davide Calabria. Není se co divit, že hosté už samozřejmě nikam nepospíchají.
73'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Mario Mandžukić.
72'
Zlatan Ibrahimović si našel přízemní centr a patičkou jej chtěl vracet na lépe postaveného spoluhráče. Přihrávka švédského kanonýra ale nebyla úplně přesná.
71'
Bologni se tak úplně nedaří získávat balóny ve středu pole. AC právě z těchto situací může těžit.
70'
Calabria si dlouhou přihrávkou dozadu pomohl s Donnarummou, který odkopl.
69'
Průniková přihrávka domácích hledala Barrowa, ale také v tomto případě došlo k dobré práci defenzívy milánského AC. Míč tak následně mohl sebrat Gianluigi Donnarumma.
68'
Alessio Romagnoli hraje opravdu výborný zápas. Také nyní vystoupil a dokázal získat míč, když o něj obral útočníka Barrowa.
67'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Emanuel Vignato.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Mattias Svanberg.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.
67'
Francka Kessiého souboj na půlící čáře hodně bolel. Záložník AC se drží za koleno.
66'
Milán si nyní přihrává na své polovině a v blízké době svému soupeři rozhodně nebude chtít půjčit balón.
65'
Po kontaktu se soupeřem zůstal Zlatan Ibrahimović ležet na trávníku. Už se ale zvedá a ve hře bude pokračovat.
63'
Do konce zápasu zbývá zhruba třicet minut a AC zatím kontroluje vývoj střetnutí. Je blízko k zisku dalších tří bodů, které by upevnily první místo Rossoneri v tabulce.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Rade Krunić.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Ismaël Binnásir.
61'
Z podobné a možná ještě lepší pozice pálil Davide Calabria na druhé straně. Pravý bek milánského celku ale nechal vyniknout Łukasze Skorupského.
60'
Riccardo Orsolini je také dnes velmi aktivním hráčem. Nyní neváhal a z hranice šestnáctky vystřelil směrem k zadní tyči. Tento prostor si ale Donnarumma pokryl.
59'
Orsolini v hlavičkovém souboji Calabriau nepředskočil. Posléze se míč dokutálel do zámezí, takže rozehrávky se ujímá Gianluigi Donnarumma.
58'
Krátkou chvíli se nehrálo, neboť jeden z domácích hráčů byl ošetřován. Nyní už ale můžeme pokračovat.
56'
Žlutou kartu dostal domácí Riccardo Orsolini. Sluší se také dodat, že po odpískání penalty dostal rovnou červenou kartu domácí trenér Mihajlovič, který protestoval až moc nahlas.
55'
AC Milán právě vstřelil branku!
Míč si tentokrát postavil FRANCK KESSIÉ, který si počkal na pohyb brankáře a poté míč poslal téměř doprostřed branky. Skorupski na balón málem dosáhl, ale nakonec byl bezmocný. 0:2.
54'
Po jedné takové situaci se bude kopat další penalta! V souboji s Ibrahimovićem si obránce Soumaoro pomohl rukou, takže AC bude mít další velkou šanci k navýšení skóre.
53'
Hosté se už trochu zatáhli na svou polovinu, zřejmě budou hlavně čekat na brejkové situace.
52'
Orsolinimu poměrně tvrdá přihrávka jeho spoluhráče odskočila do zámezí. Milán se tak zadarmo dostává k autu.
51'
Žlutou kartu dostává Ante Rebić (AC Milán).
51'
Bologna se opět pokoušela o rychlou akci, ale centr ze strany nebyl vůbec přesný.
50'
Na druhé straně přistrčil hlavou Ibrahimović svému spoluhráči Leaovi, který obešel obránce a levačkou vystřelil. Skorupski tuto ránu vyrazil nad břevno.
49'
Pálil sice Riccardo Orsolini, ale nevystřelil vůbec přesně. Jeho střela minula cíl o poměrně hodně čísel.
48'
Domácí za okamžik rozehrají přímý kop z velmi příhodné pozice. Čeká je kop zhruba z pětadvaceti metrů.
47'
Nyní se hraje ve středu pole. AC ale nedokázalo udržet na delší časový úsek míč na kopačkách.
46'
Donnarumma hned na začátku poločasu zažíval těžké chvíle. Dalekonosnou ránu Soriana tečoval Musa Barrow jen kousek nad břevno.
46'
Skončil nám první poločas, který nabídl jednu branku, ale hromadu dalších šancí. Zatím jediným střelcem utkání je Ante Rebić, který dorazil neproměněnou penaltu Zlatana Ibrahimoviće. Domácí měli v závěru poločasu dvě gólové šance, ale Donnarummu v nich překonat nedokázali.
45+1'
45+1'
Bolognu ještě čeká autové vhazování, za okamžik se ale bude pískat konec poločasu, neboť se nastavovala 1 minuta.
45'
Aktivní Ante Rebić pálil z levé strany bez přípravy. Łukasz Skorupski míč vyrazil k dorážejícímu Calabriaovi, který bránu asi o dva metry přestřelil.
44'
Míč drží častěji na kopačkách hosté, ale jen nepatrně.
44'
Hosté už hru uklidnili a nyní kombinují na své levé straně.
43'
Na konci poločasu je Bologna aktivnější, ale nyní byla vyhnána pryč z útočné poloviny.
41'
Gianluigi Donnarumma se znovu zaskvěl! Dokázal zneškodnit ránu Nicoláse Martína Domíngueze, který se objevil úplně sám před milánským brankářem.
41'
Úspěch se neslavil ani na druhé straně, kdy Ibrahimović přistrčil spoluhráči, který ale hlavou nebyl důrazný.
39'
Donnarumma vychytal obrovskou šanci Nicolae Sansoneho, jenž se natlačil do malého vápna a následně se snažil mladého italského gólmana prostřelit. Donnarumma zmenšil střelecký úhel a míč za svá záda nepustil.
38'
Calabriaův centr nadělal domácím bekům pořádné vrásky na čele. Bologna měla obrovské štěstí, že Rebić s Ibrahimovićem na míč o kousek nedosáhli.
37'
Finální fáze není u Bologni moc přesná. Následná akce sice nebyla špatná, ale opět tomu chyběla lepší poslední přihrávka. Balón se tak dokutálel k Donnarummovi.
36'
Rossoneri museli žehlit další výpad domácích po pravém křídle. Romagnoli ale skvěle vystoupil a poslal míč do zámezí.
35'
Rafael Leao vyvedl míč z vlastní poloviny a poté zvolil přihrávku na milánské obránce.
34'
Musa Barrow vyslal do vápna další centr, který se poměrně značně točil. Pro obranu AC ale ani tento pas nebyl neřešitelný.
33'
Riccardo Orsolini si navedl míč na levačku, aby mohl vystřelit k přední tyči. Je dost možné, že právě od brankové konstrukce se balón odrazil. Donnarumma by ale tuto střelu podle všeho chytil.
32'
Dokonce si vybojovali i rohový kop. Centr Barrowa od rohového praporku ale zamířil do prostoru, kde byli hostující beci v pohotovosti.
31'
Domácí zůstávají aktivní na útočné polovině. Zřejmě sledujeme zatím jejich nejlepší pasáž v tomto zápase.
31'
Levý bek domácích Dijks vyslal z levé strany velmi zajímavý centr, který se štěstím odvrátil levý bek hostů Theo Hernández nad sebe.
29'
Obrana Bologni se otevřela. Franck Kessié napřáhl ze střední vzdálenosti, ale domácí brankář byl pozorný. Míč vyrazil k Ibrahimovićovi, jenž se objevil v ofsajdu, a proto už zakončit nemohl.
28'
Hosté drží míč na své polovině. Chtějí rozjet jednu z dalších kombinací, které jsou v jejich podání poměrně rychlé.
26'
Zlatan Ibrahimović penaltu nedal! Skorupski mu vystihl směr, ale AC nakonec branku vstřelilo díky dobíhajícímu ANTE REBIĆOVI. Chorvatský záložník balón doběhl rychle a následně jej pravačkou poslal po zemi ke vzdálenější tyči. 0:1.
25'
Čeká se na potvrzení celé situace u videa, míč si už k puntíku staví Zlatan Ibrahimović.
24'
Žlutou kartu dostává Mitchell Dijks (Bologna FC).
24'
AC se dostalo po rohovém kopu k několika centrům ze stran. Poté přišel v pokutovém území faul Dijkse, takže se bude kopat penalta!
22'
Rebić nabral po křídle velkou rychlost, aby si mohl přiťuknout se spoluhráčem ve středu pole. Už se chystal na centr ze strany, ale balón mu byl špičkou kopačky vykopnut.
21'
Ibrahimović tentokrát chtěl tvořit, ale jeho přihrávku přečetl stoper Danilo. Švéd se snažil hledat nabíhajícího Kessiého.
20'
Zlatan Ibrahimović pronikal do pokutového území, ale při kličce jej skvělým zákrokem zastavil brankář Łukasz Skorupski.
19'
Na hostujícím celku nyní bylo sympatické, že nezakopl míč do autu, i když Bologna dobře presovala a hostující beci se ocitli v úzkých.
18'
Gianluigi Donnarumma rozjede další postupnou akci hostujícího celku.
17'
Úvodní minuty kromě stříleného centru chorvatského záložníka Rebiće zatím moc vzruchu nenabídly. Oba týmy se sice snaží hrát ofenzivně, ale obrany jsou zatím lepší.
17'
Domácí chtěli další situaci zrychlit dlouhým nákopem vpřed, ale pozorný Theo Hernández parádně zakročil.
16'
Soriano vedl rychlou útočnou akci, ale Tonali zapracoval dobře i na své polovině, soupeři míč vypíchl.
15'
Záhy přišel další nedovolený zákrok, takže ani teď se milánský tým nedostal dopředu. Bude to zkoušet znovu.
14'
Alexis Saelemaekers měl problémy na své polovině, ale ty dokázal zvládnout, neboť vybojoval faul.
13'
AC se už více dostává do hry, ale jde vidět, že i Bologna se snaží hrát směrem dopředu.
12'
Ante Rebić rozehrál standardní situaci z velké dálky, ale málem brankáře Skorupského dokonale překvapil. Jeho střílený centr totiž padal pod břevno a polský gólman jej nakonec na něj stačil vyrazit.
11'
Tonaliho pobídku si na hranici vápna zpracovával Zlatan Ibrahimović, ale švédskému kanonýrovi tvrdá přihrávka nakonec odskočila z kopačky.
10'
Standardní situaci nerozehráli domácí vůbec dobře. Míč propadl až do zámezí, takže kopat se bude od brány hostů.
9'
Franck Kessié nedovoleným zákrokem zastavil rodící se postup vpřed Bologni po straně. Orsolini si žádal pro záložníka AC kartu, ale ta zatím nepřichází.
8'
Zlatan Ibrahimović se poprvé dotkl balónu, když jej hlavičkou prodlužoval za sebe. Gólman Skorupski si ale vyběhl ze svatyně a odražený míč lapil.
7'
Míč se odrazil k Rafaelu Leaovi, který mohl střílet z kvalitní pozice na hranici šestnáctky. Ofenzivní záložník AC ale neuspěl, neboť mu vůbec nevyšel krok.
7'
Hostující kapitán Romagnoli sice dokázal zastavit centr z pravé strany, ale celé akci předcházel ofsajd domácích, takže rozehrávat budou hosté.
6'
Sandro Tonali ze středu hřiště usměrňuje míče do stran, avšak zatím nemá dostatečnou nabídku svých spoluhráčů.
5'
Takehiro Tomijasu získal míč, když jej odrazil od nohy Rebiće do zámezí. Za okamžik tak vhodí aut.
4'
Milánskému celku se ale nepovedl přízemní postup vpřed, takže míč se celkem snadno dostává zpět na kopačky Bologni.
3'
Dostatek času k rozehrávce nyní má hostující brankář Gianluigi Donnarumma.
3'
Bologna se dostala do náznaku zajímavé šance, ale Sansonemu balón utekl z kopačky ve chvíli, kdy mohl střílet.
2'
Autové vhazování Davide Calabrii sice mířilo do pokutového území, ale domácí stopeři dokázali nebezpečný balón odvrátit.
1'
Sluší se dodat, že AC Milán dnes nastupuje v bílých dresech, zatímco domácí Bologna v dresech modročervených.
1'
Vše už se chystá k úvodnímu hvizdu arbitra Daniela Doveriho.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo (C), Soumaoro, Dijks – J. Schouten, Domínguez – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone – Barrow.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Hickey, Paz, M'Baye, Skov Olsen, A. Poli, Baldursson, De Silvestri, Palacio, Vignato, Svanberg.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Tomori, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali, Kessié – Saelemaekers, Leao, Rebić – Ibrahimović.
Náhradníci: Tătăruşanu, Antonio Donnarumma – Binnásir, Dalot, Mandžukić, Castillejo, Meïté, Hauge, Kalulu, Maldini, Krunić.

Rozhodčí: Daniele Doveri.

BOLOGNA FC

Bologna je v tabulce ligy na třináctém místě, když v devatenácti zápasech uhrála 20 bodů. Přímé sestupové starosti zatím mít nemusí, neboť na osmnácté Cagliari drží náskok šesti bodů. V této sezoně Bologna pětkrát vyhrála, pětkrát remizovala a devětkrát prohrála. Během posledních tří zápasů podlehla Juventusu a Janovu a mezitím porazila Veronu. V období od poloviny prosince do 6. ledna ale hned pětkrát v řadě remizovala. V tabulce kanonýrů týmu si nejlépe vede záložník Roberto Soriano, jenž nastřílel 6 gólů.

AC MILÁN

Milánské AC zatím zažívá velmi povedený ročník. V tabulce Serie A je na prvním místě s dvoubodovým náskokem na druhý Inter. Rossoneri v devatenácti odehraných zápasech nasbírali 43 bodů za 13 výher, 4 remízy a 2 prohry. Když se podíváme na momentální formu AC, tak zjistíme, že v posledních dvou zápasech dobrá nebyla. V minulém týdnu tento milánský velkoklub prohrál doma s Atalatnou a v úterý nestačil v italském poháru na svého městského rivala. Před těmito dvěma zápasy ale Milán třikrát v řadě vyhrál. Nejlepším střelcem týmu je nestárnoucí bohém Zlatan Ibrahimović s dvanácti góly na kontě.
Vzájemné zápasy z posledních let

21.09.2020 AC Milán – Bologna 2:0
18.07.2020 AC Milán – Bologna 5:1
08.12.2019 Bologna – AC Milán 2:3
06.05.2019 AC Milán – Bologna 2:1
18.12.2018 Bologna – AC Milán 0:0
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z 20. kola italské Serie A. Fotbalisté týmu Bologna FC dnes přivítají lídra tabulky, na půdu třináctého týmu soutěže totiž přijede slavný AC Milán. Utkání začíná v 15:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62