Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Juventus - 14. března 2021   18:00

Cagliari
61' Simeone (Zappa)
1:3
(0:3)
Juventus
10' Ronaldo  (J. Cuadrado) • 25' Ronaldo   • 32' Ronaldo  (Chiesa)
Cagliari
Cragno – Rugani (70. Klavan), Godín, Ceppitelli – Zappa (69. Asamoah), Marin, Duncan (81. Calabresi), Nainggolan, Nández – João Pedro (C), Simeone (80. Cerri).
Aresti, Vicario – Asamoah, Calabresi, Carboni, Cerri, Contini, Deiola, Klavan, Pereiro, Tripaldelli, Walukiewicz.
G.Calvarese
Sardegna Arena
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado (83. Frabotta), de Ligt, Chiellini (C) (70. McKennie), Sandro (34. Bernardeschi) – Chiesa (83. Arthur), Rabiot, Danilo, Kulusevski – Morata (70. Bonucci), Ronaldo.
Garofani, Pinsoglio – Bernardeschi, Bonucci, Di Pardo, Dragusin, Fagioli, Frabotta, McKennie, Arthur.

Ve druhém poločase bylo Cagliari odměněno jednou brankou a to za svou vynaloženou aktivitu směrem dopředu. Ovšem Juventus si i nadále hlídal své nabité vedení a další zaváhání nedopustil.
Favorit zápasu zvládl svůj úkol poměrně přesvědčivě a připsal si důležité tři body do tabulky a i nadále může doufat, že budou moci zabojovat o první místo. Ovšem i první Inter ve svém dnešním zápase vyhrál a stále Juventus ztrácí na svého rivala deset bodů!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:0. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:10.
90+4'
90+4'
V poslední minutě nastavení dostal Ronaldo míč za obranu a proti vybíhajícímu brankáři nedokázal zakončit a poslal míč nad branku! Vzápětí rozhodčí ukončil zápas.
90+3'
Avšak ani tento roh nebyl vůbec nebezpečný a z těchto situací se Cagliari nepodařilo za celý zápas nic nebezpečného vymyslet.
90+2'
Domácí přenesli hru z pravé strany na levou. Následně dostali míč na hranici vápna a posléze dokázali vybojovat roh.
90'
I ve druhém poločase dochází ke čtyř minutovém nastavení.
89'
Střela z dálky nemohla nikterak ohrozit brankáře Juventusu a ten se má nyní šanci dostat k jednomu z posledních útoků.
88'
A ten má problémy s přechodem do útoku, neboť nyní musí překonávat bránící blok deseti hráčů hostí.
87'
Stejně jako na konci prvního poločasu...i nyní se Juventus zatáhl na svou půlku a nechává více prostoru pro svého soupeře.
85'
Cristiano Ronaldo využil chybné souhry soupeře a po pravé straně šel k brance. Obránce se k němu dokázal stáhnout a u brankové čáry mu nedovolil kličku do vápna.
84'
Alessio Cragno si vyběhl pro vysoký a nepřesný míč. Nakonec jej rozehrává na krátko na obránce a Cagliari zahajuje postupný útok.
83'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Arthur.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Gianluca Frabotta.
81'
Roh nepřinesl šanci pro domácí celek. Ten má zhruba deset minut na to, aby ještě mohl dramatizovat koncovku zápasu.
81'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Arturo Calabresi.
80'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Alberto Cerri.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Daniele Rugani, přichází Gastón Pereiro.
79'
Rohový kop pro Cagliari, které se opět více dostává k brance soupeře...Předtím však proběhne další várka střídání.
78'
Hostující útok neměl nyní dlouhé trvání a domácí mužstvo rychle otáčí hru na druhou stranu.
77'
Cagliari operovalo s míčem v malém vápně a defenzíva Juventusu si dávala velký pozor, aby nedošlo k nějakému penaltovému faulu. Nakonec dokázala soupeře vytlačit z inkriminovaného místa.
75'
Roh domácí celek ubránil a ten dostává míč k půlící čáře, kde narazil na rozestavenou jedenáctku svého soupeře, který nehodlá domácí pustit blíž ke své brance.
74'
O tom svědčil tento centr do šestnáctky, který byl odvrácen a roh. Každopádně před Cragnem je opět více živo.
73'
Juventusu se od posledního střídání daří držet míč a trochu dostává svého soka pod tlak.
72'
Ronaldo si nabíhal na vysoký míč, kdy se s ním vraceli hned dva hráči Cagliari. Již bylo jasné, že míč skončí v zázemí a Ronaldo nakonec upadl na trávník, ovšem tenhle nasimulovaný pád mu tedy rozhodčí rozhodně "nesežere".
71'
Zajímavá teč hostujícího hráče ve vápně. Míč si našel cestu do prostoru, kde byl připraven Cragno.
70'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Daniele Rugani, přichází Ragnar Klavan.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Leonardo Bonucci.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Weston McKennie.
69'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gabriele Zappa, přichází Kwadwo Asamoah.
69'
Ovšem Cagliari se kromě centru nedostalo k ničemu a nyní tu bude prostor ke střídání.
68'
Juventus fauloval na levé straně, odkud bude jejich soupeř zahrávat standardní situaci. Domácí lavička se opět velmi hlasitě dožadovala k odpískání standardní situace.
67'
Rozhodčí zkrátka ponechal volný úder a to po velké diskuzi domácích. Ti nakonec neodevzdávají míč a rozehráli jej do strany a zahájili kombinaci. Tohle ze strany domácích nebylo příliš moc sportovní.
66'
João Pedro upadl na trávník na hranici šestnáctky, ovšem soupeř se jej vůbec nedotkl a Cagliari by mělo nyní přenechat míč svému soupeři.
65'
Hosté dostali míč až do těsné blízkosti branky a nebezpečný míč nakonec jeden z obránců dokázal urychleně odkopnout z nebezpečného prostoru.
63'
Poprvé ve druhém poločase dal o sobě vědět Cristiano Ronaldo, který si navedl míč na střelu, avšak o kousek minul pravou tyčku.
62'
Uvidíme, nakolik tato branka ještě dokáže povzbudit domácí celek a zda se dočkáme kontaktní trefy, která by rázem dala zápasu zcela nový náboj.
61'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí celek je za svou aktivitu odměněn první trefou! GIOVANNI SIMEONE si naběhl do vápna na přihrávku z pravé strany a z první poslal míč do branky. Asistence: Gabriele Zappa.
59'
Juventus kombinuje s míčem na polovině Cagliari. To se snaží aktivně napadat jejich rozehrávku.
58'
Cagliari nyní mělo dobrou pasáž hry před brankou soupeře, ovšem překonat brankáře se jim zatím nepodařilo.
57'
Răzvan Marin se dostal k míči a využil prostoru. Vyslal dobrou střelu, kterou brankář Juve vytěsnil konečky prstů nad svou branku.
57'
Juventus si poradil s rohovým kopem Cagliari a nyní vhazuje aut z levé strany.
56'
Z ní vzešla šikovná střela k levé tyčce, kdy střílel Alfred Duncan. Wojciech Szczęsny skokem vyrazil míč na roh!
55'
Giovanni Simeone byl faulován Danilem a bude následovat zajímavá standardní situace pro Calcio.
55'
Chybná rozehrávka a hosté mohli zaútočit, namísto toho zvolili opatrný postup vpřed, který nepřinesl zakončení mezi tři tyče.
54'
Začátek druhého poločasu se nese ve stejném duchu jako konec toho prvního. Juventus spíše vyčkává na chybu Cagliari a domácí se naopak snaží aktivně něco směrem dopředu vymyslet.
51'
Cagliari se různými protesty snaží nabourat klid Juventusu, ten však zůstává klidný a stále si hraje svoje a bezpečně brání svou polovinu hřiště.
50'
Cagliari se nakonec dokázalo dostat k centru na branku, který likviduje Wojciech Szczęsny. Předtím Cagliari reklamovalo ruku soupeře v jeho vlastním vápně, ale hlavní sudí jasně ukazuje, že míč trefil hlavu hráče.
49'
Nahitan Nández táhl míč po levé straně, ale neodvážil se k průniku, zasekl míč a přihrál na polovinu hřiště ke kombinaci.
48'
Juan Cuadrado nyní vyzkoušel tvrdou hru soupeře, kdy v souboji dostal nepříjemnou ránu. U rozhodčího tento souboj zůstal bez povšimnutí.
46'
Juventus se ihned na začátku druhého poločasu snažil dostat na dostřel branky soupeře. Ten hráče nepustil do žádného zakončení.
46'
V prvním poločase byl u všeho podstatného Cristiano Ronaldo! Ten vsítil první branku. Následně dostal žlutou kartu za hrozivě vypadající faul na brankáře Cragna, který nakonec po ošetření pokračoval ve hře. Následně si Ronaldo vybojoval pokutový kop, který taky proměnil a následně vstřelil i svou dnešní třetí branku. Poté se Juventus víceméně zatáhl na svou polovinu a nechal hrát Cagliari, které se, kromě nepřesných centrů do vápna, k ničemu většímu nedostalo.
45+4'
45+4'
Cagliari zahrávalo ještě rohový kop, se kterým si jejich soupeř dokázal poradit.
45+3'
Juventus je zatažen na své polovině a rozhodl se zbytek nastavení jen bránit, což se jim zatím daří na výbornou.
45+2'
Juan Cuadrado trochu více zajel do Nándeze a tento hráč by si měl dávat pozor, neboť už jednu kartu dostal!
45+1'
Snaha se domácím upřít nedá, ale zatím se jim nedaří překonat defenzívu soupeře, tak aby se dostali do vyložené gólové šance.
45'
Čtyři minuty nastavuje čtvrtý rozhodčí, které jsou dány hlavně delším ošetřování domácího brankáře během prvního poločasu.
43'
Závěrečná pětiminutovka se nese v naprostém klidu. Hosté spíše vyhlíží poločasovou přestávku a poctivě se snaží držet svého soka poblíž půlící čáry.
41'
Ten měl až nyní práci. Po standardní situaci přišla přímá střela na jeho branku, ale s chycením míče, který mířil doprostřed jeho branky, neměl větší problémy.
39'
Ta se však nepovedla a Cagliari se opět dostává k míči. Jejich kombinace je dobrá, ale daleko od branky Wojciecha Szczęsneho.
38'
Álvaro Morata byl faulován a jeho tým může získat míč a podniknout útočnou akci.
37'
Snaha domácích o kombinaci, která nikterak zatím neohrožuje branku polského brankáře.
36'
Pro domácí celek se naskytla do zbytku zápasu hodně složitá situace a vstřelit tři branky Juventusu se jeví jako nadlidský úkol. Tak uvidíme...
35'
Ronaldo doběhl přihrávku do vápna a před brankářem stihl do míče vložit nohu, ovšem brankář dokázal zalehnout míč. Následně Ronaldo šikovně nadskočil Cragna, aby jej opět nefauloval.
34'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aléx Sandro, přichází Federico Bernardeschi.
32'
Juventus právě vstřelil branku!
Obrana Cagliari si nyní opět nedokázala včas rozebrat soupeře, který podnikl rychlý útok. CRISTIANO RONALDO dostal míč na pravou stranu, kde dokázal projít přes obránce a dostat se ke střele ke vzdálenější levé tyčce. Po půl hodině hry si tedy tento portugalský hráč dokázal zapsat hattrick. Asistence: Federico Chiesa.
32'
Skoro přes dvě minuty se daří domácím víceméně držet míč na svých kopačkách, ale vůbec se jim nedaří přechod na polovinu Juventusu.
30'
Z rohového kopu se domácí nedostali k ničemu nebezpečnému a stále mají na svém kontě nulu vstřelených branek.
29'
Ovšem vzápětí i domácí celek velmi slušně zaútočil. Dobrý centr musel před brankou obránce Juventusu hlavičkou dostat mimo branku a musel si dávat velký pozor, aby si nevstřelil vlastní gól. Roh pro Cagliari.
28'
Hosté mířili na branku svého soka dalším útokem, který dokázala defenzíva na poslední chvíli zablokovat.
26'
Hosté zatím v zápase z minima vytěžili maximum a vedou již dvou brankovým rozdílem.
25'
Autorem branky z pokutového kopu je CRISTIANO RONALDO, který vyprodukoval tvrdou ránu k levé tyčce a i když Cragno vystihl směr, neměl šanci proti razantnímu zakončení.
24'
Ronaldo dostal míč do běhu a ve vápně se pokoušel přelobovat vybíhajícího Cragna, který jej fauloval a je tu penalta pro Juventus!
23'
Nyní se Cagliari prezentovalo slibným centrem z levé strany, který nakonec byl o něco delší a hráč nedokázal hlavičkovat.
22'
Hraje se převážně poblíž půlící čáry a sledujeme spíše boj o míč, než nějaké pohledné útočné akce.
21'
Přerušený útok Juventusu a Cagliari mohlo rychle zaútočit, k čemuž se nakonec nedokázalo dostat.
20'
Calcio se pokouší dostat míč pod svou kontrolu a celá snaha probíhá poblíž půlící čáry.
19'
Střílený centr na zadní tyč byl natolik prudký, že míč skončil mimo hřiště. Odkop od branky Juve.
19'
Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Juventus FC).
18'
João Pedro se snažil dostihnout míč mířící do autu. Nakonec byl faulován a kousek od rohového praporku budou domácí zahrávat standardní situaci.
17'
V závěru sedmnácté minuty to vypadá, že brankář domácích je připraven pokračovat ve hře a hra pokračuje.
17'
Dlouhou dobu probíhá ošetřování Cragna, který dostal od Ronalda vysokou nohou přímo do hlavy.
14'
Ronaldo nakonec vidí za tento faul žlutou kartu!
13'
Centr z levé strany dokázal vyrazit brankář domácích, ale byl přitom faulován Ronaldem. Následuje ošetřování brankáře.
12'
Cagliari po faulu soupeře zahrávalo standardní situaci ze střední vzdálenosti. Hráč to vzal na sebe a střílený centr poslal přesně doprostřed branky, kde byl připraven Wojciech Szczęsny.
10'
Druhý roh v podání Juventusu již znamená vedoucí branku. CRISTIANO RONALDO se skvěle položil do daného centru svou hlavičkou a poslal míč pod horní tyč. Asistence: Juan Cuadrado.
9'
Ronaldo se na pravé straně pokoušel hlavičkovat vysoký centr, míč se odrazil od bránícího hráče a následuje roh pro hosty.
8'
Hosté nechali svého soka dojít až do vápna a celá situace vypadala hodně nebezpečně. Jen lepší zakončení chybělo! Juventus vyváží míč na druhou stranu.
7'
Roh přinesl míč na střed šestnáctky, kde bylo velmi mnoho hráčů a domácí celek si dokázal poradit a odvrátit míč směrem do hřiště.
6'
Dlouhý míč na hráče Juventusu, přesto se hosté nakonec dokázali dostat do blízkosti branky a vybojovali si rohovou situaci.
5'
Z rohového kopu se Cagliari nedostalo k ohrožení branky soupeře. Ve snaze zastavit protiútok soupeře, se ba polovině hřiště dopustili faulu.
4'
Dobrá narážečka domácího hráče, který ještě ve skluzu dokázal od brankové čáry dostat míč do vápna. Následně míč odkopl jeden z hráčů Juventusu na rohový kop.
3'
Dejan Kulusevski se rozhodl pro střelu z pravé strany, avšak trefil jen hráče před sebou. Velmi dobře mu nabíhal spoluhráč do vápna, který se nakonec přihrávky nedočkal.
2'
Ta se jim následně podařila, když se jeden z hráčů dostal k centru z levé strany a míč si to nasměřoval přímo do náruče Cragna.
1'
V úvodní minutě se ke kombinační hře dostal hostující celek, který se snaží o první útočnou akci.
1'
Cagliari Calcio
Domácí balancují na hranici sestupových příček. Momentálně sice drží nesestupovou sedmnáctou pozici s 22 body, ovšem jen dva body mají náskok od Turína který už je na sestupové příčce. Nicméně Cagliari v posledních třech zápasech nehrálo vůbec špatně. Nejprve slavilo cenné dvě vítězství (2:0 nad Crotone a 1:0 nad Bolognou), v posledním duelu brali remízu se Sampdorií (2:2). Ovšem dnes je čeká daleko silnější soupeř a jakýkoliv bodový zisk, by byl pro domácí tým překvapením a plusovým bodem pro jejich záchranu.
Juventus FC
Juventus nakonec nedokázal v týdnu přejít v Lize mistrů přes Porto a poměrně překvapivě skončil v play off v osmifinále. Na hvězdný tým se po vyřazení s Portem (které navíc ve druhém zápase dohrávalo jen v deseti hráčích) snesla velká kritika, a to i na Ronalda. Spekuluje se, že kanonýr není v nejlepší pohodě a na veřejnost se proslýchá, že by se rád vrátil do Realu Madrid.
Juventus nutně potřebuje dnes bodovat, neboť další ztráta, by znamenala velký problém v boji o domácí titul. Už nyní na první Inter ztrácí propastných deset bodů! Ronaldo a spol. tedy rozhodně už nemohou ztrácet zápasy, zvláště s týmy, které bojují o holé přežití v první lize.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62