Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Inter Milán - 18. dubna 2021   20:45

Neapol
36' Handanovič(vl.)
1:1
(1:0)
Inter Milán
55' Eriksen
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Rui – Ruiz (90+1. Bakayoko), Demme – Politano (90+1. Hysaj), P. Zieliński (88. Elmas), L. Insigne – Osimhen (74. D. Mertens).
Idasiak, Contini – Rrahmani, Nikola Maksimović, Hysaj, Bakayoko, Lobotka, Cioffi, Zedadka, D. Mertens, Elmas.
Doveri – Constanzo, Ranghetti
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, Bastoni, de Vrij – Darmian (68. Perišić), Eriksen (84. Gagliardini), Brozović, Barella, Hakimí – R. Lukaku, Lautaro Martínez (75. Alexis Sánchez).
I. Radu, D. Padelli – Ranocchia, D'Ambrosio, Gagliardini, Vecino, Perišić, Alexis Sánchez, Young, Sensi, Pinamonti.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:12.
Ve druhé půli jsme byli svědky jediné branky, o kterou se postarali hosté, když odražený míč napálil přesně do brány Christian Eriksen. Domácí byli po většinu zápasu o něco lepším týmem, nicméně další branku se jim vstřelit nepodařilo. Když už to vypadalo na pokutový kop pro Neapol, rozhodčí se zašel podívat k videu, kde viděl, že de Vrij předvedl velmi povedený skluz, při němž zasáhl míč. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+5'
90+4'
Manolas se dostal do sporu s Hakimím a oba kohouti dostávají ještě po žluté kartě.
90+3'
Závěrečný hvizd se kvapem přibližuje a nyní to již nevypadá na žádné velké útočné snažení.
90+2'
Domácí kombinují s míčem u kopaček na vlastní obranné polovině a zatím nikam nespěchají.
90+1'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Tiemoué Bakayoko.
90+1'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Elseid Hysaj.
90'
Rozhodčí Doveri se rozhodl nastavit ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby druhého poločasu.
89'
Lukaku udržel míč pro Inter, následně se hosté dostali až k rohovému praporku, nicméně Fabián Ruiz zvládl udržet míč na hrací ploše a poslal míč do bezpečí.
88'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
87'
Matteo Politano za žádnou cenu nepustil Sáncheze do rychlého brejku, takže vidí žlutý trest.
87'
Lorenzo Insigne si vzal na starost exekuci rohového kopu, který poslal na hlavu bránícího hráče Interu.
86'
Romelu Lukaku se sice vyhnul jednomu soupeři, ale druhý už ho o míč obral.
85'
Domácí i nadále drží míč a snaží se zasadit svému soupeři úder. Inter se do útoku už příliš nedostává.
84'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Roberto Gagliardini.
83'
Na trávníku skončil Alexis Sánchez, kterého soupeř stáhl k zemi za dres, ale žlutý trest se nekoná.
82'
Po konzultaci s videorozhodčím je penalta odvolána, takže pokračujeme za vyrovnaného stavu. De Vrij předvedl perfektní čistý skluz.
81'
Stefan de Vrij v pokutovém území šel do skluzu, ale trefil míč, nicméně sudí ukazuje na penaltu. Uvidíme však konzultaci u videa.
80'
Diego Demme poslal k zemi unikajícího Barellu jen za cenu žlutého trestu.
79'
Tvrdou ránu vypustil Matteo Politano, která rozezvučela břevno!
78'
Christian Eriksen vypustil střelu, se kterou si Alex Meret poradil bez větších potíží.
77'
Romelu Lukaku dostal pas na pravou stranu, našel ve vápně Sáncheze, ale ten nezvládl zakončit, takže poslal míč dozadu na spoluhráče.
76'
Piotr Zieliński si posunul míč směrem na osu hřiště, jenže tam byl soupeři o míč připraven.
75'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.
75'
Barella dostal příliš dlouhou přihrávku, která po letmém kontaktu končí za postranní čarou.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Dries Mertens.
73'
Neapol je o něco lepším celkem a kombinuje s míčem u kopaček. Hosté zatím nevypadají jako vedoucí celek Serie A.
71'
Oba celky se opět poměrně často střídají v držení míče a sledujeme neurovnanou pasáž hry.
70'
Ve středovém kruhu skončil na trávníku Lautaro Martínez po zákroku vracejícího se Victora Osimhena.
68'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Ivan Perišić.
66'
Christian Eriksen si vzal na starost další exekuci volného přímého kopu, ale míč z jeho kopačky mířil mimo spoluhráče i branku.
65'
Diego Demme došlápl na soupeřovu nohu, takže uvidíme standardní situaci také v podání hostů.
64'
Volný přímý kop letěl nebezpečně blízko branky, ovšem na zadní tyči zavírající Ruiz na míč nedosáhl.
63'
Další přestupek proti pravidlům, tentokrát faul v podání Mattea Darmiana, který vidí za zákrok na Politana žlutou kartu.
61'
Ve středu hrací plochy došlo k hraní rukou v podání Christiana Eriksena, takže hrát mohou domácí.
59'
Ke kombinaci na polovině soupeře se dostali také domácí, následoval centr, po něm přišla střela, kterou se ještě pokusil tečovat směrem na branku Demme, jenže netrefil vůbec dobře.
57'
Hosté po vstřelené brance pokračují v útočném snažení a pokouší se zaskočit rozhozenou obranu soupeře.
55'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Darmianovu přihrávku obrana Neapole odvrátila pouze do míst, kam si naběhl CHRISTIAN ERIKSEN a Dán prudkou ranou trefil naprosto přesně. Meret se natahoval marně.
54'
S centrem z pravé strany Neapole si defenzivní šiky Interu dokázaly poradit a následoval odkop do bezpečí.
53'
Domácí kombinují na polovině soupeřovy půlky, Obrana Interu je ale vyhání zpět.
52'
Maročan Hakimí je sice rychlý, ale přihrávka na pravou stranu nebyla reálně k dostižení ani pro něho.
51'
Osimhen si sběhl pro míč, který hlavičkoval za sebe, jenže tam se nenacházel nikdo ze spoluhráčů.
50'
Achraf Hakimí se dostal do vápna, kde ve snaze hlavičkovat míč na branku trefil zároveň soupeře.
49'
Matteo Politano se perfektně vrátil do vlastního vápna, získal míč, který vyvezl až do středu hrací plochy, kde před rozběhnutým soupeřem Bastoni raději odehrál do autu.
48'
Lukaku se o kousek nedostal k míči, který snadno získal Koulibaly, který v poklidu rozehrál.
47'
Martínez si nepohlídal ofsajdovou linii, takže se po jeho kontaktu s míčem přerušuje hra.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme sledovali možná trochu překvapivě větší útočnou aktivitu v podání domácí Neapole, která vyvrcholila vstřelenou brankou v 36. minutě. Doposud jediná branka utkání se nicméně dá označit za kuriózní a jako autor vlastní branky je označen slovinský brankář Interu Milán Handanovič. Inter by jistě rád zvítězil, ale doposud předvedený výkon nestačí ani na bod. Dnešní utkání nabídlo i další zajímavé situace, takže se můžeme těšit na druhý poločas, který začne přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
Martínez velmi dobře udržel míč, načež vyslal na zteč branky Barellu, ale před ním výborně zasáhl Meret a odpálil míč pryč.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Obrana Neapole se ocitla pod tlakem, který vyřešila odkopem z pokutového území.
43'
Demme dobře pustil míč Osimhenovi, jenže Nigerijec nedokázal přejít přes bránícího soupeře.
41'
Z pravé strany přiletěl centr doleva na Darmiana, který opět servíroval míč před branku, kde odkopla obrana Neapole.
40'
K vidění byla další zblokovaná střela Neapole z hranice pokutového území.
39'
Christian Eriksen si vzal na starost volný přímý kop a míč následně skončil na tyči! Poté se ještě hosté dostali k dorážce, ale ta končí mimo branku.
38'
Kalidou Koulibaly dostává žlutou kartu a uvidíme standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
36'
Neapol právě vstřelila branku!
A máme zde z ničeho nic vedoucí branku domácích! Po sérii chyb se do pokutového území s míčem u nohy dostal Lorenzo Insigne, který poslal na branku míč, který sice měl Handanovič, jenže současně byl u míče Stefan de Vrij a po nešťastném kontaktu míč končí v brance Interu.
35'
Matteo Darmian si v souboji s Di Lorenzem dle verdiktu sudího vypomohl nedovoleným zákrokem.
34'
Oba celky se nyní poměrně pravidelně střídají v držení míče, nicméně žádné zásadní akce k vidění nejsou.
32'
Ještě byla k vidění střela Piotra Zieliňského ze záklonu, která skončila hodně mimo branku.
31'
Tvrdá střela domácích z hranice vápna byla zblokována, avšak domácí zůstávají i nadále u míče.
30'
Fotbalisté Neapole po delší době kombinují na útočné polovině a hledají volné místo v soupeřově obraně.
29'
Další rohový kop přinesl prudké zakončení Brozoviće, do kterého ještě vložil nohu Lukaku a rána skončila na břevně.
28'
Christian Eriksen cpal centr od rohového praporku až do branky, ale míč byl odvrácen Meretem.
27'
Lukaku perfektně našel na levé straně Darmiana, který ale místo zakončení hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, což se mu nepodařilo a obránce Neapole odkopl.
26'
Hosté se hnali do útoku, avšak sudí Doveri dopískl nedovolený zákrok Lautara Martíneze.
25'
Míč od rohového praporku doletěl na hlavu Koulibalyho, ale ani hlavička francouzského obránce senegalského původu nezamířila mezi tři tyče.
24'
Centrovaný míč do vápna hostů odvracel nepříliš přesvědčivě jeden ze zadáků, takže uvidíme rohový kop.
23'
Nepřesná rozehrávka hostů ve středu pole končí autovým vhazováním pro Neapol.
22'
Exekuce se ujal Christian Eriksen, který centrem našel nabíhajícího Stefana de Vrije, jenže ten nedokázal hlavičku vměstnat mezi tři tyče.
21'
Matteo Darmian pronikal po levé straně, když mu vystavil stopku Giovanni Di Lorenzo, avšak jednalo se o zákrok nedovolený, a proto uvidíme volný přímý kop.
20'
Domácí znovu zvyšují útočné snažení a kombinují s míčem u kopaček. Zatím však stále daleko od branky.
19'
Příliš dlouhá přihrávka domácích mizí mimo hrací plochu, takže míč zpět do hry uvede Samir Handanovič.
18'
Míč se dostal do pokutového území Neapole, kde se k němu dostal Martínez, ale přišel o něj a ještě fauloval.
16'
Lautaro Martínez nepěkným skluzem poslal k zemi Koulibalyho, takže hrát mohou opět domácí.
15'
V posledních minutách jsou domácí stále aktivnější a Inter se vůbec nemůže dostat do tempa.
13'
Fabián Ruiz hledal Insigneho, ale přihrávka byla příliš prudká, takže zkušený fotbalista nezvládl zpracovat.
12'
Handanovič sice byl pod tlakem napadajícího Osimhena, ale dokázal rozehrát na volného spoluhráče.
11'
V pokutovém území se na zemi ocitl Lorenzo Insigne po souboji s Barellou, ale sudí Doveri zůstává v klidu a nechává pokračovat ve hře.
10'
Rohový kop v podání Neapole příliš nebezpečný nebyl, protože míč doletěl do míst, kde ho jednoruč vyboxoval Samir Handanovič.
9'
Domácí kombinují ve středu hrací plochy, ale obrana Interu zatím působí soustředěně.
8'
Míč měl směřovat na rozběhnutého Lukakua, ale toho dokázala pokrýt obrana Neapole a nepustila ho k míči.
6'
Přihrávka Mattea Politana z pravé strany byla odhalena obranou Interu a zpacifikována.
5'
Už to vypadalo na rychlý brejk, jenže Alex Meret vyběhl daleko z branky a situaci vyřešil razantním odkopem.
4'
U míče jsou fotbalisté Interu, kteří se ale zatím drží na vlastní polovině, odkud nebezpečí pro soupeřovu branku nehrozí.
3'
Centr od rohového praporku se ale vůbec nevyvedl, protože míč doletěl jen na hlavu bránícího soupeře.
2'
Romelu Lukaku se snažil vysunout Hakimího, ale před ním odvrátil soupeř na úvodní rohový kop zápasu.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří si chvíli přihrávali na vlastní půlce, aby při přechodu na soupeřovu polovinu o míč přišli.
1'
Inter Milán

Inter postupnými kroky směřuje za titulem po dlouhých letech. Vždyť naposledy se hráči „Nerazzurri“ mohli z titulu radovat na konci sezóny 2009/2010. Na čele Serie A má Inter náskok již jedenáct bodů před druhým týmem, kterým je v současné době městský rival AC. Hegemon posledních let Juventus se nachází na třetí pozici se ztrátou dvanácti bodů. Inter zapsal doposud 74 bodů za 23 výher, 5 remíz a pouhé 2 prohry při skóre 69:27. Společně s Juventusem se může Inter pyšnit prvenstvím v počtu nejméně inkasovaných branek celé soutěže. Inter má také želízko v ohni v boji o titul krále střelců, kde Romelu Lukaku ztrácí na vedoucího Cristiana Ronalda čtyři branky. V kádru Interu najdeme ještě dalšího velmi kvalitního zakončovatele, jelikož Lautaro Martínez dokázal přidat dalších 15 gólů v Serii A. Poslední kolo přineslo těsnou výhru nad Cagliari v poměru 1:0, když vítěznou trefu zaznamenal až v 77. minutě Darmian.
SSC Neapol

Celek z třetí největšího italského města se v průběžné tabulce nachází na 5. pozici se ziskem 59 bodů za 19 výher, 2 remízy a 9 proher při skóre 65:34. Na druhý AC Milán ztrácí Neapol pouhé čtyři body, což svědčí o vyrovnanosti na špičce soutěže. V posledních zápasech vykazuje Neapol velmi dobrou formu a z pěti utkání hned čtyři vyhrála. Nejlepším střelcem týmu je s patnácti brankami Lorenzo Insigne. Devět gólů nastřílel Lozano a o jednu branku méně mají na kontě Mertens s Politanem. V posledním kole si Neapol odvezla tři body ze hřiště Sampdorie Janov, když se trefil v 35. Fabián Ruiz a pojistku přidal v závěru Victor Osimhen.
Ve šlágru 31. kola italské Serie A se spolu utkají SSC Neapol a Inter Milán. Papírovým favoritem je určitě hostující celek, který s náskokem vládne tabulce ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62