Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Cagliari - 2. září 2023   18:30

Bologna
59' Zirkzee (Kristiansen) • 89' Fabbian
2:1
(0:1)
Cagliari
22' Luvumbo  (Wieteska)
Bologna
Skorupski – Posch (C) (83. De Silvestri), Beukema, Lucumi, Kristiansen – Aebischer (84. el-Azúzí), Moro (67. Urbanski) – Ndoye (67. Orsolini), Ferguson, Karlsson (87. Fabbian) – Zirkzee.
Ravaglia, Gasperini – Bonifazi, Corazza, Calafiori.
Orsato – Rocca, Vecchi.
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Cagliari
Radunović – Zappa (67. Oristanio), Dossena, Wieteska, Augello (71. Azzi) – Nández (C) (46. Di Pardo), Sulemana, Makoumbou, Jankto (66. Deiola) – Luvumbo, Petagna (46. Šomurodov).
Aresti, Scuffet – Goldaniga, Obert, Viola, Prati.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:13.
Po reprezentační pauze se červenomodří vydají bojovat o další bodový zisk na půdu Verony, zatímco Cagliari v dalším kole čeká domácí souboj s Udinese.
Utkání v Bologni je minulostí, tři body nakonec zaslouženě putují na konto domácího celku! Takřka celý druhý poločas se nesl v režii svěřenců kouče Motty, kteří neúprosně tlačili na hostující svatyni a vzdorujícího outsidera nakonec po velkém boji zlomili. Ostrované dnes sice na půdě svého soupeře nepřevedli zrovna špatný výkon, na vítězství to ale ani zdaleka nestačilo. Doplatili zejména na neškodnost v útoku.
90+8'
90+7'
Oristanio byl ostře střežen na pravé straně, obránce jej nepustil do šance. Domácí výhra je takřka jistotou.
90+6'
Co nevidět budeme v Bologni končit. Cagliari se nyní nepodařilo rohový kop přetavit v nějakou výraznější šanci, a to bude z jejich strany pro dnešek asi vše.
90+5'
Definitivní tečku za utkáním nyní z bezprostřední blízkosti hostující svatyně udělal Zirkzee, jehož zásah ale neplatí! Domácí totiž byli v postavení mimo hru, skóre je tak stále 2:1...
90+4'
Pár sekund ze zbývajícího průběhu střetnutí nyní odkrojil Beukema, který teď řešil nějaké menší zdravotní problémy. Vypadalo to na křeč v noze.
90+3'
Rozhodčí ještě v nastavení koriguje emoce, Antoine Makoumbou (CAG) je trestán žlutou kartou.
90+2'
Na ostrovanech je znát, že ještě nehází flinty do žita a chtějí vybojovat aspoň remízu, ale zdánlivě už nemají síly na nějaké větší ofenzivní tažení.
90+1'
Orsolini padá na trávník po souboji s Deiolou, rozhodčí zastavuje hru a nařizuje volný kop pro domácí.
89'
Bologna právě vstřelila branku!
GIOVANNI FABBIAN sotva vstoupil na trávník a hned rozhodl dnešní duel, Bologna po chybě Radunoviće dokonává obrat! Hostující gólman neudržel Krisitiansenovu ránu v rukavicích a míč mu spadl na trávník, odkud ho do klece okamžitě dopravil střídající domácí hrdina – 2:1!
88'
Luvumbo je dnes večer už asi potřetí v péči zdravotnického personálu Cagliari, ani tentokrát to nicméně nevypadá, že by měl ze hry odstoupit.
87'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Jesper Karlsson, přichází Giovanni Fabbian.
86'
Ne ne, ani tentokrát z toho rozhodující zásah nebyl. Zirkzee letící míč srazil za zadní čáry, Ferguson se ho na poslední chvíli snažil zachránit jen marně.
85'
Di Pardo sice zlikvidoval domácí centr, ale pouze za cenu rohového kopu. Velká šance pro domácí.
84'
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Usáma el-Azúzí.
83'
ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Lorenzo De Silvestri.
82'
Azziho centr před Skorupskiho připravený protihráč odvrátil daleko od brány. Cagliari je nyní aktivnějším týmem na ploše a chce se vrátit do vedení.
80'
Bologna se dostala zpět k míči. Jeden z jejích zadáků chtěl rozproudit hru dlouhým nákopem, který ale spadl až ke strážci hostující svatyně.
79'
Ostrované mohli rozhodnout! Luvumbo vzduchem poslal míč na zadní tyč na Sulemanu, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla!
77'
Dění nyní v Bologni stojí, Luvumbo rozdýchává nevybíravý zákrok protihráče u postranní čáry.
76'
Cagliari z následného protiútoku získalo standardku v poměrně nebezpečné pozici, které ale nebylo schopno přetavit ve výraznější šanci.
75'
To je neuvěřitelné, Riccardo Orsolini z penalty jen orazítkoval břevno hostující svatyně! Obrat se nekoná, nerozhodný stav platí dál!
74'
Muž u videa rozhodnutí posvětil!
73'
Rozhodčí Orsato přerušuje hru a okamžitě ukazuje k puntíku, penalta pro Bolognu! Di Pardo Kristiansenův centr na hraně vápna zřejmě zblokoval rukou, situaci ale posoudí i VAR!
72'
To je pro ostrovany velká škoda. Hosté se po minele domácích dostali k míči těsně před Skorupskiho klecí, Deiolova střela ale šla výrazně mimo.
71'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Paulo Azzi.
70'
Rozhodčí po faulu na středu hřiště bleskově vytasil žlutou kartu, kterou vidí Ibrahim Sulemana (CAG).
69'
Augello výrazně znepříjemnil život útočícímu Orsolinimu, jehož nepovedený balón na střed brány Radunović naprosto bez problémů zachytil.
68'
Pokud se dění bude odvíjet i nadále tak jako dosud, tak je druhý domácí zásah pohou otázkou času. Cagliari je od začátku druhé půle neškodné.
67'
ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Riccardo Orsolini,
ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Kacper Urbanski.
67'
ze hřiště odchází Gabriele Zappa, přichází Gaetano Oristanio.
66'
ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Alessandro Deiola.
65'
Obrat mohl být dokonán, v ochozech Stadio Renato Dall'Ara to zašumělo! Kristiansenův centr našel Ferguson, který následně hlavičkou míč poslal vedle brankové konstrukce!
64'
Cagliari přešlo do ofenzívy. Luvumbo si tuhle nepřesnou střelu za rámeček ovšem nejspíš nedá, Skorupski se za letícím balónem jen ohlédl.
63'
Ani Ndoye se pod vyrovnávací trefu nepodepsal, hostující brankář si jeho střelu pohlídal. Radunović si v posledních minutách na nudu stěžovat nemůže.
62'
Pod nepříliš povedenou střelu zpoza vápna se podepsal Lucumi, jehož pozemní zakončení na levou stranu Radunoviće zrovna dvakrát nepotrápilo.
61'
Remíza Bologni evidentně nestačí, svěřenci kouče Motty chtějí vyhrát a hned míří zpět do útoku.
59'
Neúprosná hra na jednu bránu nakonec přeci jen nese ovoce, domácí skoro po hodině hry vyrovnávají stav utkání! Kristiansen krátkou přihrávkou připravil zakončení pro do vápna nabíhajícího JOSHUU ZIRKZEEHO, na jehož střelu k bližší tyči byl Radunović krátký – 1:1!
58'
Bologna stále vsází hlavně na centry, a to i přes to, že dosud nešlo o moc úspěšnou strategii. Ten z dílny Posche nyní do bezpečí uklidil Dossena.
57'
Ve druhém poločase stále čekáme na nějakou první výraznější šanci. Bologna se sice nyní prokousala do vápna, Cagliari ale chaotickou situaci ubránilo.
56'
Luvumbo zapnul motory na plné obrátky a bleskově se přesunul až před Skorupskiho, dotěrný Aebischer mu ale zhatil plány pro zakončení. Míč šel výrazně mimo tři tyče domácí klece, gólman bude odkopávat.
55'
Sedící Šomurodov rozhazuje rukama, rozhodčímu ale předcházející zákrok přišel v pořádku. Bologna se po souboji na středu hřiště vrací zpět na balón.
54'
Ve druhém poločase se zatím hraje jen na jednu bránu. O další centr před Radunoviće se chtěl zasloužit Posch, který svou nabídku ale poslal moc daleko.
52'
Aebischerův balón ve vápně vystihl zřejmě Zappa, který míč srazil na nedaleko stojícího Dossenu a ten jej bez váhání odkopl mimo nebezpečí.
51'
Radunović si teď s rozehrávkou dává načas, což zaplněné tribuny "ocenily" pískotem a bučením. Hráči Cagliari se pomalu přesouvají dál od své brány.
50'
Ndoye se dostal na levý kraj vápna a blýskl se nenápadným a nebezpečný centrem, který jeden ze zadáků v bílém srazil za bránu. Uvidíme domácí roh.
49'
Červenomodří si zkraje druhé půle zase trochu vylepšují své už tak skvělé statistiky držení míče, prolomit obranu nováčka soutěže se jim ale nedaří.
48'
Luvumbo nezvládl souboj o míč na pravé straně a frustrovaně vykřikl tak hlasitě, že ho snad slyšel celý stadion. Domácí vhazují vedle středové čáry.
47'
Bologna bez větších obtíží zneškodnila první výpad Cagliari ve druhém poločase, ujalo se balónu a nyní hledá nějakou skulinu v defenzívě hostů.
46'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Eldor Šomurodov,
ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Alessandro Di Pardo.
46'
První poločas je za námi. Bologna sice do utkání vstoupila aktivně a v úvodních minutách své soupeře takřka nepustila na míč, pak ale sundala nohu z plynu a hned za to byla potrestána. Od Luvumbova zásahu byla k vidění vyrovnaná podívaná se šancemi na obou stranách. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:0. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:7.
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
45+2'
45+1'
Vše nasvědčuje tomu, že skóre se do pauzy nezmění. Častěji je na míči Bologna, ani jednomu týmu se ale nedaří překvapit obranu soupeře.
43'
Skorupski po nepovedené akci Cagliari po zemi rychle rozehrál míč na své spoluhráče, domácí chtějí evidentně ještě před pauzou vyrovnat.
42'
Úvodní poločas se pomalu chýlí ke konci. V závěru půle je na míči častěji Bologna, která se zatím neúspěšně snaží vrátit hru zpět před Radunoviće.
41'
Moro chtěl dlouhou přihrávkou vysunout dopředu Aebischera, dotěrný Dossena ale protihráči na křídle nenechal prostor si míč pořádně zpracovat.
40'
Rozhodčímu došla trpělivost a poprvé vytáhl z kapsy žlutou kartu, kterou za hlasité protesty po nařízení hostující standardky dostal Lewis Ferguson (BLG).
38'
Augello pěkným centrem z levé strany hledal Petagnu, jenže míč nakonec vystihl bránící Lucumi.
37'
Calgiari situaci rychle vyřešilo a Luvumbo se následně vypravil do útoku, těsně před středovou čarou ho ovšem tvrdě zastavil Moro. Volný kop pro hosty.
36'
Jankto na křídle fauloval Ndoyeho, čímž Bologni poskytl standardku z pozice těsně vedle vápna.
34'
Bologna se nyní pozemními přihrávkami pomalu prokousává zpět před hostující svatyni.
33'
Hosté byli po delší době znovu pod tlakem, který ovšem znenadání ukončila nepřesná přihrávka na Zirkzeeho. Radunović bude rozehrávat od své brány.
32'
Dossena si až neuvěřitelně aktivního Karlssona tentokrát pohlídal a jen chvíli poté, co švédský forvard vnikl do vápna, ho rychle a čistě připravil o míč.
31'
Někdo z hostů, možná dokonce Jankto, se provinil hrou rukou u středového kruhu. Bologna se tak získává volný kop a může znovu přejít do útoku.
29'
Excelentní Radunović udržel Cagliari ve vedení! Nejprve si poradil se zakončením Karlssona z bezprostřední blízkosti svatyně, přičemž jen pár sekund nato zlikvidoval i nebezpečnou dorážku z dílny Zirkzeeho! Skvělá práce!
28'
Dění se nyní kouskuje, za malý moment uvidíme vhazování domácích na polovině soupeře.
27'
Hosté kontrolují hru, po velmi vlažném vstupu do utkání nyní na trávníku dominují. Bologna působí hodně opařeným dojmem a nedokáže se udržet na míči.
25'
Je vidět, že Petagna by se dnes hostujícím fanouškům rád představil gólem. Nyní se znovu dostal před Skorupskiho a jeho ránu zblokoval Lucumi.
24'
Dění nyní zastavuje faul přesně na středu hřiště, proti pravidlům se teď provinil Moro.
23'
Zásah Cagliari posvětil i muž u videa, můžeme pokračovat. Červenomodří budou muset přidat.
22'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Hosté otevírají skóre a Bolognu může hodně mrzet fakt, že svou obrovskou převahu v úvodu utkání nepřetavilo v zásah! Jako první se dnes na střeleckou listinu zapisuje ZITO LUVUMBO, který projel obranou jako nůž máslem a ranou na zadní tyč obral Skorupskiho o čisté konto – 0:1!
20'
Zirkzee se po souboji s Dossenou svalil na trávník. Faul sice odpískán nebyl, ale rozhodčí po chvíli zastavil hru a zkontroloval zdravotní stav borce.
19'
Výrazná převaha domácích je minulostí. Zprava nyní míč do vápna centroval Zappa, Posch si ale balón pohlídal a nepustil své protihráče do šance.
18'
Posch si při bránění Jankta na levém křídle pomohl faulem, rozhodčí tak na moment zastavuje hru.
17'
Skorupski si pohlídal skákající centr z pravé strany, míč teď polského gólmana moc nepotrápil.
16'
Hostující gólman rozehrál nakrátko, s balónem se tak pomalu přesouvá dopředu Dossena. Cagliari pomalu začíná se soupeři srovnávat krok.
15'
Ostrované se dostali do útoku, který chtěl nůžkovým kopem uzavřít Petagna. Bránící Aebischer ale balón na poslední chvíli vyrazil mimo nebezpečí.
14'
Místo Karlssona na sebe teď ve vápně upoutal pozornost Zirkzee, jehož pokus se od nohy protihráče odrazil za bránu. Je z toho další rohový kop.
13'
Obrovská optická převaha domácích se odráží i na statistice držení míče, která je nyní 84 % – 16 %. Bologni se ale nedaří si vytvořit nějakou lepší šanci.
11'
Radunović bude odkopávat od své svatyně, Cagliari má šanci dostat hru aspoň na moment pod kontrolu.
10'
První roh utkání větší šanci pro domácí nepřinesl. Ve vápně se k míči dostal Karlsson, kterého je plný trávník, ale jeho následný pokus byl zblokován.
9'
Bologna je stále lepším týmem na hřišti. Karlsson nyní místo střely zkusil centr, který byl ale trochu přetažený a Ndoye si jej nedokázal pořádně zpracovat.
8'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se teď nedaří si na delší dobu přivlastit neposedný míč.
7'
Uff, to byla ale rána! Radunović si teď oddechl, nečekaná prudká dělovka z dílny Karlssona orazítkovala spojnici jeho svatyně! Od prvního gólu nás dělily jen centimetry!
5'
Jankto táhnul první ofenzivní výpad Cagliari v dnešním zápase, který ovšem domácí obrana hravě zastavila. Český záložník přišel o míč u postranní čáry.
4'
Lucumi poslal míč na pravou stranu na Karlssona, rychlou útočnou akci Bologni ale následně utnula nepřesná přihrávka. Hosté si berou balón.
3'
Dění nyní zastavil první faul utkání, který si do statistik zapsali hosté. Volný kop pro domácí.
2'
Makoumbou uchránil míč před dotěrným Aebischerem a zahrál ho na nedaleko stojícího spoluhráče. Bologna ovšem stále presuje a chce se vrátit na balón.
1'
Vidíme opatrný vstup do zápasu. V úvodních sekundách hry se na míči drží převážně domácí obránci, kteří se zatím příliš nemají k tomu ho rozehrát dopředu.
1'
Úvodní výkop obstará Bologna, jdeme na věc!
Týmy jsou nastoupeny na hrací ploše. Domácí hrají v pruhovaných modrých a červených dresech, zatímco hosté si oblékli svou bílou sadu. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Bologna FC: Skorupski – Posch (C), Beukema, Lucumi, Kristiansen – Aebischer, Moro – Ndoye, Ferguson, Karlsson – Zirkzee.
Náhradníci: Ravaglia, Gasperini – Bonifazi, Corazza, De Silvestri, Calafiori, el-Azúzí, Fabbian, Urbanski, Orsolini.
Trenér: Thiago Motta.

Cagliari Calcio: Radunović – Zappa, Dossena, Wieteska, Augello – Nández (C), Sulemana, Makoumbou, Jankto – Luvumbo, Petagna.
Náhradníci: Aresti, Scuffet – Goldaniga, Obert, Di Pardo, Viola, Deiola, Prati, Azzi, Oristanio, Šomurodov.
Trenér: Claudio Rainieri.

Rozhodčí: Orsato – Rocca, Vecchi.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl jmenován Daniele Orsato, jenž v nové sezóně zatím pískal pouze utkání předkola Ligy mistrů mezi Panathinaikosem a Bragou. Na stranách mu budou k dispozici asistenti Domenico Rocca a Valerio Vecchi.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Ač dnešní soupeři v minulém ročníku působili v jiných soutěžích, přeci jen na sebe narazili – a to ve 3. kole italského poháru. Utkání, které se sehrálo v polovině loňského října, zvládla lépe Bologna, jež svého soupeře přetlačila 1:0 po vlastním gólu Adama Oberta.
CAGLIARI CALCIO (15. místo)

Cagliari se do Serie A vrátilo po roční odmlce, přičemž jeho dosavadní bilance je úplně identická jako ta domácí: jedna remíza, jedna prohra. Zatímco v úvodním kole tým ze Sardinie v bezbrankovém skóre obral o bod Turín, vzdor silnému Interu vedl jen k výsledku 0:2.

Také Ostrované se závěrem přestupového období ještě na poslední chvíli vyztužili svou soupisku. Z Monzy na roční hostování přilákali útočníka Andreu Petagnu, zadní řady pak posílil šestadvacetiletý Mateusz Wieteska.
BOLOGNA FC (14. místo)

I Rossoblù měli v úvodních dvou utkáních dost možná nejtěžší los ze všech klubů v soutěži. Hned zkraje je doma čekal AC Milán, týden nato pak cestovali na žhavou půdu silného Juventusu. Nepřízni osudu navzdory se jim ale podařilo vybojovat aspoň bod, a to po cenném výsledku 1:1 právě proti staré dámě.

Bologna dnes bude v souboji s nováčkem ligy platit za favorita, přičemž se navíc pravděpodobně bude moci spolehnout na nové zvučné posily. V týdnu do klubu na hostování dorazili belgický záložník Alexis Saelemaekers a mladý dánský zadák Victor Kristiansen.
Příjemnou sobotu u sledování italského fotbalu! Čtvrté kolo prestižní Serie A proti sobě svedlo mimo jiné i dva tabulkové sousedy, a to Bolognu a Cagliari.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62