Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Frosinone - 22. října 2023   15:00

Bologna
19' Ferguson  • 22' De Silvestri
2:1
(2:0)
Frosinone
63' Soulé
Bologna
Skorupski – De Silvestri (C) (84. Corazza), Beukema, Calafiori, Lykogiannis (74. Kristiansen) – Freuler (84. el-Azúzí), Aebischer – Saelemaekers (83. Moro), Ferguson, Orsolini (74. Ndoye) – Zirkzee.
Ravaglia, Gasperini – Bonifazi, Fabbian, Urbanski, Karlsson, van Hooijdonk.
Doveri – D'Ascanio, Niedda.
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
38 279 diváků
Frosinone
Turati – Oyono (85. Kaio Jorge), S. Romagnoli, Okoli, Marchizza – Mazzitelli (C), Barrenechea (75. Brescianini), Garritano (56. Báez) – Soulé, Šeddíra (56. Çuni), Reinier (75. Ibrahimović).
Frattali, Cerofolini – Lirola, Monterisi, Lusuardi, Lulič, Kvernadze, Bourabia, Bidaoui.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 38 279 diváků.
Červenomodří se příští týden budou snažit na dnešní vítězství navázat na půdě svého regionálního rivala ze Sassuola, zatímco Frosinone vyrazí do Cagliari.
Máme hotovo! Spanilá jízda Bologni pokračuje, domácí dnes přetavili svůj dvoubrankový náskok z prvního poločasu v osmý bodový zisk v řadě a posouvají se těsně pod příčky zajišťující postup do Evropy! Frosinone dnes svému soupeři sice obětavě vzdorovalo a až do posledních minut se snažilo své manko vymazat, ale jeho výkon nakonec na úspěch nestačil.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.
90+5'
90+5'
Tak tohle bude Riccarda Marchizzu nejspíš budit ze spaní ještě dlouho! Hostující zadák se ve vápně dostal k odraženému balónu a ač na něj zívala prázdná branka, jeho následná rána z voleje šla vedle! To je obrovská smůla!
90+4'
Turati si na své konto připsal další zákrok a obratem rozehrál míč dopředu, kanárci navzdory početní nevýhodě útočí a chtějí zachránit aspoň jeden bod.
90+3'
Naděje Frosinone na bodový zisk jsou zřejmě definitivně minulostí, Luca Mazzitelli (FRS) dostává druhou žlutou kartu za další faul na Zirkzeeho a předčasně míří do sprch!
90+1'
Skákající centr do domácího vápna nikoho nenašel, balón spadl až za Skorupiskiho svatyni.
89'
Definitivní tečku za dnešním zápasem mohl udělat Ndoye, kterého si obrana kanárků trestuhodně nepohlídala! Turati tak musel řešit nebezpečnou střelu, která na něj letěla z bezprostřední blízkosti!
87'
Obratem je nicméně varován také Luca Mazzitelli (FRS), který si v souboji též nepočínal úplně čistě.
87'
Mazzitelli na středu hřiště odzbrojil Joshuu Zikrzeeho (BLG), který neudržel nervy na uzdě a srazil hostujícího borce k zemi. Obratem vidí žlutou kartu.
86'
Ferguson doběhl přihrávku na pravé straně. Bologna se nyní snaží něco vymyslet na soupeřově půl.
85'
Střídání v týmu Frosinone Calcio:
ze hřiště odchází Anthony Oyono, přichází Kaio Jorge.
85'
Mezi tři tyče se teď nevešlo ani podstatně méně nebezpečné zakončení jednoho z hostů.
84'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Tommaso Corazza,
ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Usáma el-Azúzí.
83'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Nikola Moro.
82'
V ochozech to zahučelo, Saelemaekers si na svůj první letošní ligový gól bude muset ještě počkat! Domácí záložník balón z nařízeného kopu nasměroval velmi těsně nad bližší horní roh, chyběl opravdu jen kousíček!
81'
Nepříjemný faul teď měl na svědomí pro změnu jeden z hostů, a sice Oyono. Fergusona fauloval jen pár desítek centimetrů před hranicí svého vápna.
80'
Soulého nepříliš povedený balón se pokusil na bránu tečovat jeden z hostů u tyče, kterého si ale pohlídal De Silvestri. Skorupski nemusel zasahovat.
79'
Saelemaekers teď ale přímo před zraky hlavního rozhodčího fauloval Mazzitelliho, Skorupski bude muset zpozornět. Kanárci získávají standardku.
78'
Hostům se nedaří si vytvořit nějakou větší šanci, ač už delší dobu operují kolem vápna Bologne.
77'
Frosinone po několika minutách strávených v defenzívě nyní přesouvá hru před Skorupskiho klec.
76'
Jen pár desítek vteřiny po vstupu na pažit se chtěl prosadit Kristiansen, který ale nemířil přesně.
75'
ze hřiště odchází Reinier, přichází Arijon Ibrahimović,
ze hřiště odchází Enzo Barrenechea, přichází Marco Brescianini.
74'
ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Dan Ndoye,
ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Victor Kristiansen.
73'
Saelemaekers rohový kop nezahrál ideálně. Pár sekund nato se pokusil míč do vápna nasměrovat Ferguson, ani jeho snaha ale nepadla an úrodnou půdu.
72'
Lykogiannis krátkým centrem zkusil připravit zakončení pro Orsoliniho, míč ale vystihl protihráč.
70'
Aktivní Saelemaekers donutil Soulého faulovat, hostující borec protihráče srazil k zemi a nabídl Bologni celkem slibnou standardku z levého křídla.
69'
Na Stadio Renato Dall'Ara je to teď pořádná divočina, diváci se jistě nenudí. Lykogiannis táhne hru dopředu po levé straně, ochozy začínají znovu bouřit.
68'
Zničehonic ale přišla obrovská šance na druhém konci hrací plochy! Orsolini využil rozháranosti hostující obrany a z pozice u levé tyče zkusil své impozantní sólo přetavit ve třetí domácí zásah, jenže zakončil těsně vedle!
67'
Marchizza se blýskl centrem z křídla, který byl Lykogiannis nucen nasměrovat za Skorupskiho svatyni. Frosinone čeká další kop od praporku.
66'
Romagnoli hodně drze srazil na zem Saelemaekerse, tohle se bez zásahu rozhodčího obejít nemohlo.
65'
Beukema se znovu pověsil na Çuniho a nedovolil mu vystřelit. Tentokrát si počínal v mezích pravidel, nicméně svým zákrokem připravil roh pro hosty.
64'
Proměněná penalta svěřence kouče Di Francesca probrala, kanárci jsou znovu v útoku a snaží se opět pořádně zatlačit na Skorupskiho bránu.
63'
Frosinone právě vstřelilo branku!
Kontaktní gól je na světě a nás nejspíš čeká hodně zajímavá půlhodina hry! Skorupski špatně zvolil stranu a spadl nalevo, zatímco MATÍAS SOULÉ z puntíku míč nasměroval do opačného dolního rohu domácí svatyně – 2:1!
62'
Sudí Doveri po zhlédnutí záznamu na obrazovce ukazuje směrem k domácí brance, duel skutečně okoření pokutový kop pro Frosinone!
60'
No pozor, možná uvidíme penaltu pro kanárky! Beukema v šestnáctce zřejmě fauloval Çuniho, celou situaci ještě zkoumá VAR...
59'
Rozhodčí poprvé v zápase vytahuje z kapsy kartu, kterou za faul vidí Michel Aebischer (BLG).
58'
Rychlý domácí protiútok přinesl jen Lykogiannisův centr, který někdo z hostů hned vyrazil ven z vápna.
57'
Hodně laxní výkon obrany Bologni málem vedl ke kontaktnímu gólu! Soulé přihrávkou našel v ideální pozici volného Mazzitelliho, přičemž hostující kapitán obrovskou šanci úplně spálil a z hrany vápna zakončil mimo tři tyče!
56'
ze hřiště odchází Luca Garritano, přichází Jaime Báez,
ze hřiště odchází Walíd Šeddíra, přichází Marvin Çuni.
54'
Po volném kopu následovala hodně nepovedená hlavička z dílny Okoliho. Skorupski zůstal v klidu a za malou chvíli bude rozehrávat od své svatyně.
53'
Ferguson si při zastavení Soulého výpadu pomohl faulem, hosté získávají další standardku.
52'
Marchizza včas dostihl Orsoliniho a zahrál vzdušný balón, který na něj mířil, za postranní čáru. Domácí tak čeká vhazování na polovině Frosinone.
51'
Skorupski si po Garritanově střele připsal další zákrok a hned nastartoval další ofenzivní výpad Bologne.
50'
Zikrzee při souboji na středovém kruhu omylem přišlápl nataženou nohu Okoliho, který se teď snaží neohrabaný zákrok protihráče co nejrychleji rozdýchat.
49'
Frosinone je stále zatlačeno v obraně, Zirkzeeho si teď na pravé straně pohlídal vracející se Okoli.
48'
Saelemaekers se mohl dostat do skvělé příležitosti, jenže si nedokázal včas zpracovat naražený míč od Aebischera a po kontaktu se sokem o něj přišel.
47'
Hra po pauze začíná trochu opatrně, Bologna teď při postupu vpřed sází na sérii krátkých přihrávek.
46'
Rozběhl se druhý poločas. Ani jeden trenér během přestávky nepřikročil ke změnám v sestavě, na trávě jsou tak stejné jedenáctky jako v první půli.
46'
Domácí mají po prvním poločase na Stadio Renato Dall'Ara nakročeno k osmému bodovému zisku v řadě! Díky slepeným zásahům Fergusona a De Silvestriho vedou nad Frosinone hned 2:0 a po většinu půle měli dění vesměs pod kontrolou. Nutno nicméně podotknout, že hosté nejsou ze hry a v závěru úvodního dějství svým soupeřům pořádně zatopili. Inu, uvidíme, jak se atraktivní duel bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:3.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:6.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+2'
45+2'
Garritano z pravého křídla naservíroval míč do šestnáctky na nedostatečně hlídaného Šeddíru, jehož slabá hlavička šla přesně do středu svatyně.
45+1'
Daleko od kýženého gólu Frosinone teď nebyl ani Barrenechea, jehož nenápadné zakončení ze středu vápna zaplulo za zadní tyč!
44'
Hosté ještě naposledy před přestávkou míří dopředu, Garritano se snaží se zbavit Orsoliniho.
43'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Frosinone má v závěru dějství více ze hry, jeho snahu o kontaktní gól teď ale hatí útočný faul na Zirkzeeho.
42'
Skorupski – Mazzitelli 2:0! Polský gólman ve službách Bologni se blýskl parádním zákrokem a nebezpečný míč ze standardky vytěsnil vedle brankové konstrukce! Skvělý zákrok!
41'
Pozor, tohle by mohlo být nebezpečné. Mazzitelli byl pár sekund nato faulován těsně před domácí šestnáctkou, uvidíme tak potenciálně nebezpečný přímý volný kop. Skorupski už diriguje své spoluhráče.
40'
Mazzitelli ze standardní situace vykřesal střelu k pravé tyči, Skorupski míči včas padl do cesty.
39'
Kanárci si vyzkouší svůj první roh, který nejspíš provede Soulé. Podaří se hostům před pauzou snížit?
38'
Mezi Freulerem a Garritanem to znovu trochu zajiskřilo, první jmenovaný nyní podrazil toho prvního. Ani tentokrát ale nepřichází formální varování.
37'
Aebischer před pressujícími soky pro jistotu uklidil míč dozadu na svého gólmana, útok Bologni se tentokrát dostal jen pár metrů za středovou čáru.
36'
Viděli jsme drobnou výměnu názorů mezi Freulerem a Garritanem, rozhodčí strkanici řeší jen domluvou. Žlutá karta prozatím zůstává v kapse.
35'
V posledních minutách je na míči častěji Frosinone, kterému se teď ale nedaří se prokousat skrz pevnou domácí obranu. Skorupski je bez práce.
34'
Domácí operují s míčem u středové čáry, atakující protihráči se je o něj snaží co nejdříve připravit.
33'
Freuler zachytil Okoliho nepromyšlenou přihrávku, následná akce Bologni ale přinesla jen nepříliš povedený centr. Turati si balón bez obtíží pohlídal.
32'
Hraje se nahoru dolu, k vidění teď byl pro změnu další atak Frosinone. Skorupski se natahoval po prudké ráně Soulého, která se mezi tři tyče nevešla.
31'
Orsolini se navzdory dotěrnému Marchizzovi dostal do zakončení, Turati střelu z bezprostřední blízkosti vytěsnil za bránu. Červenomodří získávají roh.
30'
Mazzitelli si před vápnem Bologni počínal až moc aktivně a po ostřejším střetu s Fergusonem je varován. Domácí následně rozehrávají od své brány.
29'
O snížení se chtěl postarat Garritano, jehož pokus ovšem zamířil nad břevno domácí brány.
28'
Rozhodčí po diskuzi s oběma stranami svěřil míč do držení Frosinone. Barrenechea ho nyní drží na středu a hledá někoho, komu by ho mohl nabídnout.
26'
Aebischer nyní skončil na trávníku po kontaktu s protihráčem, na pažit poprvé míří zdravotníci.
25'
Kanárci se poprvé po dlouhé době dostali do útoku, Garritano byl ale po výborné defenzivní práci domácích nucen míč zahrát za Skorupskiho.
24'
De Silvestri chtěl na svůj zásah rychle navázat, jenže tentokrát od praporku letící míč ze středu vápna hlavou poslal vysoko nad Turatiho svatyni.
23'
Orsolini z dalšího ofenzivního tažení vybojoval roh pro červenomodré, Frosinone je znovu pod tlakem.
22'
Bologna právě vstřelila branku!
Studená sprcha pro hosty se rázem stává ledovou, svěřenci kouče Motty obratem odskakují do dvougólového náskoku! Turati další zakončení jednoho z domácích vyrazil za vápno, přímo na LORENZA DE SILVESTRIHO, který následně míč nasměroval do klece parádní hlavičkou – 2:0!
21'
Hosté působí poněkud opařeným dojmem a vůbec se jim nedaří s aktivními protihráči srovnat krok.
20'
Bologni jeden gól nestačí a okamžitě míří zpět do útoku, po levém křídle táhne hru dopředu Orsolini.
19'
Domácí se už po necelých dvaceti minutách hry dostávají do vedení! Obrana ligového nováčka zkolabovala a nepohlídala si LEWISE FERGUSONA, který se uvolnil ve vápně a nasměroval Saelemaekersovu odraženou střelu přesně za bezmocného Turatiho – 1:0!
16'
Na druhém konci hřiště se blýskl Oyono, který se zkušeně dostal před dva protihráče a ze složité pozice zakončil, jenže míč poslal přímo ke Skorupskimu.
15'
Frosinone si prošlo dosud asi nejtěžší pasáží v tomto zápase, domácím se nicméně nepodařilo z chaotické situace u Turatiho vykřesat nějakou větší šanci.
14'
Bologna získala míč na středu hřiště a vypadalo to, že vyrazí do slibného brejku, ale hostům se podařilo situaci včas zklidnit a nepustit soupeře vpřed.
13'
Soulé proklouzl kolem protihráče a nabídl balón na hranu vápna Šeddírovi, na kterého se ale následně okamžitě pověsili hned tři protihráči.
12'
Turati musel poprvé v zápase do akce, nebezpečný odražený balón po centru z pravé strany ale zaplul přímo do jeho nastraženého náručí.
11'
Obrana Frosinone už delší dobu kontroluje míč a snaží se najít nějakou cestu zpět dopředu.
9'
Marchizza poslal k zemi Orsoliniho, červenomodří tak na své půli dostanou klid na rozehrávku.
8'
Domácí se po ospalém startu probudili, se svými soky plně srovnali krok a zkouší jejich defenzívu. Saelemaekers při dalším tažení vpřed přišel o míč.
7'
Saelemaekers kratičkou přihrávkou vysunul dopředu Zirkzeeho, který následně ve vápně zblokovaným míčem vybojoval první roh utkání pro Bolognu.
6'
Stále čekáme na nějakou první výraznější šanci, ani jeden gólman dosud v zápase nemusel zasahovat. Hra se navíc pomalu začíná vyrovnávat.
5'
Saelemaekerse na pravé straně odzbrojil protihráč a poslal míč do zámezí, Bologna tak získala outové vhazování těsně vedle šestnáctky Frosinone.
4'
Domácí se zmocnili míče a skrz krátké přihrávky se poprvé snaží přesunout hru před Turatiho.
3'
Hosté do zápasu vlétli po hlavě, obrana Bologni si hned v úvodních minutách prochází těžkou zatěžkávací zkouškou. Zatím nicméně soky drží na uzdě.
2'
Dlouhý balón na zadní tyč, kam nabíhal Soulé, zaletěl až za bránu. Skorupski tak bude odkopávat.
1'
Už deset sekund po startu se poprvé přerušuje, Freuler si v souboji s Barrenecheou pomohl faulem. Nařízen volný kop pro Fronsinone u středové čáry.
1'
Úvodní výkop obstará Bologna, jdeme na věc!
Oba týmy vyráží na hrací plochu, start se rychle blíží. Domácí si oblékli své tradiční červenomodré dresy, hosté pak pro dnešek zvolili svou žlutou variantu.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri (C), Beukema, Calafiori, Lykogiannis – Freuler, Aebischer – Saelemaekers, Ferguson, Orsolini – Zirkzee.
Náhradníci: Ravaglia, Gasperini – Bonifazi, Kristiansen, Corazza, Moro, el-Azúzí, Fabbian, Urbanski, Karlsson, Ndoye, van Hooijdonk.
Trenér: Thiago Motta.

Frosinone Calcio: Turati – Oyono, S. Romagnoli, Okoli, Marchizza – Mazzitelli (C), Barrenechea, Garritano – Soulé, Šeddíra, Reinier.
Náhradníci: Frattali, Cerofolini – Lirola, Monterisi, Lusuardi, Brescianini, Lulič, Kvernadze, Bourabia, Báez, Kaio Jorge, Çuni, Bidaoui, Ibrahimović.
Trenér: Eusebio Di Francesco.

Rozhodčí: Doveri – D'Ascanio, Niedda.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí bude zkušený Daniele Doveri, který zatím v této sezóně odpískal dvě utkání Serie A a jeden duel o ligu níže. K dispozici mu budou asistenti Marco D'Ascanio a Andrea Niedda.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Pokud by dnešní souboj Bologne s Frosinone dopadl stejně jako ten dosud poslední, hostující fanoušci by si jistě nestěžovali. Žlutomodří totiž v lednu 2019 Stadio Renato Dall'Ara vyloupili ve velkém stylu a domácí potopili hned 4:0. Budou se radovat i dnes?
FROSINONE CALCIO (8. místo)
8 Z, 3–3–2, 11:11, 12 bodů

Kanárkům stačilo jen několik kol k tomu, aby reputaci nováčka v Serii A vyměnili za nálepku nepříjemného černého koně, který svým sokům nic nenechá zadarmo. Frosinone má na kontě tři výhry, stejný počet remíz a dvě prohry, což mu stačí na příjemné 8. místo.

Tým trenéra Di Francesca do posledního odehraného utkání šel s cílem si spravit chuť po porážce 0:2 proti římskému AS, což se mu také podařilo. Šestnáctá Verona odjela domů s prázdnou po výsledku 2:1, její neúspěch svými góly zařídili Reinier a Soulé.

8 Z, 2–5–1, 8:6 (+2), 11 bodů

Svěřenci kouče Motty se před přestávkou blýskli přímo husarským kouskem. Na půdě Interu po čtvrthodině hry prohrávali už 0:2 a vše nasvědčovalo tomu, že favorita čeká hladká cesta k vítězství, jenže Bologna pak začala kousat. Z penalty nejprve snížil Orsolini a na konečných 2:2 upravil po přestávce Zirkzee.

Rossoblù tak bodovali posedmé v řadě a pojistili si svou pozici v klidném středu tabulky. Aktuálně jim náleží 11. místo, přičemž na příčky zajišťující účast v evropských pohárech jim chybí jen dva body. Prodlouží dnes svou úspěšnou sérii proti Frosinone?

L. Ferguson, G. Fabbian – 1 branka
Příjemnou neděli u sledování Serie A! V rámci 9. kola italské nejvyšší soutěže se dnes odpoledne na Stadio Renato Dall'Ara střetne Bologna s Frosinone.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62