Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Salernitana - 9. března 2024   15:00

Cagliari
14' Lapadula (Zappa) • 40' Gaetano (Nández) • 52' Šomurodov  • 76' Šomurodov
4:2
(2:0)
Salernitana
57' Kastanos  (Zanoli) • 59' Maggiore  (Candreva)
Cagliari
Scuffet – Zappa, Mina, Dossena, Augello (77. Wieteska) – Makoumbou, Deiola (C) – Nández (66. Viola), Gaetano (46. Šomurodov), Jankto (66. Azzi) – Lapadula (66. Oristanio).
Radunović, Aresti – Di Pardo, Chatzidiakos, Mutandwa, Obert, Prati.
Fourneau – Prenna, Palermo
Unipol Domus, Cagliari
16 118 diváků
Salernitana
Ochoa – Bradarić, Fazio, Manolas (46. Pirola), Zanoli (74. Sambia) – Kastanos, Maggiore, Las. Coulibaly (74. Gomis) – Candreva (C) – Tchaouna, Weissman (65. Simy).
Allocca, Costil – T. Ferrari, Bašić, Ikwuemesi, Łęgowski, Martegani, Pasalidis, Pellegrino, E. Vignato.

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 16:9.
Cagliari Calcio svůj náskok pojistilo brzkým gólem excelentního náhradníka Šomurodova.

Jenže následně přestali hráči tohoto klubu hrát během dvou minut ze stejného prostoru po míči zprava zápas ukázkově zdramatizovali Kastonos a Maggiore.

Čtrnáct minut před koncem měl poslední slovo opět velmi výtečně hrající Šomurodov.
90+4'
90+4'
Candreva svým faulem způsobil poslední událost tohoto střetnutí.
90+3'
Rohový kop zleva budou rozehrávat hráči Cagliari Calcio.
90+2'
Šomurodov dnes kouzlí a míčová ekvilibristika mu vynesla faul od drzé štěnice Piroly.
90+1'
Simy byl při presinku úspěšný, Salernitana i nadále zůstane s míčem na útočné polovině.
88'
Candreva svým pasem sice rozběhl Makoumbou, ale jeho míč do druhé vlny nikoho v bílých dresech nenašel.
87'
Simy byl při bránění faulován v pokutovém území.
86'
Šomurodov má zalsouženě velké sebevědomí, šel do dvou bránících hráčů vykoledoval si faul na svou osobu.
85'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Junior Sambia) za faul.
85'
A po této ztrátě míče musle ve středovém kruhu taktickým faulem zastavit Sambia velmi rychle unikajíícho Šomurodova.
84'
Patička Kastanose by neuspěla ani v okresním přeboru.
82'
Azziho střelecký pokus včas u tyče zastavil zkušený brankář Ochoa a nepřipustil tak další změnu skóre.
81'
Ukvapený volej tohoto hráče končí příliš vysoko nad břevnem branky Scuffeta.
80'
Ostrá hra rozhodně také není cizí útočníkovi v dresu Salernitany Simymu.
79'
Oristanio se dopustil nedovoleného zákroku v osobním souboji.
78'
Salernitana má příležitost na případnou korekci skóre z rohového kopu.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Mateusz Wieteska.
76'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Fazio převzal roli smolaře old manolase, při odkopu trefil pouze Šomuroodva, ten ho navíc zesměšnil úspěšnou kličkou na druhou, následnou jeho střelu vyrazil Ochoa opět pouze k němu a ELDOR ŠOMURODOV jako dítě štěstí opět skóroval do odkryté branky – 4:2!
75'
Centr Gomise velmi snadno zklividovala domácí obrana.
74'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Iron Gomis,
ze hřiště odchází Alessandro Zanoli, přichází Junior Sambia.
73'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Grigoris Kastanos) za faul.
73'
Rozhodčí si volný metr z první půle schoval v kabině rozhodčích a nyní tasí jednu kartu za kartou.
73'
Simy nedokázal správně vrátit svému spoluhráči míč takovým způsobem, aby to šlo označit za úspěšnou narážečku.
72'
Vzápětí další faul předvedl kapitán Cagliari Alessandro Deiola.
70'
Žlutá karta pro tým Cagliari Calcio (Tommaso Augello) za faul.
70'
Augello nehezky atakoval Coulibalyho a první žlutá karta tohoto utkání je rázem na světě.
69'
Tvrdý, ale čistý skluz na Bradariće znamená zisk balonu pro hráče Cagliari Calcio.
68'
Centr Kastanose se již ocitl mimo hrací plochu.
67'
Trenér Ranieri hromadným střídáním dokončil stažení svých čtyř nejlepších hráčů v tomto utkání včetně Jakuba Jankta, tak uvidíme zda mu tato nezvyklá taktika přinese úspěch.
66'
ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Paulo Azzi,
ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Gaetano Oristanio,
ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Nicolas Viola.
65'
ze hřiště odchází Shon Weissman, přichází Simy.
65'
Zdravotní problémy hlásí jeden z hráčů Cagliari.
65'
Hostující tým chystá další změny ve svém kádru.
64'
Z tohoto rohového kopu hráčů Cagliari rozhodně další branka nepadne.
62'
Centr Coulibalyho nebyl příliš kvalitní a soupeře nedokázal patřičně zaskočit.
61'
Hra se po divoké desetiminutovce, během níž padli hned tři branky částečně zlikdnila.
60'
Salernitana je zpět ve hře! Díky povedeným akcím z právé strany hřiště během pouhých dvou minut!
59'
Salernitana právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu, který centrem rozehrával Candreva dokázal na bližší tyči svou halvičkou azskočit brankáře Scuffeta zakončující GIULIO MAGGIORE – 3:2! Asistence: Antonio Candreva.
58'
Candreva bude rozehrávat rohový kop zprava.
57'
Centr Zanoliho našel ukázkově v pokutovém území zcela volného GRIGORISE KASTANOSE, který nezávahal a pohotově snižuje na 3:1! Asistence: Alessandro Zanoli.
56'
Rohový kop se domácím hráčům příliš nepovedl.
54'
Candreva při svém centri nebyl opakovaně úspěšný.
53'
Zkušený Ranieri ukázal opět, že má fištrón. Vystřídal o přestávce Gaetana, který vsítil gól a jeho náhradník Šomurodov taktéž skóroval.
52'
Po strašné hrubici v rozehrávce, vyslla ukázkovou nahrávku Augello, rychlonohý Šomurodov nedokázal první střelou překonat Ochou, jenž ale míč jen vyrazil a na sprvném místě byl opět ELDOR ŠOMURODOV, který volný míč dorazil do sítě, před skluzujícím Pirolou – 3:0!
51'
Jankto nepřesným pasem hledal nabíhajícího Lapadulu.
51'
Po rozehrání přímého kopu Cagliari končí míč pouze za koncovou čárou.
50'
Hra je ve druhé půli rozdrobena do velkého množství nečistých soubojů. Nejprve fauloval Augello, a chvíli po něm pro změnu salernitanský záložník Maggiore.
48'
Kastanos vysokou hlavou nechtěně málem ukopl hlavu Nándezovi z krku.
47'
Následně i Bradarić byl úspěšně zablokován.
47'
Pokus Candrevy o centr neprošel přes bránícího hráče.
46'
ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Lorenzo Pirola.
46'
ze hřiště odchází Gianluca Gaetano, přichází Eldor Šomurodov.
46'
První poločas byl víceméně jasnou záležitostí hráčů Cagliari Calcio a stav 2:0 po první půli je naprosto zasloužený!

Ve čtrnácté minutě posvětil branku Lapaduly, kde ukázal své
vysoké technické dovednosti VAR systém!

O šest minut později byl kousek od vstřelení gólu český záložník Jakub Jankto, jenže svou střelou těsně minul pravou tyč!

Po půl hodině hry jedinou nebezpečnou střelu hostí s přehledem vyrazil brankář Scuffet!

Sedm minut před koncem nebyla uznána branka Gaetana pro ofsajd, ale tentýž hráč si to vynahradil o dvě minuty později, kdy si na svůj účet zapsal již regulérní gól na 2:0!
45+2'
45+1'
Po centru Bradariće z přímého kopu o několik decimetrů svým pokusem hlavou minul branku soupeře obránce Fazio.
45+1'
Hráči Cagliari krátké nastavení hodlají dohrát bez případné inkasované branky.
44'
Po rozehrávce rohového kopu se sice dostal k zakončení Weissman, ale ani on nebyl jako hráč Salernitany v koncovce přesný či úspěšný.
42'
Obránce Dossena velmi agresivně dohrál v osobním souboji útočníka Weissmana
40'
Nández si při přečíslení soupeře nepočínal sobecky, rozhlédl se a posunul míč na lépe postaveného GIANLUCA GAETANO, který střílí tentokráte již regulérní gól – 2:0! Asistence: Nahitan Nández.
39'
Rohový kop Candrevy nebyl zahrán zrovna kvalitně a hráči domácího klubu opět vyráží do nebezpečného brejku.
38'
Po skvělém pasu z kopačky Makoumbou a následně po individuálním provedení skóroval z úhlu Gaetano, ale gól nemůže být kvůli ofsajdu uznán!
37'
Centr zprava našel sice v pokutovém území Kastanose, ale ten velmi neúspěšně hlavičkoval aniž by ohrozil branku Scuffeta.
36'
Cantr Baradriće byl velmi snadno ubráněn a hráči Cagliari Calcio mohou kvapit na druhou stranu hřiště.
35'
Gianluca Gaetano si vypomohl při osobním souboji faulem.
34'
Centr Augella též nebyl z kategorie potřebně kvalitních.
33'
Centr Zappy sice nenašel spoluhráče v pokutovém území, ale Fazio, či Manolas totálně hořeli při opakovaných pokusech dostat míč ze svého pokutového území do bezpečí.
31'
Brankář Scuffet výborně vyrazil nebezpečnou bombu z kopačky Coulibalyho ze střední vzdálenosti!
31'
Gabriele Zappa sice vzešel z osobního souboje jako vítěz, ale dle rozhodčího Forneau to bylo pouze za pomoci faulu.
30'
Jakub Jankto se snažil uvolnit svého spoluhráče v pokutovém území, ale ani on nebyl úspěšný a obranu Salernitany nepřelstil.
29'
Nández se do statistik tohoto utkání zatím zapisuje pouze fauly, kterých se doupouští.
27'
Zanoli se snažil marně nalézti pěkným pasem svého nabíhajícího spoluhráče v pokutovém území, který neprošel přes pozornou obranu soupeře.
26'
Gianluca Gaetano s esice dostal za obranu soupeře, ale pouze díky použití faulu na bránícího hráče.
25'
Augello dle rozhodčího faulován nebyl, brankář Ochoa může vykopávat od své branky.
24'
Manolas taktickým faulem ve středu hrací plochy zastavuje Lapadulu.
23'
Centr hráčů Salernitany zprava pouze přeletěl napříč pokutovým územím Cagliari, bez toho aby někdo z hráčů zasáhl letící míč.
23'
Gianluca Lapadula nyní v osobním souboji předvedl, že i on kromě střílení branek umí zahrát tvrdě a nečistě.
21'
Po dlouhém autovém vhazování nepřesně celou akci hlavou zakončoval kolumbijský obránce Mina.
20'
Slibnou šanci měl na navýšení náskoku pro Cagliari záložník Jakub Jankto, jenž technickou střelou pouze o decimetry minul pravou tyč!
18'
Candreva rozehrávkou z přímého kopu svým centrem našel pouze hlavu bránícího hráče v pokutovém území.
17'
Kastanos byl při svém dalším výpadu opět zastaven pouze za cenu faulu protihráče.
16'
Gaetano svou individuální akci nezvládl, jelikož se vydal do souboje s přesilou bránících hráčů.
14'
Branka je nakonec díky VAR systému uznána a pos kvělém pasu Zappy velkou pochvalu za provedení celé akce zaslouží GIANLUCA LAPADULA, jenž to provedl opravdu na výtečnou – 1:0! Asistence: Gabriele Zappa.
13'
Nicméně VAR systém řeší celou situaci zpětně a čeká se na jeho rozhodnutí!
12'
Lapadula zpracoval dlouhý pas, ukázkově obešel brankáře Ochou a následně i zasekávačkou skluzujíícho obránce, dostal míč za brankovou čáru! Asistent rozhodčího signalizuje ofsajd, gól zatím neplatí!
11'
Kastanos svou střelu poslal pouze velmi vysoko nad břevno branky Scuffeta.
10'
Candreva přeskočil míč, jenže následně Kastanos velmi dlouho otálel s rozehrávkou přímého kopu, následný centr velmi snadno obrana v modročervených dresech snadno odvrátila.
9'
A právě aktivního Kastanose nehezky zezadu fauloval v osobním souboji Nández.
8'
Akce Kastanose byla zlikvidována ještě před pokutovým územím Cagliari.
7'
Salernitana se po rozpačité pětiminutovce již dokázala naplno dostat do herního tempa.
6'
Centr Bradariće s přehledem do bezpečí odehrála připravená obrana Cagliari Calcio.
5'
Domagoj Bradarić nebyl úspěšný ani při svém ofenzivním výletě a v souboji jeden proti jednomu neuspěl.
4'
Tentokráte se nepovedeným odkopem prezentoval přímo mexický brankář Ochoa.
3'
Dossenova hlavička ze dvanácti metrů minula branku soupeře.
2'
Pronikajícího Gaetana musel až faulem zastavit pomalejší obránce Bradarić.
2'
Nepovedený dlouhý nákop měl být lahůdkou pro obránce Salernitany, jenže hráči tohoto klubu z jasné situace uděllai zapeklitou situaci, kterou následně vyřešili odkopem míče do autu za postranní čáru.
1'
Domácí hráči se ujali zahajovacího výkopu ze středového kruhu.
1'
US Salernitana bude hrát v bílých dresech, Cagliari Calcio nastoupí k utkání v červenomodrých barvách.
Za Salernitanu nemůže nastoupit kvůli zranění Gyömbér, na lavičce Cagliari je další Slovák Obert a v základní jedenáctce týmu ze Sardínie by neměl chybět záložník Jakub Jankto.

Cagliari Calcio: Scuffet – Zappa, Mina, Dossena, Augello – Makoumbou, Deiola (C) – Nández, Gaetano, Jankto – Lapadula.
Náhradníci: Radunović, Aresti – Azzi, Di Pardo, Chatzidiakos, Mutandwa, Obert, Oristanio, Prati, Šomurodov, Viola, Wieteska.
Trenér: Claudio Ranieri

US Salernitana 1919: Ochoa – Bradarić, Fazio, Manolas, Zanoli – Kastanos, Maggiore, Las. Coulibaly – Candreva (C) – Tchaouna, Weissman.
Náhradníci: Allocca, Costil – T. Ferrari, Bašić, Ikwuemesi, Gomis, Łęgowski, Martegani, Pasalidis, Pellegrino, Pirola, Simy, E. Vignato, Sambia.
Trenér: Fabio Liverani

Rozhodčí: Fourneau – Prenna, Palermo.
Předpokládané absence:

Cagliari Calcio

Pavoletti, Hatzidiakos, Petagna, Sulemana (všichni nespecifikované zranění)
Luvumbo (poraněné stehno)
Mancosu (poraněné koleno)

US Salernitana 1919

Boateng, Gyömbér, Pierozzi, Pirola, Fazio (všichni nespecifikované zraněí)
Cagliari Calcio podstatně úspěšněji bojuje o záchranu a to, když v minulém kole přerušilo sérii šesti zápasů bez tříbodového ziksu výhrou nad Empoli 1:0. A i v následujícím duelu budou hráči Cagliari považováni za papírového favorita.
US Salernitana pouze v agónii dohrává tento ročník a s nejvyšší pravděpodobností zamíří do nižší soutěže. Série : 0 – 2 – 8 je opravdu strašidelná. Poslední výhru utrpěli fotbalisté Salernitany ještě v minulém roce – třicátého prosince, proti Veroně 1:0.
Los dvacátéhoosmého kola italské nejvyšší soutěže svedl dohromady, dva soupeře bojující o účast v Sérii A. Přičemž sardinský zástupce v podobě Cagliari Calcio (18) má podsttaně lepší výchozí pozici než soupeř z jihu pevninské Itálie US Salernitana 1919 (20). Rozdíl mezi soupeři je děvět bodů.