Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Cagliari - 3. března 2024   15:00

0:1
(0:0)
Cagliari
69' Jankto
Empoli
Caprile – Cacace (72. Pezzella), Luperto (C), Walukiewicz (82. A. Cerri), Ismajli – Kovalenko (72. Fazzini), Ră. Marin, Máleh – Cancellieri (72. Gyasi), Cambiaghi – Destro (58. Niang).
Perisan, E. Beriša – Bereszyński, Ebuehi, Żurkowski, S. Bastoni, Shpendi.
Rapuano – Baccini, Colarossi
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Cagliari
Scuffet – Augello (78. Azzi), Mina, Dossena, Nández – Makoumbou, Deiola (C), Jankto (78. Wieteska) – Gaetano (87. Šomurodov) – Lapadula (87. Mutandwa), Luvumbo (32. Zappa).
Radunović, Iliev – Obert, Di Pardo, Viola, Prati, Oristanio.

Veledůležité tři body pro Cagliari v souboji o záchranu. A české fanoušky může těšit, že je zařídil Jakub Jankto, který se prosadil poprvé od svého návratu do Itálie.

Hostující celek dnes rozhodně neměl více ze hry. Empoli bylo aktivnějším týmem, dostávalo se i do většího počtu šancí. Jenže domácí selhávali při zakončení, případně je vychytal gólman Scuffet.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:15.
90+8'
90+8'
Probíhá poslední minuta nastaveného času. Balón je momentálně daleko od hostující svatyně.
90+6'
O akrobatické zakončení se pokoušel M'Baye Niang! Střela mu nesedla, nicméně míč se díky tomu dostal na kopačku jeho spoluhráče, avšak toho fantasticky vychytal Scuffet!
90+5'
Další nedovolený zákrok domácího výběru. Tentokrát ho měl na svědomí Alberto Cerri.
90+4'
Nahitan Nández schytal na polovině hřiště faul od Răzvana Marina. Tohle hráčům v bílých dresech naprosto stačí.
90+2'
A hned se zapojil do hry. Jenomže neměl, mává se ofsajd.
90+2'
Alberto Cerri je s novým dresem zpátky na hrací ploše.
90+1'
Tak tohle jsem dlouho neviděl. Alberto Cerri nemůže hrát, protože má roztržený dres na dvě poloviny. Doufejme, že domácí kustodi jsou i na tohle připraveni.
90'
Centr z levé strany proletěl šestnáctkou Cagliari. Emmanuel Gyasi neměl šanci na vysoký míč dosáhnout.
88'
Hostujícím fotbalistům se v posledních minutách podařilo utlumit tlak Empoli. Důležité bude, kolik nastaví hlavní rozhodčí.
87'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Kingstone Mutandwa,
ze hřiště odchází Gianluca Gaetano, přichází Eldor Šomurodov.
85'
Žlutá karta pro brankáře Scuffeta za zdržování hry.
83'
Emmanuel Gyasi obdržel balón do ideální pozice, jenže selhal při zpracování. Teď měla hostující obrana kliku.
82'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Sebastian Walukiewicz, přichází Alberto Cerri.
81'
Alberto Dossena poměrně komicky podklouzl. Následně ještě zkoušel si vymodlit faul, ani to se mu však nepodařilo. Rohový kop pro Empoli.
80'
K exekuci standardní situace se postavil Răzvan Marin. Spoluhráče nenašel, fotbalisté Cagliari tak mohou šetřit cenné vteřinky.
79'
Mina se Niangem nepáral. Za svůj skluz si vysloužil žlutou kartu.
78'
ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Mateusz Wieteska,
ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Paulo Azzi.
77'
Po rohovém kopu se míč odrazil k Giuseppemu Pezzellovi, jehož dalekonosná rána z voleje se mezi tři tyče nevměstnala.
76'
Empoli mohutně tlačí. Troufám si říct, že na hosty ještě čekají krušné chvíle.
74'
Cagliari potřebuje vyhrát. Konkurent hostujícího celku v záchranářském boji, Hellas Verona, dnes totiž přehrál Sassuolo.
72'
ze hřiště odchází Matteo Cancellieri, přichází Emmanuel Gyasi,
ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Jacopo Fazzini,
ze hřiště odchází Liberato Cacace, přichází Giuseppe Pezzella.
69'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Tady by mělo být vše v pořádku! Gabriele Zappa se skvěle prohnal kolem pravé strany a nahrál pod sebe na Gianlucu Lapadulu. Jeho pokus dokázal Caprile vyrazit, jenže míč doputoval pouze na kopačku JAKUBA JANKTA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě!
68'
Hostující obránce odhlavičkoval centr pouze na kopačku Sebastiana Walukiewicze, jehož ránu z hranice vápna zastavil blok soupeřů.
67'
Po několika odrazech se míč dostal za domácí obranu. Jako první u něj byl Gianluca Lapadula, jenomže mu střela vůbec nesedla a balón skončil bůhvíkde.
64'
A opravdu, gól neplatí!
63'
Gól se ještě přezkoumává u videa. Pravděpodobně se řeší, jestli se Walukiewicz nenacházel v ofsajdu.
62'
Empoli právě vstřelilo branku!
Domácí otevírají skóre dnešního utkání! Scuffet fantasticky vytáhl hlavičku Sebastiana Walukiewicze, na následnou dorážku LIBERATA CACACE už ale neměl nárok.
61'
Răzvan Marin přihrál Nicolu Cambiaghimu, jehož přízemní střela byla sražena na rohový kop.
60'
Postup Mattea Cancellieriho byl zastaven jen za cenu nedovoleného zákroku. Přímý kop kousek před šestnáctkou pro Empoli.
58'
ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází M'Baye Niang.
57'
Centr Răzvana Marina směřoval na přední tyč, odkud Matteo Cancellieri hlavičkoval mimo bránu.
56'
Jakub Jankto nic nevymýšlel a centr odhlavičkoval na rohový kop.
54'
Z něj vzešly dva po sobě jdoucí centry do šestnáctky. S prvním si poradila obrana Cagliari, ten druhý poté zpacifikoval gólman Scuffet.
53'
Pokutový kop domácí zahrávat nebudou, k dispozici mají alespoň roh.
52'
Antoine Makoumbou zahrál ve vápně rukou. Na první pohled mi přišlo, že ji měl u těla. Situace se bude ještě zkoumat u videa.
51'
Tommaso Augello svým autovým vhazováním našel Alessandra Deiola, nicméně tomu se nepodařilo ve vápně zpracovat míč.
50'
Alberto Dossena se včas vrátil a odhlavičkoval letící nákop do bezpečí.
49'
Matteo Cancellieri byl při svém napadání příliš agresivní, píská se útočný faul na Alberta Dossena.
46'
Nicolò Cambiaghi zamotal hlavy hostujícím obráncům a poslal centr na zadní tyči, kde číhal Cancellieri. Ten z bezprostřední blízkosti Scuffeta neprostřelil!
46'
První poločas příliš atraktivní fotbal nenabídl. Oba celky jsou poměrně pasivní, vzhledem k postavení týmů v tabulce to ale je poměrně pochopitelné. Doposud největší šanci utkání měli k dispozici fotbalisté Empoli, Nicolò Cambiaghi však pouze orazítkoval tyč.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+4'
45+2'
Fotbalisté v bílých dresech se nikam neženou. V současnosti laxně kombinují na vlastní polovině.
45'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehrají čtyři minuty.
44'
První větší šance Cagliari v dnešním zápase! Na malé vápno si naběhl Gianluca Lapadula a gólman Caprile měl co dělat, aby jeho hlavičku vyrazil.
43'
Odražený míč vracel do vápna jeden z hostující fotbalistů. Gianluca Lapadula se pokusil o nůžky, jenže místo balónu trefil bránícího soupeře.
42'
Nahitan Nández zvládl souboj s Sebastianem Lupertem a vybojoval rohový kop.
41'
Matteo Cancellieri znova v akci. Tentokrát po centru z levé strany hlavičkoval, sražený pokus poté zaplaval do rukavic Scuffeta.
40'
Do šestnáctky Cagliari se prodral Matteo Cancellieri. Jeho střílená přihrávka neprošla přes Alberta Dossena.
39'
Nicolò Cambiaghi si všiml rozběhnutého spoluhráče na opačné straně hřiště. Přenesení hry se mu nepovedlo, přesto Empoli pokračuje na míči.
37'
S nutnou dávkou štěstí se nyní podařilo hostům překonat domácí obranný blok. Nebezpečnou akci zazdil Gabriele Zappa, když svůj centr poslal do zámezí.
36'
Trochu jsem to zakřikl! Na přední tyč si naběhl Mattia Destro a hlavičkoval jen těsně kolem hostující brány!
35'
Sledujeme poměrně hluchou pasáž utkání. Na hrací ploše se neděje nic, co by stálo za řeč.
34'
Centrovaný míč neměl Nicolò Cambiaghi šanci dostihnout. Odkop od brány Cagliari.
32'
ze hřiště odchází Zito Luvumbo, přichází Gabriele Zappa.
31'
Angolský útočník odchází za autovou čáru jen za pomoci týmových lékařů. Vypadá to, že pro něj zápas skončil.
30'
Z následné standardky nic zajímavějšího nevzešlo. Fotbalisté Cagliari se poté utrhli do rychlého protiútoku, nicméně Zito Luvumbo volný míč nedostihl. A vypadá to, že se při sprintu zranil.
29'
Alberto Dossena zastavil unikajícího Mattea Cancellieriho jen za cenu nedovoleného zákroku.
28'
Nákop za domácí obranu se nesetkal s úspěchem, míč končí v držení gólmana Caprileho.
27'
Standardní situaci rozehrál Nahitan Nández. Vyslal dlouhý centr do vápna, se kterým si obrana Empoli bez větších problémů poradila.
25'
Răzvan Marin bojoval, míč ovšem mezi trojicí soupeřů nedokázal udržet. Autové vhazování pro Cagliari.
24'
Jakub Jankto hezkým pasem našel rozběhnutého Lapadulu. Hostující forvard vystřelil pouze do obránce Empoli.
23'
Nahitan Nández zazmatkoval. Letící centr odehrál jen na rohový kop, přestože se kolem něj nenacházel žádný z fotbalistů v modrém dresu.
22'
Kousek před šestnáctkou se odhodlal ke střele z otočky Alessandro Deiola. Přízemní rána nemířila mezi tři tyče.
20'
Úvodních dvacet minut vyznívá lépe pro Empoli. Domácí tým má více ze hry, Cagliari příliš nezvládá přechod do útočné fáze.
18'
Žlutá karta pro tým Cagliari Calcio (Gianluca Gaetano).
17'
Obrovská příležitost! Nicolò Cambiaghi napálil bližší tyč, od které se míč odrazil na Júsufa Máleha. Jeho dorážka směřovala pouze doprostřed brány, kam se fantasticky vrátil Scuffet!
16'
Jedovatá rána! Caprile svým odkopem našel soupeře, který přenechal míč Gaetanovi. Hostující záložník neváhal a vystřelil, přičemž pořádně prověřil pozornost gólmana.
14'
Chyba domácího stopera. Ten odhlavičkoval míč jen do držení soupeře, nicméně Cagliari přechod do nadějného útoku nezvládlo.
13'
Mattia Destro se elegantně prohnal do vápna, jenže tam si míč příliš předkopl a přišel o něj.
12'
Ukrajinský fotbalista je evidentně otřesen, nicméně bude schopen pokračovat v zápase.
11'
Empoli se dožadovalo odpískání zákroku na Kovalenka. Ten schytal nepříjemný loket a je momentálně ošetřován. Prohřešek se stal před šestnáctkou, rozhodčí se k němu vracet nebude.
10'
Rychlý kontr domácího celku táhl Matteo Cancellieri. Dostal se až k vápnu, odkud nepřesně centroval na zadní tyč. Následně se mával ofsajd.
9'
Za dlouhým nákopem se hnal Gianluca Lapadula, vysoký míč ovšem neměl šanci dostihnout.
8'
Přes levou stranu to nešlo, tak fotbalisté Empoli zkusili otočit hru k pravé lajně. Ani tenhle záměr nepřinesl ovoce.
7'
Sebastian Walukiewicz byl na polovině hrací plochy faulován Alessandrem Deiolem.
6'
Přetažený centr skončil jen v rukavicích Scuffeta, Cagliari může uklidnit hru.
5'
Răzvanu Marinovi zavazel v pohybu rozhodčí. Trápit ho to moc nemusí, vzápětí jeden z jeho spoluhráčů vybojoval standardku z poměrně zajímavé pozice.
4'
Matteo Cancellieri si udělal prostor na levé straně a odcentroval na přední tyč, kam si sbíhal Viktor Kovalenko. Tomu se podařilo z dobré pozice zakončit, avšak pouze do rukavic gólmana.
3'
Liberato Cacace táhl míč po pravé straně. Uběhl několik desítek metrů, jenže zkazil přihrávku. Balón pro fotbalisty Cagliari.
2'
Útok hostujícího celku k ničemu nevedl, Caprile bude odkopávat od své brány.
1'

Empoli FC: Caprile – Cacace, Luperto (C), Walukiewicz, Ismajli – Kovalenko, Ră. Marin, Máleh – Cancellieri, Cambiaghi – Destro.
Náhradníci: Perisan, E. Beriša – Pezzella, Bereszyński, Ebuehi, Fazzini, Żurkowski, S. Bastoni, Shpendi, Niang, Gyasi, A. Cerri.
Trenér: Davide Nicola

Cagliari Calcio: Scuffet – Augello, Mina, Dossena, Nández – Makoumbou, Deiola (C), Jankto – Gaetano – Lapadula, Luvumbo.
Náhradníci: Radunović, Iliev – Wieteska, Zappa, Obert, Di Pardo, Viola, Prati, Azzi, Oristanio, Mutandwa, Šomurodov.

Cagliari Calcio

Krize týmu ze Sardinie nekončí. V posledních desíti zápasech zvítězil jen jednou, nicméně nedávné výkony ukázaly, že by Cagliari mohlo být na dobré cestě. Remízu 1:1 dokázali svěřenci kouče Ranieriho uhrát s Neapolí i Udinese, přičemž v obou duelech nastoupil v základní sestavě Jakub Jankto.

Poměrně dobře se do týmu adaptovaly nové posily – Kolumbijec Yerry Mina a Ital Gianluca Gaetano. Obzvlášť jméno prvního zmíněného fotbalisty může být fanouškům povědomé, vždyť Mina odehrál několik sezon za Everton, nastoupil i do pěti zápasů za Barcelonu.
Empoli FC

Toskánský klub disponuje skvělou formou. Neprohrál šest zápasů v řadě, remízovat dokázal například s Fiorentinou či Juventusem. I díky těmto výsledkům si utvořil v tabulce Serie A pohodlný náskok pěti bodů na sestupové příčky.

V minulém kole Empoli porazilo Sassuolo. S nutnou dávkou štěstí, vždyť gól na konečných 3:2 vstřelil Simone Bastoni až ve čtvrté nastavené minutě.
Přeji krásné nedělní odpoledne! Dnes se společně podíváme na utkání 27. kola italské Serie A, ve kterém proti sobě od 15:00 nastoupí týmy Empoli FC a Cagliari Calcio.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62