Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AC Milán - 27. dubna 2024   18:00

0:0
(0:0)
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – Weah (71. McKennie), Cambiaso, Locatelli, Rabiot, Kostić (62. F. Chiesa) – Vlahović (63. Milik), Yıldız (82. Miretti).
Pinsoglio, Perin – Sandro, Rugani, Djaló, Alcaraz, Nicolussi Caviglia, Iling, Kean.
Mariani – Berti, Cecconi.
Allianz Stadium, Turín
AC Milán
Sportiello – Musah (82. Bartesaghi), Gabbia, Thiaw, Florenzi – Adli (62. Binnásir), Reijnders – Pulišić (83. Chukwueze), Loftus-Cheek (82. Zeroli), Leão (C) – Giroud (71. Okafor).
Maignan, Nava – Caldara, F. Terracciano, Simić.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Juventus příští týden zamíří do Říma, kde jej čeká souboj s AS. K Rossoneri byl los o něco milejší, ti poměří síly s Janovem. Hrát se bude na San Siru.
Máme hotovo, souboj mezi dvěma titány italského fotbalu gól nenabídl. Po vesměs vyrovnaném a nepříliš atraktivním prvním poločase se v Turíně iniciativy chopili domácí, kterým se ovšem nakonec nepodařilo najít recept na výborného Sportiella. Milán se tak po velmi vlažném výkonu probránil k bodu, k čemuž mu krom gólmana místy pomohlo také štěstí.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 8:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:4.
90+5'
90+5'
Polský gólman si letící míč pohlídal a bez váhání ho vyboxoval z vápna, body se dnes budou dělit.
90+4'
Pozor, tohle je zajímavé: Gatti soupeřům daroval roh, a Szczęsny tak bude mít v závěru práci.
90+3'
Miretti z poměrně složitého úhlu poslal míč těsně nad vzdálenější spojnici. Hlad Juventusu po gólu je evidentní, dnes večer se ho ale nejspíš nedočká.
90+2'
Milik po souboji u malého vápna spadl na trávník, snaha o hlavičku tak ovoce nepřinesla.
90+1'
McKennie prožívá povedený závěr zápasu a milerád by ho korunoval rozhodujícím gólem, střelou z hrance šestnáctky ale trefil jen clonícího Binnásira.
89'
Pomalu se blíží nastavení. Milán se po dlouhé době ujímá balónu a může zkusit zaútočit.
87'
Domácí mají dění stále pod kontrolou, Rossoneri nicméně zpevnili obranu a drží hru daleko od brány.
86'
Od poslední várky střídání na hřišti sledujeme dominanci Juventusu. Myslím, že hosté budou rádi, pokud dnes Allianz Arenu opravdu opustí s bodem...
85'
Při Milánských teď stáli všichni svatí! Výborný Sportiello McKennieho hlavičku vyrazil jen do místa, kde číhal Rabiot, jehož následnou dorážku ale na brankové čáře neuvěřitelně zblokoval Thiaw! Hosté měli obrovské štěstí!
84'
McKennie se u vzdálenější tyče nedokázal odpoutat od Bartesaghiho, který dlouhý centr jednoho ze soků srazil za svou klec. Uvidíme roh Juventusu.
83'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Samuel Chukwueze.
82'
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Kevin Zeroli,
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Davide Bartesaghi.
82'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Kenan Yıldız, přichází Fabio Miretti.
80'
Míříme do posledních deseti minut základní hrací doby. Co nevidět do hry vstoupí Miretti, na hřišti mezitím zdravotní problémy reklamuje Loftus-Cheek.
79'
Rossoneri toho ovšem ani tentokrát moc nevymysleli. Musah si pak pohlídal vysunuté protihráče a míč pro jistotu včas zahrál až ke Sportiellovi.
78'
Leão se protáhl až do domácí šestnáctky a zásahem bránícího Bremera pro hosty získal roh.
76'
Dobíhající Bremer na pravé straně odstrčil Loftuse-Cheeka od balónu, což se rozhodčímu vůbec nelíbilo. Szczęsny musí zpozornět, bude čelit standardce.
75'
Milán ubránil rohový kop a přes křídlo chtěl dopředu pak projít Pulišić, kterého ale domácí obrana rychle zpacifikovala. Američanovi to dnes moc nevychází.
74'
Máme zaděláno na hodně rychlý a dramatický závěr. Hosté totiž nezůstávají pozadu a též se snaží útočit, pozornost Szczęsného prověřil Okafor.
73'
Milik je dnes při chuti a nenechá se jen tak odbýt, tentokrát už Sportiella donutil zakročit. Jeho hlavička nicméně zamířila pouze do středu svatyně.
72'
McKennie chtěl poměrně nízkým centrem připravit zakončení pro dalšího střídajícího žolíka, a to Milika, jenže obránci v červenočerném měli akci přečtenou.
71'
ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Weston McKennie.
71'
Vynucené střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Noah Okafor.

Giroud sice ze hřiště odešel po svých, opatrně ale přitom našlapoval na jednu nohu.
69'
Francouzský forvard, který by měl v létě zamířit do USA, je teď v péči týmových zdravotníků Milánu. V zámezí se rýsuje střídání, dost možná dnes dohrál.
68'
Tempo hry se v Allianz Areně postupně zrychluje. Teď nicméně dění na chvíli zastavil útočný faul Bremera, na trávníku skončil dosud nepříliš výrazný Giroud.
66'
Šestašedesátou minutu dalekonosnou ranou otevřel Loftus-Cheek, jehož zakončení zpoza vápna zamířilo pár čísel vedle přední tyče Szczęsného brány.
65'
Gólman Milána ještě prošel krátkým ošetřením, během zákroku se totiž s Milikem nepříjemně srazil. Zdá se ale, že nejde o nic vážného a může pokračovat.
64'
Střídající duo Juventusu se hned chtělo zapsat na střeleckou listinu. Chiesa pasem se strany hledal právě nabíhajícího Milika, jenže Sportiello byl rychlejší.
63'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.
62'
ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Ismáíl Binnásir.
62'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Federico Chiesa.
61'
Sportiello od své brány rozehrál míč nakrátko. Obránci AC ale byli pod tlakem pressujících soků, a balón mu tak pro jistotu takřka okamžitě vrátili.
59'
Následnou akci Staré dámy uzavřel nepovedenou hlavičkou Yıldız, který centr z křídla přetavil jen ve slabě skákající míč. Sportiello byl ve střehu.
58'
Domácí obrana drží míč u středové čáry, chvilku teď sledujeme sérii velmi opatrných přihrávek.
57'
Skvělý Loftus-Cheek. Yıldız po ubráněném rohu mířil do zdánlivě nebezpečného brejku, než ho anglický záložník dohnal a důrazným manévrem odzbrojil.
56'
Musah krátkou přihrávkou vysunul dopředu svého krajana Pulišiće, jehož následný centr zblokoval dobíhající sok. Rossoneri tak budou zahrávat roh.
55'
Tohle na penaltu stačit nebude. Leão se svalil k zemi na hranici vápna po zákroku Rabiota, který ale rozhodčího nechal naprosto chladným. Nepíská se.
54'
Balón po standardce AC skončil za svatyní. Cestou tam jej zřejmě nikdo netečoval, možná jen někdo z bíločerných, a Szczęsny tak bude rozehrávat.
53'
Hosté se po nepřesvědčivém výkonu v úvodu poločasu pomalu dostávají do hry, Leão si při bránění míče před Cambiasem vynutil faul. Přímý volný kop.
52'
Pulišić se na křídle ubránil proti Danilovi s Rabiotem a nyní přemýšlí, jak by mohl míč co možná nejrychleji nasměrovat před Szczęsného svatyni.
50'
Rossoneri teď málem inkasovali, ve hře je udržel jen výborný Sportiello! Ten po vyražení Kostićovy střely na přední tyč vychytal i Danilovu dorážku, kterou navíc zneškodnil vleže!
49'
Rabiot odzbrojil útočícího Loftuse-Cheeka jen kousek za středovou čarou, AC se tak ani tentokrát nedostalo před Szczęsného. Do půle vstoupilo bídně.
48'
Hosté si přihrávají na své polovině, Juve jim aktivním pressem pořádně znepříjemňuje život.
47'
Vlahović se přes veškerou snahu do zakončení nedostal, ve vápně jej po velkém boji odzbrojil Thiaw. Milánští se dostávají na balón a míří do protiútoku.
46'
Weahovu křižnou přihrávku na křídle zblokoval Florenzi, Juventus tak zkraje druhé půle získává vhazování.
46'
Máme za sebou vesměs nevýrazný první poločas, který svou jedinou pořádnou šanci nabídl až v samotném závěru. Oboustranný ofenzivní zmar standardkou prolomil Vlahović, na jehož odraženou střelu ovšem nakonec Sportiello vyzrál. Szczęsny pak na druhé straně za celé dějství nečelil ani jedné ráně, a stav je tak stále vyrovnaný. Uvidíme, co nám nabídne druhá část.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:2.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+3'
45+2'
A Vlahović nebyl daleko od zásahu! Zakončení proklouzlo skrz rozestavenou zeď a zamířilo na zadní tyč, kde balón mimo nebezpečí vysunul Sportiello! Juventus tak získává ještě roh!
45+1'
Pozor, na konci první půle přichází solidní šance pro Juve! Yunus Musah (ACM) krkolomně srazil protihráče k zemi a nadělil domácím standardku, kterou bude Vlahović zahrávat z pozice těsně před vápnem.
44'
Vlahovićovi vystavil stopku Loftus-Cheek, a to ještě před středovou čarou. V Turíně se blíží nastavení.
43'
Dlouhé vhazování na domácí polovině sice vedlo k několika nepříjemným odrazům ve vápně, ale Juventus nakonec balón včas nasměroval mimo nebezpečí.
42'
Nyní balón zkrotil pro změnu sám Sportiello, ani Cambiasův centr tak k výraznější šanci nevedl. No, oba trenéři mají během pauzy o čem přemýšlet...
41'
Kostić využil ponechané výhody a ze strany po zemi poslal míč před Sportiellovu svatyni, kde se k němu ale jako první dostal pouze protihráč.
40'
Vše nasvědčuje tomu, že gólu se v prvním poločase nedočkáme. Musahův centr nyní uhasil Kostić, AC se tak ani tentokrát nepodařilo Szczęsného ohrozit.
38'
Poměrně slibně vypadající souhru na hraně milánského vápna ale zhatila nepovedená přihrávka, po které bude míč zpět do hry ze zámezí vhazovat Musah.
37'
Pomalu ale jistě se blíží přestávka. Na balónu jsou nyní Turínští, kteří se tlačí před Sportiellovu klec.
36'
Thiaw těsně před středovou čarou zatáhl za záchranou brzdu a faulem zastavil vznikající domácí protiútok, rozhodčí je tak nucen na chvíli přerušit.
35'
Vysoký míč před svatyni Juve se od temene Loftuse-Cheeka odrazil za bránu. Kdyby míč útočníkovi býval sedl lépe, mohlo to být pro domácí nebezpečné.
34'
Danilo chtěl přihrávkou na stranu poslat dopředu Yıldız, na kterého si ale výborně počíhal Gabbia.
32'
Florenzi tohle mohl vymyslet určitě lépe, možná trochu zbytečný projektil z křídla letěl hned několik metrů vedle domácí brány. Szczęsny byl bez práce.
31'
Ne ne, ani Cambiaso po rychlém zpracování nemířil přesně na hostující svatyni. Sportiello se za míčem jen ohlédl, za malou chvíli ho bude rozehrávat.
30'
Rohovému kopu bude nyní čelit pro změnu Sportiello, domácí mohou zintenzivnit svůj mírný nápor.
29'
Juventus rychle přesunul dění ke Sportiellovi. Locatelli až moc přímočarou přihrávkou na kraj vápna hledal Vlahoviće, toho ovšem bedlivě střežili soci.
28'
Rossoneri jsou sice jen v deseti, i tak se jim ovšem podařilo zahrozit. Giroudova hlavička se mezi tři tyče nicméně nevešla, Szczęsny bude odkopávat.
27'
Musah je nyní v péči zdravotníků, hosté zřejmě rohový kop provedou v dočasném oslabení.
26'
Musah za sebou nechal Rabiota a pokusil se ještě za vápnem vystřelit, jenže blokující Locatelli v pádu jeho projektil tečoval za bránu. Bude z toho roh.
25'
Milánští přihrávkami přesunuli hru z jednoho křídla na druhé, ani tam se jim ovšem nepodařilo prorazit vpřed. Balón tak po pár sekundách putuje zpátky.
23'
Stále čekáme na nějakou první pohlednější akci zápasu. O dosud jedinou přesnou střelu se postaral v osmé minutě Vlahović, od té doby to není úplně ono.
22'
Rabiot se blýskl dalším defenzivním manévrem, míč znovu končí za postranní čarou. Obecně se dnes zatím daří spíš defenzívám, v obou útocích to vázne.
21'
Weah se pokoušel něco vymyslet na křídle, nakonec vsadil na centr před Sportiella. Tam se ovšem k míči jako první dostal jen jeho krajan Musah.
19'
Musah se nedokázal odpoutat od Yıldıze, který jej přibrzdil a umožnil Rabiotovi skluzem srazit míč do zámezí. Hosté budou vhazovat na půlce Turína.
18'
Leãův nepovedený centr spadl za Szczęsného klec. Černočervená ofenzíva dnes zatím opravdu nemá svůj den, ve statistice očekávaných gólů jí svítí nula.
17'
Bremer si nepohlídal nohu a při plnění obranných povinností málem kopl Girouda do obličeje, Milán získává další volný kop na středu hřiště.
15'
Rossoneri za skandování turínských fanoušků znovu zakládají další útočné tažení před svou svatyní. Juve jim znepříjemňuje život mírným pressem.
14'
Gatti vzal věci do svých rukou a místo přihrávky na křídlo, kde se mu nabízel Weah, rovnou vypálil. Zpoza vápna nicméně zakončil jen nad břevno.
13'
Hosté využili šance a poprvé od úvodního výkopu se na delší dobu usadili na domácí polovině. Nyní skrz opatrné přihrávky hledají nějakou cestičku do šestnáctky.
12'
Rozhodčí teď během přerušené hry debatuje s Leãem a Gattim. Před chvilkou pískl faul prvního jmenovaného, Milánští si tak vyzkouší volný kop.
11'
Dotěrný Weah na rohu Kostićovi dovolil jen vlažný pozemní centr, se kterým si bránící protihráči před Sportiellem bez větších obtíží poradili.
10'
Milánu se pořád nedaří pořádně promluvit do hry, zatím je to z jeho strany pasivní. Juve udává tempo hry, po levé straně nyní míří do útoku Kostić.
8'
Sportiello se může těšit z prvního úspěšného zákroku, Vlahovićova střela na přední tyč ho příliš nepotrápila. Gólman následně hned rozehrál míč pryč.
7'
Pokračujeme dál, a to i s Gabbiou, který se po pár sekundách v zámezí zapojil zpět do hry. Juventus je stále aktivnějším týmem na hrací ploše.
6'
Uff, tohle nevidíme rádi. Právě Gabbia se nyní během souboje o letící míč před Sportiellem nepříjemně srazil s protihráčem a vyráží k němu zdravotníci.
5'
Tohle bude roh, bránící Gabbia ve vápně pro jistotu zahrál míč za svou svatyni. Turínští mají šanci poprvé v zápase pořádně zatlačit na svatyni AC.
4'
Domácí jsou v úvodu častěji na míči, ve statistice držení balónu po necelých čtyřech minutách vedou 67 % : 33 %. Nedaří se jim ale prorazit před Sportiella.
3'
Juventus zakládá další ofenzivní akci na své polovině, do dlouhé kombinace se zapojuje i Szczęsny.
2'
Dění se přelilo na opačný konec. Kostić centrem na přední tyč našel relativně volného Vlahoviće, jehož teč ovšem zamířila jen vedle hostující klece.
1'
Milánští se rychle ujali balónu a protáhli hru dopředu, kde outové vhazování nyní provede Musah.
1'
Úvodní výkop obstará Juventus, jdeme na to!
Oba týmy jsou na hrací ploše, domácí v černobílém a hosté v červenočerném. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – Weah, Cambiaso, Locatelli, Rabiot, Kostić – Vlahović, Yıldız.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Sandro, Rugani, Djaló, McKennie, Miretti, Alcaraz, Nicolussi Caviglia, F. Chiesa, Milik, Iling, Kean.
Trenér: Massimiliano Allegri.

AC Milán: Sportiello – Musah, Gabbia, Thiaw, Florenzi – Adli, Reijnders – Pulišić, Loftus-Cheek, Leão (C) – Giroud.
Náhradníci: Maignan, Nava – Caldara, Bartesaghi, Binnásir, Chukwueze, F. Terracciano, Zeroli, Okafor, Simić.
Trenér: Stefano Pioli.

Rozhodčí: Mariani – Berti, Cecconi.
DNEŠNÍ DELEGACE

Na dodržování pravidel na Allianz Stadium bude dohlížet Maurizio Mariani, pro kterého to bude přesně 150. odpískané utkání v italské nejvyšší soutěži. Na stranách mu budou asistovat Alessio Berti a Dario Cecconi.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři se poprvé v tomto ročníku střetli na konci loňského října, přičemž body tehdy putovaly na konto Juve. Milán si přitom tehdy z velké míry duel zkomplikoval sám – už ve 40. minutě totiž Thiaw dostal červenou kartu za faul na Keana, přičemž během početní výhody se po pauze trefil Locatelli.

22. 10. 2023: AC Milán – Juventus 0:1 (0:0)

Branky: 63. Locatelli (Weah).

Žluté karty: 61. Reijnders (ACM) – 52. Weah (JUV), 67. McKennie (JUV), 71. Gatti (JUV), 72. Locatelli (JUV). Červené karty: 40. Thiaw (ACM).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:16.

AC Milán: Mirante – Calabria (C) (79. Kjær), Thiaw, Tomori, Florenzi – Musah, Adli (60. Krunić) – Pulišić (43. Kalulu), Reijnders (79. Romero), Leão – Giroud (60. Jović).
Připraveni: Bartoccioni, Nava – Jiménez, Pellegrino, Pobega, Traoré, Okafor.
Hlavní trenér: Stefano Pioli.

Juventus FC: Szczęsny – Gatti (78. Huijsen), Bremer, Rugani – Weah (83. Miretti), McKennie, Locatelli, Rabiot (C), Kostić (56. Cambiaso) – Milik (78. Chiesa), Kean (56. Vlahović).
Připraveni: Pinsoglio, Perin – Nicolussi Caviglia, Nonge, Iling, Yıldız.
Hlavní trenér: Massimiliano Allegri.
AC MILÁN (2. místo)
33 Z, 21–6–6, 64:39 (+25), 69 bodů

V posledních týdnech není moc veselo ani v táboře Rossoneri, kteří minulý víkend prohrou 1:2 poslali mistrovský titul do rukou svých úhlavních rivalů. V závěru vyhroceného milánského derby sice snižoval Tomori, na jeho zásah ale už nikdo nenavázal.

Il Diavolo tak letos v domácí soutěži skončí nanejvýš druzí, což v kombinaci s vyřazením ve čtvrtfinále Evropské ligy vyvolalo spekulace o budoucnosti trenéra Pioliho na jejich lavičce. Uvidíme, jestli se jim dnes podaří se v Turíně naladit na tu správnou vlnu.

33 Z, 18–10–5, 47:26 (+21), 64 bodů

Stará dáma sice v úterý večer v Římě prohrála těsně 1:2, svou pohárovou misi ovšem tak jako tak splnila. Domácímu Laziu se možná podařilo dvěma góly smazat manko, se kterým do odvety šlo, ale Juventusu nakonec krátce před koncem postup do finále vystřelil Milik.

Neúspěch nicméně umocnil poměrně vlažnou formu svěřenců kouče Allegriho, kteří v lize vyhráli jen jedno z posledních sedmi utkání. Mimo jiné nedokázali potvrdit roli favorita ani proti trápícímu se Cagliari, s nímž jen remizovali. Prolomí dnes své trápení proti Milánu?