Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo (82. Venuti) – Almqvist (62. Banda), Blin (C), Ramadani, Dorgu (72. Oudin) – Krstović, Piccoli (62. Sansone).
Brancolini, Samooja – Burnete, Sebastian Esposito, M. Beriša, Gonzàlez, Pierotti, Rafía, Touba.
Svilar – Karsdorp, G. Mancini (C), Ndicka, Angeliño – Cristante, Paredes, Bove (64. Aouar) – Baldanzi (84. Dybala), Lukaku, Zalewski (64. El Shaarawy).
Boer, Patrício – Çelik, Costa, Huijsen, Llorente, Sanches, Pisilli, Smalling.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 21:7. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:12.
Na Via del Mar v Lecce se odehrálo velmi kvalitní střetnutí s mnoha šancemi, ovšem žádná z 37 střel neskončila v síti a oba celky se tak rozcházejí smírně.
90+5'
90+5'
Římané se v samém závěru ještě dostali k rohovému kopu, ten se ale stal kořistí brankáře Falconeho.
90+4'
Rozhodnutí měl na kopačce Rémi Oudin, jeho parádní rána z dobrých pětadvaceti metrů ale jen zatřásla břevnem!
90+3'
Krstović se uvolnil ve středu hřiště a přihrál do volnému prostoru Bandovi, tomu se ale u pokutového území nepovedlo kvalitně zakončit.
90+1'
Ze standardní situace se domácí nedokázali prosadit, pak se Gendreymu nepovedlo protlačit do pokutového území přes Houssema Aouara.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Gianluca Mancini u postranní čáry fauloval Sansoneho, následovat bude standardní situace ve prospěch Lecce.
88'
Lukaku byl faulován ve středu hřiště, Římané rozehrávají z místa přestupku.
86'
Domácí skvěle sehráli rohový kop, u vzdálenější tyče se objevil naprosto osamocený Sansone, ovšem zpracovával si míč déle než by bylo potřeba, pak měl pod nohama brankáře Svilara a jeho branku přestřeluje!
85'
Lameck Banda si u pokutového území Římanů našel zajímavou střeleckou pozici, jeho tečovaná rána proletěla nad brankou.
84'
Další žlutou kartou je potrestán Cristante za podražení Alexise Blina ve středu hřiště.
84'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Paulo Dybala.
82'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Antonino Gallo, přichází Lorenzo Venuti.
81'
Ylber Ramadani podkopl rozběhnutého El Shaarawyho, za což si vysloužil žlutou kartu.
80'
Centr Tommasa Baldanziho z pravé strany přeletěl naskakujícího Romela Lukaka.
78'
Leandro Paredes se dostal ke střeleckému pokusu, s přízemní ránou ale Falcone neměl moc problémů.
77'
El Shaarawy dostal dlouhou přihrávku daleko za domácí obranu, ovšem včas vyběhl z branky Wladimiro Falcone a před hostujícím útočníkem odehrál míč za postranní čáru.
75'
Římané kombinují na domácí polovině, ovšem poněkud těžkopádně a nedaří se jim dostat dál než na třicet metrů od branky.
73'
Domácí se dostali k rohovému kopu, z něj ale nedokázali nijak zahrozit.
72'
ze hřiště odchází Patrick Dorgu, přichází Rémi Oudin.
71'
Hosté sehráli téměř dokonalou akci, kdy El Shaarawy perfektní patičkou uvolnil Aouara, k dokonalosti ale chybělo jen gólové zakončení, proti Aouarovi fantasticky zasáhl brankář Falcone!
69'
Na opačné straně se po centru z pravé strany dostal k hlavičce Romelu Lukaku, tísněn Pongračićem ale nedokázal míč dobře trefit a minul branku.
68'
První obrovská šance druhého poločasu! Lecce rozjelo rychlý protiútok ve čtyřech proti dvěma a v pokutovém území se ocitl naprosto osamocený Patrick Dorgu, ovšem z ideální pozice branku netrefil!
65'
Lamecka Bandu poblíž laviček nepříjemně dohrál Angeliňo, rozehrávat mohou domácí.
64'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Stephan El Shaarawy.
64'
ze hřiště odchází Edoardo Bove, přichází Houssem Aouar.
64'
Změnu v sestavě chystají i hosté, do hry by měl zamířit Stephan El Shaarawy.
62'
ze hřiště odchází Pontus Almqvist, přichází Lameck Banda.
62'
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Nicola Sansone.
59'
Po rychlé hostující souhře se do zakončení dostal Baldanzi, ovšem při střele podklouzl, míč pak proletěl výrazně mimo branku.
57'
Potvrzeno, že penalta se kopat nebude, po ošetření Zalewskiho domácí zahrávali rohový kop, ten se však stal snadnou kořistí Mileho Svilara.
56'
Na opačné straně se do zakončení dostal Ylber Ramadani, jeho střela je sražena na rohový kop a hosté se znovu slétli k hlavnímu arbitrovi, aby ještě přezkoumal zákrok na Zalewskiho.
55'
Paredesův přetažený centr si u vzdálenější tyče zpracovával volný Zalewski, do nějž pak velmi ostře zajeli kapitán Blin i brankář Falcone, rozhodčí Marcenaro ale k nevoli Římanů penaltu nepíská.
54'
Centr Baldenziho byl sražen na rohový kop, hosté se stěhují před brankáře Falconeho.
53'
Neúspěšný průnik Dorgua po levé straně, hosté rychle rozehráli od branky Svilara.
52'
Po odrazu míče do zámezí může vhazovat Angeliňo.
50'
Hosté si přihrávají ve středu pole, tempo je po přestávce zatím velmi pozvolné.
48'
Úvodní minuty druhého poločasu se odehrávají takřka výhradně ve středu hřiště.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas nabídl svižný fotbal s šancemi na obou stranách, hosté v jeho úvodu i závěru trefili tyč, na úvodní branku ale stále čekáme.
45+2'
45+1'
Při volném kopu Paredes jemně posunul míč a Angeliňo povedenou ránou orazítkoval vnější část tyče domácí branky!
45+1'
Rozhodčí Marcenaro k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Tommaso Baldanzi byl podražen Baschirottem v těsné blízkosti pokutového území domácích, je z toho žlutá karta pro zadáka Lecce, ovšem také velmi nebezpečná palebná pozice.
44'
A na druhé straně zahrozili také Římané! Paredesův centr ke vzdálenější tyči si našel volný Zalewski, v těžké pozici ale nedokázal míč nasměrovat na branku.
42'
Piccoli si na kraji pokutového území parádně odstavil od míče Ndicku a uvolnil se tím před Svilarem, prudkou ranou z ostrého úhlu ale přestřelil římskou branku!
40'
Roberto Piccoli si našel palebnou pozici u pokutového území, jeho rána mířila do středu branky, ovšem měla dobrou razanci, Svilar tak měl potíže se zachycením míče, nakonec se mu to před dotírajícím Krstovićem povedlo.
39'
O žlutou kartu si říkal i zákrok Manciniho na Krstoviće, Mancini domácího fotbalistu zachytil za krk, rozhodčí Marcenaro ale tentokrát nechává žlutý kartónek ve své kapse.
38'
Roberto Piccoli se nechal obehrát Baldanzim, pak za soka zatáhl, za což přijímá žlutou kartu.
38'
Dalšího faulu se dopustil Cristante v souboji s Ramadanim, jehož stáhl k zemi.
37'
Almqvist byl ve středu hřiště sražen k zemi Zalewskim, rozehrávat mohou domácí.
35'
Nepovedená skákavá střela Paredese z dálky nenadělala Falconemu žádné potíže.
33'
Patrick Dorgu se prohnal po levém křídle, pak jeho ránu z ostrého úhlu Svilar vyrazil zpět k domácímu obránci, tomu se ale míč zamotal mezi nohy a zamířil za brankovou čáru, bude z toho odkop od branky.
31'
Po zaváhání v římské rozehrávce se do zakončení dostal Roberto Piccoli, jeho rána bez přípravy byla výrazně nepřesná.
31'
Centr Alexise Blina jen proletěl předbrankovým územím, rozehrávat bude Mile Svilar.
30'
Z rohového kopu se domácí neprosadili, byla z toho jen zablokovaná střela.
29'
Leandro Paredes má nějaké zdravotní problémy, zůstal ležet ve středovém kruhu a musí být ošetřen. Jedná se o následek střetu s Robertem Piccolim.
28'
Antonino Gallo potáhl míč útočnou polovinou k pokutovému území, pak jeho tečovaná rána proletěla kolem římské branky.
27'
Bryan Cristante se pokusil vysunout za domácí obranu Lukaka, přihrávka však byla příliš dlouhá a pro míč si došel Wladimiro Falcone.
25'
Nenad Krstović dostal kolmici za římskou obranu a spěchal vstříc Svilarovi, jeho zakončení bylo sraženo mimo branku, především se ale rozhodčí vrací ke Krstovićově ofsajdu.
24'
Před branku Římanů letěly dva centry, oba se ale nesetkaly s úspěchem.
22'
Poprvé se do zakončení dostal i Roberto Piccoli, jeho svižná rána proletěla vedle hostující branky.
20'
Angeliňovi zamezil v průniku po křídle Valentin Gendrey, ten se při nepříjemném dopadu na trávník i lehce poranil, měl by ale být v pořádku.
19'
Yilber Ramadani nepříjemně nakopl Paredese pod achilllovku, hosté rozehrávají ve středu pole.
17'
Antonino Gallo zahrával hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se domácí dostali do zakončení, v těžké pozici ale mířili vedle branky.
16'
Pokračuje se ve svižném fotbale, Krstović to tentokrát zkoušel z velké dálky, jeho rána je sražena za branku a následovat bude druhý roh Lecce.
15'
Antonino Gallo se prohnal podél levé postranní čáry, pak svým centrem sice našel hlavu Krstoviće, ten však v záklonu zakončoval velmi nedůrazně.
14'
Tentokrát bylo k ohrožení Svilara ještě dále, neboť centr ze standardní situace výrazně přeletěl všechny fotbalisty v pokutovém území a zamířil až za branku.
13'
Po faulu na Pontuse Almqvista bude Lecce zahrávat další standardní situaci, tentokrát od postranní čáry.
12'
Z následné standardní situace se domácí do zakončení nedostali.
11'
Velká nepříjemnost pro hostujícího obránce Ndicku, ten dostává brzkou žlutou kartu za stažení Krstoviće. Nutno dodat, že výrazným držením si pomáhal i domácí útočník.
11'
Tommaso Baldenzi si před pokutovým územím Lecce připravil míč na levačku, prudkou ránu pak nasměroval vedle tyče domácí branky.
10'
Hraje se u pravé postranní čáry z pohledu Lecce, po odrazu míče do zámezí mohou domácí vhazovat.
8'
Svůj první rohový kop vybojovalo také Lecce, po něm se do vzduchu zavěsil Marin Pongračić, ovšem mířil přímo do připraveného Svilara.
7'
Po předchozím rohu potřeboval drobné ošetření domcí brankář Wladimiro Falcone, už je ale v pořádku.
6'
Na centr od praporku k přední tyči si naskočil Edoardo Bove a hlavičkou z úhlu orazítkoval tyč domácí branky!
5'
Římané na levé straně vybojovali svůj první rohový kop zápasu.
3'
Do prvního zakončení se dostal Rick Karsdorp, jeho pokus ale postrádal přesnost.
1'
Domácí oblékli tradiční červeno-žluté dresy, Římané hrají v bílýách.
1'
Fotbalist0 už jsou na trávníku, úvodní výkop se blíží.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Almqvist, Blin (C), Ramadani, Dorgu – Krstović, Piccoli.
Náhradníci: Brancolini, Samooja – Banda, Burnete, Sebastian Esposito, M. Beriša, Gonzàlez, Oudin, Pierotti, Sansone, Rafía, Touba, Venuti.
Trenér: Luca Gotti

AS Řím: Svilar – Karsdorp, G. Mancini (C), Ndicka, Angeliño – Cristante, Paredes, Bove – Baldanzi, Lukaku, Zalewski.
Náhradníci: Boer, Patrício – Çelik, Aouar, Costa, Huijsen, Dybala, El Shaarawy, Llorente, Sanches, Pisilli, Smalling.
Trenér: Daniele De Rossi

Rozhodčí: Marcenaro – Mondin, Moro.
AS Řím¨

Zatímco Lecce se vyjma posledního zápasu mimořádně trápí, tak Římanům se naopak nesmírně daří. Od prohry 2:4 s Interem v úvodu února Vlci z dalších pěti kol uhráli 13 bodů, k tomu nečekaně hladce přešli v Evropské lize přes mírně favorizovaný Brighton (4:0 doma, 0:1 venku).

V tabulce je AS Řím aktuálně na páté pozici se ziskem 51 bodů z dosavadních 29 kol (15-6-8) a na čtvrtou Bolognu, tedy pozici a jistotou zaručující účast v Lize mistrů, ztrácí tři body. Itálie má velmi slušnou šanci na start pěti týmů v milionářské soutěži, přesto by Římané pro jistotu určitě rádi skončili v první čtyřce.

Jeden z hrdinů prvního zápasu Sardar Azmún bude chybět kvůli zranění zadního stehenního svalu, mimo hru je kvůli zranění stehna i Rasmus Kristensen, jenž nehrál od výhry v Monze v úvodu března. Nepravděpodobný je start Paula Dybaly a Leonarda Spinazzoly, naopak po zranění by se mohli objevit na trávníku Chris Smalling a Renato Sanches.
US Lecce

Bídná série, kdy Lecce z dvanácti kol od 23. prosince do 10. března získalo jen pět bodů za výhru a dvě remízy, stála místo trenéra Roberta D'Aversu a namočila Lecce plnohodnotně do záchranářských bojů.

Kormidlo převzal Luca Gotti a pod jeho vedením se v prvním utkání a dosud posledním povedlo zvítězit 1:0 na trávníku Salernitany, díky mimořádně důležitému vítězství se tak Lecce odpoutalo pásmu sestupu na rozdíl tří bodů, byť je aktuálně třinácté, ovšem závěr tabulky je neuvěřitelně vyrovnaný.

Velmi nepravděpodobný start je u Lamecka Bandy a Mohameda Kaby, když oba hráče trápí potíže s kolenem, do konce sezóny pak je mimo hru Kastriot Dermaku.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 30. kola italské Serie A mezi US Lecce a AS Řím. Lecce je i na třináctém místě velmi namočeno v boji o udržení, naopak AS Řím bojuje o účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

První letošní vzájemný zápas v Římě mělo Lecce skvěle rozehraný, když brankou Pontuse Almqvista ze 71. minuty dlouho vedlo, ovšem Azmún a Lukaku v nastaveném čase utkání zcela otočili a Římané zvítězili 2:1.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62