Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Lecce - 16. března 2024   18:00

0:1
(0:1)
Lecce
17' Gyömbér (vl.)
Salernitana
Costil – Gyömbér (67. Zanoli), Manolas, Pirola, Bradarić – Las. Coulibaly (53. Gomis), Maggiore (71. Martegani), Bašić – Candreva (C) – Weissman (53. Simy), Tchaouna (67. E. Vignato).
Ochoa, Allocca – Pasalidis, Boateng, Sambia, Fazio, Pellegrino, Sfait, Łęgowski, Ikwuemesi.
Maresca – Costanzo, Passeri.
Stadio Arechi, Salerno
Lecce
Falcone – Gendrey (90. Venuti), Pongračić, Baschirotto, Gallo (71. Sansone) – Blin (C), Ramadani, Oudin (46. Dorgu) – Almqvist, Krstović (78. Gonzàlez), Piccoli.
Brancolini, Samooja – Touba, Rafía, M. Beriša, Pierotti.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
I Granata v dalším kole opustí Salerno a zamíří na trávník překvapení sezóny z Bologne, zatímco Lecce bude po reprezentační pauze hostit římské AS.
Stadio Arechi hlásí dohráno, Salernitana má za sebou hodně hořký duel. Body totiž měla na dosah ruky a favorizovanému Lecce dnes byla více než vyrovnaným soupeřem, nakonec ale doplatila na trápení v koncovce a po vlastním gólu Gyömbéra musí kousat výsledek 0:1. Vítězství tak putuje na konto hostů, kteří v prvním utkání pod novým lodivodem dělají důležitý krok směrem k udržení se v nejvyšší soutěži.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:10. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:18.
90+7'
90+7'
Žlutou kartu ještě dostává Marin Pongračić (LCC). Přiznám se, že nevím, co napomenutí předcházelo.
90+6'
Candrevův centr byl rychle odražen do bezpečí, nic dalšího už dnes v Salernu nejspíš neuvidíme.
90+5'
Domácí se stále nehodlají vzdát a jejich další akce vedla k pár nebezpečným odrazům před Falconem, přičemž situaci nakonec vyřešil Baschirotto a míč poslal ven ze šestnáctky!
90+3'
Lecce se vydalo do útoku. Na pozemní křižnou přihrávku ze strany nabíhal Sansone, kterého ovšem dotěrný protihráč nakonec k balónu nepustil.
90+2'
Candreva z dalšího rohového kopu poslal míč k bližší tyči na nedostatečně hlídaného Manolase, jenže ani jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
90'
Vynucené střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Lorenzo Venuti.
89'
Gendrey musel zůstat v zámezí, čehož ale Salerno nevyužilo. Letící míč totiž Simy ve vápně přetavil jen v nepřesnou hlavičku, Falcone zůstal v klidu.
87'
Gendrey na křídle Bradariće ubránil za cenu rohového kopu, který domácí ale jen tak zahrávat nebudou. Hostujícího zadáka totiž trápí křeče v noze.
86'
Infarktový moment ve vápně hostů! Falconemu Candrevův krátký centr vypadl z rukavic, gólman Lecce nicméně situaci zachránil a míč zkrotil!
85'
Aktivní Salernitaně nyní v útoku chybí kreativita, domácí se pomalu prokousávají vpřed po křídle.
84'
Dění se nyní na malou chvíli zastaví, hostující Sansone je s krvavým šrámem na obličeji ošetřován u střídačky. Přivodil si jej během souboje se sokem.
83'
Costil si udržel přehled o dráze balónu, vyskočil za ním a schoval ho do svých nastražených rukavic.
82'
Sudí dnes žlutými kartami nešetří, za podražení na křídle jí tentokrát obdržel střídající Alessandro Zanoli (SAI). Uvidíme další standardku v podání I Lupi.
80'
Hraje se na středu hřiště, ani jednomu týmu se teď nedaří proniknout hlouběji na půli soupeřů.
79'
Pomalu ale jistě míříme do finiše. Salernitana má míč jako přikovaný na svých kopačkách, Lecce ale zpevnilo svou defenzívu a Falcone je bez práce.
78'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Joan Gonzàlez.
77'
Baschirotto šikovně zblokoval Vignatův nízký centr – tak, že se míč za bránu odrazil právě od protihráče. Lecce těžké momenty přežilo, Falcone rozehrává.
76'
Sledujeme zdaleka nejpovedenější pasáž I Granati v tomto utkání, obrana borců v bílém má plné ruce práce. Dění se drží kolem Falconeho svatyně.
75'
Znovu výborný Falcone, případné vítězství Lecce dnes půjde hlavně za ním! Dalekonosnou ránu vyrazil před sebe a jeden z jeho spoluhráčů následně míč bez váhání zakopl za bránu!
74'
Pozor, možná ještě není hotovo! Jako blesk z čistého nebe se sám před Falconem zjevil Simy, jenž nicméně z trochu nešikovného úhlu zakončil jen do vysunutého hostujícího gólmana! Salernitana získává aspoň rohový kop!
73'
Lorenzo Pirola (SAI) velmi okatě podržel Ramadaniho, tohle se bez žluté karty obejít nemohlo.
71'
ze hřiště odchází Antonino Gallo, přichází Nicola Sansone.
71'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Agustín Martegani.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby a vše nasvědčuje tomu, že I Lupi si dnes ze Salerna odvezou všechny body. Rudí jsou neškodní.
69'
Rohový kop to nebude, míč se po centru z křídla za domácí svatyni odrazil od Krstoviće. Ten tomu sice nemůže uvěřit a chce roh, nic s tím ale neudělá.
68'
Gallovi bylo jasné, že se ocitá v postavení mimo hru, a na přihrávku spoluhráče neragoval. Lecce se pak podařilo situaci zachránit a udržet se vepředu.
67'
ze hřiště odchází Loum Tchaouna, přichází Emanuel Vignato,
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Alessandro Zanoli.
65'
Gomis na křídle spadl na trávník po skluzu od Dorga, přihlížejícího sudího ale zákrok ponechal chladným.
64'
Lecce se na moment usadilo v útoku, nepovedená přihrávka Piccoliho na Almqvista ovšem spadla až k jednomu ze členů zadních řad Salernitany.
63'
Na Gendreyův centr před Costilem nyní číhal Dorgu, kterého si ale pohlídal jeden z protihráčů a nedovolil mu pořádně hlavičkovat. Gólman bude odkopávat.
62'
Candrevovi úplně nesedlo zakončení ve vápně, Falcone měl jednoduchou práci a na míč padl.
61'
Z ochozů se line tichý pískot. Salernitana velmi pomalu přesouvá hru dopředu, svěřenci kouče Liveraniho se od pauzy na trávníku trápí. Hlavně v útoku.
59'
Do třetice všeho dobrého Manolas, jenž se tentokrát svíjí v bolestech před svou svatyní po souboji s Almqvistem. Zdravotníci zůstávají na lavičce.
58'
Manolas se nyní nákopem ze středu hřiště pokusil vysunout do útoku Candrevu, kterému ale zahradila cestu dvojice zadáků v bílých dresech.
57'
Domácí ofenzivní snahy brzdí Manolasova hra rukou, hosté tak budou mít klid na rozehrávku.
56'
Vlci po přestávce hrají jako vyměnění. Zatímco v úvodní půli povětšinou tahali za kratší konec, nyní mají jasnou převahu a na střely vedou už 4 – 1.
54'
Žlutá karta se v kapse rozhodčího moc dlouho neohřála, za hrubost jí nyní vidí Roberto Piccoli (LCC).
53'
ze hřiště odchází Shon Weissman, přichází Simy,
ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Iron Gomis.
52'
Domácí si zahrávají s ohněm, Lecce teď nemělo k dalšímu zásahu daleko! Po Gallově standardce následovala ve vápně zblokovaná střela, přičemž pár sekund nato byla k vidění ještě nepřesná dorážka nestřeženého Almqvista!
51'
Tchaouna chtěl narýsovat křižný pas na Candrevu, který si ovšem nedokázal míč zpracovat. Postranní sudí vzápětí přerušuje dění pro ofsajd.
50'
Hosté nyní mají více ze hry a drží se na míči, ale nedaří se jim dění přesunout blíže ke Costilovi.
49'
Vznikající protiútok domácích v samotném zárodku zastavil Ylber Ramadani (LCC), jenž si při tom ale pomohl faulem a stal se dalším příjemcem karty.
48'
Lecce se pokusilo o velmi podobnou akci, jenže bránící Gyömbér ho měl přečtené a míč vyrazil pryč.
47'
Salernitana si pár desítek sekund po startu vypracovala pěknou šanci. Bradarić se uvolnil na křídle a jeho centr pak v hlavičku nad bránu přetavil Tchaouna.
46'
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Patrick Dorgu.
46'
První poločas je za námi a objektivně lze říci, že v Salernu zatím vede výkonnostně horší tým. Salernitana měla po většinu poločasu mírnou převahu a vypracovala si pár obstojných šancí, jenže ani jednu z nich nepřetavila v gól. Oproti tomu Lecce vytěžilo maximum z minima a díky vlastnímu zásahu Gyömbéra půjde do druhého dějství s těsným náskokem. Uvidíme, jak se aktraktivní duel bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:8.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+2'
45+2'
No, Krstović se sice blýskl pěknými nůžkami, jenže míč poslal výrazně vedle brány. Costil zůstal naprosto v klidu, za pár sekund přijde přestávka.
45+1'
Lecce si v závěrečných momentech úvodní půle vyzkouší rohový kop. Nastavovat se podle všeho nebude, nejspíš tak uvidíme poslední akci dějství.
45'
Tohle už sudí napomenutím nepřešel, dobíhající Giulio Maggiore (SAI) přišlápl Oudinovu nohu.
43'
Domácí drží hru na hostující straně hřiště, Falcone má teď ale jen naprosté minimum práce.
42'
Defenzíva Lecce si vybrala slabou chvíli a v jejím vápně na pár sekund zavládl chaos, ze kterého ale hráči v rudém nakonec nevytěžili střelu!
41'
Trestán je právě Valentin Gendrey (LCC). Oba hráči jsou v pořádku a budou moci pokračovat.
41'
Uff, tohle nikdy nevidíme rádi. Gendrey si v souboji o letící míč počínal hodně tvrdě a Bašiće udeřil loktem do hlavy, přičemž následně nepříjemně spadl na trávník. Zdá se, že v Salernu padne další žlutá karta.
39'
Oudinův dlouhý nákop skončil u Bradariće, nijak oslnivě si teď dopředu nepočíná ani Lecce.
38'
Baschirotto si pohlídal Tchaounův centr a hlavou jej vyrazil, Salernu to nyní v ofenzívě skřípe.
37'
Sledujeme dlouhou kombinaci Salernitany na pravém křídle, Lecce drží hru daleko od Falconeho.
36'
Úvodní poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Balón nyní kontrolují zadáci I Granata, kteří vyčkávají na ideální šanci po krátké době znovu zaútočit.
35'
Pirola frustrovaně rozhazuje rukama a čeká, až k němu doběhne rozhodčí, který si s ním bude chtít promluvit. Obránce Salerna totiž stáhl k zemi Krstoviće.
34'
Exekuce kopu se ujal Bašić, jenž míč zakroutil jen velmi těsně nad! Míč se projel po vršku svatyně, brankář Lecce bude rozehrávat.
33'
Salernitana z následného protiútoku vytěžila standardku z pozice jen kousíček před vápnem, aktivního Tchaounu totiž nedovoleně srazil k zemi Oudin.
32'
Pontus Almqvist nehodlal jen tak složit zbraně a o pár desítek sekund to zkusil podruhé, tentokrát mířil na levou tyč. Gólmana ale ani teď nepřekvapil.
31'
Lecce vystrkuje růžky. Pěknou ranou se prezentoval Almqvist, Costil ale projetkil do středu brány chytá.
30'
Žlutí se. Lassana Coulibaly (SAI) pozdržel hru a zabránil hostům rychle vhodit míč zpět do dění.
29'
Tchaouna dává palec nahoru Candrevovi, jehož přihrávka na nabíhajícího útočníka byla jen krapet moc vysoká. Po míči jako první sáhl Falcone.
28'
Piccoli se s tím nemazal a vsadil na dalekonosnou ránu zpoza vápna, které ale chyběla notná dávka přesnosti. Stojící Costil se za míčem jen ohlédl.
27'
Hosté po dlouhé době zaútočili. Vracející se Gyömbér Gallův balón srazil do zámezí, borci v bílém tak získávají outové vhazování u domácí šestnáctky.
26'
Vysunutý Weissman se k míči nedostal, obrana Lecce tentokrát situaci vyřešila velmi rychle.
25'
Costil dlouhým nákopem rychle vrátil hru na střed hřiště, I Granata znovu hledají cestu dopředu.
23'
Salernitana se tlačí za vyrovnáním! Po dalším pěkném vzdušném pasu Bradariće se ranou z voleje blýskl Tchaouna, jenže Falcone si prostor u bližší tyče pohlídal a znovu včas zakročil!
22'
Gendrey zvládl souboj s protihráčem na levé straně, hra bude pokračovat Falconeho rozehrávkou.
21'
Po velmi nevýrazném úvodu nyní sledujeme pěkný a atraktivní fotbal, oproti začátku se hraje ve výrazně vyšším tempu. Dopředu nyní znovu míří domácí.
20'
Gyömbér se pokusil svého "vlastence" rychle odčinit a naservíroval pěkný centr před Falconeho na nedostatečně střežícího Pirolu, jehož hlavička pak šla jen několik čísel nad břevno!
19'
Salernitana dostává šanci rychle odpovědět z rohového kopu, k praporku pomalu míří Candreva.
17'
Lecce právě vstřelilo branku!
I Lupi se zkraje sedmnácté minuty s obrovskou dávkou štěstí ujímají vedení! Z chaotické situace před bránou Salernitany chtěl těžit Almqvist, který vsadil na dorážku a jeho míč následně za bezmocného Costila do své vlastní svatyně tečoval NORBERT GYÖMBÉR, jenž se snažil uhlídat nabíhajícího Krstoviće – 0:1!
15'
Na druhém konci hřiště o pár desítek sekund později pálil Piccoli, který ale nemířil přesně.
14'
Nebýt výborného Falconeho, Salerno by šlo do vedení! Brašić odražený míč rychle vrátil do ohně a perfektně si na něj naskočil Pirola, jehož jedovatý pokus ale zkušený gólman vyrazil!
13'
Bradarićův centr byl bránícím sokem sražen za Falconeho bránu, uvidíme dnešní první rohový kop.
12'
Oudin chtěl poslat míč na levé křídlo Gallovi, jenže jeho nabídce chyběla přesnost. Balón sjel až za hranice bitevního pole, domácí budou vhazovat.
11'
Hra se otevírá, Salernitana začíná přikládat pod kotlem. Před Falconem bylo k vidění pár nebezpečných odrazů, ani jeden z nich ale nakonec gólmana neohrozil.
10'
Pár sekund nato si Lecce po faulu jednoho z domácích vyzkoušelo dlouhou standardku, před svou bránou si ale letící míč pohlídal Gyömbér a zahrál ho pryč.
9'
Devátou minutu otevřel nepřesnou střelou Tchaouna, který odražený míč na hraně šestnáctky přetavil jen v zakončení nad břevno hostujícího zařízení.
8'
Hostující "vlci" se stále prezentují hodně pasivní hrou, která jim nicméně zatím vychází. Falcone je bez práce, dění se drží daleko od jeho svatyně.
6'
Domácí kontrolují míč na středu hřiště, díry v rozestavení Lecce ale hledají jen marně. Dlouhý pas na Bradariće nyní spadl za postranní čáru.
5'
Manolas nedokázal zkrotit Bašićovu kratičkou přihrávku, Salernitana tak přichází o míč těsně před hostujícím vápnem. Falcone stále čeká na první zákrok.
4'
Z obou stran je to zatím ofenzivně velmi vlažné, v prvních minutách na hřišti dominují obrany.
3'
Piccoli si za středovou čarou pomohl faulem a stáhl protihráče k zemi, poprvé v zápase se ozvala píšťalka sudího. I Granata získávají volný kop.
2'
Sledujeme vesměs nevýrazné úvodní sekundy utkání, častěji jsou na balónu hráči v rudém.
1'
Salernitana se rychle dostala k balónu, domácí zadáci ho nyní opatrně drží na své polovině hřiště.
1'
Úvodní výkop obstará Lecce, jdeme na věc!
Oba celky vyráží na hřiště, domácí v rudých a hosté v bílých dresech. Start se kvapem blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

US Salernitana 1919: Costil – Gyömbér, Manolas, Pirola, Bradarić – Las. Coulibaly, Maggiore, Bašić – Candreva (C) – Weissman, Tchaouna.
Náhradníci: Ochoa, Allocca – Pasalidis, Boateng, Sambia, Fazio, Pellegrino, Zanoli, Martegani, Gomis, Sfait, Łęgowski, Simy, Ikwuemesi, E. Vignato.
Trenér: Fabio Liverani.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Blin (C), Ramadani, Oudin – Almqvist, Krstović, Piccoli.
Náhradníci: Brancolini, Samooja – Venuti, Dorgu, Touba, Rafía, Gonzàlez, M. Beriša, Sansone, Pierotti.
Trenér: Luca Gotti.

Rozhodčí: Maresca – Costanzo, Passeri.
DNEŠNÍ DELEGACE

Zkušený hlavní rozhodčí Fabio Maresca se dnes večer v Salernu přiblíží kariernímu milníku, toto utkání totiž bude jeho 129. v italské nejvyšší soutěži. Jeho asistenty budou Alessandro Costanzo a Matteo Passeri.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Lecce bude dnes večer dle papírových předpokladů hrát roli favorita, což potvrzuje i výsledek prvního duelu se Salernitanou v této sezóně. Bitvu na začátku září gólem v šesté minutě odšpuntoval Kristović a v samotném závěru pak tečku za vítězstvím proměněnou penaltou učinil dnes již ve druhé lize hostující Strefezza.

3. 9. 2023: Lecce – Salernitana 2:0 (1:0)

Branky: 6. Kristović (Gendrey), 90+8. Strefezza (pen.).

Žluté karty: 30. Kaba (LCC), 42. Banda (LCC), 90+4. J. González (LCC) – 17. Lovato (SAI), 76. Łęgowski (SAI), 83. Bohinen (SAI).

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:15.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongaričić, Baschirotto (C), Gallo (77. Dorgu) – Kaba (62. J. González), Ramadani, Rafia (63. Blin) – Almqvist, Kristović (71. Piccoli), Banda (71. Strefezza). Hlavní trenér: Roberto D'Aversa.

US Salernitana 1919: Ochoa – Lovato, Gyömbér, Pirola (80. Tchaouna) – Cabral, Łęgowski (77. Bohinen), Coulibaly (61. Martegani), Bradarić – Kastanos (62. Mazzocchi), Candreva (C) – Botheim (62. Ikwuemesi). Hlavní trenér: Paulo Sousa.
US LECCE (16. místo)
28 Z, 5–10–13, 25:45 (-20), 25 bodů

Lucu Gottiho dnes čeká premiéra na lavičce Lecce, ze které se po těsné prohře 0:1 s Veronou minulý týden pakoval Roberto D'Aversa. Spíš než samotný výsledek mu ale zlomil vaz pozápasový konflikt s útočníkem Thomasem Henrym, během kterého si kouč vzpomněl na Zinedineho Zidana a protihráče udeřil hlavou. Inu, i takové příběhy občas fotbal napíše...

Fanoušci I Lupi jistě doufají, že nová tvář u kormidla bude hned v prvním utkání bodovat: žlutočervení totiž na vítězství čekají už zhruba šest týdnů a není vůbec vyloučeno, že na jaře Salernitanu do Serie B doprovodí. Pokud se chtějí bez větších starostí udržet, vítězství na Stadio Arechi je dnes takřka povinností.

28 Z, 2–8–18, 23:58 (-35), 14 bodů

Devět kol před koncem této sezóny začíná být takřka jisté, že Salerno aspoň na rok zmizí z italské prvoligové mapy. I Granata si dosud za celý ročník na své konto připsali pouhopouhé dvě výhry a s propastnou ztrátou devíti bodů na předposlední Sassuolo se krčí na samotném dně tabulky. Záchrana je v nedohlednu.

Štěstěna se na svěřence Fabia Liveraniho, který tým převzal teprve začátkem února, neusmála ani v posledním kole, kdy si odvezli výsledek 2:4 ze Sardinie. Slepené góly Kastanose a Maggioreho jim sice za stavu 0:3 dodaly trochu naděje, ale vítězství Cagliari nakonec čtvrthodinu před koncem pojistil Šomurodov.