Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Juventus - 13. dubna 2024   18:00

0:0
(0:0)
Torino
Milinković-Savić – Tameze, Buongiorno, Rodríguez (C) – Bellanova (85. Masina), Linetty, Ricci, Vojvoda (78. Lazaro) – Vlašić – Sanabria (78. Okereke), Zapata.
Gemello, Popa – Ciammaglichella, I. Ilić, Kabić, Lovato, Savva, Sazonov.
Maresca – Passeri, Costanzo
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
27788 diváků
Juventus
Szczęsny – Gatti (78. Sandro), Bremer, Danilo (C) – Cambiaso (90+5. Alcaraz), McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić (64. Iling) – F. Chiesa (64. Yildiz), Vlahović (78. Kean).
Perin, Pinsoglio – De Sciglio, Djaló, Miretti, Nicolussi Caviglia, Rugani, Weah.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:10.
Hlavní rozhodčí Fabio Maresca svým hvizdem právě ukončil dnešní utkání, které končí bezbrankovou remízou 0:0. Nutno říci, že remíza utkání sluší, domácí ve 2. poločase zlepšili svůj herní projev a byli mírně aktivnějším celkem, hlavičku Sanabrii ale chytil Szczęsny a v závěru hlavičkoval Okereke nad bránu. Na druhé straně zahrozil svým pokusem Yilmaz, jeho střelu ale vyrazil Milinković-Savić a branku tak dnes diváci na Stadio Olimpico Grande Torino neviděli.
Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu!
90+8'
90+5'
Útočným faulem se teď prezentoval Okereke a s míčem tak hrají hosté.
90+5'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Carlos Alcaraz.
90+4'
Centr Linettyho si ve vápně našel David Okereke, v dobré příležitosti ale míří pouze nad bránu Szczęsného.
90+3'
Obrana Juventusu vystihla záměr domácích a získává míč do své moci.
90+2'
Centr Karola Linettyho do vápna nenašel žádného ze spoluhráčů a rozehrávku od brány tak bude mít na starost Wojciech Szczęsny.
90'
Wojciech Szczęsny je schopen pokračovat ve hře.
86'
Rohový kop domácích končí faulem Masiny na Szczęsného, který se drží za hlavu a zdá se být otřesen.
85'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Adam Masina.
84'
Nadýchaný centr Rodrigueze prodlužoval Okereke hlavou na zadní tyč, centr Tamezeho ale letí i díky teči jednoho z obránců mimo hrací plochu.
83'
Hráči Juventusu teď drží míč na kopačkách a snaží se o postupnou kombinaci vpřed.
82'
Centr ve vápně si našel David Okereke, jeho střelu ale stihla obrana Juventusu ztečovat a nebezpečí je tak zažehnáno.
79'
Centr Rabiota do vápna odvrací hlavičkou dobře postavený Rodriguez.
78'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Moise Kean,
ze hřiště odchází Federico Gatti, přichází Aléx Sandro.
78'
ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází David Okereke,
ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Valentino Lazaro.
77'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Karol Linetty).
76'
Míč na střelu z hranice vápna si navedl Kenan Yildiz, jeho nepříjemnou střelu na zadní tyč ale vyráží dobrým zákrokem Milinković-Savić.
75'
Bellanova se pěkně uvolnil na křídle, centr do vápna ale hlavičkuje Gatti do bezpečí.
74'
Vlahovič fauloval Ricciho a hlavní rozhodčí Maresca bere hostům míč.
73'
Linetty byl faulován Locatellim a po rozehrávce volného přímého kopu se k odraženému míči dostal Vojvoda, pálí ale pouze do míst, kde je připraven Szczęsny.
72'
Roh domácích je zastaven díky útočnému faulu, kterým se prezentoval Karol Linetty.
71'
Volný přímý kop rozehraný nakrátko, ke střele se dostal z velké dálky Ricci, obrana Juventusu ale míč blokuje a kopat se bude od rohového praporku.
69'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Andrea Cambiaso).
69'
Andrea Cambiaso fauluje a uvidíme volný přímý kop v podání hráčů FC Turín.
68'
Vypadá to, že je Bremer v pořádku a hra tak pokračuje.
67'
Na trávníku zůstává ležet po předchozím souboji Bremer, uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
66'
Rohový kop v podání Mergima Vojvody odvrátil Adrien Rabiot, možnost brejku pro hosty zastavila nepřesná přihrávka Westona McKennieho.
64'
ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Kenan Yildiz,
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Samuel Iling.
62'
Míč na střed hřiště si navedl Dušan Vlahovič, jeho střela zpoza vápna ale končí v náručí připraveného Milinkoviće-Saviće.
60'
Na centr do vápna si na úrovni penalty naskočil Antonio Sanabria, jeho důraznou hlavičku ale chytá skvělým zákrokem na brankové čáře Wojciech Szczęsny!
60'
Rohový kop domácích nebyl povedený a obrana jej odklízí.
59'
Razantní střela Samuela Ricciho končí díky teči jednoho z obránců v zámezí, uvidíme rohový kop.
58'
Raoul Bellanova prokázal, že má rychlé nohy a dostihl nahrávku Tamezeho, následný centr do vápna byl ale dlouhý a obránci Juventusu jej vklidu odvrací.
56'
Nepřesný centr Vojvody do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů a od brány tak bude rozehrávat Szczęsny.
56'
Centr McKennieho hlavičkuje domácí obrana do bezpečí.
55'
Sanabria přišel o míč a hrát tak mohou hosté.
53'
Centr z rohového kopu odvrací obrana Juventusu do bezpečné vzdálenosti od branky Szczęsného.
52'
Ricci je v pořádku a hra tak může pokračovat. Uvidíme rohový kop domácích.
51'
Po skluzu Kostiće zůstává na zemi ležet Samuele Ricci.
50'
Kostić zastavuje akci domácích a skluzem odehrává míč do zámezí.
49'
Útočným faulem se provinil Dušan Vlahovič a míč mají domácí.
47'
Gól Duvana Zapaty díky faulu Bellanovy ve vápně platit nebude.
46'

Žluté karty: 2 : 1
Máme za sebou 1. poločas městského derby, ve kterém jsme zatím branku neviděli a tak jdou oba týmy do šaten za nerozhodného stavu 0:0. Dvě velké šance měl hostující Dušan Vlahovič, jednou ho ve skórování zastavila tyč a podruhé skvělý zákrok Milinkoviće-Saviće. Domácí si zatím výraznější příležitost ke vstřelení branky nevypracovali a tak budou muset v ofenzivě přidat ve zbytku zápasu.
45+4'
45+4'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Mërgim Vojvoda).
45+4'
Volný přímý kop Federica Chiesy našel na zadní tyči Bremera, který se snažil vracet míč hlavou do vápna, tam je ale připravená obrana domácích a odkopává.
45+2'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Samuele Ricci).
45+2'
Samuele Ricci fauluje Adriena Rabiota a uvidíme volný přímý kop v podání Juventusu.
45+2'
Dobrý obranný zákrok Bremera, který získává míč pro Juventus.
45'
Buongiorno vypadá v pořádku a rozehrávat bude Milinković-Savić.
44'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Federico Gatti).
44'
Centr hostů do vápna končí útočným faulem Federica Gattiho, který nešetrně zasáhl do hlavy Alessandra Buongiorna.
42'
Po centru Raoula Bellanovy se k hlavičce na úrovni penaltového puntíku dostal Nikola Vlašič, svoji hlavičku ale posílá vedle branky Szczęsného.
41'
Na levém křídle se snažil prosadit Andrea Cambiaso, jeho centr do vápna ale uklízí obrana Juventusu do zámezí.
40'
Bellanova vysílá další centr do vápna, obrana hostů je ale pozorná a hlavičkuje pryč od brány.
37'
Volný přímý kop rozehrál Rodriguez nakrátko, centr Bellanovy do vápna hlavičkuje obrana hostů do bezpečí.
36'
Locatelli si vyšlápl na Sanabriu a uvidíme volný přímý kop domácích.
35'
Hra se teď zklidnila, míč mají na kopačkách hráči Juventusu a kombinují na polovině hřiště.
33'
Centr Kostiće do vápna odvrací obrana FC Turín daleko od svojí branky.
31'
Skvělý zákrok Milinkoviće-Saviće proti střele Dušana Vlahoviče z malého vápna drží nerozhodný stav pro domácí!
30'
Nepřesná přihrávka Bellanovy zastavuje akci domácích. Od brány bude rozehrávat Szczęsny.
29'
Míč teď na kopačkách drží hráči Juventusu a vyměňují si krátké přihrávky na polovině hřiště.
27'
Rodriguez hraje dozadu až na Milinkoviće-Saviće a ten musel odkopnout před dotírajícím útočníkem Staré dámy do zámezí.
25'
Ofsajd! A v něm přistižen Dušan Vlahovič. Hrát budou domácí.
24'
Rohový kop Ricarda Rodrigueze boxuje Wojciech Szczęsny pryč z vápna.
23'
Nakrátko rozehraný volný kop domácích ohrožení nepřinesl, následný centr do vápna odvrací Adrien Rabiot na roh.
22'
Další faul, tentokrát se provinil Locatelli, který skluzem zajel do Sanabrii a uvidíme volný přímý kop domácích.
21'
Na polovině hřiště fauluje Adrien Rabiot a hrát s míčem tak budou domácí.
20'
Federico Gatti už je na nahou a zdá se být v pořádku, hra tak může pokračovat.
18'
Hra je teď přerušena, po souboji s Duvanem Zapatou zůstává na zemi ležet Federico Gatti.
16'
Centr do vápna z levé strany letí pouze do náručí Szczęsného.
15'
Pas za obranu nedoběhl Weston McKennie a míč tak sbírá do rukavic Milinković-Savić.
13'
Ke střele zevnitř vápna se po přiťuknutí od spoluhráče dostal Manuel Locatelli, jeho technická střela ale letí nad branku Milinkoviće-Saviće.
12'
Alessandro Buongiorno dobře zasáhl na polovině hřiště a zastavil tak akci hostů.
9'
Centr do vápna, který vyslal Karol Linetty, sbírá ze vzduchu Szczęsny.
7'
Hosté mohli jít do vedení! Federico Chiesa se prosmýkl na pravé straně kolem obránce a poslal precizní přihrávku na malé vápno, kam si nabíhal Dušan Vlahovič, ten však ve velké šanci pouze trefuje tyč!
6'
Na nákop Szczęsného si nejvýše vyskočil Adrien Tameze a získává míč pro svůj tým.
5'
Míč teď drží domácí a snaží se po levé straně prokombinovat před branku Szczęsného.
3'
Rohový kop Juventusu je odvrácen domácí obranou do bezpečí.
2'
Vlahovič posunul míč na nabíhajícího Federica Chiesu, ten s míčem přešel až k vápnu, jeho centr ale obrana domácích odvrací. Uvidíme rohový kop.
1'
Po sérii vzdušných soubojů ve středu pole drží míč na kopačkách hráči Juventusu.
1'
Hlavní rozhodčí Fabio Maresca právě přivádí oba celky na hrací plochu, kde je již vše připraveno k výkopu. Domácí hráči FC Turín v tradičních vínových dresech, hostující Juventus také v obvyklé, bílo-černé kombinaci dresů.
Vzájemný zápas

Oba celky z Turína se potkaly naposledy v 8. kole Serie A a bylo z toho vítězství domácí Staré dámy. Obě branky padly ve 2. poločase, na úvodní gól Federica Gattiho navázal po hodině hry polský útočník Arkadiusz Milik a upravil skóre na konečných 2:0. Z posledních pěti turínských derby pak máme bilanci 4 vítězství Juve a jedné remízy.
FC Juventus Turín přicestuje na půdu městského rivala jako třetí tým Serie A, s 62 získanými body má na dosah účast v Lize Mistrů v příští sezóně. Ztráta 20 bodů na první Inter Milán je již prakticky nedostižitelná a tak se svěřenci Massimiliana Allegriho budou soustředit na udržení se v první čtyřce tabulky. Fotbalistům Staré dámy ale poslední zápasy na hřištích soupeřů nevycházejí, s aktuální bilancí dvou remíz a dvou proher ze čtyř duelů venku nemohou být hráči Juve spokojeni. Nejlepším střelcem týmu je s 15 góly srbský kanonýr Dušan Vlahovič, za ním je se 7 góly italský křídelník Federico Chiesa. Vydařenou sezonu prožívá také obránce Federico Gatti nebo francouzský záložník Adrien Rabiot.
FC Turín se v ligové tabulce nachází na 9. místě se ziskem 44 bodů. Svěřenci domácího lodivoda Ivana Jurice se tak pohybují v klidném středu tabulky, na pozice zaručující evropské poháry v příští sezóně aktuálně ztrácejí 6 bodů. Toro (býci), jak se klubu přezdívá, většinu bodů získali právě v domácím prostředí, když zde za celou sezonu zapsali pouze 2 porážky. Vzestupnou výsledkovou formu posledních týdnů srazila prohra 3:2 na půdě Empoli v minulém týdnu, a tak si budou chtít Býci zlepšit náladu právě v zápase s největším rivalem. Nejlepším střelcem týmu je s 12 góly kolumbijský forvard Duvan Zapata, mezi další tahouny týmu patří také Nikola Vlašič a Antonio Sanabria.
Hezký sobotní podvečer všem fanouškům fotbalu! Na programu je utkání 32. kola italské Serie A. Čeká nás turínské derby, domácí FC Turín přivítá FC Juventus Turín.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62