MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Slovensko - 30. dubna 2024   13:10

Slovensko
1:01' Nemec  (Beluško, Chrenko) • 1:59' Liščinský  (Radivojevič) • 3:44' Pobežal   • 11:45' Ličko  (Vrtiel) • 13:10' Chovan  (Šatan) • 27:11' Pobežal  (Straka, Radivojevič) • 33:13' Chrenko  (Fabuš) • 34:56' Pobežal  (Tomík, Kupec) • 48:32' Vrtiel  (Ličko, Kupec) • 53:47' Pobežal  (Radivojevič, Tomík) • 56:39' Chovan  (Chrenko, Šatan)
Norsko
Walberg (12. Martinsen) – Molde, Määttänen, Karlsen, Lafton (C), Sletmoe-Kjærnet, Kopperstad, Solheim – Sjøthun, Brekke, Bakkevig – Vatne, Eriksen, Koblar – Olsen, Myhre, Dehli – Bånerud, Finckenhagen, Hansen – Skjellum-Kokkim.
Druseiks (LAT), Wedin (SWE) – Ankerstjerne (DEN), Stalder (SUI)
Metro Arena, Espoo (od 41. tréninková hala) (FIN)
508 diváků
Slovensko

Nejlepší hráči: Sjøthun – Pobežal.
Střely na bránu 13:59 (7:21, 2:19, 4:19)
Vyloučení 4:1
Využití 1:2
Slovenští hokejisté si zajistili na mistrovství světa osmnáctek postup do čtvrtfinále, když se po třech porážkách vzchopili až v zápase o všechno a vylili si vše na Norech, kteří se po obřím debaklu budou muset porvat o udržení. Potřebný třígólový rozdíl získali Slováci již ve 4. minutě a jen na chvilku je pak přibrzdila využitá norská přesilovka. Zbytek zápasu se proměnil v jejich exhibici a nebohému soupeři nasázeli rekordních 11 gólů.
Zápas se hrál na dvou místech, kvůli potížím s hlavní ledovou plochou byl po 70 minutách čekání přesunut do vedlejší tréninkové haly.
59:11'
Do protiútoku se po pravém křídle rozjel Chovan, jeho bekhendový pokus projel brankovištěm, ale k teči se nikdo nedostal.
58:32'
Obránce Solheim mířil švihem z levého kruhu do Lenďákovy výstroje.
57:37'
Dnešní utkání sleduje podle oficiálního údaje 508 diváků, i když určitě ne všichni vydrželi 70 minut čekat na přesun do vedlejší haly po druhé třetině.
57:07'
Tečované vyhození ze slovenského pásma letí mezi diváky.
56:39'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci dál nemají s nebohými Nory slitování. Další přesilovku využívá z mezikruží po přihrávce zpoza brány těsně před vypršením trestu JÁN CHOVAN. Asistence: Tomáš Chrenko a Miroslav Šatan.
55:30'
Ojedinělá možnost Norů paradoxně přichází v oslabení. Koblar se protáhl podél pravého mantinelu a bekhendem našel do tandemu najíždějícího Sjøthuna, jenž rovněž bekhendem trefuje jen prostředek brány.
54:55'
Vyloučení v týmu Norsko:
Sander Molde – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
53:47'
Dvouciferný debakl zaslouženě dovršil svým čtvrtým zásahem TOMÁŠ POBEŽAL a po jeho švihu z levého kruhu k vzdálenější tyčce registrujeme za 36 vteřin konečně využitou slovenskou přesilovku. Asistence: Luka Radivojevič a Tobias Tomík.
53:11'
Lukas Finckenhagen – 2 min., hákování.
52:59'
V krkolomné pozici před bránou nedokázal zblízka zasunout do norské brány kotouč Maruna.
52:46'
Už v plném počtu pálil Ličko a Martinsen podržel kotouč v lapačce, aby mohla přetížená sestava vystřídat.
52:42'
Norsko je v plném počtu. Úspěšnost přesilovek 100% versus 0% je dílčí úspěch Skandinávců v dnešním zápase.
51:43'
Svrček hledal v palebné pozici ještě Šatana, který z otočky střílí jen do výstroje norského brankáře.
50:42'
Mathias Karlsen – 2 min., krosček.
49:24'
Radivojevićovu ránu mezi betony Martinsen kryje a následuje další buly v útočném pásmu.
48:32'
Slováci vyhráli vleklý souboj o kotouč za bránou, posunul do volného prostoru a od modré čáry parádně vymetl šibenici nad Martinsenovou vyrážečkou NICOLAS VRTIEL. Asistence: Fabián Ličko a Samuel Kupec.
47:01'
Húževkovu ránu chytá Martinsen, vhazuje se po jeho levici.
44:16'
Martinsen svhoval kotouč v lapačce po střele švihem, kterou vyslal z plné jízdy z pravého kruhu Chovan.
43:45'
Chrenko ujel po pravém křídle a hledal u zadní tyčky Pitku, kterého norský obránce nepustil do zakončení.
43:29'
Lenďák vykopával Sjøthunův pokus bekhendem z úhlu, poté kotouč přeskočil mantinel a vhazuje se ve středním pásmu.
41:57'
Ličkovo vyhození sice spoluhráči nezachytili, ale čárový rozhodčí rozpažuje, Norové musejí hrát s kotoučem zpoza vlastní brány.
40:01'
Třetí třetina se skutečně dohraje ve vedlejší tréninkové hale, kam se podařilo přemístit i jednu kameru, takže se můžeme po 70 minut trvajícím čekání znovu věnovat hokeji.
Bohužel stále není hrací plocha způsobilá ke hře, čekání na zahájení třetí třetiny trvá již více než hodinu. Samotní pořadatelé jsou z nastalé situace bezradní a vše nasvědčuje tomu, že se nakonec přece jen zbytek zápasu přesune do vedlejší haly.
Tak se zdá, že úpravy ledu se po téměř hodině blíží ke konci, ale je to opravdu ostuda pro tak hokejově vyspělou zemi jako je Finsko.
Zatím se finským pořadatelům stále nedaří bez funkční rolby upravit led, ve hře je přesun třetí třetiny do tréninkové haly, což by patrně znamenalo dohrát zápas bez přítomnosti kamer.
Kvůli poruše rolby na stadiónu v Espoo zatím nemohla být třetí třetina zahájena.
Slovenští hokejisté ve druhé třetině Nory k ničemu nepustili a pokračovali v jejich demolici. Hattrick dovršil Pobežal, hraje se na jednu bránu, říct, že jsou Norové o třídu horší, by pro ně byla ještě lichotka.

Střely na bránu 9:40
Vyloučení 1:1
Využití 1:0
40:00'
39:44'
Pitka servíroval před bránu, kde se v tlačenici neprosadili Nemec s Liščinským. Ten byl svým spoluhráčem ještě bolestivě trefen pukem, ale oba to berou s úsměvem.
38:05'
Svrček si nabruslil mezi kruhy do zakončení, které mu z pokleku nevyšlo.
37:39'
Dvě zakázaná uvolnění Norska v rozpětí šesti vteřin.
37:08'
Pobežal zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho zadovkou předal Tomíkovi. Ten posunul na Radivojeviće, jehož tečovaná rána šla do protipohybu norského brankáře, ale končí těsně mimo.
36:24'
Bakkevigův průnik po pravém křídle byl zastaven, norský útočník skončil vkleče na ledě.
34:56'
Hattrick slaví TOMÁŠ POBEŽAL, který rozehrál na modré čáře na Kupce, který předal Tomíkovi a jeho dělovku do Martinsenova betonu slovenský kapitán sám doklepl. Asistence: Tobiáš Tomík a Samuel Kupec.
33:50'
Slovenský kapitán Pobežal si dokonce troufl na drzou florbalovou fintu zpoza brány, pokus donést kotouč na čepeli do sítě jen těsně nevyšel.
33:13'
Tak předzápasové kombinační tabulky můžeme s klidem zahodit, postup je jasnou věcí. Fabuš u mantinelu vypíchl kotouč unikajícího Sletmoe-Kjærnetovi a jeho přihrávku do jízdy využívá přesnou střelou pod víko TOMÁŠ CHRENKO. Asistence: Andrej Fabuš.
31:20'
Martinsen chytá Kupcovu ránu od modré a Norové mohou konečně prostřídat. Poměr střel na bránu je v této chvíli 1:13.
30:57'
30:14'
Pobežal si najel do blízkosti brány a vystřelil zápěstím kolem norských bruslí do Martinsenovy výstroje.
29:38'
Radivojević nabil na pravý kruh Tomíkovi, jehož příklep z první Martinsen betonem vyráží.
28:57'
Mikkel Eriksen – 2 min., podrážení.
28:36'
Střelu nejvyššího hráče šampionátu Miroslava Šatana z úhlu kryje Amund Martinsen lapačkou.
27:11'
Z rohu kluziště projel norskou přesilou až před bránu TOMÁŠ POBEŽAL a nádherně vymíchal do bekhendu po ledě i brankáře. Asistence: Andreas Straka a Luka Radivojević.
26:38'
Liščinský skončil po tvrdém zákroku na ledě, je otřesený a rozhodčí přerušuje hru.
25:17'
Beluško uvolnil Pitku, jeho křížná přihrávka před bránu vinou teče norské brusle neprošla. Norsko se osvobozuje jen zakázaným uvolněním.
24:20'
Nemec pálí od modré čáry, Martinsen vyráží. Jasná převaha je dál na holích slovenských mladíků.
22:10'
Po Kupcově chybě se poprvé ve třetině do zárodku brejku dostali Norové, ale neprosadili se do zakončení.
20:34'
Na Pobežalovu přihrávku do jízdy vystartoval Radivojevič, jeho útočný výpad však stačil Martinsen zlikvidovat.
20:01'
Slovenští hokejisté zachraňují v posledním utkání základní skupiny, co se dá, a po fantasticky zvládnuté první třetině jsou blízko k postupu do čtvrtfinále ze třetího místa ve skupině o skóre před Lotyšskem a Norskem, které za této konstelace bude hrát jen o záchranu. Potřebný třígólový náskok si Slováci vytvořili již ve 4. minutě, pak je sice přibrzdila využitá přesilovka Norů, ale to byla jen chvilková komplikace.

Střely na bránu 7:21
20:00'
18:49'
Krátce nato již norský brankář zastavuje hru, když se těsně před něj protáhl Straka.
18:38'
Slováci zavezli kotouč do útočné třetiny, s Fabušovou ranou od modré si Martinsen poradil.
17:50'
V závěru třetiny se hokejisté tolik nedostávají do zakončení, hra se přelévá převážně středním pásmem.
15:29'
Strakovu střelu bekhendem vyrážel Martinsen před sebe a jen těsně se nedostal k dorážce Tomík.
14:56'
Lenďák vystihl lapačkou bekhendové zakončení Årama Olsena po hbitém průniku slovenskou obranou.
13:10'
Hned po vyhraném buly v útočném pásmu zvyšuje dělovkou JÁN CHOVAN a brzy tak kapituloval i střídající norský brankář. Asistence: Miroslav Šatan.
12:38'
Norové se dostali do nebezpečného brejku, na Myhreho střílenou přihrávku však nedosáhl na zadní tyči Olsen.
12:18'
Martinsen si zapisuje první úspěšný zákrok lapačkou proti tvrdé střele od modré čáry.
11:45'
Střídání brankářů Norska:
ze hřiště odchází Markus Walberg, přichází Amund Martinsen.
11:45'
Z pravého kruhu našel po Vrtielově přihrávce od modré čáry skulinku mezi Walbergovým postojem a bližší tyčkou FABIÁN LIČKO a Slováci jsou zpět na postupovém výsledku. Asistence: Nicola Vrtiel.
9:25'
Hra je velice rozkouskovaná, po slovenském ofsajdu naopak Norové vyhazují na zakázané uvolnění.
8:35'
Miroslav Šatan dorážel bekhendem kotouč, který do útočného pásma zavezl Ján Chovan, ale norský brankář Walberg si připsal dobrý zákrok a po něm následuje komerční přestávka.
7:57'
Svrčkovu kličkovanou norští obránci přerušili čistě a přesouvají hru z obranného pásma.
6:52'
Norsko právě vstřelilo branku!
MIKKEL ERIKSEN dorazil do odkryté části brány svou původní střelu, kterou se předtím na brankovišti snažil dorazit Myhre. Asistence: Jørgen Myhre.
5:49'
Vatne zachytil špičkou hole vyhozený kotouč na modré čáře, ale ani pak se Norové v přesilovkové formaci neprosadili a Slováci vyhazují přes celé kluziště.
5:09'
Vyloučení v týmu Slovensko:
Tomáš Chrenko – 2 min., podrážení.
3:44'
A je hotovo, cíl je splněn za necelé 4 minuty! Sjøthun namazal mizernou rozehrávkou ve středním pásmu přímo na hůl TOMÁŠE POBEŽALA, který po pár rychlých tempech z levého kruhu střílel po ledě a Walberg jeho rozhodně chytatelnou střelu loví ze sítě. Bez asistence.
3:11'
Po zakázaném uvolnění Norů se vhazovalo před Walbergem, který po buly kryje Radivojevičův pokus od modré čáry.
2:34'
Chrenko objel norskou bránu, z úhlu pak střílel nepřesně Chovan.
1:59'
Norové jsou naprosto zaskočení, MICHAL LIŠČINSKÝ si nabruslil mezi kruhy a prostřelil Walberga švihem nad lapačku. Asistence: Luka Radivojević.
1:01'
Skvělý začátek pro slovenské mužstvo, Beluškovu křížnou střelu od modré čáry Walberg jen vyrážel betonem před sebe a úplně volný ADAM NEMEC uklidil kotouč do sítě. Asistence: Adam Beluško a Tomáš Chrenko.
0:28'
Tomík se natlačil před bránu, dorážet jeho pokus se ještě snažil Pobežal, nakonec kotouč zůstal pod Walbergem.
0:01'
Se zpožděním oproti avizovanému začátku přicházejí obě mužstva k závěrečnému rozbruslení na ledovou plochu.

Norsko: Walberg (Martinsen) – Molde, Määttänen, Karlsen, Lafton (C), Sletmoe-Kjærnet, Kopperstad, Solheim – Sjøthun, Brekke, Bakkevig – Vatne, Eriksen, Koblar – Olsen, Myhre, Dehli – Bånerud, Finckenhagen, Hansen – Skjellum-Kokkim.
Trenér: Veisten

Slovensko: Lenďák (Haronik) – Fabuš, Radivojevič, Beluško, Húževka, Kupec, Ličko, Kalman, Zubek – Straka, Pobežal (C), Tomík – Nemec, Pitka, Chrenko – Svrček, Šatan, Chovan – Maruna, Vrtiel, Liščinský.
Trenér: Dendis

Rozhodčí: Druseiks (LAT), Wedin (SWE) – Ankerstjerne (DEN), Stalder (SUI).
Norští hokejisté jsou pochopitelně v mnohem lepší výchozí pozici, bod nebo i porážka o gól jim zajistí třetí místo ve skupině, naopak tříbranková prohra pro ně znamená souboj o udržení. Na turnaji zatím porazili Lotyšsko 5:3, vysoko podlehli Finsku 0:7 a USA 2:8.
S boji o záchranu mají Norové zkušenosti z loňska, kdy jejich o rok starší krajané jako nováček turnaje porazili v souboji nejhorších celků základních skupin dvakrát Německo.
Slovenští hokejoví dorostenci zabojují v závěrečném zápase základní skupiny o postup do čtvrtfinále. Zatím nezískali ani bod a uzavírají tabulku, když po debaklu 0:9 s USA překvapivě podlehli Lotyšsku 3:5 a naprázdno vyšli i proti Finsku 0:4.
Přesto ještě není čtvrtfinále ztracené, k jistotě potřebuje Slovensko zvítězit o tři góly nad Norskem, aby v minitabulce tří zemí na třetím až pátém místě získalo nejlepší skóre. V případě výhry 5:3 by dokonce Slováci, Norové i Lotyši měli v minitabulce shodný počet tří bodů i skóre 8:8 a rozhodl by až večerní zápas mezi USA a Finskem. Podle pravidel soutěže totiž dalším kritériem není celkové skóre, ale posuzují se sestupně výsledky proti vítězi a druhému ze skupiny. Proti Američanům utrpěli nejhorší porážku právě Slováci, s Finy naopak dopadli nejhůře Norové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.