Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. září 2017 • 20:31

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec

Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0 Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0
SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení

Zatím nejvíce jednoznačného vítězství v této sezoně se dočkali fotbalisté Sparty. V 8. kole Het ligy porazili Teplice jasně 3:0 a částečně napravili minulou porážku 0:2 v derby na Slavii. Dva góly dal Václav Kadlec, jednou se trefil David Lafata. Letenští doma vyhráli třetí ze čtyř duelů ligové sezony a v tabulce se přiblížili třetí Slavii na dva body. Teplice ztratily body v pátém z posledních šesti kol a jsou desáté.

Hosté:

Domácí: Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, Mich. Kadlec – Biabiany (56. Ben Chaim), Mavuba, Mareček, Vatajelu (70. Plavšić) – Lafata (C), V. Kadlec (80. M. Frýdek).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič (C), Krob – Král, Kučera – Fillo, Jan Rezek (83. Trubač), Hyčka (63. Vošahlík) – Vaněček (72. Červenka).

Domácí: Bičík, Ben Chaim, Frýdek, Karavajev, Mandjeck, Plavšić, Šural

Hosté: Červenka, Diviš, Šušnjar, Trubač, Urma, Vošahlík, Žitný

Domácí: Hovorka

Hosté: Jan Rezek, Krob, Kučera, Červenka

Ardeleanu – Moláček, Mokrusch

Generali Arena, Praha-Bubeneč

Ve sparťanské sestavě chyběl veterán Rosický, který do derby nastoupil s lehčími zdravotními problémy a v týdnu neabsolvoval všechny tréninky. Oproti duelu se Slavií se vrátil do základní jedenáctky kapitán Lafata, Teplice zase nečekaně vyrukovaly na stoperu s Ljevakovičem, jinak defenzivním záložníkem. Zápas bojkotoval sparťanský "kotel", který nápisem "Arrivederci Stramaccioni" vyzýval italského kouče domácích k odchodu.

Hosté měli na Letné první velkou šanci, Rezek ale v deváté minutě z hranice penalty minul. O sedm minut později slavili vedení domácí. Přetažený centr vrátil z pravé strany před branku Zahustel a nabíhající Kadlec doklepl míč pohotově do sítě. Trefil se poprvé od května.

Po půlhodině mohl zvýšit Hovorka, jeho dorážku ale jeden z hostujících obránců stihl srazit na roh. Sparta si tak pojistila náskok až těsně před pauzou. Po velkém závaru po přímém kopu dotlačil svým typickým způsobem balon z malého vápna za čáru Lafata a mohl se radovat ze čtvrtého gólu v ligové sezoně, ale prvního od 18. srpna.

Sparta kontrolovala hru a v 57. minutě přidala třetí branku. Podobně jako před vedoucí trefou vrátil přetažený centr od Vatajelua do "ohně" Zahustel a Kadlec hlavou zatloukl míč do sítě. Dva góly dal poprvé od loňského utkání Evropské ligy s Interem Milán.

Letenští potvrdili, že se jim na Teplice poslední dobou daří a bodovali s nimi posedmé za sebou. Doma je porazili v lize v posledních šesti zápasech. Nic na tom nezměnila ani 69. minuta, kdy si Mareček málem dal vlastní gól. Na druhé straně před Lafatou zasáhl Jeřábek.

Klíčové momenty utkání

720p 360p
Sparta - Teplice: Jeřábek ukopl míč před Lafatou na poslední chvíli

720p 360p
Sparta - Teplice: Ben Chaim se zbavil Jeřábka, ale z hranice vápna vystřelil nepřesně

720p 360p
Sparta - Teplice: Zahustel dal Václavu Kadlecovi míč před prázdnou bránu a Sparta vede 3:0

720p 360p
Sparta - Teplice: Kučera upadl v souboji s Biabianym a Hovorkou, dostal žlutou za simulování

720p 360p
Sparta - Teplice: Grigar vyběhl do prázdna, Hovorkovu gólovou střelu vychýlil mimo Fillo