a dozvíte se vše jako první.
15. října 2016 • 19:15

Baník vydřel těsnou výhru nad Žižkovem, Olomouc vyhrála poosmé v řadě

Fotbalisté Baníku Ostrava slaví branku do sítě soupeře (archivní foto)
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Fotbalisté Sigmy Olomouc v 11. kole FNL vyhráli 2:1 v Sokolově a osmou výhrou v řadě si upevnili vedoucí pozici v druholigové tabulce. Druhá Ostrava ztrácí už pět bodů, ale má k dobru dnešní domácí zápas s Viktorií Žižkov.

Olomouc se ujala vedení v 35. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou útočník Chorý. Jenže už za dvě minuty domácí rychle rozehráli standardní situaci a propadlý míč usměrnil do branky Vondráček.

Rozhodující okamžik přišel v nastavení první půle. Hosté kopali přímý kop, zeď neprostřelili, ale k odraženému míči se dostal Houska a zamířil přesně k tyči. Po změně stran už Sigma těsnou výhru uhájila.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Sokolov - Sigma Olomouc 1:2 (1:2)
Branky:
37. Vondráček - 35. Chorý, 45.+2 Houska. Rozhodčí: Franěk - Kotalík, O. Černý. ŽK: Kodr - Plšek, Škerle, Petr. Diváci: 1050.

Frýdek-Místek - Třinec 4:1 (3:0)
Branky: 32. a 49. Vyskočil, 17. Literák, 27. Šumský - 55. Stříž. Rozhodčí: Severýn - Melichar, Podaný. ŽK: Vyskočil, Šumský, Literák, Berežný - Krišto, Reintam. Diváci: 1253.

Vlašim - České Budějovice 2:1 (1:0)
Branky: 35. a 50. Vyhnal - 64. Táborský. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Flimmel. ŽK: Čermák, Funda, Pešek, Kalod (všichni Č. Budějovice). Diváci: 598.

Prostějov - Pardubice 3:0 (2:0)
Branky: 23. Machynek, 35. Skwarczek, 67. Machálek. Rozhodčí: Ginzel - Kubr, Batík. ŽK: Skwarczek, Sus, Píchal - Kovář. Diváci: 502.

Baník Ostrava - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 5. Hlinka z pen. Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Šimáček. ŽK: Nerad - Klán. Diváci: 4378.

Opava - Táborsko 5:0 (2:0)
Branky: 13. a 60. Jurečka, 69. a 90. Kuzmanovič. 25. Schaffartzik. Rozhodčí: Váňa - Vlček, Poživil. ŽK: Zapalač, Jursa, Janetzký - Kočí. Diváci: 2324.

1.  Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2.  Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3.  Opava 30 19 6 5 61:33 63
4.  Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5.  Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6.  Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7.  Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8.  Ústí 30 10 7 13 34:41 37