12. října 2016 • 19:07

Mladíci to zvládli, těší Holoubka. Návrat Holzera a Zahustela je blízko

Autor:
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ulevilo se mu a nijak to neskrýval. Trenér Sparty David Holoubek se musel v utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Českých Budějovic obejít bez 15 hráčů základního kádru. I s výrazným využitím mladíků ovšem Sparta svou misi zvládla, výhra 2:1 ji posunula do dalšího kola. „Jsem rád, že můžu dát mladým klukům šanci,“ pochvaloval si dočasný kouč Letenských.Vaše mužstvo ničí obrovská marodka, přesto jste dokázali utkání s Českými Budějovicemi kontrolovat. Těší vás výhra o to víc?
„Určitě jsem rád za to, že mohli být mladí kluci v sestavě, že se dostali v jeho průběhu do hry. Myslím si, že to zvládli obstojně. Hodnotím je pozitivně. Znám je, očekával jsem od nich standardní výkon. Pořád ale platí, že potřebují získávat zkušenosti v dospělém fotbale.“

Jsou tyhle zápasy přínosem i pro vás v tom směru, že vám ukazují, jak s mladými hráči při přechodu do seniorského fotbalu dál pracovat?
„Je to pravda, nicméně oči se mi otevřely už od té doby, co jsem v A týmu. Tedy tři měsíce, už během soustředění v Rakousku jsem viděl, jaký je rozdíl mezi mládežnickým a dospělým fotbalem. Snažil jsem se na to v tréninku zareagovat.“

Obránce Sparty Ondřej Mazuch v souboji
Obránce Sparty Ondřej Mazuch v souboji

Těší vás, že utkání rozhodli Pulkrab s Julišem, tedy hráči, kteří za normálních okolností nemají pevné místo v sestavě?
„S tímhle hodnocením bych počkal do ligového utkání. Tohle byl pohár proti soupeři z druhé ligy, byť byl velice kvalitní. Byl bych moc rád, kdybyste mi tuhle otázku položil třeba po utkání v Plzni. (usmívá se)

Už v neděli vás čeká utkání s Jihlavou, potom duely proti Beer Ševě a Plzni. Mohl by se na ně někdo z marodů dát dohromady?
„Nepředpokládám, že by se měl někdo vrátit zdravý. Výjimkou jsou Dan Holzer a Ondra Zahustel, ti by mohli být připravení na Jihlavu. Ještě je to ale s otazníkem.“

Václav Kadlec měl zdravotní problémy v závěru reprezentačního utkání proti Ázerbájdžánu. Jaký je jeho stav?
„Vašek je v pořádku, ve středu byl zaléčený, rehabilitoval. Měl by být připravený na nejbližší utkání.“