30. září 2016 • 04:56

De Boera naštval druhý gól od Sparty. Byli jsme jako žáčci, uznal Melo

Autor:

Prohra na Spartě, po dvou zápasech nula bodů. Největší favorit skupiny K zůstává v Evropské lize hodně za očekáváním. Trenér Interu Milán Frank de Boer byl z výkonu týmu, který přitom nedávno porazil v Serii A mistrovský Juventus, hodně rozmrzelý. Za vším po porážce 1:3 viděl především ledabylé nasazení svých hráčů. „Můžete řešit taktiku, jak chcete, ale když není správný přístup, nic nezmůžete," řekl bývalý nizozemský reprezentant.Hlavně první poločas favoritovi v Praze vůbec nevyšel. „Zejména před přestávkou jsme ukázali velice špatný přístup. Inkasované góly od nás byly dárek pro Spartu,“ hodnotil De Boer kriticky výkon Interu.

Nejvíc rozmrzelý byl ze situace před druhým gólem Václava Kadlece. Obrana při standardní situaci zcela propadla a nechala střelce Sparty zcela osamoceného před brankářem Handanovičem. „Není možné dostat takový gól. Nemělo to vůbec nic společného s profesionálním přístupem k fotbalu,“ zlobil se.

V tom mu dal za pravdu záložník Felipe Melo. „Než jsme se Spartou začali hrát, už jsme prohrávali 0:2. Při druhém gólu jsme si počínali jako žáčci. Byla to kolektivní chyba.“

Přání vyhrát v této sezoně celou Evropskou ligu, o němž mluvil De Boer na předzápasové tiskové konferenci, se nyní jeví hodně nereálně. "Musíme pochopit, že zápasy v Evropě nejsou snadné. Je nutné hrát každý zápas, jako kdyby to bylo derby s AC. A to se nám nedaří,“ shrnul Melo, co se mu se spoluhráči nedaří.

Holoubek po Interu: Zdálo se mi, že dá Kadlec hattrick, pro Dočkala mám respekt

Zápas proti Interu může být odrazový můstek k lepší budoucnosti, tvrdí Sáček

Václav Kadlec: Pomohla nám dobře zvolená taktika