11. srpna 2015 • 21:42

SUPERpohár! Bum. Bum. Bum. Tři přímáky = tři góly, dva Messiho

Autor:
TOP VIDEA
Darida v Overtimu: Chtěl bych udělat krok výš, láká  mě Premier League Darida v Overtimu: Chtěl bych udělat krok výš, láká mě Premier League
SESTŘIH: Plíšková v českém derby dominovala, Strýcová se hádala s koučem SESTŘIH: Plíšková v českém derby dominovala, Strýcová se hádala s koučem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Snad ani v Hollywoodu by nenačrtli poutavější start fotbalového Superpoháru. Skóre souboje Sevilly (vítěz Evropské ligy) s Barcelonou (šampion Ligy mistrů) otevřel už ve třetí minutě krásně kopnutým přímým kopem Éver Banega. Šok pro favorita? Kdepak, Lionel Messi ze stejných situací nádhernými góly vývoj zvrátil. Barcelona v neuvěřitelném zápase zvítězila 5:4 po prodloužení.Konfrontace týmů, které spolu působí ve stejné soutěži, pro mnoho fanoušků ztrácí na atraktivitě. "Však je uvidím hrát spolu dvakrát v Primera División. Možná na sebe narazí i ve Španělském poháru," letělo internetovými diskuzemi před výkopem Superpoháru, který v úterý hostilo gruzínské Tbilisi.

Fotbalisté Barcelony a Sevilly ale posměváčky umlčely. Rázně, nejlepším možným způsobem. Za šestnáct minut padly v utkání tři čarokrásné trefy z kopaček dvou fotbalistů. Ve 3. minutě se po faulu Javiera Mascherana k exekuci volného přímého kopu postavil Éver Banega. Bum. Německý reprezentační brankář Barcelony Marc-André ter Stegen letěl, ale nedoletěl. Sevilla vedla překvapivě 1:0.

VIDEO: Podívejte se na šokující úvod utkání

Šampion španělské soutěže i Ligy mistrů ale s odpovědí neotálel dlouho. V 7. minutě provedl neméně povedenou exekuci Lionel Messi. Brankář Beto na nadýchaný oblouk argentinského hračičky nedosáhl, přestože míč neletěl velkou rychlostí.

VIDEO: Podívejte se na bleskovou reakci Messiho

A aby toho nebylo málo, v 16. minutě se střelec první branky zápasu Banega dopustil za hranicí velkého vápna zbytečného faulu a Lionel Messi opět trestal. Třetí standartní situace v zápase - třetí gól. Superpohár měl zkrátka SUPERzačátek.

VIDEO: Podívejte se na druhý gól Lionela Messiho

Éver Banega ve 3. minutě nádherně zakroutil míč do sítě Barcelony
Éver Banega ve 3. minutě nádherně zakroutil míč do sítě Barcelony