13. června 2016 • 10:20

Na EURO umřeli dva fanoušci. Jeden opilý spadl, Belgičana zabil infarkt

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Na fotbalovém mistrovství Evropy dnes zemřeli dva fanoušci. Nedaleko Nancy utrpěl při cestě autobusem infarkt jednasedmdesátiletý Belgičan, zatímco v Nice zahynul čtyřiadvacetiletý Severní Ir, který v opilosti přelézal zábradlí a spadl na kamenitou pláž.Případem severoirského příznivce se začala zabývat policie, podle které však šlo o nezaviněnou nehodu. Belgický fanoušek zkolaboval na odpočívadle a nepomohl ani rychlý lékařský zásah.

Jde o první tragické události na šampionátu ve Francii, který dosud poznamenaly především potyčky chuligánů v Marseille před duelem Anglie s Ruskem. Nepokoje tam vznikaly už od čtvrtka, kdy se poprali angličtí fanoušci s místními obyvateli. V pátek se střetli příznivci obou celků, jeden muž byl vážně zraněn a policie musela použít slzný plyn.

Násilnosti se poté přenesly i v sobotu na stadion, kde ruští fanoušci nejprve házeli po příznivcích soupeře předměty a poté prolomili linii pořadatelů, kteří se snažili oba tábory oddělit. UEFA oběma zemím pohrozila tvrdými tresty včetně vyloučení z turnaje.

Němečtí fanoušci se porvali s ukrajinskými
Němečtí fanoušci se porvali s ukrajinskými