22. června 2016 • 20:00

Portugalsko - Maďarsko 3:3. Ronaldo vystřílel postup, Maďaři vyhráli skupinu

LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Fotbalisté Portugalska ani na třetí pokus nevyhráli zápas ve skupině F letošního EURO. S podceňovaným Maďarskem remizovali 3:3, dvakrát se trefil portugalský Ronaldo i maďarský Dzsudzsak. S ohledem na ostatní výsledky Portugalci postupuli se třemi body z třetího místa a Maďaři skupinu překvapivě vyhráli.

V základní sestavě Portugalska nechyběl Cristiano Ronaldo, který nastoupil k rekordnímu 17. utkání na Euru. V tabulce se tak osamostatnil před dvojicí bývalých hráčů Edwinem van der Sarem, Lillianem Thuramem, zatímco 15 utkání mají Bastian Schweinsteiger, Gianluigi Buffon, Cesc Fábgregas a Andrés Iniesta, kteří můžou Ronalda na turnaji ještě překonat.

V prvním poločase mělo více ze hry Portugalsko, do vedení šlo však Maďarsko. V 19. minutě se do odraženého míče na hranici vápna opřel Gera a v 37 letech a 61 dnech se stal druhým nejstarším střelcem v historii mistrovství. Rekord drží Rakušan Ivica Vastič (38 let a 256 dní).

PODÍVEJTE SE NA OSMIFINÁLOVÉ DVOJICE NA EURO >>>

Portugalsku se krátce před přestávkou podařilo vyrovnat. Druhým gólem na turnaji se o to postaral Nani, který si naběhl na Ronaldovu přihrávku a střelou k bližší tyči překonal brankáře Királyho.

Góly byly k vidění i po přestávce a hned tři padly v úvodních deseti minutách druhé půle. Nejprve se prosadil Dzsudzsák, jehož střelu z přímého kopu srazila zeď do protipohybu gólmana Patrícia. Vzápětí patičkou vyrovnal Ronaldo a připsal si první gól na turnaji. Pro hvězdu Realu Madrid šlo navíc o další zápis do historie, protože se jako první hráč trefil na čtyřech evropských šampionátech.

Nerozhodný stav dlouho nevydržel, protože v 55. minutě vrátil Maďarsku vedení opět tečovanou střelou Dzsudzsák. Jenže přestřelka pokračovala dál a o sedm minut později srovnal na 3:3 hlavou Ronaldo. S osmi góly se posunul na druhé místo historické tabulky střelců Eura a na vedoucího Michela Platiniho ztrácí jedinou branku.

O pár okamžiků později mohlo být opět všechno jinak, když ale Elek trefil tyč, oba celky si začaly hlídat remízu a došly si pro bod. Ten nakonec stačil oběma, protože Maďaři díky lepšímu skóre obsadili první místo před rovněž pětibodovým Islandem, zatímco Portugalsku stačily k postupu tři remízy. Poslední ve skupině F bylo s jedním bodem Rakousko.

Mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii:

Skupina F (hráno v Lyonu):

Maďarsko - Portugalsko 3:3 (1:1)
Branky: 47. a 50. Dzsudzsák, 19. Gera - 50. a 62. Ronaldo, 42. Nani. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child - Oliver, Pawson (všichni Angl.). ŽK: Guzmics, Juhász, Gera, Dzsudzsák (všichni Maď.). Diváci: 55.514.

Maďarsko: Király - Lang, Guzmics, Juhász, Korhut - Dzsudzsák, Gera (46. Bese), Elek, Pintér, Lovrencsics (83. Stieber)- Szalai (70. Németh). Trenér: Storck.

Portugalsko:Patrício - Vierinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu - Gomes (61. Quaresma), W. Carvalho, Moutinho (46. Renato Sanches), Mario - Nani (81. Danilo), Ronaldo. Trenér: Santos.

Hosté: 42. Nani, 50. Ronaldo, 62. Ronaldo

Domácí: Király – Lang, Guzmics, Juhász, Korhut – Gera (46. Bese), Pintér – Dzsudzsák (C), Elek, Lovrencsics (83. Stieber) – Szalai (70. Németh).

Hosté: Patrício – Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu – A. Gomes (61. Quaresma), Carvalho, Mário, Moutinho (46. Sanches) – Ronaldo (C), Nani (81. D. Pereira).

Domácí: Kádár, Fiola, Nagy, Németh, Dibusz, Böde, Kleinheisler, Nikolić, Stieber, Bese, Gulácsi, Priskin

Hosté: Alves, Fonte, Guerreiro, Éder, Lopes, Pereira, Sanches, Silva, Quaresma, Soares, Eduardo, Silva

Domácí: Guzmics, Juhász, Gera, Dzsudzsák