28. ledna 2016 • 17:50

Velký návrat v Arsenalu? Rosický může v sobotu hrát, řekl Wenger

Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí! Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí!
TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann

Zátěžový test v dresu juniorky dopadl dobře a tak trenér prvního týmu Arsenalu Arséne Wenger mohl potvrdit jednu pozitivní zprávu pro české fanoušky. „Tomáš Rosický je připraven k tomu, aby nastoupil,“ řekl pro klubový web. Na hřišti se může objevit už v sobotu, kdy se „kanonýři“ utkají v FA Cupu s třetím týmem druhé ligy Burnley.

digi tv

Ta zpráva musela potěšit všechny české fanoušky a především reprezentačního trenéra Pavla Vrbu. Tomáš Rosický je fit a může zasáhnout do ostrého utkání. Jeden odehraný poločas v dresu juniorky má český reprezentační kapitán sice za sebou, ale nastoupit před zaplněným Emirates Stadium má diametrálně odlišný náboj.

Francouzský trenér se o Rosickém zmínil při hlášení o zraněných hráčích Arsenalu. Společně s 35letým záložníkem je připraven defenzivní záložník Francis Coquelin. Naopak trojice Danny Welbeck, Jack Wilshere a Santi Cazorla stále nejsou schopni zasáhnout do utkání.

Tomáš Rosický zvládl v utkání juniorky proti Swansea pouze poločas

Arsenal čeká po nedělní porážce v lize s Chelsea (0:1) osmifinále FA Cupu proti třetímu celku druhé ligy Burnley. A právě pohárové utkání se soupeřem z nižší soutěže by mohla být pro Rosického šance, jak se vrátit do prvního týmu. V letošním roce zatím zvládl odehrát pouze jeden poločas v dresu juniorky proti Swansea, ve kterém několikrát ukázal přímočarost a tah na branku, jak je u něho zvykem.

Pětatřicetiletý Rosický naposledy hrál loni 12. června v utkání kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu, kde si poranil koleno. V polovině srpna se podrobil artroskopické operaci a pak se jeho návrat neustále posouval.

1.  Chelsea 22 18 1 3 47:15 55
2.  Arsenal 22 14 5 3 50:23 47
3.  Tottenham 22 13 7 2 45:16 46
4.  Liverpool 22 13 6 3 51:27 45
5.  Manchester City 22 13 4 5 43:28 43
6.  Manchester Utd. 22 11 8 3 33:21 41
7.  Everton 22 10 6 6 33:23 36
8.  West Brom 22 9 5 8 30:28 32