dozvíte se vše jako první.
28. ledna 2016 • 17:50

Velký návrat v Arsenalu? Rosický může v sobotu hrát, řekl Wenger

Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Zátěžový test v dresu juniorky dopadl dobře a tak trenér prvního týmu Arsenalu Arséne Wenger mohl potvrdit jednu pozitivní zprávu pro české fanoušky. „Tomáš Rosický je připraven k tomu, aby nastoupil,“ řekl pro klubový web. Na hřišti se může objevit už v sobotu, kdy se „kanonýři“ utkají v FA Cupu s třetím týmem druhé ligy Burnley.

Ta zpráva musela potěšit všechny české fanoušky a především reprezentačního trenéra Pavla Vrbu. Tomáš Rosický je fit a může zasáhnout do ostrého utkání. Jeden odehraný poločas v dresu juniorky má český reprezentační kapitán sice za sebou, ale nastoupit před zaplněným Emirates Stadium má diametrálně odlišný náboj.

Francouzský trenér se o Rosickém zmínil při hlášení o zraněných hráčích Arsenalu. Společně s 35letým záložníkem je připraven defenzivní záložník Francis Coquelin. Naopak trojice Danny Welbeck, Jack Wilshere a Santi Cazorla stále nejsou schopni zasáhnout do utkání.

Tomáš Rosický zvládl v utkání juniorky proti Swansea pouze poločas

Arsenal čeká po nedělní porážce v lize s Chelsea (0:1) osmifinále FA Cupu proti třetímu celku druhé ligy Burnley. A právě pohárové utkání se soupeřem z nižší soutěže by mohla být pro Rosického šance, jak se vrátit do prvního týmu. V letošním roce zatím zvládl odehrát pouze jeden poločas v dresu juniorky proti Swansea, ve kterém několikrát ukázal přímočarost a tah na branku, jak je u něho zvykem.

Pětatřicetiletý Rosický naposledy hrál loni 12. června v utkání kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu, kde si poranil koleno. V polovině srpna se podrobil artroskopické operaci a pak se jeho návrat neustále posouval.

1.  Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2.  Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3.  Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4.  Liverpool 38 22 10 6 78:42 76
5.  Arsenal 38 23 6 9 77:44 75
6.  Manchester Utd. 38 18 15 5 54:29 69
7.  Everton 38 17 10 11 62:44 61
8.  Southampton 38 12 10 16 41:48 46