14. srpna 2016 • 18:52

Arsenal – Liverpool 3:4. Čech zažil na úvod sezony přestřelku

Brankář Petr Čech začal sezonu čtyřmi inkasovanými góly. Fotbalisté Arsenalu v 1. kole anglické ligy prohráli doma s Liverpoolem 3:4. Naopak Manchester United vstoupil pod vedením nového trenéra Josého Mourinha do soutěže výhrou 3:1 nad Bournemouthem. Navázal tak na triumf v anglickém Superpoháru.

digi tv

Arsenal se ujal vedení, Theo Walcott gólem napravil zaváhání, když minutu předtím neproměnil penaltu. Jenže v nastavení první půle poprvé překonal Čecha z přímého kopu Coutinho, který se z 28 metrů trefil přesně do šibenice.

Radost na lavičce Liverpoolu

Po změně stran pak Liverpool třemi góly během 14 minut rozhodl. Nejprve Čecha zblízka překonal Adam Lallana, následně se v malém vápně prosadil znovu Coutinho a parádní akci předvedl Sadio Mané, jenž obešel dva protihráče a zamířil k tyči.

Arsenal, který doma inkasoval čtyřikrát poprvé od roku 2009, sice ještě stihl dvěma góly snížit, ale prohru už neodvrátil.

1. kolo Premier League:

Arsenal - Liverpool 3:4
Branky: 31. Walcott, 64. Oxlade-Chamberlain, 75. Chambers - 45.+1 a 56. Coutinho, 49. Lallana, 63. Mané).

Hosté: 45+1. Coutinho, 49. Lallana, 56. Coutinho, 63. Mané

Domácí: Čech – Bellerín, Holding, Chambers, Monreal – Elneny (67. Xhaka), Coquelin – Walcott, Ramsey (61. Cazorla), Iwobi (59. Oxlade-Chamberlain) – Alexis Sánchez.

Hosté: Mignolet – Clyne, Lovren, Klavan, A. Moreno – Lallana (76. Origi), Henderson, Wijnaldum (88. Stewart) – Mané, Firmino, Coutinho (69. Can).

Domácí: Ospina, Gibbs, Akpom, Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Wilshere

Hosté: Manninger, Stewart, Can, Origi, Matip, Grujić, Arnold

1.  Manchester City 6 6 0 0 18:5 18
2.  Tottenham 6 4 2 0 10:3 14
3.  Arsenal 6 4 1 1 15:7 13
4.  Liverpool 6 4 1 1 16:9 13
5.  Everton 6 4 1 1 10:4 13
6.  Manchester Utd. 6 4 0 2 12:7 12