SESTŘIHY: Čech udržel nulu, Arsenal porazil Leicester. Slaví i Tottenham

0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Fotbalisté Chelsea zvítězili v anglické lize nad Southamptonem 4:2, odčinili předchozí porážku 0:2 od Manchesteru United a znovu přiživili své naděje na zisk titulu. Čtyři body za nimi je ale ve formě hrající Tottenham, který vyhrál na půdě Crystal Palace 1:0. Tři body má také Arsenal, jenž stejným výsledkem porazil Leicester. Rozhodl až vlastní gól v závěru. Malou naději na záchranu udrželo Middlesbrough, které zdolalo Sunderland. Ten je naopak už beznadějně poslední.

Hosté:

Domácí: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Coquelin (74. Ramsey) – Gibbs (68. Welbeck), Özil, Walcott (75. Giroud) – Alexis Sánchez.

Hosté: Schmeichel (C) – Simpson, Benalouane (90. Gray), Huth, Fuchs – Mahrez, Ndidi, Drinkwater, Albrighton – Ulloa (69. Okazaki), Vardy.

Domácí: Elneny, Giroud, Iwobi, Martínez, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Welbeck

Hosté: Chilwell, Zieler, Amartey, Gray, King, Musa, Okazaki

Domácí: Xhaka, Alexis Sánchez

Hosté: Simpson, Fuchs, Benalouane, Huth

Jones

Emirates Stadium, London

Čech v prvním poločase vychytal ve velké šanci Rijáda Mahrize, na druhé straně zase Alexis Sánchez trefil břevno a několik pokusů zlikvidoval gólman Leicesteru Kasper Schmeichel. Domácí rozhodli až těsně před koncem, kdy Monrealovu střelu Huth nešťastně tečoval mimo Schmeichelův dosah.

Arsenal poprvé od ledna v Premier League vyhrál dva zápasy po sobě a udržel naději na postup do Ligy mistrů. Svěřenci Arséna Wengera se v neúplné tabulce posunuli na šestou pozici, na čtvrtý Manchester City ztrácí čtyři body a na třetí Liverpool šest bodů.

Hosté: 78. Eriksen

Domácí: Hennessey – J. Ward, Kelly, M. Sakho (57. Delaney), Schlupp – Milivojević, McArthur (63. Cabaye) – Townsend, Puncheon (C), Zaha – Ch. Benteke (81. Campbell).

Hosté: Lloris (C) – Dier, Alderweireld, Vertonghen – Walker, Wanyama (46. Moussa Sissoko), Dembélé (46. Son Heung-min), Davies – Eriksen, Alli (90+6. Trippier) – Kane.

Domácí: Speroni, Delaney, van Aanholt, Sako, Campbell, Flamini, Cabaye

Hosté: López, N'Koudou, Trippier, Wimmer, Sissoko, Son Heung-min, Janssen

Domácí: J. Ward, Milivojević, Zaha

Hosté: Wanyama, Walker, Kane

Jonathan Moss

Selhurst Park, Londýn

Tottenham dál nahání Chelsea, i když proti Palace se dlouho trápil. Výhru nad londýnským rivalem zařídil až v 78. minutě dalekonosnou ranou Christian Eriksen. Spurs v domácí soutěži zvítězili poosmé za sebou.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Tottenham 0:1. Eriksen parádně vystřelil výhru

Hosté: 25. Romeu, 90+4. Bertrand

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill (C) – Moses (86. Terry), Kanté, Matić, Alonso – Fàbregas (77. Pedro), E. Hazard (90. Willian) – D. Costa.

Hosté: Forster – Soares, Stephens, Jošida, Bertrand – Romeu, S. Davis (C) – Ward-Prowse (82. S. Long), Tadić, Boufal (68. Redmond) – Gabbiadini (86. Jay Rodriguez).

41168 diváků

Chelsea nedokázala ani v jedenáctém zápase za sebou udržet čisté konto, tentokrát ji ale podrželi útočníci. Delší sérii měla naposledy v prosinci 1996, kdy neodehrála s nulou 13 utkání v řadě.

Eden Hazard se odvděčil za návrat do základní sestavy v 5. minutě, kdy poslal domácí svým 15. gólem v sezoně do vedení. Za necelých dvacet minut ale vyrovnal bývalý záložník Chelsea Oriol Romeu, jenž se trefil po více než roce. Do prázdné brány doklepl míč, který předtím vyrazil Thibaut Curtois.

Ještě před koncem poločasu poslal domácí znovu do vedení po rohu další navrátilec do základní jedenáctky Gary Cahill, jenž o víkendu v úspěšném semifinále Anglického poháru chyběl kvůli žaludečním problémům.

Po přestávce se pak prosadil i Diego Costa, který v poháru stejně jako Hazard jen střídal a po sedmizápasovém půstu si připsal jubilejní 50. gól v Premier League. Těsně před koncem pak načal další padesátku brankou na 4:1. Hosté dokázali v nastavení už jen snížit po trefě Ryana Bertranda.

Hosté:

Domácí: Guzan – Chambers, Ayala (54. Fábio), B. Gibson (C), Friend – de Roon, Clayton, Forshaw – Stuani, Negredo (76. Gestede), Downing.

Hosté: Pickford – Jones, O'Shea (C), Denayer, Manquillo – Cattermole (84. Rodwell) – N'Dong, D. Gibson (65. Borini), Khazri (77. Januzaj) – Defoe, Anichebe.

SESTŘIH Premier League: Middlesbrough : Sunderland 1:0

John Terry navlékl dres Chelsea poprvé od zápasu s Wolverhamptonem v FA Cupu v únoru

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.