8. března 2015 • 19:42

Bayern dál válcuje bundesligu, Dortmund bral v Hamburku bod

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

NĚMECKÁ LIGA – SOUHRN 24. KOLA | Fotbalisté Bayernu Mnichov potvrzují svou suverenitu v německé nejvyšší soutěži. V Hannoveru sice německý šampion prohrával, ale nakonec bez problémů dosáhl na další tři body. Zatím druhý Wolfsburg prohrál a zaostává za lídrem o 11 bodů.

V Hannoveru se chvíli mohlo zdát, že by mohli domácí pomýšlet na senzaci, když šli v 25. minutě do vedení. Jenže už za tři minuuty je ze snu vyléčil vyrovnávací trefou X. Alonso. Po přestávce poslal z penalty do vedení favorita Müller a stejný hráč pak i pečetil vítězství bavorského gigantu.

Ten vládne bundeslize už s náskokem jedenácti bodů. Nyní druhý Wolfsburg totiž prohrál na půdě Augsburgu 0:1 a to domácí ještě neproměnili pokutový kop.

Sérii čtyř vítězství v řadě ukončil Dortmund, když uhrál na půdě zachraňujícího se Hamburku jen bezbrankovou remízu. V brance HSV slavil čisté konto Jaroslav Drobný.

Freiburg i s českým záložníkem Vladimírem Daridou a obráncem Pavlem Krmašem prohrál doma s Brémami 0:1 a zůstal předposlední. Za soupeře odehrál celý duel obránce Theodor Gebre Selassie.

Fotbalisté Stuttgartu hráli v záchranářském souboji s Herthou Berlín bez branek a zůstanou poslední v tabulce i po 24. bundesligovém kole. Podle všeho je tak zpečetěn osud jejich trenéra Huuba Stevense, kterého by měl podle německých médií ještě o víkendu vystřídat Alexander Zorniger.

Stuttgart s Adamem Hlouškem v sestavě dnes odehrál osmý zápas v řadě bez vítězství a na dně tabulky ztrácí dva body na předposlední Freiburg. Ten má stejně jako další týmy utkání k dobru. Hertha je čtrnáctá, před Freiburgem má náskok jen tři body.

Berlínský tým dohrával závěr utkání bez své brankářské jedničky Thomase Krafta, jenž byl otřesen ze souboje a v 83. minutě střídal.

Fotbalisté Leverkusenu porazili v utkání německé ligy venku Paderborn 3:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo o dva body za Mönchengladbach. Dva góly vstřelil korejský útočník Son Hung-Min.

Všechny tři branky duelu mezi Paderbornem a Leverkusenem padly v druhém poločase. V 73. minutě hlavou překonal brankáře Kruseho střídající Papadopoulos. Bývalý hráč Schalke se v bundeslize trefil poprvé od září 2012.

Vedení hostů následně dvěma góly pojistil Son Hung-Min, který s deseti trefami nahradil v čele klubové tabulky střelců Bellarabiho. Paderborn potřetí v řadě prohrál a nachází se na barážové šestnácté pozici.

Kolín nad Rýnem teprve podruhé v sezoně zvítězil na domácím hřišti, s Frankfurtem si poradil poměrem 4:2 a přerušil sérii pěti zápasů bez výhry. Za hosty se dvakrát prosadil Meier a s 18 trefami se posunul do čela tabulky střelců.

Hannover - Bayern 1:3
Branky: 25. Kiyotake - 61. z pen. a 72. Müller, 28. X. Alonso.

Schalke - Hoffenheim 3:1
Branlky: 41. a 53. Meyer, 12. Fuchs - 73. Volland

Mainz - Mönchengladbach 2:2
Branky: 73. Geis, 77. Okazaki - 27. a 67. Raffael.

Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 4:2
Branky: 28. Deyverson, 72. Risse, 79. Osako, 82. Ujah - 58. a 90.+3 z pen. Meier

Paderborn - Leverkusen 0:3
Branky: 84. a 90.+3 Son Hung-Min, 73. Papadopoulos

1. Bayern 34 25 4 5 80:18 79
2. Wolfsburg 34 20 9 5 72:38 69
3. Mönchengladbach 34 19 9 6 53:26 66
4. Leverkusen 34 17 10 7 62:37 61
5. Augsburg 34 15 4 15 43:43 49
6. Schalke 34 13 9 12 42:40 48