SESTŘIHY: Výhru Realu vystřelil Ceballos, Barceloně pomohly vlastní góly

Autor: ČTK, ČTK, iSport.cz, iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ve šlágru šestého kola španělské ligy fotbalisté Atlética Madrid porazili 2:0 Sevillu a posunuli se na druhé místo tabulky. Andalusané inkasovali poprvé od úvodního kola a přišli o neporazitelnost. Tu si naopak udržel madridský klub. Barcelona i díky dvěma vlastním gólům zvítězila na hřišti Girony 3:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok. Real Madrid vyhrál na hřišti předposledního Alavésu 2:1. Obě branky "Bílého baletu" dal jednadvacetiletý záložník Daniel Ceballos.

MATCH OVERVIEW LEGACY

SESTŘIH La Ligy: Real Sociedad - Valencia 2:3

SESTŘIH La Ligy: Eibar - Celta Vigo 0:4

Fotbalisté Villarrealu utrpěli debakl 0:4 na půdě Getafe. Jeden ze soupeřů pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy prohrál po třech zápasech a propadl se do druhé poloviny tabulky. "Žlutá ponorka" inkasovala třikrát ze vzduchu. Dvakrát se hlavou prosadil Ángel Rodríguez - nejprve v 53. minutě po rohovém kopu otevřel skóre a v nastaveném čase pak zpečetil na konečných 4:0 po centru ze standardní situace. Jednu přesnou hlavičku přidal v 67. minutě Bergara, Molinův gól z 64. minuty padl po hrubé chybě stopera Semeda.

SESTŘIH La Ligy: Getafe - Villarreal 4:0

SESTŘIH La Ligy: Espanyol - La Coruňa 4:1

Real vyrovnal barcelonský rekord v počtu vyhraných venkovních utkání po sobě. Za dvanáctým vítězstvím "Bílý balet" vedl Ceballos, který v desáté minutě poslal hosty do vedení. O půl hodiny později sice domácí vyrovnali zásluhou Garcíovy hlavičky, ještě do poločasu ale dal rozhodující branku Ceballos, k němuž míč vyrazil domácí gólman Pacheco.

Alavés se tak sice dočkal první vstřelené branky v sezoně, ani po šestém kole však nemá na kontě jediný bod. Real se posunul na čtvrté místo a ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu, jež má večerní zápas na hřišti Girony k dobru.

SESTŘIH La Ligy: Deportivo Alavés - Real Madrid 1:2. Výhru vystřelil mladíček Ceballos

V úvodním dějství branka nepadla, oba týmy ale byly zásahu blízko. Střely Sarabii i domácího obránce Luise ale skončily na brankové konstrukci. Hned po přestávce Atlético otevřelo skóre, když Carrasco udělal kličku gólmanu Ricovi a zakončil do odkryté branky. Dvacet minut před koncem definitivně rozhodl Griezmann .

SESTŘIH La Ligy: Atlético Madrid - Sevilla 2:0

Barceloně k výhře v historicky prvním ligovém vzájemném zápase s Gironou výrazně pomohli domácí hráči. V 17. minutě si Albovu střelu do vlastní branky srazil Aday a krátce po změně stran jej nešťastně napodobil Iraizoz. Až dvacet minut před koncem se prosadil i barcelonský hráč, uruguayský kanonýr Luis Suárez stylově oslavil 100. ligový duel v dresu "Blaugranas".

Girona počtvrté v řadě neskórovala, Barcelona naopak udržela stoprocentní bodový zisk. Na hlavního rivala z Realu má stále k dobru sedm bodů.

SESTŘIH La Ligy: Girona - Barcelona 0:3. Rozhodly vlastní góly

SESTŘIH La Ligy: Malaga - Athletic Bilbao 3:3

Antoine Griezmann a Yannick Carrasco vystřelili výhru Atlétika nad Sevillou

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.