20. září 2015 • 22:41

Barcelona ve Španělsku stále suverénní, Real ztrácí dva body

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

ŠPANĚLSKÁ LIGA - SOUHRN 4. KOLA | Fotbalisté Barcelony zdolali ve čtvrtém kole španělské ligy Levante 4:1 a dál vedou díky stoprocentní bodové úspěšnosti tabulku o dva body před Realem Madrid. S tím drží krok Celta Vigo a také Villarreal, který bude 1. října příštím soupeřem Plzně v základní skupině Evropské ligy a v neděli zdolal Bilbao 3:1.

Barcelona čekala na Nou Campu na vedoucí branku až do 50. minuty, pak ale rychle rozhodla o pohodlném vítězství. Na gól Marca Bartry navázal za šest minut Neymar a za dalších pět z penalty Lionel Messi, který navíc po snížení Víctora Casadesúse další pokutový kop zahodil. Argentinec si pak spravil chuť v poslední minutě, kdy uzavřel skóre.

Villarreal si po remíze v úvodním kole připsal třetí výhru za sebou díky gólu kapitána Bruna Soriana z penalty, parádní trefě do růžku beka Maria Gaspara a střele k tyči v podání Léa Baptistaa. Hosté snížili až v nastavení díky Aritzi Adurizovi.

Trenér Villarrealu Marcelino nasadil sestavu: Aréola - M. Gaspar, Bailly, Ruiz, Costa - Leiva (74. Suárez), Bruno, Pina, Castillejo - Bakambu (15. Baptistao), Soldado (46. Adrián).

Sevilla sice v úterý v Lize mistrů zdolala Mönchengladbach 3:0, ale pohodu si do domácí soutěže nepřenesla. Doma podlehla 1:2 Vigu a na posledním místě tabulky má dva body za dvě venkovní remízy. Celta je naopak čtvrtá se ziskem deseti bodů o skóre za duem Real Madrid, Villarreal.

Lionel Messi v utkání s Levante

Real se nadřel na výhru

Real se ovšem na vítězství pořádně nadřel. V první půli oba týmy neproměnily několik šancí, hosté navíc přišli o vstřelený gól El Arabiho, kterému rozhodčí velmi sporně odmával ofsajd.

Domácí se prosadili po deseti minutách druhé půle, kdy si na přesný centr Isca naběhl Karim Benzema a hlavou poslal míč do sítě. Těsné vítězství už Real dokázal udržet, navíc měl několik šancí na zvýšení náskoku. Aktivní byl především Cristiano Ronaldo, ale po osmi gólech z posledních dvou zápasů se tentokráte neprosadil.

Líto mu to ovšem být nemusí, Real se minimálně do nedělního zápasu Barcelony dostal do čela tabulky. Navíc poprvé od roku 1975 dokázal v prvních čtyřech ligových zápasech udržet čisté konto.

Atlético které po brankách Correy a Torrese vyhrálo 2:0 v Eibaru. Další účastník Ligy mistrů Valencie doma pouze remizovala s Betisem Sevilla. Jihošpanělský klub nevyhrál na vlastním stadionu ve všech soutěžích už třetí zápas za sebou, což se mu stalo poprvé pod vedením trenéra Nuna.

San Sebastian - Espaňol Barcelona 2:3
Branky: 19. Agirretxe, 86. Jonathas - 44. Moreno z pen., 70. Roco, 90. Hernán Pérez

FC Sevilla - Vigo 1:2
Branky: 54. Llorente - 15. Nolito, 26. Wass

La Coruňa - Sporting Gijón 2:3
Branky: 16. Juanfran, 28. Alberto - 4. a 8. Sanabria, 34. Menéndez

Villarreal - Bilbao 3:1
Branky: 43. Bruno z pen., 67. Mario, 80. Baptistao - 90.+2 Aduriz,

FC Barcelona - Levante 4:1
Branky: 61. z pen. a 90. Messi, 50. Bartra, 56. Neymar - 66. Casadesús,