19. října 2015 • 22:55

Ronaldo už dal za Real 324 gólů. Neymar se trefil za Barcu čtyřikrát

Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

SOUHRN  8. KOLA | Cristiano Ronaldo je novým rekordmanem Realu Madrid v počtu vstřelených gólů. V dnešním zápase s Levante přispěl jednou brankou k vítězství 3:0 a s bilancí 324 zásahů překonal Raúla, s nímž se dosud o prvenství dělil. Barcelona porazila díky čtyřem gólům brazilského útočníka Neymara ve španělské lize Vallecano 5:2 a dotáhla se na vedoucí Real Madrid. Katalánský celek sice od 15. minuty prohrával, brazilský reprezentant ale dvěma góly z penalt do přestávky skóre otočil.

Portugalský reprezentant nejprve na stadionu Bernabeu připravil ve 27. minutě gólovou pozici pro Marcela a sám se trefil o tři minuty později. Skóre zpečetil devět minut před koncem Jese.

K překonání Raúlova rekordu Ronaldo potřeboval pouze 310 zápasů v sedmi sezonách. Španělský útočník se k bilanci 323 gólů dopracoval po 741 zápasech během 16 let.

Z hráčů Realu pokořil hranici 300 gólů už jen Alfredo Di Stéfano, který nasbíral 308 zásahů ve 396 utkáních v jedenácti sezonách.

Třicetiletý Ronaldo dal v lize 231 gólů, další přidal v Lize mistrů (67), Španělském poháru (21), španělském Superpoháru (3) a evropském Superpoháru (2).

Celta Vigo v čele s Realem a Barcelonou

Soupeř fotbalistů Plzně v základní skupině Evropské ligy Villarreal prohrál v osmém kole španělské ligy s Celtou Vigo 1:2. V tabulce po druhé porážce za sebou klesl z prvního na páté místo, Celta se dál drží mezi vedoucím Realem Madrid a třetí Barcelonou, s nimiž má stejně bodů. Atlético Madrid se posunulo po výhře 2:0 na hřišti San Sebastianu na čtvrtou pozici.

Villarreal sice byl v útoku od začátku aktivnější, první se ale trefilo Vigo. Čtyři minuty před přestávkou povedenou střelou zpoza vápna otevřel skóre Orellana. Celtu gól nabudil a vzápětí se dostala do dalších dvou šancí, z nichž jedna skončila na tyči Areolovy branky.

Do druhého poločasu nevstoupil Villarreal dobře, druhou žlutou kartu dostal obránce Bailly a byl vyloučen. Přesto se "Žluté ponorce" podařilo vyrovnat, když se v 67. minutě prosadil střídající Suárez.

Celta ale přesilovku přeci jen využila k tříbodovému zisku, v poslední minutě rozhodl z dorážky Nolito, se šesti góly nejlepší střelec týmu. Villarreal doma prohrál poprvé od dubna.

Trenér Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bailly, Ruíz, Costa - Samu (51. Suárez), Pina, Trigueros, Leiva (51. Rukavina) - Baptistao (59. Bakambu), Soldado.

Atlético se San Sebastianem nezaváhalo

V zápase mezi San Sebastianem a Atléticem Madrid bylo k vidění minimum šancí. V deváté minutě Griezmann převzal míč na polovině hřiště a doběhl s ním do vápna, v němž chytře přeloboval gólmana Rulliho. Francouzský reprezentant do Atlética přestoupil v roce 2014 právě ze San Sebastianu.

Domácí nezvládli závěr zápasu. V 89. minutě byl vyloučen Reyes, přesilovku ihned využil Ferreira a stanovil konečný stav. O chvíli později šli Baskové po druhé žluté kartě Jonathase do devíti. Madridský celek zvítězil na hřišti San Sebastianu v pěti z posledních šesti soutěžních duelů. Svěřenci Davida Moyese stále čekají na první domácí vítězství v této sezoně.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Real Madrid - Levante 3:0
Góly: 27. Marcelo, 30. Ronaldo, 81. Jese

Eibar - FC Sevilla 1:1
Góly: 8. Baston - 71. Gameiro

FC Barcelona - Vallecano 5:2
Góly: 22. z pen., 32. z pen., 69. a 70. Neymar, 77. Suárez - 15. Guerra, 86. Jozabed

Sporting Gijón - Granada 3:3
Branky: 8. Bernardo, 88. Nacho Cases, 90.+6 Guerrero - 21. Piti, 41. Success, 74. El Arabi

20.  Levante 38 8 8 22 37:70 32

Cristiano Ronaldo je s 324 brankami novým rekordmanem Realu Madrid v počtu vstřelených gólů. K vítězství 3:0 nad Levante přispěl jednou trefou.

Témata:  sportfotbalreal madridLevanteronaldo

1.  Real 31 23 6 2 82:33 75
2.  Barcelona 32 22 6 4 91:30 72
3.  Atlético 33 20 8 5 60:24 68
4.  Sevilla 33 19 8 6 58:39 65
5.  Villareal 33 16 9 8 48:27 57
6.  Real Sociedad 33 17 4 12 49:45 55
7.  Bilbao 32 16 5 11 45:37 53