10. března 2016 • 16:18

Haška odvolali v SAE po pěti porážkách! Hráče mu vzala armáda

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8. Ngadeu dal hattrick, zářil i Sýkora CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8. Ngadeu dal hattrick, zářil i Sýkora
SESTŘIH Premier League: Chelsea - Swansea 3:1. Domácí dál kráčí za titulem SESTŘIH Premier League: Chelsea - Swansea 3:1. Domácí dál kráčí za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Angažmá bývalého kouče české reprezentace a Sparty Ivana Haška u klubu SC Fudžajra skončilo.U předposledního týmu ligy ve Spojených arabských emirátech se mu stala osudná série pěti porážek v řadě. Na lavičce Fudžajry vydržel od prosince 2014. „Ivan Hašek byl odvolán a mužstvo přebírá asistent Stefan Ahmed,“ znělo oficiální stanovisko na klubovém webu po víkendové domácí porážce s Al Šarjáh 1:3.Výsledky byly dlouhodobě neuspokojivé, naposledy Haškův tým vyhrál 22. ledna na půdě beznadějně posledního Al Šábu 6:3. Do snahy českého kouče vytáhnout mužstvo výš zasáhly ovšem i vyšší mocnosti, kdy armáda povolala do zbraně pět jeho svěřenců, z toho tři hráče základní sestavy, aniž by byl o tom zpraven. Když se na tréninku Hašek ptal, kde jsou, manažer mu oznámil, že slouží vlasti.

Hašek nyní čeká na vyplacení dvouleté smlouvy, z asijského kontinentu jdou zvěsti, že má nabídku od jiného klubu Sjednocených arabských emirátů, není vyloučen ani jeho přesun do Číny.

V minulé sezoně se Haškovi vedlo s jeho týmem mnohem lépe. Z dvanáctého místa ve čtrnáctičlenné soutěži ho vytáhl na osmé místo, tento ročník začal však těžkou porážkou 1:8 od lídra soutěže Al Ahlí a šest kol před koncem se nachází na sestupové pozici.

Hašek ve Spojených arabských emirátech působil už potřetí. V roce 2005 vedl Al Wasl, poté hned dvakrát Al Ahlí. Od ledna do června 2012 trénoval saúdskoarabský Al Hilal a loni krátce katarský klub Katar SC, než byl po úvodních dvou kolech sezony odvolán.

Témata:  sportfotbalhašeksae