10. března 2016 • 16:18

Haška odvolali v SAE po pěti porážkách! Hráče mu vzala armáda

Autor: ,
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Angažmá bývalého kouče české reprezentace a Sparty Ivana Haška u klubu SC Fudžajra skončilo.U předposledního týmu ligy ve Spojených arabských emirátech se mu stala osudná série pěti porážek v řadě. Na lavičce Fudžajry vydržel od prosince 2014. „Ivan Hašek byl odvolán a mužstvo přebírá asistent Stefan Ahmed,“ znělo oficiální stanovisko na klubovém webu po víkendové domácí porážce s Al Šarjáh 1:3.Výsledky byly dlouhodobě neuspokojivé, naposledy Haškův tým vyhrál 22. ledna na půdě beznadějně posledního Al Šábu 6:3. Do snahy českého kouče vytáhnout mužstvo výš zasáhly ovšem i vyšší mocnosti, kdy armáda povolala do zbraně pět jeho svěřenců, z toho tři hráče základní sestavy, aniž by byl o tom zpraven. Když se na tréninku Hašek ptal, kde jsou, manažer mu oznámil, že slouží vlasti.

Hašek nyní čeká na vyplacení dvouleté smlouvy, z asijského kontinentu jdou zvěsti, že má nabídku od jiného klubu Sjednocených arabských emirátů, není vyloučen ani jeho přesun do Číny.

V minulé sezoně se Haškovi vedlo s jeho týmem mnohem lépe. Z dvanáctého místa ve čtrnáctičlenné soutěži ho vytáhl na osmé místo, tento ročník začal však těžkou porážkou 1:8 od lídra soutěže Al Ahlí a šest kol před koncem se nachází na sestupové pozici.

Hašek ve Spojených arabských emirátech působil už potřetí. V roce 2005 vedl Al Wasl, poté hned dvakrát Al Ahlí. Od ledna do června 2012 trénoval saúdskoarabský Al Hilal a loni krátce katarský klub Katar SC, než byl po úvodních dvou kolech sezony odvolán.

Témata:  sportfotbalhašeksae