+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
12. března 2016 • 10:14

Nedvěd bude tváří čínské ligy! A nejbohatší Čech tam podpoří tři kluby

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbal v Číně rozkvétá a Česko se na tom podílí. Pavel Nedvěd se má podle Lidových novin stát tváří ligy pro příští dvě sezony a především, nejbohatší Čech Petr Kellner bude prostřednictvím své firmy sponzorovat tři prvoligové čínské kluby.Home Credit China, dceřiná společnost PPF působící v Číně s třinácti miliony klienty, chce v zemi posílit svou značku právě skrze fotbal. Ten zažívá v nejlidnatějším státě světa obří nárůst zájmu. U dvou klubů, Peking Guoan a Šan-tung Lu-leng, bude firma oficiálním partnerem, u Tchien-ťin TEDA bude spolupráce užší. To proto, že v tomto městě Kellnerova společnost sídlí. Mimochodem, zápasy klubu TEDA sleduje pravidelně čtyřicet milionů diváků. Logo Home Creditu se objeví na rukávech klubových dresů.

Kellner platí v Číně, ale finanční tok je oboustranný. Je známo, že čínská firma CEFC vlastní 60 procent fotbalové Slavie a stala se také partnerem fotbalové asociace. A půjde se dost možná ještě dál. CEFC získala 49 procent ve společnosti Empresa Media, která vlastní TV Barrandov, a ta už projevila zájem o vysílání zápasů nejvyšší české soutěže.

Po odchodu Synotu coby titulárního sponzora hledá asociační šéf Miroslav Pelta nástupce, jenž by byl ochoten dlouhodobě vyplácet nejméně šedesát milionů ročně jako doposud Synot. A zdá se, že jeho kroky míří právě k CEFC.

Až koncem března přicestuje na návštěvu České republiky čínský prezident Si Ťin-pching, bude fotbal jednou z oblastí – a to nikoli okrajovou – o níž povede s českou stranou jednání.