+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ondřej Škvor
13. října 2016 • 12:22

Kovařík se Berbrovi a Damkové omluvit nemusí. Soud zrušil rozsudek

TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roman Berbr a Dagmar Damková utrpěli krátce po sobě druhou dílčí prohru v soudních sporech proti svým veřejným kritikům. Po pondělním nepravomocném osvobození Antonína Korduly dnes soud v plném rozsahu zrušil verdikt soudu první instance v případu Tomáše Kovaříka. Ten se původně měl Berbrovi a Damkové za své výroky v médiích omluvit.Soudkyně Sylva Mašínová v květnu odsoudila bývalého asistenta rozhodčího Tomáše Kovaříka k omluvě a náhradě soudních výloh, aniž by připustila povolání svědků a výslech obžalovaného. Kovařík se odvolal a dnes uspěl.

„Soudní líčení bylo velmi krátké. Rozsudek paní soudkyně Mašínové byl Městským soudem zrušen v plném rozsahu a bylo nařízeno opětovné projednání u soudu první instance. Včetně předvolání svědků a předložení všech důkazních materiálů. Celý případ se tak vrací k soudu na Praze 9, kde ho však už bude navíc řešit jiný soudce, protože Městský soud případ paní soudkyni odebral. Jsem velmi rád, že soud vyhověl mému odvolání a rozsudek zrušil. Věřím, že mi soud prvního stupně po provedení všech důkazů a vyslechnutí svědků dá za pravdu, stejně jako to udělal hodonínský soud v případě Antonína Korduly,“ řekl pro iSport.cz Tomáš Kovařík.

Celou kauzu odstartoval loni v srpnu svou výpovědí pro deník Sport bývalý hlavní rozhodčí Libor Kovařík, když veřejně kritizoval situaci v prostředí českých sudích a zvláště kritizoval počínání Romana Berbra, jenž z pozice místopředsedy zasahoval do práce komise rozhodčích.

K Liboru Kovaříkovi se přidali další kritici, na což následně Berbr a Damková reagovali sérií žalob. Kromě Tomáš Kovaříka a Korduly, po nichž požadovali pouze omluvy, se to týká také Libora Kovaříka (800 tisíc a omluva), Ladislava Vízka (100 tisíc a omluva) a Radka Kociána (omluva).

Kordula zatím u soudu uspěl, ovšem protistrana se hodlá odvolat, Tomáš Kovařík je znovu na začátku. U Libora Kovaříka soudkyně navrhla pokus o dohodu prostřednictvím mediátora, což selhalo, a případ půjde před soud. Vízek na první jednání soudu teprve čeká.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze