a dozvíte se vše jako první.
7. listopadu 2008 • 20:54

Ústí v čele tabulky střídá Kometu

Ivo Prorok
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Hokejisté Ústí nad Labem dnes vyhráli v předehrávce 21. kola přímý souboj s Vrchlabím o vedení v tabulce. Slovan zvítězil 1:0 díky brance osmatřicetiletého Iva Proroka.

Ústí nad Labem - Vrchlabí 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Ústí vede o dva body před Kometou a Vrchlabím, brněnský tým má ovšem zápas k dobru.

Hokejisté Ústí nastoupili bez slovenských reprezentantů Špirka a Šagáta, kteří startují na Německém poháru, a také bez zdravotně indisponovaných Mikulíka a brankáře Salfického, jehož opět nahradil kladenský Orct.

Ústečtí byli od úvodu útočnější a v 15. minutě se vyznamenal brankář hostů Štůrala po dorážce Pazourka a vzápětí mířil těsně vedle branky Sklenička.
Také druhé dějství začali lépe domácí. Na začátku 25. minuty přivedl Ústí do vedení Prorok svým prvním ligovým gólem v dresu Severočechů.

Bývalý reprezentant dorazil puk do branky po předchozí střele Heřmana. O tři minuty později nevyužil dobrou šanci domácí Janků. Pak se zapotil Orct po střelách Roda a Becka. Štůrala si poradil s pokusem Dragouna.

V závěrečné části zápasu se domácí často bránili jen vyhazováním puku přes celé kluziště. V poslední minutě se hráči Vrchlabí neúspěšně pokusili o hru bez brankáře a Ústí hubený náskok udrželo.

Výsledek - 21. kolo:
Ústí nad Labem - Vrchlabí 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).
Branka: 25. Prorok.
Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Koskuba.
Vyloučení: 6:8. Bez využití.
Diváci: 3417.

Poruba - Beroun 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
Po čtyřech zápasech se dočkala vítězství Poruba, jež porazila 4:3 Beroun. Po krásných akcích, které bavily diváky, vedla po dvaceti minutách po brankách Červenky, Kotáska a Klimka již 3:0.

Hosté nestíhali a působili velmi ospalým dojmem. Když pak přidal ve 26. minutě čtvrtou branku dnes hodně aktivní Kvapil, tak asi jen málokdo tušil, že by ještě mohlo nastat drama.

K tomu však došlo. Berounští se dostali dvěma rychlými brankami do kontaktu, navíc začali lépe bruslit a druhá polovina zápasu tak byla zcela vyrovnanou partií.

V závěrečné třetině dokonce hosté snížili na rozdíl jednoho gólu, ale domácí si své těsné vedení dokázali pohlídat.

Branky: 2. Červenka, 7. Kotásek, 15. Klimek, 26. Kvapil - 35. a 48. Kubica, 33. Frolík.
Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín.
Vyloučení: 7:7.