21. února 2016 • 03:46

Úžasný Jágr už překonal Hulla! Dvěma góly porazil Winnipeg

Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně
Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana

Kdepak, žádné čekání na vyrovnání hranice. Jaromír Jágr v noci pomohl k výhře nad Winnipegem 3:1 dvěma góly, a ty psaly historii. Teč střely Dmitrije Kulikova za záda hostujícího gólmana Michaela Hutchinsona znamenala pro českého hokejistu gól číslo 741 v NHL a vyrovnání amerického bombarďáka Bretta Hulla v historické střelecké tabulce na třetím místě. Další gól už byl osamostatněním v celém žebříčku.

Jágr nejdříve vyrovnal Hulla i skóre na 1:1 po krásné akci. Kladenský rodák si středem třetiny sjížděl před branku soupeře, poklepal hokejkou o led, aby dostal přihrávku a střílený pas Dmitrije Kulikova usměrnil do levého horního růžku.

Do stejného místa poslal i svou druhou trefu v zápase, když se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a jubilejním dvacátým gólem v sezoně stanovil konečný výsledek. Jágr byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Zářili Mrázek, Krejčí i Voráček

David Krejčí a Petr Mrázek se v sobotním programu NHL stali třetími hvězdami zápasu. Útočník Krejčí se gólem a asistencí podílel na výhře Bostonu 7:3 v Dallasu a udržel pozici nejproduktivnějšího českého hráče v sezoně. Brankář Mrázek, který byl v minulém utkání po pěti inkasovaných gólech poprvé v ročníku střídán, se 25 úspěšnými zásahy zasloužil alespoň o zisk bodu, když s Detroitem prohrál v Ottawě 2:3 po samostatných nájezdech.

Boston přitom zápas nerozehrál dobře a po úvodní třetině prohrával 1:3. První gól inkasoval z hole Aleše Hemského, který překonal Tuukku Raska střelou z levého kruhu k bližší tyči. Bruins srovnali dvěma góly ve 34. minutě a poté přišly na přelomu druhé a třetí třetiny gólové chvíle Krejčího. Jeho přihrávku z rohu kluziště nadvakrát doklepl Loui Eriksson a následně skóroval český útočník v přesilové hře i s přispěním teče domácího obránce po ráně od modré čáry.

"Je to důležité vítězství, navíc venku a proti tak kvalitnímu týmu. Ale musíme zůstat při zemi. Nesmíme létat v oblacích. Důležité je, abychom pokračovali i nadále v tvrdé práci a drželi se své hry," uvedl Krejčí, který odehrál 600. zápas v NHL.

Stejnou bilanci měl i Jakub Voráček, který gólem a přihrávkou pomohl Philadelphii k vítězství 5:4 v prodloužení na ledě Toronta. Český útočník v základní hrací době zakončil brankou přečíslení dva na jednoho a po jeho akci vstřelil v čase 60:29 vítězný gól Shayne Gostisbehere.

"Jake (Voráček) není náhodou jedním z nejlepších nahrávačů v lize. Věřil jsem mu, vydal jsem se podpořit útok a on mě skvěle našel. Skvěle to ale zahrál pozičně i Nick Cousins, díky kterému jsme se dostali do přečíslení," uvedl obránce Gostisbehere, který gólem prodloužil sérii utkání, v nichž bodoval, na patnáct. "Jako bych žil ve snu," dodal nováček.

Úspěch Flyers podpořil jednou asistencí Radko Gudas a devíti zákroky Michal Neuvirth, který ve třetí třetině vystřídal za stavu 3:3 zraněného Stevea Masona. Na straně poražených si jednu přihrávku připsal Roman Polák, který měl podíl i na tom, že zápas byl od 49. minuty veden jen na jednoho hlavního rozhodčího a dva čárové. Český obránce narazil na mantinel Cousinse, k čemuž se nešťastně připletl i sudí Ian Walsh a viditelně otřesený opustil hrací plochu.

Otřesený byl i Mrázek v Ottawě, když hned v úvodu utkání schytal dělovku od Patricka Wierciocha. "Puk jsem viděl v poslední sekundě a trefilo mě to někam do chrániče na krku. Na výkon to nemělo žádný vliv," uvedl český gólman, který se v zápase blýskl několika skvělými zásahy hlavně v prodloužení.

"Ale i Anderson (gólman Ottawy) toho taky hodně pochytal. Šancí měly oba týmy v prodloužení při hře tři na tři hodně, škoda, že jsme nějakou nevyužili," dodal Mrázek, který ve svých dvou předchozích startech inkasoval deset branek. "Neřekl bych, že jsem se cítil jinak než v minulých zápasech. Někdy se stává, že, jak říkám, pustíte všechno. Musíte se s tím vypořádat a připravit se na další utkání. A dnes jsme hráli v obraně velmi dobře. Bylo tam pár nešťastných odrazů, brejků, ale to se stává," dodal.

Detroit s Mrázkem držel vedení 2:1 až do 57. minuty, kdy vyrovnal střelou od modré Dion Phaneuf. V rozstřelu se jako jediný prosadil domácí útočník Kyle Turris, který českého brankáře překonal zakončením mezi betony.

NHL:

Pittsburgh - Tampa Bay 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Branky: 26. Kühnhackl, 37. Wilson - 10. Stralman, 12. Stamkos, 24. Carle, 32. T. Johnson (Palát). Střely na branku: 39:20. Diváci: 18.643. Hvězdy zápasu: 1. Carle, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Kühnhackl (Pittsburgh).

Toronto - Philadelphia 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 2. Matthias, 32. Spaling (Polák), 44. Holland, 45. Froese - 9. Gagner, 10. Voráček, 21. B. Schenn (Gudas), 46. Read, 61. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 24:28. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 16:59 minuty, inkasoval jeden gól z deseti střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 19.060. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere (Philadelphia), 2. Kadri (Toronto), 3. B. Schenn (Philadelphia).

Ottawa - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 32. Z. Smith, 57. Phaneuf, rozhodující sam. nájezd Turris - 31. Athanasiou, 38. Richards. Střely na branku: 27:31. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 18.930. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Phaneuf (oba Ottawa), 3. Mrázek (Detroit).

Florida - Winnipeg 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 25. a 54. Jágr, 44. R. Smith - 15. Ladd. Střely na branku: 32:30. Diváci: 16.210. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. R. Smith, 3. Luongo (všichni Florida).

Washington - New Jersey 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 18. Ovečkin, 30. Kuzněcov, 54. Oshie, 57. Orpik - 16. Zajac, 20. Palmieri, 52. Boucher. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Orpik (Washington), 2. Boucher (New Jersey), 3. Oshie (Washington).

Nashville - Los Angeles 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Ellis - 16. Muzzin, 62. Pearson. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.369. Hvězdy zápasu: 1. Pearson (Los Angeles), 2. Rinne (Nashville), 3. Quick (Los Angeles).

Dallas - Boston 3:7 (3:1, 0:3, 0:3)
Branky: 12. Hemský, 16. Roussel, 17. Sharp - 14. a 34. Marchand, 34. Miller, 40. Eriksson (Krejčí), 45. Krejčí, 58. Connolly, 60. Beleskey. Střely na branku: 29:42. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Roussel (Dallas), 3. Krejčí (Boston).

Arizona - St. Louis 4:6 (1:4, 1:0, 2:2)
Branky: 41. a 60. Domi, 1. Doan, 30. Connauton - 2. Tarasenko, 5. Steen, 8. Schwartz, 11. Gunnarson, 48. Berglund, 60. Backes. Střely na branku: 22:40. Diváci: 15.839. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Connauton (Arizona).

Edmonton - Colorado 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Hall, 59. Pouliot - 22. a 44. Barrie, 12. Mitchell. Střely na branku: 27:29. Diváci: 16.939. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Colorado), 2. Purcell (Edmonton), 3. Pickard (Colorado).

Hosté: 14:35. Ladd

Domácí: Luongo (Montoya) – Petrovič, Campbell, Ekblad, Kulikov, Kampfer, Matheson – Huberdeau, Bjugstad, Smith – Jágr, Trocheck, Jokinen – Mackenzie, Rau, Shaw – Thornton, McKegg, Wilson

Hosté: Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien, Enstrom, Trouba, Myers, Postma, Chiarot – Armia, Scheifele, Ladd – Wheeler, Perreault, Ehlers – Stafford, Burmistrov, Lowry – Thornburn, Copp, Peluso

Dwyer, St. Pierre – Howden, Bolland

BB&T Center, Sunrise

16210 diváků

Už 742 puků dokázal Jaromír Jágr poslat do sítě soupeře v nejlepší hokejové lize světa