Statečný boj na výhru nestačil, čeští mladíci prohráli s Kanadou 1:3

Čeští hokejisté do 18 let se ukáží na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky
Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Česká hokejová osmnáctka vstoupila do Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi porážkou s Kanadou 1:3. Svěřenci trenéra Roberta Reichla sice vedli od čtvrté minuty po brance Matyáše Kantnera, ale soupeř ještě v úvodní části dvěma góly stav otočil a ve 49. minutě pojistil výhru. V úterý nastoupí domácí tým v 19:10 proti Švýcarsku.

Češi se ujali vedení před 1846 diváky, poté co brankář Hart ještě vykryl střelu Kristiana Reichla, ale Kantner z dorážky skóroval. V sedmé minutě bylo vyrovnáno, když po McLeodově přihrávce překonal Brízgalu blafákem do bekhendu Dube. V 16. minutě se prosadil tečí Duboisovy střely Patrick.

Ve druhé třetině se po šancích na obou stranách skóre nezměnilo. Český gólman kryl i Patrickovo trestné střílení. Šance Kanady nevyužili ani Girard, Mete či Kaspick, na druhé straně měl dvě možnosti na vyrovnání Šmerha. Definitivně rozhodl až Malenstyn a Kanaďané už náskok udrželi.