To je od nás pro dnešek všechno. Zítra ale Memoriál Ivana Hlinky pokračuje dalšími čtyřmi duely, které Vám opět přineseme. Přeji dobrou noc.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení Adam Brízgala a Dillion Dube.
Kanada tedy vítězí v repríze loňského finále Memoriálu Ivana Hlinky nad českou reprezentací v poměru 3:1. Ve 49. minutě přinesl klid na hokejky Javorových listů Beck Malenstyn, který vstřelil třetí gól svého týmu a Kanaďané se dostali do trháku. Až do konce zápasu poté bez problémů hlídali svůj náskok. Čeští hokejisté tedy prohráli, ale předvedli výborný výkon, na kterém mohou stavět. Jejich dnešní snaha je po zásluze odměněna potleskem tribun břeclavské Ice Bors Areny a pokřikem:"Hoši děkujeme".
59:47
Zakázané uvolnění českého týmu. Dohrávat se bude před Brízgalou.
59:40
Kanaďané drží kotouč v útočné třetině.
59:16
Autorovi třetí branky Kanady Malenstynovi se povedlo vyvézt puk do střední třetiny.
58:49
Zatím se tam ale Reichlovi svěřenci nemohou usadit, Brízgala zůstává v bráně.
58:32
Češi se dostal do útočného pásma.
58:00
Probíhají závěrečné dvě minuty třetí třetiny. V útočném pásmu operují Javorové listy.
57:42
Dubois dostal prostor a tak objel bránu, nakonec nahrával puk podél brankové čáry, ovšem tam nebyl nikdo, kdo by jeho pobídku využil.
57:02
Kanaďané neponechávají nic náhodě a drží kotouč v útočné třetině. Češi budou mít těžkou práci v pokusu o dramatizaci tohoto klání.
56:27
Clague se prohnal do útočného pásma, udělali si kličku a vypálil z pravého kruhu, jeho projektil zaplachtil na tvrzené sklo a odtud do ochranné sítě.
56:08
A další střelecký pokus Kanady, tentokrát z hole Dante Fabbreho, Brízgala opět zakročil.
55:48
Bean rovněž pálil od modré, ovšem Brízgala vyrazil puk do rohu.
55:45
Girardovu tvrdou ránu od modré zkrotil v lapačce připravený Brízgala.
55:20
Kanaďané hrají v plném počtu, fanoušci v hale pískají, protože po jednom z ostrých hitů zůstal ležet na ledě Havelka.
55:09
Od modré to zkusil Pšenička. Jeho pokus ukryl Hart ve výstroji.
54:50
Mete nekompromisně odpálil kotouč po mantinelu přes všechny čáry.
54:36
Budíkův projektil byl tečován do boční sítě.
54:06
Češi si vytvořili slušný tlak, na jehož konci stál Vála a jeho razantní pokus od modré, Hart ukryl kotouč v lapačce.
53:36
Válův pokus od modré vyrazil Hart před sebe, následně čelil kanadský gólman dorážce, s kterou si poradil.
53:17
Češi se snaží o aktivnější pojetí, Kanaďané ale bez větších problémů hlídají náskok. Nyní si ovšem Javorové listy zahrají oslabení po útočném faulu Malenstyna, který dostal dvě minuty za podražení.
52:32
Kodýtek našel v mezikruží Najmana, tomu ovšem chvíli trvalo, než si připravil kotouč a vzápětí pálil jen do clonících hráčů Kanady.
51:40
Kofroň se snažil překvapit Harta střelou z nulového úhlu. Kanadský gólman měl beton přitisknutý k tyči a zaskočit se nenechal.
50:53
Fabbreho střelecký pokus byl před bránou zblokován, Howden mohl dorážet do prázdné, jenomže ve vzduchu netrefil kotouč, dostal druhou šanci, ale ani tu nevyužil, když mířil mimo bránu.
Hodně slušná návštěva v Břeclavi. Úvodnímu utkání přihlíží v Ice Bors Areně 1846 diváků.
49:46
A znovu Clague, tento kanadský obránce často pálí od modré čáry, jeho poslední pokus mířený ke vzdálenější tyči byl nebezpečný, český gólman ovšem vytáhl výborný rozklek.
49:25
Kanaďané nemají dost. Opět se nastěhovali do útočného pásma, Clague pálil mimo bránu.
48:56
Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané si vytvořili tlak a dostávají se do trháku. Po přihrávce Beana se na dvakrát prosadil BECK MALENSTYN. Kotouč při druhé teči sklepl velmi šikovně za Brízgalova záda. Asistence: Jake Bean.
48:43
Dube si najel do levého kruhu a vypálil ke vzdálenější tyči, Brízgala ovšem zakročil.
48:18
Kanaďané chtějí rozhodnout a vrhají síly do útoku.
47:34
Claguova jedovatá střela z levého kruhu si našla cestu do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:12
Fanoušci v břeclavské hale si žádají gól, ale na ten si musí počkat. Útočí totiž Kanaďané. Od modré to zkusil příklepem Fabbro, Brízgala skryl puk ve výstroji.
46:34
Zacharův brejk vypadal slibně, nakonec se ale Hart nenadřel, kapitán českého celku se totiž nedokázal vecpat před kanadského gólmana, následně byla posunuta branka.
46:17
Kanaďané opět rozestavěli svou pětici v útočném pásmu, na konci tlaku byl Mete, jehož projektil od modré byl tečován do ochranné sítě.
44:50
Češi si dokázali rovněž vytvořit tlak, k přímému ohrožení Harta se ovšem pětice v červených dresech nedostala.
44:17
Zakázané uvolnění českého týmu, hra se vrátí před Brízgalu.
43:42
Ihned poté, co Kanaďané opět hrají v pěti, míří do útoku.
43:11
Kanaďané hrají v plném počtu.
43:02
Po Hájkově střele od modré se k dorážce dostal Reichel, ovšem Hart vytáhl zákrok a chytil kotouč.
42:44
Na chvíli se to povedlo, zpoza pravého kruhu pálil Zachar, kapitánova střela k Hartovi neprošla.
42:06
Stará bolístka české reprezentace při přesilových hrách v tomto klání. Nedokáže se udržet v útočném pásmu.
41:27
Dube se hnal do brejku, ovšem ještě před Brízgalou jej stačil odzbrojit Budík.
41:11
Kyrou dostal dvě minuty za podražení a Češi si zahrají pátou početní převahu.
40:50
Kanaďané drží v úvodní minutě třetí části kotouč na hokejkách.
40:28
Steel se ocitl v ofsajdu.
40:01
Ve druhé třetině byl k vidění vzrušující hokej plný šancí, především Kanaďané si vytvořili hned několik vyložených. Sedminásobní vítězové Memoriálu Ivana Hlinky ovšem zatím narážejí na výborného Adama Brízgalu. Ten kromě spousty šancí vychytal i trestné střílení Patricka. Čeští reprezentanti byli rovněž blízko vstřelení branky, speciálně potom Šmerha. Ten ovšem tváří v tvář Harta nepřekonal. Reichlovi svěřenci nicméně po dvou třetinách stále drží krok s velkými favority tohoto utkání, a tak nás jistě čeká zajímavá třetí perioda. Ta začne zhruba v 20:45.
40:00
39:47
Jost neprocpal svou přihrávku přes obětavého Hrdinku, který zpomalil kotouč a Brízgala přerušil hru.
39:16
Nyní se hraje parádní hokej před vášnivým publikem, další šanci Kanady si vypracoval Patrick, Brázgala opět jeho pokus eliminoval.
38:46
Šmerha se dostal do rychlého přečíslení, vytáhl ukázkovou stahovačku, tváří v tvář ovšem Harta nepřekonal.
38:07
38:01
Brízgala namazal Kaspickovi, který měl na hokejce gól, český brankář zaváhání odčinil včasným zákrokem.
37:44
První zákrok v tomto oslabení musel vytáhnout Hart poté, co z pravého kruhu vypálil Hrdinka.
37:07
Hájek se na modré čáře ukličkoval a ztratil puk, to ho ovšem příliš mrzet nemuselo poté, co hrozící brejk Kanady zpacifikoval jeho kolega z obrany Vála.
36:17
Kristian Reichel inkasoval nějaký nepříjemný úder, po němž opustil ledovou plochu.
36:07
Zbytečný faul po přerušení od Nolana Patricka, který dostal dvě minuty a Češi mají další přesilovou hru.
36:07
Mohlo platit známé rčení nedáš dostaneš. Jenomže Mete si na Brízgalu při přečíslení zblízka nepřišel.
35:37
Kanaďané hrají v plném počtu. I když českému týmu přesilová hra příliš nevyšla, vytvořili si Reichlovi svěřenci jednu vyloženou šanci. Škoda, že zůstala nevyužita.
35:27
Tomáš Šmerha se zničehonic dostal do brejku po parádní přihrávce přes dvě čáry, ovšem při bekhendovém blafáku nezvedl kotouč a Hart zasáhl betonem.
35:00
Pobyt domácí reprezentace v útočném pásmu měl opět jen jepičí život.
34:49
Nyní se Češi usadili v útočném pásmu.
34:05
Kanaďanům se stejně jako v předchozích oslabeních daří a vyhazují kotouč pohodlně přes všechny čáry.
33:37
Po následném buly si faul neodpustil Jake Bean, který dostal dvě minuty za podražení. Češi si zahrají svou třetí přesilovou hru v utkání.
33:26
Reichel vyhodil kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění, když to vypadalo, že se Javorové listy opět usadí v útočném pásmu.
31:47
Kačírek vyvezl kotouč z obranné třetiny, následně ovšem čelil přesile dvou hráčů Kanady a puk ztratil.
31:00
První formace Kanady se drží v útočném pásmu, zatím se ovšem nedostala při tomto střídání ke střele.
30:10
Girard uvolnil do brejku Bittena, který proklouzl mezi českými obránci a dostal se před Brízgalu, na toho si ovšem nepřišel.
29:36
Další úspěšný zákrok Brízgaly, který chvíli nevěděl, kde má kotouč, nakonec jej dokázal dostat z vlastního brankoviště.
28:57
První formace české reprezentace se dvakrát podívala do útočného pásma, ovšem ani jednou přímo neohrozila Harta.
28:11
Na druhé straně musel opět zasahovat Brízgala, který drží naděje českého týmu v tomto zápase. Následuje reklamní pauza.
27:46
Karafiát pálil z pravého kruhu, Hart vyrazil ramenem před sebe, následně se k dorážce z otočky dostal jeden z českých útočníků, ovšem kanadský gólman si poradil.
27:26
Situace se nyní uklidní poté, co kotouč zamířil do hlediště.
26:50
Z rychlého brejku se mohl prosadit Najman, jenomže jeho projektil zamířil mimo levou tyč Hartovy brány.
26:26
Češi se dokázali ubránit i druhému oslabení. Nyní hrají v plném počtu.
25:48
Za mohutného pískotu se trestného střílení ujal Nolan Patrick, ovšem na Brízgalu si nepřišel. Český gólman si vysloužil bouřlivý potlesk.
25:48
Adam Brízgala ovšem při tomto zákroku fauloval a Kanaďané mají trestné střílení!
25:46
Hala aplauduje Brízgalovi, který tváří v tvář obstál proti Patrickovi, jenž nedokázal zvednout kotouč přes ležícího českého gólmana.
25:22
Kanaďané jsou zpět v pásmu, od modré pálil Fabbre, jeho pokus Brízgala vyrazil.
24:55
Po Beanově nepřesné přihrávce vyhodil kotouč za mohutného potlesku tribun jeden z českých hráčů.
24:28
Libor Hájek obdržel dvě minuty za krosček a Češi budou hrát oslabení.
24:28
Howden našel na modré Bittena jehož pokus se snažili před Brízgalou tečovat jeho spoluhráči. Český gólman zasáhl. Po písknutí rozhodčího se strhla v brankovišti potyčka.
24:08
Nepříliš vyvedená přesilová hra českého týmu je u konce.
23:54
Nakonec se domácí dokázali udržet v útočném pásmu a od modré čáry to zkusil Budík. Jeho pokus byl lahůdkou pro Harta, který skryl kotouč v lapačce.
23:33
Až po Hrdinkově nepříliš razantní střelu, kterou ovšem Hart vyrazil do ochranné sítě si Češi zajistili buly v útočném pásmu.
23:07
A nepodaří se to ani poté, co Malnestyn zachytil kotouč a poslal jej do středního pásma.
22:34
Zatím se Reichlovým svěřencům nedaří usadit se v útočném pásmu.
22:15
Ofsajd domácí reprezentace na úvod přesilové hry.
22:08
Češi si zahrají přesilovou hru, dvě minuty za hákování obdržel Brett Howden.
21:46
Steel nahrával kotouč před bránu na Howdena, který mohl mít vyloženou šanci, jenomže puk minul.
21:08
Hart raději přerušil hru po nahození jednoho z českých hráčů.
20:24
Patrick si rovnal kotouč na ose hřiště, včas jej obklopili dva hráči a o puk připravili.
20:01
Čeští hokejisté vstoupili do utkání přesně podle představ. Hned ze svého prvního útoku se ve čtvrté minutě prosadili, když břeclavskou halu rozjásal Matyáš Kantner. Domácí reprezentace poté dostala výhodu početní převahy, jenomže místo vstřelení branky inkasovala. V sedmé minutě se ve vlastním oslabení prosadil Dube. Kanaďané následně stupňovali svůj tlak a v 16. minutě otočil stav utkání Patrick. Češi na závěr třetiny přečkali první přesilovou hru soupeře a drží se na dostřel svému soupeři. Druhá třetina začne zhruba v 19:56.
20:00
19:45
Ještě jedno přerušení poté, co Hájek zalehl za bránou kotouč.
19:25
Dubois mohl hodně zpříjemnit odchod kanadských hráčů do kabiny, řítil se sám na Brízgalu, jenomže kotouč mu v rozhodné chvíli sjel z čepele.
19:00
Probíhá závěrečná minuta první třetiny.
18:39
Češi hrají v plném počtu, Petr Kodýtek ihned po opuštění trestné lavice mířil do zajímavé šance, přes obránce vypálil a Hartovi vypadl kotouč z lapačky, český útočník se natahoval po dorážce jenomže kanadský obránce se dostal ke kotouči dříve.
18:28
A znovu Clague, tentokrát nemusel český gólman zasahovat.
18:04
Clague vypálil od modré, Brízgala byl připraven a zakročil betonem.
17:28
Zachar vyvezl kotouč z vlastní třetiny do útočného pásma a ušetřil cenné vteřiny.
17:10
Fabbro to zkusil od modré čáry, jeho projektil byl sice razantní, ale také hodně nepřesný.
16:52
Tyler Benson dostal přihrávku za bránu, vyjel si před Brízgalu a pokusil se zasunout kotouč za českého gólmana, ten však další inkasovanou branku nedopustil.
16:39
A bohužel, na řadě je první oslabení českého mužstva v utkání. Dvě minuty za sekání obdržel Petr Kodýtek.
16:13
Zakázané uvolnění českého mužstva po nepřesnosti v rozehrávce.
15:11
Následně už se Kanaďané ke střele dostali a otáčejí stav utkání. Duboisovu střelu tečoval za Brízgalova záda NOLAN PATRICK. Asistence: Pierre – Luc Dubois.
15:00
Quenneville se proháčkoval před Brízgalu, ale následně nevystřelil.
13:55
Češi se dokázali na chvíli usadit v útočném pásmu, ovšem ke střeleckému pokusu se následně nedostali.
13:32
Hájkova nepříliš razantní střela od modré čáry byla před Hartem tečována, ovšem kotouč zamířil mimo bránu.
13:00
Dubois na ose hřiště nezkrotil prudkou přihrávku a kotouč zamířil do hlediště.
12:00
Kanaďané jsou v této fázi hry jasně aktivnějšímu mužstvem a domácí reprezentace se musí bránit.
11:25
Nolan Patrick dostal přihrávku do mezikruží, Brízgala však jeho střelu vykryl.
10:43
Girard se vydal od modré čáry na vlastní brusle až před Brízgalu, nakonec byl od kotouče odstaven a nevypálil.
10:00
Hra se nyní trochu vyrovnala, Češi nejsou pod tlakem, ale sami se poměrně často pouští na útočné výpady.
09:08
Pohlednou kombinaci třetí formace Kanady zakončoval z levého kruhu bekhendem Bitten, puk z jeho hole zamířil mimo bránu.
08:40
Vála vypálil od modré čáry, jeho nebezpečný projektil ukryl Hart ve výstroji.
08:12
Hokejisté Javorového listu si vytvořili slušný tlak, zpoza levého kruhu pálil Quenneville, jeho projektil byl před Brízgalou tečován, český gólman ovšem situace vyřešil a vyrazil puk do rohu kluziště.
07:52
Domácí reprezentace se hnala do přečíslení tři na jednoho, jenomže Pšeničkovi nevyšla přihrávka a trefil brusli bránícího hráče.
07:22
06:55
Čechům se nedaří po inkasované brance v oslabení usadit se v útočném pásmu.
06:11
Kanaďané při vlastním oslabení vyrovnávají. Při rychlém brejku McLeod přihrál osamocenému DILLIONU DUBEMU, který před Brízgalou předvedl blafák a poslal kotouč pod víko. Asistence: Mike McLeod.
05:46
Češi si vytvářeli slušný tlak, když poté nevyšla jednomu z obránců přihrávka a Fabbro vyhodil puk.
05:22
Češi si zahrají první přesilovou hru, Jake Bean v útočném pásmu neohlídal svou hůl, udeřil do tváře soupeře a na dvě minuty oslabí své mužstvo.
05:13
Nedorozumění v kombinaci českého mužstva vyústilo v zakázané uvolnění.
05:07
Rutinní zákrok Adama Brízgaly, po němž rozhodčí přerušil hru.
04:30
Kanaďané se okamžitě ženou za vyrovnáním, ovšem domácí obrana zatím funguje na výbornou.
03:18
Česko U-18 právě vstřelilo branku!
Výbuch radosti v Břeclavi. První útok českého týmu a první branka. Hájek drze zavezl kotouč až za bránu, poté se jej chopil Kachyňa, který našel mezi kruhy volného Reichela, který v obrovské šanci trefil Harta, od něhož se puk odrazil na MATYÁŠE KANTNERA, ten propálil kanadského gólmana. Asistence: Kristian Reichel, Ondřej Kachyňa.
02:55
Jost se mohl dostat do zajímavé šance a jet sám na brankáře, ovšem puk se mu nepovedlo zpracovat a Kanaďané přišli jak o kotouč, tak o pásmo.
02:07
Opět se Javorové listy dostali do útočného pásma, Brízgala zatím bez zákroku.
01:20
Druhá formace Kanady na chvíli zamkla své soupeře, ke střele se ovšem nikdo nedostal.
00:38
Do útočného pásma se poprvé podívali Kanaďané. Obrana Česka však vytlačila favorita utkání pryč ze třetiny.
00:10
Reichel nahazoval kotouč do útočné třetiny, jenomže jeho projektil byl zblokován.
00:01
Dozněly hymny obou zemí, za malou chvíli rozhodčí vhodí úvodní buly.
Po minutě ticha přichází na řadu hymny obou zemí.
Ještě před utkáním se bude držet minuta ticha za místního podnikatele Luďka Mikuleckého, který náhle zemřel v sobotu. V Břeclavi se staral mimo jiné o podporu sportu.
Obě mužstva už vjela na ledovou plochu za mohutného potlesku tribun. Je jasné, že dnešní zápas se bude hrát ve výborné atmosféře.
Ještě jednou příjemný podvečer. K repríze loňského finále Memoriálu Ivana Hlinky mezi Českem a Kanadou dojde již v první hrací den nového ročníku. Rolba již vyžehlila led, stadion v Břeclavi se slušně plní, za okamžik začínáme.

Česko U18: Brízgala (Kořenář) – Vála, Hájek, Doudera, Hrdinka, Novák, Budík, Kachyňa – Zachar, Reichel, Kofroň – Pavlík, Kodýtek, Najman – Šmerha, Pšenička, Kurovský – Kačírek, Karafiát, Havelka

Kanada U18: Hart (Wells) – Bean, Fabbro, Mete, Clague, Girard, Quenneville, Haura, Poirier – Kaspick, McLeod, Malenstyn – Benson, Patrick, Dubois – Howden, Steel, Bitten – Dube, Jost, Kyrou

Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
Vítejte u sledování on-line přenosu z utkání Česka s Kanadou na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Oba týmy vstupují do turnaje s velkými očekáváními. Český výběr pod vedením Roberta Reichla nechce zklamat domácí příznivce a zároveň oplatit Kanadě porážku z loňského finále. Javorové listy mají opět jasný cíl a tím není nic jiného než vítězství v turnaji.
Oba týmy mají za sebou přípravné utkání, které odehrály v sobotu. Češi v Břeclavi těsně porazili výběr USA, Kanada si v Bratislavě pohrála se Slovenskem.

Česko – USA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Kurovský (Kachyňa), 54. Kodýtek (Najman, Hrdinka) – 48. Gettinger (Crone, Perunovich).

Slovensko – Kanada 1:12 (0:3, 0:4, 1:5)
Branky a nahrávky: 56. Rajnoha (Solenský, Studenič) – 7. Clague, 10. Clague (Benson), 19. Jost (Bean, Dube), 23. Quenneville (Bitten, Jost), 29. Patrick (Girard, Jost), 31. Steel (Mete), 32. Bitten (Quenneville), 44. McLeod (Malenstyn, Poirier), 55. Fabbro (Patrick), 58. Benson (Patrick, Kyrou), 58. Steel (Howden), 60. Clague (Benson).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:10.