+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z RUSKA | Z Petrohradu si odvezli do Prahy prohru 3:4, čeští hokejisté ale nemusí smutnit. Před startem Světového poháru šlo o první ostrou prověrku podceňované party. A nedopadla vůbec špatně, Jandačův výběr naznačil solidní potenciál. Co ukázal zápas s Ruskem? Deník Sport vybral TŘI otázky, na které po první přípravě nabízí odpovědi.Může být Mrázek jednička?

Úplně v pohodě. Na začátku vytáhl gólovou střelu Panarina, rychle se dostal do tempa. Puky chytal, nevyrážel, vypadal v bráně hodně jistě a soustředěně. Počet zázračných zákroků? Deset. Likvidace šance Dacjuka na konci první třetiny byla pohádka. Na přesné střely do horních rohů fakt neměl.

Jak stíhala obrana?

Když se beci drželi s útočníky pohromadě, šlo to. Jakmile se Rusové dostali do pásma a rychle zakombinovali, blok se roztrhnul. Na tom je potřeba pracovat. Ale jsou tam i plusy, dobré blokování holí při dorážkách, jednoduchá rozehrávka bez velkého vymýšlení a obětavost koupit ránu místo brankáře.

Kdo bude dávat góly?

Velký potenciál ukázala Hanzalova řada. Uprostřed útoku obr, na křídlech mrštní Palát s Pastrňákem. Tahle trojka dokázala ujezdit i nadupané Rusy, tady se rýsuje velká česká zbraň. Ale dál to bude ještě o zkoušení a hledání. První útok musí hrát víc v útočném pásmu než v obranném.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze