+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Hlaváč
14. září 2016 • 15:22

Sobotka proti dravcům nenastoupí, ve čtvrté řadě se ukáže Červenka

###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z PITTSBURGHU | Oblékl dres a zabruslil si v aréně šampionů NHL. Ale jenom zlehka, útočník Vladimír Sobotka se ve středeční generálce hokejové reprezentace na Světový pohár proti výběru Severní Ameriky do 23 let (21.30) v Pittsburghu neobjeví. Navzdory lepšícímu se stavu zraněného ramena ještě dostane volno.Liboval si, jak se věci sunou správným směrem. “Čekal jsem to daleko horší,” říkal o svém zranění Vladimír Sobotka po úterní tréninkové fázi. Radoval se, že pro Toronto by měl být připraven. A zvažoval středeční start.

ONLINE: Zápas Tým Severní Ameriky - Česko sledujte od 21.30 ZDE »

“Nakonec nenastoupí a bude hrát Roman Červenka,” oznámil po rozbruslení Jaroslav Špaček, asistent trenéra Josefa Jandače. Na ledě měl pouze čtyři hráče. Brankáře Ondřeje Pavelce, obránce Tomáše Kundrátka a útočníky Vladimíra Sobotku s Jakubem Voráčkem.

“Kuba se ráno vzbudil brzo a chtěl si zabruslit. Odpoledne normálně nastoupí, první tři formace se nemění,” ujistil Špaček, že hlavní hvězda týmu je v pořádku. Červenka by se měl pohybovat mezi Dmitrijem Jaškinem a Michalem Birnerem.

V brance proti dravým mladíkům z NHL začne Michal Neuvirth a po polovině utkání ho vystřídá Petr Mrázek. Tedy pokud se nestane nic mimořádného...

Předpokládaná sestava ČR:
Neuvirth (Mrázek) - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán - J. Voráček, Plekanec, M. Michálek - Pastrňák, Hanzal, Palát - Hemský, Faksa, Frolík - Jaškin, Červenka, Birner.

Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 čtěte ZDE »

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze