+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Hlaváč
15. září 2016 • 20:30

Český zvěd Fischer: Evropané ne jen do počtu, favorité jsou nažhavení

###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z USA | Špionážní činnost dostal na starost Jiří Fischer při své službě národnímu hokejovému týmu. Bývalý obránce a současný člen vedení organizace Detroit Red Wings trenérům v Pittsburghu předal své poznatky. Tuze hodnotné poznatky. Nejdůležitější shrňme ve třech bodech. 1. Má se Evropa za co rvát? Ano!

Jistě, tahle otázka je na místě. Má soubor složený z různých národností, bez vlastní hymny, nějakou motivaci? "O tom vůbec nepochybuji. Ti kluci jsou zvyklí hrát v NHL, jsou zvyklí na komunikaci v angličtině a budou chtít uspět. Vidět je to na tom, jak se k sobě chovají na střídačce, na ledě už během přípravy. Pro spoustu z nich je to šance se ukázat, protože výběr jejich země by tak silný nebyl," smetl Fischer ze stolu naděje, že by Češi snad měli ve skupině o soupeře méně. Nicméně i tak by tento sok měl být k překonání. 

2. Jak se jeví favorité? Nažhaveně

Sledoval přípravu mezi Kanadou a USA a viděl enormní nasazení už v ní. Parné léto ještě na východním pobřeží neskončilo, ale mezi mantinely se jede naplno. V "přátelských" zápasech. "Bylo to hodně důrazné. I po odpískáních šli hodně do sebe, byla spousta šarvátek. Z toho plynula vyloučení a mohl jsem se podívat na složení a zakládání přesilových her," přibližoval mistr světa z roku 2005. "Opravdu hodně intenzivní na to, že to je pro všechny začátek. Navíc v Columbusu i Ottawě byla dobrá atmosféra," dodal. Fyzicky náročný hokej.

3. Žebříček síly? Existuje, ale...

Zkušený zvěd si samozřejmě udělal ve svých zápiscích poznámky o tom, kdo bude mít jakou sílu. Nicméně neprozradí. "Spíš je to o tom, jaký kdo bude mít styl. My se budeme připravovat na jednotlivé soupeře individuálně, takže jde o to, najít na každého správný systém," přiblížil. "Kanada třeba byla méně disciplinovaná, než bych čekal. Zlepšila se v odvetě. Amerika zase byla v tom druhém utkání unavenější. Evropa se snažila posbírat nejlepší jména a uvidíme, jak si to sedne," uzavřel svůj veřejný report Fischer. 

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze